Skocz do zawartości

Konfiguracja konwertera Unicable


deemax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po instalacji GOS do NAND mam problem z konfiguracją konwertera Unicable. W czasie próby ustawienia rodzaju konwertera na Unicable dekoder wyświetla niebieski spinner i nie reaguje na nic. Pomaga tylko wyjęcie wtyczki i restart, ale niestety rodzaju konwertera ustawić się nie da.

 

Edit. Podmieniłem plik unicable.xml ale nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpinam się pod temat.

 

Faktyczne dekoder BZZB3xxx, po ustawieniu głowicy w tryb zaawansowany w momencie, w którym ma się pojawić typ unicable zawiesza się gui.

Można to jakoś debugować?

Może jest coś nie tak z xml odpowiadającym za modele konwerterów unicable?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pisałem w tym temacie na forum, ale zostałem całkowice olany. Tylko głupie komentarze typu zamieść zdjęcia itp a w treści problem został szczegółowo opisany.

 

Mogę Ci powiedzieć, że nowa wersja softu (z lutego czy marca nie procuje z konwerterami unicabel (Mój tuner to BSLA - 5800).

Problem (narazie) chłopaków przerasta.

Coś pokpili przy aktualizacji.

 

Rozwiązałem problem następująco:

 

Zaintalowałem nowy soft poaktualizowałem i zapisałem konfigurację (backup) na dysk twarty (którać opcja w menu).

Potem wgrałem starą wersję softu (2016 czy początek 2017) i przywróciłem ustawienia z backup (wciągnął sobie aktualne adresy potrzebne do działania)

Potem konfiguracja UNICABLA i działa. Listy programów co prawda nie aktualizują się automatycznie, ale to zawsze można wgrać ręcznie.

 

TU UMIESZCZAM PRZESŁANIE DO TWÓRCÓW GRATERLI. POPRAWCIE CO ZEPSULIŚCIE W OSTATNIEJ WERSJI (USTAWIANIE TUNERÓW NA UNICABLE BO SIĘ ZAWIESZA).

 

Głowica BZZB działa na wszystkich kanałach. Starsza nie potrafi zdekodować programów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie testowałem po 20.03.2018. Zajmuje to dużo czasu. Czekam na informację że problem został rozwiązany.

 

Maila pisałem.

 

Na Forum też umieściłem posta i żadnej odpowiedzi poza dopytkami o logi (opis szczegółowy problemu i kroki dokładnie opisałem. Nazwa tunera też była podana w temacie.).

https://forum.xunil.pl/index.php/topic,3755.msg50748.html#msg50748

 

P.s. Włączyłem się do dyskusji aby pomóc zgodnie z tematem.

:) Miło mi że istnieje pełny kontakt z twórcami na forum.

Może powinienem był kontynuować temat, ale wyszło inaczej

Proszę o informację czy zgodnie z sugestią wersja z 28.03.2018 rozwiązuje problem z zawieszaniem przy ustawianiu tunera na UNCABLE ?

 

Pozdrawiam

 

w.klik.d@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem po 20.03.2018. Zajmuje to dużo czasu. Czekam na informację że problem został rozwiązany.

 

Przy takim podejściu nigdy do niczego nie dojdziemy....

 

A może poza Tobą nikt nie ma unicable? Więc jak mamy przetestować...

 

Ty masz sprzęt...

Ty jesteś zainteresowany tym, żeby działał...

Ale Ty nie masz czasu, żeby sprawdzić.

 

To nie wiem po co w ogóle ktoś z Devel sobie zawraca głowę Twoim problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...