Konfiguracja konwertera Unicable

Zaczęty przez deemax, 17 Luty 2018, 17:57:55

« poprzedni - następny »
Do dołu

deemax

17 Luty 2018, 17:57:55 Ostatnia edycja: 19 Luty 2018, 10:12:14 by deemax
Witam,
Po instalacji GOS do NAND mam problem z konfiguracją konwertera Unicable. W czasie próby ustawienia rodzaju konwertera na Unicable dekoder wyświetla niebieski spinner i nie reaguje na nic. Pomaga tylko wyjęcie wtyczki i restart, ale niestety rodzaju konwertera ustawić się nie da.

Edit. Podmieniłem plik unicable.xml ale nie pomogło.

Shouces

Posiadasz tuner lub głowicę z BZZB?
SAGEMCOM UHD88 160gb E2 Graterlia OS OpenPLI
NBOX 2850 E2 Graterlia OS OpenPLI

deemax

deemax

@tux pomóż jeśli możesz i Ci się chce.

rado89

Podpinam się pod temat.

Faktyczne dekoder BZZB3xxx, po ustawieniu głowicy w tryb zaawansowany w momencie, w którym ma się pojawić typ unicable zawiesza się gui.
Można to jakoś debugować?
Może jest coś nie tak z xml odpowiadającym za modele konwerterów unicable?

w.klik.d@gmail.com

Pisałem w tym temacie na forum, ale zostałem całkowice olany. Tylko głupie komentarze typu zamieść zdjęcia itp a w treści problem został szczegółowo opisany.

Mogę Ci powiedzieć, że nowa wersja softu (z lutego czy marca nie procuje z konwerterami unicabel (Mój tuner to BSLA - 5800).
Problem (narazie) chłopaków przerasta.
Coś pokpili przy aktualizacji.

Rozwiązałem problem następująco:

Zaintalowałem nowy soft poaktualizowałem i zapisałem konfigurację (backup) na dysk twarty (którać opcja w menu).
Potem wgrałem starą wersję softu (2016 czy początek 2017) i przywróciłem ustawienia z backup (wciągnął sobie aktualne adresy potrzebne do działania)
Potem konfiguracja UNICABLA i działa. Listy programów co prawda nie aktualizują się automatycznie, ale to zawsze można wgrać ręcznie.

TU UMIESZCZAM PRZESŁANIE DO TWÓRCÓW GRATERLI. POPRAWCIE CO ZEPSULIŚCIE W OSTATNIEJ WERSJI (USTAWIANIE TUNERÓW NA UNICABLE BO SIĘ ZAWIESZA).

Głowica BZZB działa na wszystkich kanałach. Starsza nie potrafi zdekodować programów HD.

tux

Ciekawe czy kolega testował to po 28.03.2018 wgrywając od nowa?
Ciekawe czy kolega odezwał się do mnie poprzez e-mail jak inna osoba?

Prawdopodobnie odpowiedź na oba pytania to NIE. Ale posta ładnego napisał. A co tam :)
Graterlia OS
VU+ Duo2 (użytkowo), VU+ Zero (devel)

Do góry