FastScan Polscy operatorzy

Zaczęty przez mleczyk89, 30 Marzec 2018, 12:53:27

« poprzedni - następny »
Do dołu

mleczyk89

Witam, przewiduje się może dostosowanie wtyczki pod Polsat i NC+ ?

Z racji przyzwyczajenia do list usługodawców, zmuszony jestem korzystać z alternatywnej wtyczki spoza repo.

Wiem ze repo zawiera gotowe listy, ale jak wspominałem, przyzwyczajony jestem do list dostawców, a co aktualizacje ręczna edycja list jest raczej mozolna.
VU SOLO SE V2

Tata61


jordi

Cytat: Tata61 w 30 Marzec 2018, 16:23:21Witam
Instalowałeś listę @myszka20?

+1 - wg mnie najlepsze listy (może kwestia przyzwyczajenia) ale są tematyczne jak również posortowane wg operatorów a do tego świetnie pikony jak ktoś lubi.

mleczyk89

Zainstalowałem listy od @myszka20 i testuje .
Faktycznie podział na usługodawców jest. Wreszcie wszystkie picony się zgrywają. Wcześniej musiałem wprowadzać korekty wnazwach piconow do posiadanych list.

Zostaje kwestia częstotliwości aktualizacji, ale to pokażę czas .
VU SOLO SE V2

myszka20

CytujZostaje kwestia częstotliwości aktualizacji, ale to pokażę czas .

Rozwieje Twoje wątpliwości, zerknij sobie w historie aktualizacji addons w menu dekodera.
Graterlia OS: Zgemma H2S, ADB5800sx

kofec

Może podczepię się do tematu. Bo @richter podrzucił informacje o NASA HD - niekodowany, a nie ma go w twoich pakietach. Zna ktos fajna liste kanałów FTA ? I kolejne pytanie: Czy taki nBox moze przestreamowac kanał 4K? Tuner rozumie ze dekoduje taki kanał ale jak jest on niekodowany to coś jeszcze się z nim dzieje ?

AbrahaM

Cytat: kofec w 13 Kwiecień 2018, 21:30:59Czy taki nBox moze przestreamowac kanał 4K? Tuner rozumie ze dekoduje taki kanał ale jak jest on niekodowany to coś jeszcze się z nim dzieje ?

nBox z biedą potrafi sobie radzić z dekodowaniem solidnego strumienia HD i zapisem go na HDD lub transmisją przez sieć, więc nie liczyłbym na to.

myszka20

NASA TV HD pojawi się najprawdopodobniej 16 lub 17 kwietnia, przy okazji podmiany Polsat Viasat Nature, Boomerang  na wersje HD. Opóźnienie wynika z braku informacji czy ten kanał pozostanie na HotBird 13E.
Graterlia OS: Zgemma H2S, ADB5800sx

kofec


mickey

Cytat: kofec w 13 Kwiecień 2018, 21:30:59I kolejne pytanie: Czy taki nBox moze przestreamowac kanał 4K? Tuner rozumie ze dekoduje taki kanał ale jak jest on niekodowany to coś jeszcze się z nim dzieje?

Testy robiłem na Fashion 4K.

Zrobiłem nagranie na ADB 5800 (60 sekund) i potem sobie skopiowałem plik, żeby sprawdzić czy mam na czym to odtworzyć. Skończyło się na zakupie GT 1030, ale to inna historia. W każdym razie: Nawet nbox wyciąga ze strumienia (?) DVB-S2 równie dobrze kanały 4K jak kanały FHD czy SD. Tyle, że nie potrafi sygnału video z tego strumienia odtworzyć, trzeba innej maszyny ... i chyba właśnie o to pytasz?

Strumieniowania kanału 4K z nboksa nie tesowałem. Może w wolnej chwili spróbuję, ale 20Mbit/s to może być wyzwanie dla nboksa. Natomiast strumieniowanie testowałem na Zgemma H2S. To coś też nie potrafi odtworzyć 4K. Ale po odpaleniu MPC-HC czy też Kodi na tym kompie z GT 1030 i podaniu jako źródła tej Zgemmy to kanał 4K spokojnie można oglądać.

Reasumująć: Nbox też ma wszystko co jest potrzebne, żeby strumień 4K wysłać dalej, ale może nie dać rady przy takim bitrate. Jak znajdę chwilę, to przeprowadzę testy i dam znać. Zgemma H2S bez problemu. Odbiornikik SH4 - powinny działać, ale nie testowałem. Lokalnie (nagranie) bez problemu, przez sieć - brak danych.

kofec

Dokładnie o to pytałem - dzięki wielkie za testy, wyjaśnienie i opis.

mleczyk89

Dopytam jeszcze co do list myszka20

Której wersji używać (sprawdzałem obie), lub co zrobić aby po aktualizacji nie musieć skanować całej satelity.
Inaczej dostaje info "nie udało się dostroić"
VU SOLO SE V2

myszka20

enigma2-channels-hotbird-polskie-myszka20

Dziwne, czy ktoś ma podobny problem?
Graterlia OS: Zgemma H2S, ADB5800sx

loki7777

Zgemma h.2s

mickey

Cytat: mleczyk89 w 17 Kwiecień 2018, 19:08:41Dopytam jeszcze co do list myszka20

Której wersji używać (sprawdzałem obie), lub co zrobić aby po aktualizacji nie musieć skanować całej satelity.
Inaczej dostaje info "nie udało się dostroić"

Już odpowiedział myszka20. Ta lista jest właśnie dla tych, co nie chcą skanować satelity - zawiera lamedb. Ta druga dla takich jak np. ja, którzy odbierają trochę więcej niż HotBirda i którym nadpisanie wyniku skanowania (czyli właśnie lamedb) troszkę przeszkadza.

Do góry