Skocz do zawartości

CEC nie działa


Gość s6s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej aktualizacji graterlia-scripts przez opkg teraz nie działa CEC (Graterlia v2)

Co ciekawe jakaś komunikacja zachodzi, jak omyłkowo wstawię HDMI3 w jego ustawieniach to przy włączaniu (wybudzaniu) tunera ustawia na to trzecie wejście w telewizorze.

Jednak nie robi tego co najważniejsze: NIE włącza/wyłącza telewizora... 

 

Sprawa dotyczy jakichś skryptów, nie samego plugin'a CEC bo sam plugin został wypróbowany na wszystkie sposoby (wraz znadpisaniem kopiowaniem itp.) przeze mnie (jak się zresztą pewnie domyślacie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem tego na pewno lecz to taki "first guess" bo ów problem pojawił się po aktualizacji graterlia-scripts, ale także webif, po zainstalowaniu TimeShift i po włożeniu dysku twardego do tunera (może mieć to jakis wpływ?)

 

Wcześniej CEC działał na tym tunerze i tym telewizorze

 

------------------------------

 

Sprawa wygląda na skomplikowaną, wygląda jakby tuner ESI88 zawieszał CEC w telewizorze!!!

Po zamienieniu tunerów na ADB5800 CEC nadal nie działa ale po wyjęciu zasilania w telewizorze i włożeniu zaczyna działać OK.

Po powrocie do tunera ESI88 też na początku CEC działa lecz po paru włączeniach/wyłączeniach znowu CEC nie działa :(

i wyjmowanie wtyczki zasilania z telwizora poprawia sytuacje tylko na chwilę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, myślisz że tak nie robię? ;)

Jedynie ESI88 mam podłączony a problem nadal występuje.

Sprecyzuję jeszcze, że po odłączeniu od zasilania telewizora (i ponownym podłączeniu) CEC właściwie działa TYLKO RAZ: tylko włącza telewizor, a potem już nie wyłącza, ani nie włącza powtórnie (po ręcznym wyłączeniu).

 

Czyli mówisz, że Ty też zauważyłeś anomalie w działaniu CEC w ESI88?

Ciekawe że na początku był na NOR Freebox z maja tego roku i CEC działał normalnie, teraz jednak mam Graterlię2 i z CECem występują takie "kwiatki"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ESI podpięty pod plazme samsung i działa jak ta lalka. Nigdy nie było problemu. Natomiast na BSLA w sypialni i telewizorem toshiba raz na jakiś czas nie wyłączy telewizora.

i widzisz, a u mnie dokładnie odwrotnie: CEC w BSKA działa idealnie (a w ESI nie)!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, nie mogę się w to teraz głębiej "wgryźć", powiedz proszę tak na szybko: jeżeli CEC we Freebox'ie działał jak trzeba to nie mozna by stamtąd przenieść wszystkich adekwatnych plików?

Rozumiem, że sam plugin to ten sam (skrypt w Python'ie) lecz Ty jeszcze wspominasz o sterowniku, owe sterowniki zapewne różnią się między sobą i są przypisane do sprzętu (czyli do danego modelu tunera), czy tak? Jeżeli tak to pewnie w sterowniku należy poszukiwać przyczyny - dlaczego ta sama Grterlia ma CEC działający w ADB5800 a nie bardzo w ESI88?

 

Przy okazji: jakie to pliki i sterownika CEC i wtyczki? A może jeszcze coś tam siedzi wkompilowane w kernel?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, nie mogę się w to teraz głębiej "wgryźć", powiedz proszę tak na szybko: jeżeli CEC we Freebox'ie działał jak trzeba to nie mozna by stamtąd przenieść wszystkich adekwatnych plików?

 

Jakby to ująć. Stosowana przez nas (czy w innych systemach też) wtyczka obsługująca CEC "od zawsze" sprawiała problemy. Z jednymi TV chodzi bez problemów, z innymi chodzi jak chce, a jak nie chce, to nie chodzi. Nie mamy aktualnie "mocy przerobowych" by ustalić przyczyn dla których tak się zachowuje / poprawić, ani zarysu pomysłu co jest nie tak.

 

Jeśli masz ochotę, to możesz nas wspomóc testując / próbując uruchomić podane wcześniej/wyżej alternatywne wtyczki obsługujące CEC czy też dłubiąc w aktualnej wtyczce. Jestem przekonany, że jeśli się Tobie uda problem zwalczyć, to zostaniesz doceniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę doszukac się tam linka "download", że nie wspomne o takiej "fanaberii" żeby mieć to w wersji źródłowej.

 

 

Otóż to: STEROWNIKA! Ponieważ ten link co podał Tux to odnosi się do "HDMI CEC Setup". Chyba że czegos nie za bardzo rozumiem?

Jaką tak w ogóle maja strukturę te wszystkie pliki odpowiedzialne za działanie CEC? (Pytam bo rzeczywiście chętnie wypróbuję...)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku źródła. Do kompilacji potrzebujesz Linuxa (może być na VM) oraz doinstalowanych paczek do devela. Następnie musisz skopilować całe TDT dla nBoxa z jądrem 207 i dopiero wtedy mając całosć możemy próbować dokompilować CEC.

 

Jak zrobić to co napisałem wyżej..

Jest opis na GIT TDT DuckBox

cec_devel.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mnie po przejściu z 5800SX na ESI CEC nie działa od początku ... ale gdzieś o tym już pisałem. Czyli jeszcze od czasów któregoś Freebox OpenPLi.

 

Tak tylko informacyjnie: W najnowszym GOS działa mi CEC zarówno na ESI-88 jak i 5800SX. Naprawiło się na ESI. Podejrzewam, że nie samo :) I nie wiem kiedy. Podziękowania dla winnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A czy jest możliwe, żeby HDMI-CEC w tym dekoderze działało jak w np: zgemma czy esi88 ma ograniczenia sprzętowe?

Chodzi mi o włączanie urządzeń podłączonych do tv jak soundbar i przekazywanie przycisku głośności na tego soundbara.

Na zgemma to działa bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wtyczką potrzebny jest jeszcze sterownik. Ten na ADB 5800 jest tylko jednokierunkowy, w przeciwieństwie do ESI czy Zgemma.

 

BTW: Na Zgemma H2.S faktycznie działa to ładnie i dwukierunkowo - w sumie wszystko jedno, który pilot wezmę - ale sterowanie głośnością mam niezależnie na tunerze i TV. Włączenie opcji we wtyczce CEC powoduje tylko tyle, że pilot ze Zgemmy już kompletnie nic nie robi z głośnością. A na ESI jakoś tak daleko z funkcjonowaniem CEC nie zaszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o ESI88, czyli sterownik się zgadza? tylko wtyczka nie jest ta i można by podmienić na tą z zgemma?

 

Na zgemmie jak włączę przycisk zasilania na pilocie to włącza się dekoder>TV>soundbar podpięty przez HDMI ARC. I po włączeniu funkcji przekazywania podgłaszania w ustawieniach HDMI CEC na zgemma, to używając pilota dekodera cała operacja podgłaszania jest wykonywana przez soundbar i jest dobrze bo wystarczy tylko pilot do obsługi.

 

Na esi88 jak włączę przycisk zasilania na pilocie to włącza się dekoder>TV, a soundbar nie startuje i muszę włączać go z jego pilota i podgłaszać od razu. Czegos takiego jak przekazywanie podgłaszania to wogóle niema. No a jak wyłączam dekoder to wyłacza się tv i soundbar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...