Skocz do zawartości

Lista kanałów od myszka20


myszka20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolejny updated i ponownie konieczny scan

Gdzie mogę szukać problemu ?

 

Zainstalowana wersja z lamedb

 

W plikach widziałem lamedb oraz lamedb5 w etc/enigma2

 

Restart gui czy systemu nic nie zmienia. Lamedb raczej się aktualizuje widząc datę modyfikacji.

 

Dla potwierdzenia wywaliłem wszystko związane z bukietami z etc/enigma2

Odinstalowałem, zrestartowałem gui, zainstalowałem ponownie "hotbird-polskie-myszka20" pierwsza pozycja z listy w menadżerze pakietów, reset gui i ... nie działa. Skan satelity i rusza.

 

W załączniku lamedb przed i po skanie satelity. Przed oczywiście kanały nie działają.

 

 

Dodatkowo nawet po pełnym skanie mam braki jak na zdjęciu

lamedb.7z

15241605350211429045760.thumb.jpg.cb56498a4d3fd7d901fd99efad73f743.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, że @TT był szybszy  ;)

 

Za radą tux[/member] powinieneś:

 

1. Usunąć listę z repo

 

2. Zatrzymać enigme

 

3. Wyczyścić pozostałości w /etc/enigma2 po poprzednich listach kanałów

 

4. Uruchomić enigme i zainstlować listę z repo

 

5. Teoretycznie powinno być ok :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisane  powinno  :(

 

Usunięcie menadżerem pakietów enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20

 

/etc/init.d/e2gui stop

 

wywalone ręcznie przez ftp  z /etc/enigma2/

bouquets.radio

bouquets.tv

lamedb

lamedb5

wszystkie userbouquet

 

opkg install enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20

 

/etc/init.d/e2gui start

 

 

I nie świeci.

 

 

Openwebif zainstalowany był już dawno, svn-webif + openwebif z wtyczek

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj raz jeszcze kolejność wykonania czynności.

Podpowiem -- w złym momencie uruchomiłeś Enigma2. Oczywiście jeżeli to to co myślę.

Listę wgrywałem kilka razy w tym tygodniu na kilku tunerach i nigdzie nie ma problemu.

Wierzę, że coś się dzieje u Ciebie ale nie potrafię napisać co. No poza kolejnością wykonania czynności, o ile to ma znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność nic nie zmieniła.

 

opkg remove --autoremove enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20

/etc/init.d/e2gui stop

wywalone ręcznie przez ftp  z /etc/enigma2/  co zostało

/etc/init.d/e2gui start

opkg install enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20

 

Nie świeci

 

Gui stop, przywrócenie lamedb z kopi po skanie, gui start  świeci.

 

 

 

Inna próba

/etc/init.d/e2gui stop

opkg install enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20 --force-reinstall

/etc/init.d/e2gui start

 

Nie świeci.

 

 

Nie ma tu raczej znaczenia używanie Unicable ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma znacznie Unicable ale dwie z osób co korzystają z tej listy ma właśnie Unicable. Jedna VU+ Zero a druga H2S.

 

Natomiast żeby było jasne...

[*]zatrzymujesz Enigma2;

[*]usuwasz listy kanałów zarówno poprzez OPKG jak i pozostałości ręcznie!

[*]uruchamiasz Enigma2 - wiadomo - nie ma listy kanałów;

[*]instalujesz listę kanałów;

UWAGA!

Jeżeli masz OpenWebif to powyższy scenariusz jest dla Ciebie.

Jeżeli go nie masz wykonaj to:

[*]zatrzymujesz Enigma2;

[*]usuwasz listy kanałów zarówno poprzez OPKG jak i pozostałości ręcznie!

[*]instalujesz listę kanałów;

[*]uruchamiasz Enigma2 i wybierasz jakiś kanał z listy.

 

 

Jeżeli pomimo tego wszystkiego będzie problem usuń przy zatrzymanej Enigma2 listy kanałów (opkg i ręcznie). Następnie uruchom Enigma2 i zeskanuj niebo.

Po tej operacji sprawdź poprawność działania po restarcie Enigma2. Być może coś faktycznie jest u Ciebie w instalacji nie tak albo coś z czymś się gryzie. Jeżeli tak to po zwykłym skanowaniu nieba błąd, o którym piszesz również powinien wystąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale muszę to napisać.

To już nie jest pierwszy raz kiedy jesteś proszony o coś konkretnego a odpisujesz coś zupełnie nie na temat.

Przeczytaj raz jeszcze o co poprosiłem i przeczytaj co napisałeś.

W taki sposob nie da sie rozwiązywać problemów. Chyba, że ktoś wpadnie na cos kompletnie przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sądzisz czy sprawdziłeś wszystkie kanały?

Przepraszam, że to piszę, ale wiem iż na VU+ Zero czasami (rodzaj głowicy) był problem z masa kanałów ale nie z każdgo transpondera.

jeżeli ktoś zadaje pytanie to nie po to aby Ci dołożyć pracy, ale zapewne dlatego, że taka czy inna (bardziej lub mniej szczegółowa) odpowiedź jest mu potrzebna.

 

Ostatnio odnoszę naprawdę coraz większe wrażenie, że część osób po prostu uważa, że jak napisze że coś nie działa to cudownie devel to oświeci i nagle wszyscy z devel rzucą się i naprawią na hasło "nie działa".

Graterlia OS jest póki co darmowa i działamy jak działamy. Ale nie oczekujcie od nas czegoś czego bez was nie możemy zrobić o u Nas to coś działa i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle prośby to co sprawdziłem. Nic nie zaświeciło.

 

Wszystko z Eutelsat Hot Bird 13.0

 

11508,00 kHz V

11158,00 kHz V

11278,00 kHz V

11229,00 kHz H

12264,00 kHz V

10719,00 kHz V

10796,00 kHz V

11179,00 kHz H

10758,00 kHz V

11393,00 kHz V

11488,00 kHz H

11411,00 kHz H

10834,00 kHz V

 

 

 

Transpondery z pierwszych 30 kanałów, + kilku losowo wybranych z listy które sprawdzałem.

 

 

Z drugiej strony, rozumiem darmowe, dla ludzi, czasami pewnie nawet dziękuje nie padnie itp,  po co w takim razie chcecie informacje ze coś nie działa. Kowalski udziela informacji na takim poziomie na jakim jest w stanie. Osobie nie w temacie odczyt tego z menu dekodera zajął by 2 godziny, kanał po kanale. Wyciągnięcie tego choćby z dreamboxedit zajmuje 3 minuty.

 

 

Zrobiliście całościowo kawał dobrej roboty, szkoda to teraz zmarnować przez podejście do użytkowanika.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z drugiej strony, rozumiem darmowe, dla ludzi, czasami pewnie nawet dziękuje nie padnie itp,   po co w takim razie chcecie informacje ze coś nie działa. Kowalski udziela informacji na takim poziomie na jakim jest w stanie. Osobie nie w temacie odczyt tego z menu dekodera zajął by 2 godziny, kanał po kanale. Wyciągnięcie tego choćby z dreamboxedit zajmuje 3 minuty.

 

Być może gdzieś, na innym forum, w innym świecie, w innych okolicznościach ktoś z nas miałby kulę czarodziejską i po podaniu informacji "nie działa" naprawił by to. Niestety jest tu i teraz, nie mamy kuli. W efekcie, proszę mi wybaczyć, ale jak ktoś zadaje konkretne pytania to nie robi tego dla swojego widzimisię.

Weź pod uwagę, że mamy niedzielę - dzień wolny. Jak widzisz, mimo dnia wolnego ktoś chce pomóc, ale jak nie ma współpracy to...to jest właśnie tak jak jest.

 

 

 

Zrobiliście całościowo kawał dobrej roboty, szkoda to teraz zmarnować przez podejście do użytkowania.

 

Wybacz, ale jako osoba zajmująca się Graterlia OS od 2013 (w końcu to mój "twór") mam prawo napisać to i owo.

Osobiście czuje się jakby ktoś wymagał czegoś od kogokolwiek z devel.

Zauważ, że osoby z devel mają własne tunery i je użytkują. Wszystko co jest udostępniane działa na tych dekoderach bez zarzutu, a przynajmniej nikt z nas nie odczuwa problemów. Jeżeli coś jest nie tak u danej osoby/osób to bez współpracy nikt z nas nie naprawi tego.

Pisanie w tych okolicznościach, że możemy coś zmarnować przez podejście do użytkownika jest co najmniej wielkim nietaktem z Twojej strony.

Śmiem twierdzić, że nie masz bladego pojęcia ile trzeba się nasiedzieć i walczyć z tym wszystkim abyś pobrał choć jeden nowy/zaktualizowany pakiet i to jeszcze prawdopodobnie przy pomocy pilota. Natomiast nie masz skrupułów napisać, że "szkoda to teraz zmarnować przez podejście do użytkowania".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym się zapytać czy jest możliwość ręcznego dodania repozytorium z listą kanałów myszka20 do opkg dla openpli i tunera arm?

 

root@vuuno4kse:~# opkg update
Downloading http://downloads.openpli.org/feeds/openpli-6-release/3rd-party/Packages.gz.
Updated source 'openpli-3rd-party'.
Downloading http://downloads.openpli.org/feeds/openpli-6-release/3rd-party-vuuno4kse/Packages.gz.
Updated source 'openpli-3rd-party-vuuno4kse'.
Downloading http://downloads.openpli.org/feeds/openpli-6-release/all/Packages.gz.
Updated source 'openpli-all'.
Downloading http://downloads.openpli.org/feeds/openpli-6-release/armv7ahf-neon/Packages.gz.
Updated source 'openpli-armv7ahf-neon'.
Downloading http://downloads.openpli.org/feeds/openpli-6-release/vuuno4kse/Packages.gz.
Updated source 'openpli-vuuno4kse'.
root@vuuno4kse:~# opkg list | grep myszka
root@vuuno4kse:~#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam, po instalacji czystej graterlii, nie moge zainstalowac listy od myszki :(

GraterliaOS:~# opkg list | grep myszka
enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20 - 2018.06.28-1 - Channels list for Hotbird Polskie
enigma2-picons-hotbird-polskie-220x132x8-style-00-myszka20 - 2018.06.28-1 - Set of picons at reference 220x132 8 bit by myszka20
enigma2-picons-hotbird-polskie-400x170x8-myszka20 - 2018.06.28-1 - Set of picons at reference 400x170 8 bit by myszka20
GraterliaOS:~# opkg install enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20
No packages installed or removed.
GraterliaOS:~#

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja zadam nieśmiało pytanie...

Czy kanały już nadają? mają ramówkę i można coś tam obejrzeć?

Czy pytanie dotyczyło tego, czy myszka20[/member] szanownie ruszył cztery litery i dodał kanały z planszami?

 

Czasami Was nie rozumiem.

Pomyślcie czasem...kanał oficjalnie jeszcze nie nadaje bo plansza to nie jest oficjalne nadawanie, a Wy już pytacie czy on jest :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
10 godzin temu, tux napisał:

A jakiego repo używasz?

Mam w opkg 2 pliki:

Opkg.conf i release.gos

 

O tresci odpowiednio:

 

src/gz graterlia http://repository.graterlia.xunil.pl/release/sh4/

 

dest root /

dest ram /tmp

 

arch sh4 100

arch adb5800xx 200

arch all 400

 

 

src/gz graterlia http://repository.graterlia.xunil.pl/release/sh4/

 

dest root /

dest ram /tmp

 

arch sh4 100

arch adb5800xx 200

arch all 400

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po dwóch latach wracam z podobnym problemem jak poprzednio.

Z racji ze ostatni update wysypał VU Solo SE v2 zmuszony byłem instalować system na nowo.

 

Po instalacji paczki enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20 - 2020.09.01  cała lista świeci na czarno.

 

Skan nieba rozwiązuje problem, pozostawiając kilka pozycji N/A  np  Polsat Sport 3 i 4 

Było coś jeszcze, obecnie niestety nie mam jak sprawdzić. 

 

W czasie użytkowania przez te dwa lata problemów raczej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...