Skocz do zawartości

Mut@nt_problem z CEC


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ja mam problem u siebie z CEC,  szukam rozwiązania...

konfiguracja: TV Sony > sound bar Philips > Mut@nt HD1500

gdzie szukać przyczyny w ustawieniach być może w  TV...

ustawiłem CEC w Mut@ncie i odpowiednio skonfigurowałem TV SONY,,,

wszystko obsługuje jednym pilotem (od TV), jest super...

poza jednym... jak włączę pilotem TV pięknie włącza się sound bar natomiast nie chce się uruchomić tuner Mut@nt...

niestety próbowałem już wszystkich przycisków w pilocie TV i nie ma opcji żeby włączyć Mut@nta,

trzeba podnieść 4 litery po pilota od tunera włączyć i odłożyć na półkę bo od tej chwili jest niepotrzebny,,,

wszystkie opcje związane z obsługą tunera są na pilocie od TV...

dosłownie wszystko/menu/ itd ipt...

gdy wyłączam TV to pięknie wyłącza sie TV i  soundbar i ... Mut@nt...

problem leży gdzie szukać aby TV po włączeniu uruchomił mi tuner....

P.S.

oczywiście w odwrotną stronę gdy włączę tuner uruchamia TV,,, ale pilotem z tunera nie mam obsługi TV (szczególnie wybieranie głosowe popularnych aplikacji) więc lipa...

czy jest opcja aby ustawić żeby TV wybudzał mi tuner ?

dzięki

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź typu: Moja Zgemma z TV Panasonic się dogaduje i reaguje na sygnał wybudzenia z TV pewnie Cię nie zadowoli? ;)

 

Załączam obrazki z konfiguracją wtyczki HDMI-CEC u mnie. Jedyne co mi przychodzi to pokombinować z opcją "Sygnał wybudzenia z TV". Poza tym w ustawieniach mojego TV mam osobne opcje, które powodują włączanie TV jak się włączy tuner i wysyłanie sygnału do tunera jak się włączy TV.

img1.jpg.b5fca9a025122e313193b30086d1bbba.jpg

img2.jpg.0957ec4fe5911c3241b778d251d3c1e0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...