18 Kwiecień 2019, 18:31:56

Fala nienawiści...

Zaczęty przez tux, 14 Styczeń 2019, 22:21:23

« poprzedni - następny »

tux

14 Styczeń 2019, 22:21:23 Ostatnia edycja: 15 Styczeń 2019, 19:55:57 by tux
Obiecałem jakiś czas temu, że coś ujawnię członkom ISUGOS, jeśli już będę mógł. Tak też się dzieje. Czynię to teraz.
Tekst powstał, ponieważ dwie konkretne osoby od pewnego czasu nakręcało falę nienawiści w stosunku do mnie. Czekałem do konkretnego dnia, aby to opublikować. Ten dzień właśnie nadszedł i nie wiem teraz, czy z racji, co się stało w Gdańsku, powinienem to robić dzisiaj. Niektórzy przekonują mnie, że tym bardziej, ponieważ trzeba skończyć z nienawiścią, zwłaszcza w sieci, bo to w niej jesteśmy bardziej odważniejsi jako trolle (my-ludzie). Nie będę tutaj komentować, ale na 100% będę usuwał wpisy nieodpowiednie  - mam do tego pełne prawo.
Tekst, który przeczytasz, był pisany w zeszłym roku i tak należy go czytać/rozumieć.

Najpierw @zdzisław22/j00zek
Smutne jest, aby publicznie zabraniać mi czegoś, na co pozwala licencja GOS Managera. Licencja, której autorem był sam @zdzislaw22/@j00zek.
Rozumiem, że każdy może, ale ja nie mogę, bo @zdzislaw22/j00zek tak powiedział - tak?
Link do licencji: http://xunil.pl/upload/gmanager/maintainer%20and%20license.info
Link do pakietu (jak trzeba będzie, upublicznię każdą wersję (ponad 180 plików) - wszędzie jest taka sama licencja): http://xunil.pl/upload/gmanager/graterlia-manager-src_0.1.173_sh4.tar.bz2
W licencji czytamy:
You can use and change this plugin for free, but you MUST ALWAYS distribute it with code!!!
To do diabła jasnego - mogę modyfikować czy też nie mogę? Kto mi zakaże? Licencja?
Na razie to ja od ponad roku zachowuje się honorowo i szanuję decyzję @zdzislaw22/@j00zek mimo, iż sparaliżowała GOS na kilka tygodni. Natomiast @zdzislaw22/@j00zek jak hejtująca osoba, gdyż chodzi po forach i wypisuje bzdury.
Skoro ma aż tyle odwagi, to wreszcie niech napisze wszystkim, co w licencji GOS Managera ,,wyprodukowanego" przez niego - ZAKAZUJE MI JEGO UŻYCIE I MODYFIKACJĘ?
Powód, dla którego odszedł z GOS, był zupełnie inny. Po prostu nie pozwoliłem mu na prywatę w GOS. W pewnym momencie w GOS Manager pojawiło się repozytorium @j00zek i przyjaciele. Bez konsultacji ze mną. Po cichu. Tak się nie robi kolego @zdzisla22/@j00zek. Powiedziałem stanowcze nie i od tego momentu jest, jak jest. Warto wreszcie ludziom to powiedzieć, a nie robić z innych wariata.
Ten sam @zdzislaw22/@j00zek zarzuca mi, że usunąłem SH4, a sam usunął GITa z rzeczami dla GOS z dnia na dzień. Mam pełnego klona tego GITa, można udowodnić, iż był taki GIT.
Zanim komuś coś zarzuci, @zdzsialaw22/@j00zek - sam powinien być fair.

Teraz @samsamsam,
To, co pisze ta osoba, to kolejny przejaw złości i nienawiści.
Dlaczego? Może dlatego, że GOS nie działa jak ,,każdy inny soft" i nie da się tu zrobić czegoś tak jak ,,w każdym innym softcie". Może ludzie mu trują, a On ma już dość? Nie mam pojęcia.
Za to wiem, że ile razy poprosiłem go, czy na forum, czy poprzez PW/e-mail, czy w innym miejscu o konkrety, to jego odpowiedź zawsze była taka sama - atak, że to ja mam coś udowadniać.
Więc może czas coś pokazać.
http://xunil.pl/upload/gmanager/domena.png
Po obejrzeniu zrzutu - jak myślisz - kto jest właścicielem domeny iptvplayer.pl?
Tak, tak - ci ludzie od tej Graterlii i ten wredny @tux, szkalowany na każdym kroku. Opłacaliśmy i domenę, i serwer przez dwa lata. Opłacaliśmy z własnej kieszeni. W tym roku powiedzieliśmy dość. Skoro @samsamsam/@turosim potrafi po mnie jechać po forach i nie tylko, to dlaczego ja mam mu za to płacić dalej? Dlaczego też osoby, które składają się na serwery GOS, miałyby finansować coś, z czego nie mogą korzystać na zasadach reszty użytkowników? Dlatego nie prosiłem o to użytkowników Graterlii. Ponadto nic nam nie wolno. Wtyczka to świętość - niedotykalna, niezmienialna, jeśliby nawet zniszczyła wsad do tunera, ale zakaz tykania.
Poniżej link do wpisu whois. Widać, iż domena jest zarejestrowana od 2015 roku. http://xunil.pl/upload/gmanager/domena1.png
Awaria na początku roku (2018) to nic innego jak to, że nie zapłaciliśmy w tym roku. Mieliśmy już po prostu serdecznie dość.
Owszem, @samsamsam/@turosim odezwał się po ,,wyłączeniu" domeny, czy można coś zrobić. Dostał informację, ile kosztuje domena, ile kosztuje serwer. Opłacił domenę, a na forach napisał, że była ,,mała awaria". Szkoda, że nie napisał, że nie jest właścicielem domeny i właściciel, którego miesza z błotem co chwilę, po prostu zdecydował z innymi nie opłacić w tym roku. W przyszłym roku przekieruję sobie tę domenę na http://graterlia.xunil.pl. W końcu jako właściciel mam do tego prawo. jeśli się nie odezwie. Powiedział, że za pół roku da znać. Jeśli przekieruję, oznacza to, że nie zrobił tego.
W załączniku 4 faktury za domenę i/lub serwery. Jedną z nich (rok 2018) za samą domenę opłacił @SSS poprzez PayPal (dostał ode mnie linka).
Zarzucał mi w każdym miejscu złą wolę. Cóż więcej mogę napisać? ;(

Miło się kogoś szkaluje - prawda? Oni mogą to robić. Robią to, bo nie dość, że ludzie im na to pozwalają, to jeszcze administracja i moderatorzy niejednego forum również mają, lekko pisząc, w nicości to, czy mnie i GOS miesza się z błotem. Ważne, że kasa za reklamy na forum wpada na konto.
Osobiście przygotowałem repozytorium GOS SH4 wraz z download na darmowym hostingu. Ma on ograniczenia jak np. 10GB transferu miesięcznie. Jednak chciałem dać całość, od wsadów do pakietów IPK na darmowym - bierzcie i używajcie wszyscy. Niestety, tych dwóch Panów, którzy to wszędzie piszą, iż nie używają GOS i gardzą GOS, najwięcej szczeka. Chcą stawiać mnie w złym świetle. Zwykli użytkownicy przez brak reakcji na to oraz Administratorzy/Moderatorzy forum, również przez brak reakcji, wtórują temu. Nie ma nic gorszego od bierności ludzi dobrych.
Dla mnie jest jasne. Póki oni będą mogli robić, co chcą, ja nie dam nic a nic publicznie.
Za dużo mnie to kosztuje czasu, życia, energii, kasy, itd., by jeden z drugim pluł mi w sieci jad.
----
Mam nadzieję, iż teraz lekko się rozjaśniło, o co tak naprawdę chodzi przez ten czas. Wszystko wskazuje na to, że są równi i równiejsi;(

Ja ze swojej strony proszę, by skończyć ten dialog nienawiści. Najlepiej sprzeciwiać się złu, czyniąc dobro. Nie dam się temu wszystkiemu i nie zamierzam odpowiedzieć, choćby na jedną zaczepkę w moja stronę, prędzej zamknę Graterlia OS, niż poddam się tej fali nienawiści.

Tekst napisany dzisiaj, w dniu śmierci prezydenta Gdańska, kiedy na ulicach tłumy ludzi w proteście przeciwko nienawiści i hejtowi:
Nawet dzisiaj osoba potrafiła do mnie napisać... w załączniku screen.
Jestem już naprawdę zmęczony tym wszystkim.

Czy musimy niszczyć wszystkie inicjatywy, zwłaszcza te powstałe spontanicznie? Moja zabawa z tunerami też powstała spontanicznie, od napisania jednego kodu, potem drugiego i tak poszło dalej, aż urosło do potęgi Graterlii. Jeśli chcemy niszczyć ludzi, którzy są aktywni, coś robią, to czego się po tym spodziewamy?

WOŚP - nieistotne, co kto myśli o Owsiaku. Nie dziwię się jego dzisiejszej decyzji. Mnie interesuje to, że jednak coś robi - gromadzi ludzi, którzy są razem nie w sieci, ale w rzeczywistym świecie, gdzie trudniej kogoś obrazić, prawda? Tyle lat ludzie się jednoczyli, bo mieli jeden cel (niezależnie już jaki, byle nie zły) i do niczego nie dochodziło, ale ten jad z sieci przelewa się na realny świat. Nie dziwię się nikomu, kto coś robi, że po iluś tam zagrywkach, woli odpuścić. Kto wtedy bardziej cierpi? Jak myślicie? Ten, co rezygnuje czy pozostali ludzie?

Proszę jednak, by Owsiak zmienił zdanie, bo WOŚP ma grać do końca świata i jeden dzień dłużej, a nie wyobrażam sobie, by przez nożownika miał zmienić zdanie. To tak, jakby zamachowiec miał wygrać, a tak nie może być. Osobiste poglądy na osobę Jurka nie powinny rzutować na osąd tego, co robi od prawie trzech dekad. I pamiętam PR3 (Trójka) i tę audycję przed 1. WOŚP, gdzie nie było roku na przygotowania. Wtedy słuchałem dużo tej stacji radiowej i utkwiła mi w pamięci.

Od władz proszę, aby każdy użytkownik internetu w Polsce miał IP publiczne niezmienne. Będzie porządek na każdym forum, bo ban działa tylko na to IP, które banujemy, a kiedy ktoś ma zmienne, to już to nie działa i może zarejestrować się jako znowu ktoś inny. To powoduje, iż trolle-ludzie zawistni czują się bezkarni. W wielu przypadkach modelatorzy, by sobie poradzili bez służb, a tak, to są tylko same problemy i angażowanie służb, które są potrzebne gdzie indziej. Między innymi tak możemy wygrać z wrogością, o której od wczoraj tak głośno. Wraz ze zmianą języka wśród mediów i polityków, stopniowo zmienimy mentalność zwykłych ludzi, choć pewnie znajdą się twarde orzechy do zgryzienia.

Jeśli ludzie nie chcą tego, co robi dana osoba, a ci, co chcą, nie pokazują się w większej liczbie, to w końcu przestanie ona to robić. Pamiętajcie o tym, proszę.

https://secure.avaaz.org/campaign/pl/stop_nienawisci_new_fb_im/?tJjOrnb&v=500695701&cl=15512394625&_checksum=3023517721a98da72df74a6b6bb77c633b4c0be782eeb3c4d421e48009957d7c
https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/Jerzy_Owsiak_Jurek_zostan_WOSP_potrzebuje_Cie_Potrzebujemy_my/
https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/Sam_Zalozyciel_Jurek_Owsiak_NIE_dla_odejscia_Jurka_Owsiaka/

EDIT tux:
Dodaję jeszcze jeden załącznik. Przykład hejtu, jaki spotyka mnie dzień w dzień. Nie raz wielokrotnie.
Każdy kiedyś może mieć dość.
Plik hejtmail.pdf

Graterlia OS
VU+ Duo2 (użytkowo), Zgemma i55 (devel)

sega24

16 Styczeń 2019, 00:40:21 #1 Ostatnia edycja: 16 Styczeń 2019, 00:53:55 by sega24
Co do sss@ to mogę tylko tyle napisać, że każdy kto ma z nim kontakt powinien uważać. Wiele razy już widziałem jak straszy ludzi, że zna kogoś IP i że skończy się to policją :O sorry ale w tym hobby nie powinien w ogóle używać takich słów. Czytając jego wypowiedzi o poznaniu czyjegoś IP, można się zastanowić, czy używając IPTVplayera gość nas namierza ? a może przy wciśnięciu buttona 'update' ?? ja bym się bał tego używać. I ogólnie ten gość jest chory umysłowo, jego podejście do ludzi, to jak ich traktuje, to co robi. Zachowuje się tak samo jak pewien słowak o nicku Vlado Fogo, który to potrafi trzymać rozmowy z komunikatorów 5 lat i po tych 5ciu latach publikuje rozmowy w sieci.

No i nie do końca mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że administracja/moderatorzy for nic nie robią gdy dochodzi do kłótni ,chyba że chodzi o sytuację gdy widać ewidentnie co się dzieje a nikt nie reaguje. Musicie się postawić w ich sytuacji, oni "służą" dobru forum, często bywa tak że nie znają sytuacji/tematu jaka zaistniała gdzie indziej i muszą reagować według reguł. Zamykają temat albo go usuwają a i bany rozdają ale to wszystko dla dobra ogółu. Ja bym się źle czuł wchodząc gdzieś na forum i czytał wyzywanie się czy kłótnie. Forum służy do wymiany doświadczeń i luźnej rozmowy w miłej atmosferze. No takie jest moje zdanie. Oczywiście Swoją opinie kreuję tym co widziałem, nie byłem na wszystkich forach i zapewne wszystkiego nie widziałem, wypowiadam się tylko z sytuacji które widziałem.

modelk56

Cóż napisać/powiedzieć ?!?, kiedyś takie sprawy załatwiało się na podwórku / chociaż nie zawsze silniejszy miał rację :)/ teraz pozostaje tylko.... współczuć rodzicom a takich osobników "spuszczać na dno".

AMIKO Alien2
NBOX ITI-5800S
testy Zgemma H.2S