Skocz do zawartości

Wszyscy posiadacze komputerów mają poważny problem


tux
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja póki co mogę napisać obiektywnie, że normalne zadania mi nie zwolniły.

Przeglądarki internetowe czy komunikatory działają niezauważalnie wolniej.

Natomiast LMMS, GIMP, Audacity zwolniły od 20 do 40% (mniej więcej).

Najgorzej jest z kompilacją. Tutaj zestaw dla GOS gdzie jest ponad 18tyś zadań do wykonania robi się zamiast około 1,5h prawie 3h.

Jak znajdę chwilę czasu to zerknę na ile szybciej będzie jak HDD wepnę do eSATA zamiast po USB 3.0.

 

Co do AMD to do Ryzena największym problemem dla mnie było to, że procek się grzał.

Przy linux często AMD było wydajniejsze od Intela. No ale jak laptop miał być piecykiem to....

 

W załączniku screen terminala i info, że poprawka jest włączona.

Zrzut_ekranu_z_2018-01-06_14-58-59.thumb.png.43e4ab425c590161b60ec6244dc2d02c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bedę chciał to wrzucić w jakąś sensowną budę i podepnę wodne chłodzenie. Nie kosztuje już gigantycznej kasiory. Natomiast zastanawiam się nad serwerami. Nie mogę zaakceptować spadków wydajności rzędu 20-40 procent. grrr.

 

Zobacz jak sytuacja się potoczy. Natomiast muszę sprawdzić jak wygląda sytuacja u konkurencji.. ( AMD )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek wydajności jest, ale wszystko zależy od tego co dokładnie będzie się robić. Jak tux zauważył, u niego dostało po (_|_) np kompilacja, u innych widziałem, że dostępy do baz danych siadają o 30%. Po tyłku dostają też operacje I/O sieciowe, dostępy do plików pod dużym obciążeniem. Najbardziej będą obrywać ciężkie zastosowania serwerowe, zwykli użytkownicy w 95% nawet nie dostrzegą różnic w działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...