Skocz do zawartości

Lista kanałów od myszka20


myszka20

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę się mylić, ale chyba jak nie będzie w ogóle tego pliku to bukiety nie zostaną wyczyszczone, ale trzeba będzie dokonać pełnego skanowania nieba.

Jednak jak wgramy lamedb z innej listy to czyszczenie nastąpi.

Taki stan rzeczy był na 100% jakiś czas temu. Teraz nie testowałem i nie mam nawet jak (trwają prace nad czymś innym, które pochłaniają masę czasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przypomnę tylko, ze lamedb jest integralna częścią każdej listy i szukał bym przyczyn dlaczego w image nie ładuje - nie zamienia każdego nowego lamedb po przeładowaniu, a nie kombinował z jego usunięciem.

Przynajmniej nie dotyczy moich list które sie wgrywa edytorem z podanymi ścieżkami docelowymi.

Ale przestał mnie już dziwić od jakiegoś czasu kierunek rozwoju Graterli. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka z samymi bukietami (enigma2-bouquets-xxx-xxx) i tyle. (...)

 

Krótko i jasno ... i wystarczy. Jak ktoś nie skanuje, nie ma więcej "satelitów" podłączonych, nie korzysta z dvbt z innego regionu, i ... w ogóle nie wie o czym piszę, to po staremu użyje aktualnej paczki z listą. A akurat dla mnie, i pewnie jeszcze kilku obeznanych paczka z samymi bukietami, bez lamedb i sattelites.xml będzie w sam raz ;)

 

<hr><hr><hr>

 

Przypomnę tylko, ze lamedb jest integralna częścią każdej listy (...)

 

Twoje listy są inne niż kolegi myszka20[/member] i nie wiem jakie opcje w edytorze list to zmieniają ale faktycznie w ich przypadku lamedb jest integralną częścią.

 

W listach r-r wszystkie bukiety mają tylko linie typu:

#SERVICE 1:0:1:3abd:514:13e:820000:0:0:0:

 

W listach myszka20[/member] są też wpisy takie:

#SERVICE 1:0:1:C23:1E78:71:820000:0:0:0::POLSAT HD
#DESCRIPTION POLSAT HD

 

To drugie po prostu zmienia wyświetlaną nazwę kanału ... ale tylko w danym bukiecie. W listach r-r ta zmiana nazwy jest globalna, czyli nie wymaga potem modyfikacji we wszystkich bukietach i jest robiona tylko raz. A modyfikowanym plikiem jest właśnie lamedb. I faktycznie listy r-r bez lamedb są trochę ... upośledzone względem założeń autora. Niestety wystarczy zrobić skanowanie satelitów z czyszczeniem starych wpisów i przygotowany lamedb idzie w niebyt i wszelkie zmiany nazw znikają. W modelu w jakim listy tworzy myszka20[/member] wystarczy wgrać do /etc/enigma2 pliki bukietów (oraz bouquets.radio + bouquets.tv *) i zrobić skanowanie transponderów dla danego satelity i lista będzie kompletna z zachowaniem nazw.

 

PS. Kiedy w menu listy kanałów w OpenPLi wybierze się opcje zmiany nazwy to robi wpis w bukiecie jak podany wyżej z listy myszka20[/member].

 

* Jeżeli pliki bouquets.radio/bouquets.tv nie zostaną wgrane razem z listą, to zachowanie dalej zależy od ustawień OpenPLi. Szczegółów nie pamiętam, ale można zrobić tak, że wszystkie pliki z ".tv" na końcu zostaną przy restarcie dopisane na początku bouquets.tv. Zaleta tego ustawienia jest taka, że można sobie dodatkowe bukiety robić i aktualizacja tych plików nie powoduje problemów, czyli znikania bukietów z list, po aktualizacji wspominanych plików z opkg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość test.user

Pytanie do osób, które korzystają z listy "myszka20" dostępnej w repo i oglądają ofertę NC+.

Czy po ostatniej aktualizacji macie dostęp do wszystkich kanałów.

Nie pytam o nieopłacone oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które korzystają z listy "myszka20" dostępnej w repo i oglądają ofertę NC+.

Czy po ostatniej aktualizacji macie dostęp do wszystkich kanałów.

Nie pytam o nieopłacone oczywiście.

 

A o które kanały konkretnie chodzi? U mnie wygląda ok, choć wszystkiego nie sprawdzałem. Jak podeślesz nazwy to mogę sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość test.user

Nie działają: Stars TV, TLC HD, Eurosport 1 HD, 13 Ulica HD, Universal Channel HD, SciFi Channel, Polsat Viasat Nature i Polsat Viasat History HD, Polsat Viasat Explore HD, ATM Rozrywka.

Listę z repo pobrałem dzisiaj.

Tuner BSLA 5800.

GOS postawiony dzisiaj.

Oferta NC+ EXTRA+ z Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w/w kanały działają aczkolwiek mam też Polsat więc może z tamtej karty idzie. Jak tylko rodzinka skończy oglądanie sprawdzę na samej nc+.

 

PS. tak BTW u mnie jedynie nie działa Metro (z nowych kanałów).

 

 

PS2. Na liście NC+ dwa razy jest Canal + sport2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość test.user

Jeżeli masz dwa razy Canal+ Sport 2 to znaczy że masz starą listę z działającymi kanałami.

Moje pytanie dotyczyło listy najnowszej z 1 grudnia 2016.

Mam też już potwierdzenie od innych użytkowników, że wymienione kanały nie działają na najnowszej liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość grucha383

Takie pytanko, jakim programem edytować listy na kompie bo żaden nie działa. Tzn. tak jakby nie wysyłał zedytowanych plików do dekodera bo nic się nie zmienia. Może coś źle robię ?

 

Nie no programy działają ale ja coś źle robię. Chciałem edytować transponder z tvp info bo teraz jest w hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład dreamboxEDIT. Po wysłaniu listy zmień na chwilę aktywny bukiet lub restart GUI a zmiany będą widoczne.

 

Co do tego:

Nie no programy działają ale ja coś źle robię. Chciałem edytować transponder z tvp info bo teraz jest w hd

 

to wystarczy przeskanować dekoderem z włączoną opcją czyszczenia tp. 110 (10,719 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Chciałem dzisiaj zainstalować listę od myszka20[/member]

 

GraterliaOS:~# opkg install enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20

No packages installed or removed.

Configuring enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20.

wget: server returned error: HTTP/1.1 401 Unauthorized

wget: server returned error: HTTP/1.1 401 Unauthorized

Collected errors:

* pkg_run_script: package "enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20" postinst script returned status 1.

* opkg_configure: enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20.postinst returned 1.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa na nowe kanały od myszka20[/member] w repozytorium?

bardziej mi chodziło o listy  alt=:) title=Smileyhttps://xunil.pl/forum/Smileys/akyhne/smiley.gif[/img]

Nikt nie rozumie o co dokładniej ci chodzi. Możesz napisać coś więcej.

 

 

To jeszcze raz od początku, żeby zrozumienie było. Mam nadzieję:) Pytałem się o aktualizację list kanałów od myszka20[/member]. Jak zrobię zapytanie w konsoli to dostaję taką odpowiedź :

 

GraterliaOS:~# opkg list | grep enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20
enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20 - 2018.01.01

 

Co zrobić, żeby mieć aktualną listę kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż wynik "opkg update" i co to za tuner masz powiedz.

GraterliaOS:~# opkg update
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/all/Packages.gz.
Inflating http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/all/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/all.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/sh4/Packages.gz.
Inflating http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/sh4/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/graterlia.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/adb5800xx/Packages.gz.
Inflating http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/adb5800xx/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/adb5800xx.

 

Jak widać Nbox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu > wtyczki > czerwony

Po restarcie:

Menu > Graterlia OS > zarządzanie oprogramowaniem > aktualizacja

Lub Menu > Graterlia OS > zarządzanie oprogramowaniem > pakiety > zarządzanie pakietami > listy kanałów > wybierz myszka20 > zielony przycisk

Chyba że już masz SM to w konsoli:

echo "src/gz addons-all http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all" > /etc/opkg/addons.gos
echo "src/gz addons-sh4 http://addons.graterlia.xunil.pl/release/sh4" >> /etc/opkg/addons.gos
ln -sfn /etc/opkg/addons.gos /etc/opkg/addons.conf
opkg update
opkg install enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20 --force-reinstall

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopytam jeszcze co do list myszka20

 

Której wersji używać (sprawdzałem obie), lub co zrobić aby po aktualizacji nie musieć skanować całej satelity.

Inaczej dostaje info "nie udało się dostroić"

 

Już odpowiedział myszka20. Ta lista jest właśnie dla tych, co nie chcą skanować satelity - zawiera lamedb. Ta druga dla takich jak np. ja, którzy odbierają trochę więcej niż HotBirda i którym nadpisanie wyniku skanowania (czyli właśnie lamedb) troszkę przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszka20[/member]: Ty robisz paczki z listą, czy tylko pliki przygotowujesz?

 

# opkg files enigma2-channels-hotbird-polskie-nolamedb-myszka20

Package enigma2-channels-hotbird-polskie-nolamedb-myszka20 (2018.04.17) is installed on root and has the following files:

/etc/enigma2/userbouquet.11_lifestylowe.tv

/etc/enigma2/userbouquet.10_rozrywkowe_i_muzyczne.tv

/etc/enigma2/userbouquet.04_domowy_hd.tv

/etc/enigma2/userbouquet.07_sportowe.tv

/etc/enigma2/userbouquet.14_IPTV.tv

/etc/enigma2/userbouquet.08_informacyjne.tv

/etc/enigma2/userbouquet.01_ncplus.tv

/etc/enigma2/userbouquet.15_erotyczne.tv

/etc/enigma2/userbouquet.06_filmowe.tv

/etc/enigma2/userbouquet.12_dla_dzieci.tv

/etc/enigma2/userbouquet.16_radio.tv

/etc/enigma2/bouquets.tv

/etc/enigma2/userbouquet.03_smart_hd.tv

/etc/enigma2/userbouquet.05_ogolnotematyczne.tv

/etc/enigma2/userbouquet.02_cyfrowy_polsat.tv

/etc/enigma2/lamedb

/etc/enigma2/userbouquet.13_polskojezyczne.tv

/etc/enigma2/userbouquet.09_dokumentalne.tv

 

lamedb wpadło do paczki nolamedb :(

i tak miałem skanowanie nieba zrobić, więc problem tylko drobny

ale wszystkie kanały z naziemniej z poza HB mi nie działają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...