Skocz do zawartości

Jak wgrać graterlia do Esi-88


Gość oracz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do NOR nie NAND :)

Pobierasz nor. Wrzucasz jak rootfs na PEN i takiego PENa do USB i uruchamaiasz z niego Tuner.

 

 

witam,

dzięki za mod do ESI:) doczekałem się:)

pytanko: "Wrzucasz jak rootfs na PEN i takiego PENa do USB i uruchamaiasz z niego Tuner:

 

poproszę o wskazówkę , szczegóły ...

ja wgrywałem image 8.3 za pomocą HD clone, Image robiło się na penie...

 

 

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstydziłbyś się ... że ciebie trzeba odsyłać do FAQ (tam znajdziesz odpowiedź) aż dziw że od tego nie zacząłeś...

 

Racja;) moja wina. .. nie zrozumialem do końca przesłania; ) no ale bylo juz bardzo późno i mózg pracował malo wydajnie; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bijcie, zabijcie, mówcie co chcecie ale ...

Zrobiłem wszystko zgodnie z FAQ.

http://openpli.xunil.pl/index.php/FAQ#mozTocId986320

Uruchamiam tuner z wciśniętą strzałką

Mam napis PROG. Puszczam strzałkę i po paru sekundach mam FAIL.

 

Mam ESI-88 ubot Freebox.

 

Czego nie wiem? Gdzie robię błąd?

Pomóżcie a nie wyśmiejcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proszę o pomoc.

 

Wiem że dla niektórych jest to chleb powszedni i spodziewam się komentarzy jak powyżej ale pomoc chyba nie polega na "wymądrzaniu" się. :)

 

Chociaż powiedzcie gdzie szukać informacji w jaki sposób to wgrać.

Mam na tym tunerze obecnie OpenPLI od Freeboxa. Może to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tworzysz pendrive jak rootfs ale z IMAGE dla NOR. Uruchamiasz tuner z USB tak jak zwykły soft. Jak się uruchomi pojawią się informacje na wyświetlaczu co robi.

pewnie zadam głupie pytanie. co znaczy pendrive jak rootfs? Image w tar.gz? Wypakowane na partycji sdb1?

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do FAQ jest i tam jest właściwie wszystko napisane. Proszę uważać i nie kopiować bezmyślnie, bo można "przypadkiem" sformatować sobie dysk twardy...

 

Proponuję ściągnąć różne image i zajrzeć do środka - dokładniej: dowolny rootfs, nor dla esi i nand dla adb. 7-zip doskonale radzi sobie z nimi pod Windows. To wiele wyjaśni, a kto jeszcze nie widzi różnic to kilka słów wyjaśnienia. Obrazy rootfs to spakowane tarem kopie systemu plików. Plik tar.gz należy zgodnie z opisem FAQ rozpakować na urządzeniu docelowym i mamy gotowy pendrive do startu systemu. Podobnie wygląda obraz NOR dla ESI-88. Różnica jest wewnątrz. Plik startowy rcS w rootfs odpala enigmę a w obrazie NOR został skrócony do minimum i zawiera tylko komendy do kasowania i zapisu wewnętrznej pamięci flash. Dlatego przygotowujemy "pendrive jak rootfs", czyli jak pendrive z którego będziemy uruchamiali tuner. Natomiast zupełnie inną bajką są obrazy NAND dla ADB (jeżeli się da, to sugerowałbym je także przerobić do postaci podobnej do NOR dla ESI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tux przygotował 2 wersje: rootfs i nor. Pendrive przygotowuje się dla obydwu tak samo, ale różnią się tym co się dzieje po starcie. Ten podpisany rootfs startuje system a ten podpisany nor ładuje oprogramowanie do wewnętrznej pamięci NOR. I nie ładuje tam systemu z pendrive a dwa pliki rootfs.img i kernel.img o ile pamiętam. A te 2 pliki są tak przygotowane, żeby się zmieściły do NORa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Oświedźcie mnie co możne być nie tak z tym wgraniem do NOR ?

Pen utworzony zgodnie z FAQ (próbowałem z różnymi wielkościami penów), pliki są widoczne po wypakowaniu na penie.

Dekoder uruchamiam USB - SDB1, SDA1 i nic kompletnie się nie dzieje, czekam po 15 min.

Starsze wersje OpenPli 8.1,8.3 kopiowane przez HDClone na pena się ładują do NOR przez USB-SDA1 bez problemu.

Jadę na Graterli uruchamianej z pena ale chciałbym mieć to już w NOR bo sofcik sprawuje się wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom tuner z wciśniętym P+ liub P- :)

Wrzucanie softu od 20minut do 90minut w zależności od szybkości NORa.

Kiedyś generowałem obrazy z rootfs dla flashowania. Niestety HDCLONE nie mam (od 1997 tylko linux) a wgranie rootfs-a z tar.gz to był nie lada wyczyn dla dużej ilości osób.

 

 

Teraz G2 przyjęła model Systemu Operacyjnego gdzie nie będą wychodzić co chwile nowe obrazy. Dlatego czas wgrania softu do NOR krytyczny nie jest bo wgrywasz raz i już - potem tylko upd. Może wyjdzie jakies inne IMAGE z serii 2.x.x ale tylko po to by nowi użytkownicy nie ładowali masy poprawek na raz. Jak nawet wyjdzie to może jedno na rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX tux, najciemniej pod latarnią. ENV już wcześniej wywaliłem i korzystałem z p+/p-.

Jednak nie zamóżdżyłem, że tak można samo wgrać soft jak w Nboxach.

Jeszcze raz dzięki ! Soft już się wgrywa.

 

Już po wgraniu - czas wgrywania ok 70 min. 8), po 60 min miałem już ciepło, że coś się wykrzaczyło  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie,

 

Mam problem z którym nie potrafię sobie poradzić, mianowicie chciałem zaktualizować system do najnowszej wersji G2 RC1.

Przygotowałem Pendrive-a (partycja ext2, wypakowałem zawartość archiwum z obrazem systemu zgodnie z FAQ)

Wyłączyłem ESI, włączyłem z wciśniętą strzałką (P+) i nic... na wyświetlaczu nic się nie pojawia. Podobnie jak przytrzymam P-.

Problem w tym że w tej chwili jak go uruchamiam to nie pojawia się nic, chyba że dłużej przytrzymam Power (wtedy na wyświetlaczu pojawi się 00:00) i sobie odlicza czas(zegar)

Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sprawdziłem, problem w tym że dekoder się nie uruchamia. Nie doszło nawet do próby instalacji.

Włączyłem go z wciśniętym P+ i koniec, więcej nie odpalił. Macie może pomysł dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak? Dałem p+ i włączyłem do prądu, na wyświetlaczu wszystko zgasło i tyle.

Zasadnicze pytanie jest takie: co dalej? :)

Czy da rade to zrobić jtagiem?

Wiem że forum nie jest o tego typu kwestii ale może jest tu ktoś kto może mi doradzić - choćby na PM.

 

 

Mod

Poprawiono błędy... proszę zwrócić na to uwagę przy pisaniu następnych postów

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błędy, pisze telefonem, być może T9 zrobił swoje.

 

Właśnie nic, włożyłem pena, w terminalu shutdown -h, wyłączyłem z prądu. Wcisnąłem P+ i do prądu. Wyświetlacz sie nie zaświecił, odczekałem 2-3 min, nie wiedząc co się dzieje wyłączyłem i włączyłem ponownie. Bez rezultatu. Jedyny błąd to sformatowanie pena ext2 aczkolwiek imho nie doszło do programowania(nawet bootowania) z pena.

 

Pomożesz mi z tym Jtagiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że mam do czynienia z Linuxem, trochę z dekoderami (głownie Mediasaty, DM800) ale raczej sam sie nie brałem za przerabianie. Szukałem troche na ten temat i z tego co wiem:

Będę musiał kupic USB-TTL?

Odpowiednio skonfigurować HT tak aby pracował w trybie debug?

Waszą pomoc w temacie :)

Na jutro zorganizuje konwerter, dziś chciałem się dowiedzieć co mi będzie potrzebne, Ew. Przygotować tuner do podłączenia.

 

Jeżeli możecie to piszcie w tym wątku lub na PM jeżeli są to rzeczy o których nie możecie lub nie chcecie pisać

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Pytanie odnośnie komunikatów na wyświetlaczu UHD88.

Czy podczas instalacji coś się wyświetla?

U mnie cały czas Load

Instalacja trwa o 60-90 min nie wiem czy czekać czy jeszcze raz ustawić.

Pen przygotowany zgodnie z instrukcją, boot ustawiony na USBA i czekam.... a na wyświetlaczu load

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam mam tuner UHD-88 załadowałem soft do NOR na wyświetlaczu pokazało się OK. więc zrestartowałem tuner i teraz pisze cały czas GPL , ok 30 min i nic się nie dzieje co jest nie tak

 

 

być może poleciało ENV ?

Jeśli tak to skąd pobrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie mam pojęcia co robię źle, próbowałem wszystkiego do wrzucenia softa do ESI-88

 

Pobieram sobie NOR GOS: http://openpli.xunil.pl/data/_uploaded/file/SagemCom_ESI88_Graterlia_nor.tar.gz

 

Próbowałem na ext2 sposobem z FAQ, Poprzez FAT32 i ciągle to samo.

Prog -> Fail

 

Nie mam pojęcia co robię źle. Ustawialem na USBA, USBB i nic sie nie dzieje wisi na LOAD.

Czy teraz tak się wrzuca czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...