Skocz do zawartości

Zgemma Star S


Gość misd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

W pierwszych słowach z racji szacunku odpowiadając na sugestie admina:

1.Sugerowaną skórke sprawdzę jutro i przekażę wyniki.

2.Język polski jest niedostępny(mimo że pokazany) po opcji opkg install enigma2, jednak po wariancie opkg install graterlia-e2gui jest również widoczny i MOŻLIWY do wybrania z pilota, a to już chyba błąd w skryptach.

3.Przyjmijmy że znam możliwości mojego telewizora, jak i dekodera i testowałem różne warianty. Rozmiar OSD (powiększenie) pozostaje taki sam bez względu na rozdzielczości, ustawienia TV i tak dalej. Obraz nie jest obcięty z każdej strony, OSD jest rozciągnięte w prawo i w dół.

4.Cierpliwie poczekam na poprawki.

5.Tuner jest z taniej półki, bez wodotrysków, a mimo to możliwości i parametry w stosunku do muzealnych już ADB są rewelacyjne i warto byłoby dopracować soft, przy osiąganej aktualnie cenie może to być następca ADB5800. Jeśli będzie taka potrzeba, to w rejonie Wa-wy mogę dostarczyć sztukę do testów.

6.Plugin nie jest w repo, a szkoda. Prosty aktualizator listy kanałów, w pełni automatyczny i bezproblemowy. Od czasu jak kolega richter vel latarnik vel pare innych nicków obraził się na cały świat i łaskawie raz na pół roku upublicznia cośtam to jest problem. Nie chodzi o to kto jest z kim pokłócony i dlaczego, lista powinna być aktualna.

7.CEC do LG zgłaszałem już kilkukrotnie, oczywiście bez skutku. Sądzę jednak,że są ludzie którzy język standardu CEC znają na pamięć. I fajnie i śmiesznie by było jakby ktoś zorientowany poprawił coś z czym potężny koncern nie potrafi sobie poradzić. W sumie na tym polega postęp.

8.W kwestii pilota moje sugestie były tylko prywatnym odczuciem.Nowy pilot jest beznadziejny i chyba sporo osób się z tym zgodzi. Przyzwyczajenie jest częścią natury człowieka, spróbujcie wytłumaczyć ludziom z pilotami od dreamboxa ze już nie ma supportu... A miło byłoby pewnego dnia doinstalować np. enigma2-plugin-remote-nbox i zobaczyć że działa.Złożone wcześniej obietnice dla autora pozostają aktualne i słowa dotrzymam.

Pozdrawiam serdecznie.

Michał.

P.S. Jako początkujący na tym forum nie mam prawa i nie wymagam poważnego traktowania moich sugestii. Jestem jednak już chwilę w branży, a ci co pamiętają co to jest 7.0A być może wiedzą że delikatnie się do tego przyczyniłem.A na dvhk jest jeszcze kilka moich starych postów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż....

Nawet nie wiem czy powinienem cokolwiek odpisać ;(

 

 

Witam ponownie.

W pierwszych słowach z racji szacunku odpowiadając na sugestie admina:

1.Sugerowaną skórke sprawdzę jutro i przekażę wyniki.

Jutro już dawno minęło, ale mniejsza o to.

 

 

2.Język polski jest niedostępny(mimo że pokazany) po opcji opkg install enigma2, jednak po wariancie opkg install graterlia-e2gui jest również widoczny i MOŻLIWY do wybrania z pilota, a to już chyba błąd w skryptach.

Tutaj nie ma żadnych błędów. Język polski jest dostępny wyłącznie po doinstalowaniu pakietu "enigma2-locale-pl". Jeżeli wpiszesz "opkg install enigma2" to logiczne jest, że pakietu nie będzie. Natopiast metapakiet graterlia-e2gui ma zależnościach dodany pakiet "enigma2-locale-pl". Pakiet "gratelia-e2gui" jest metapakietem i nie jest wyznacznikiem czegokolwiek.

 

 

3.Przyjmijmy że znam możliwości mojego telewizora, jak i dekodera i testowałem różne warianty. Rozmiar OSD (powiększenie) pozostaje taki sam bez względu na rozdzielczości, ustawienia TV i tak dalej. Obraz nie jest obcięty z każdej strony, OSD jest rozciągnięte w prawo i w dół.

 

Typowe podejście osoby, która nie miała do czynienia jeszcze z tego typu tunerami.

Tutaj podpowiem → to co wydaje Ci się obrazem nie rozciągniętym takim nie jest. Części obrazu po prostu nie widzisz. Jak kiedyś dojdziesz jak to wszystko ustawić (a co producent telewizora lub nawet czasem model jest inaczej) to sam przyznasz rację.

 

 

4.Cierpliwie poczekam na poprawki.

My cierpliwie poczekamy na to aż ktoś z devel będzie miał tuner :)

 

 

5.Tuner jest z taniej półki, bez wodotrysków, a mimo to możliwości i parametry w stosunku do muzealnych już ADB są rewelacyjne i warto byłoby dopracować soft, przy osiąganej aktualnie cenie może to być następca ADB5800. Jeśli będzie taka potrzeba, to w rejonie Wa-wy mogę dostarczyć sztukę do testów.

 

Jeżeli chodzi o mnie to niestety nie moje rejony :)

 

 

6.Plugin nie jest w repo, a szkoda. Prosty aktualizator listy kanałów, w pełni automatyczny i bezproblemowy. Od czasu jak kolega richter vel latarnik vel pare innych nicków obraził się na cały świat i łaskawie raz na pół roku upublicznia cośtam to jest problem. Nie chodzi o to kto jest z kim pokłócony i dlaczego, lista powinna być aktualna.

 

Wtyczki nie ma w repo ponieważ...no własnie...nie pamiętam teraz czy chodziło o licencję czy wyraźną prośbę autora by go nie dodawać czy też coś innego. W każdym razie wtyczki nie może być oficjalnie w GOS i nie jest to wina GOS w tym przypadku.

Co do listy kanałów richter[/member] (nie dyskutujemy tutaj o tym pod iloma nikami występuje bo jest to nie istotne dla tej sprawy) to richter[/member] postawił pewne warunki. Oczywiście miał prawo je stawiać ponieważ ta konkretne lista jest jego dziełem i ma do niej pełne prawa autorskie.

Niestety wiele ludzi uważa, że może łamać postawione warunki przez richter[/member]. Nie docierają do nich jakiekolwiek argumenty.

Z resztą ja GOS wyposażyłem też w pewnym momencie w sprecyzowaną licencje i ścigam co tylko się da jeżeli chodzi o łamanie tej licencji. Nie chodzi mi o to, że mi się chce, ale o to, że ktoś np. podpisuje się pod GOS, że to jego albo używa do celów nielegalnych a potem ja muszę się tłumaczyć

Tak czy siak - wtyczki nie ma w repo - koniec wsparcia po jej instalacji. Wszystko jest opisane w Licencji.

 

 

7.CEC do LG zgłaszałem już kilkukrotnie, oczywiście bez skutku. Sądzę jednak,że są ludzie którzy język standardu CEC znają na pamięć. I fajnie i śmiesznie by było jakby ktoś zorientowany poprawił coś z czym potężny koncern nie potrafi sobie poradzić. W sumie na tym polega postęp.

 

Proponuję abyś tym kimś był TY. Jak już zgłębisz temat i dowiesz się np. tego, że nawet serwis autoryzowany nie ma dostępu do danych jak działa CEC u danego producenta to przejrzysz na oczy o co tak naprawdę prosisz.

Punkt 7 powstał tylko i wyłącznie z faktu, iż niedostatecznie zgłębiłeś temat.

 

8.W kwestii pilota moje sugestie były tylko prywatnym odczuciem.Nowy pilot jest beznadziejny i chyba sporo osób się z tym zgodzi. Przyzwyczajenie jest częścią natury człowieka, spróbujcie wytłumaczyć ludziom z pilotami od dreamboxa ze już nie ma supportu... A miło byłoby pewnego dnia doinstalować np. enigma2-plugin-remote-nbox i zobaczyć że działa.Złożone wcześniej obietnice dla autora pozostają aktualne i słowa dotrzymam.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z mojej strony odczucie jest tutaj jedno - zaczynamy koncert życzeń :(

Problem w tym, że pilot od nBox jest do nBox. Rozumiem, że jak masz np. telewizor LG i za 2 lata kupisz Samsunga to poprosisz Samsunga by łaskawie działał pilot od LG bo ten jest dla Ciebie bardziej wygodny?

Czasem ktoś powinien kilka razy zastanowić się co pisze.

A co do samego pilota to możesz mi wierzyć (lub pewnie nie) ale jest cudowny w porównaniu do wielu innych z jakimi miałem do czynienia. Np. Mut@nta HD1500 gdzie klawisze to parszywa guma leżąca pod palcem tak, że można się odcisków nabawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny.

Przepraszam za nieobecność, mamy rodziny, dzieci i inne takie pierdoły i nie zawsze forum i posty są najważniejsze.

Zainstalowałem sugerowaną skórkę i tak samo lipa, jak mawia Tusk.

Nie jest łatwo, bo repo nie jest dostępne bez wersji opkg install graterlia-e2gui czy jakośtam.

Poprzednie pretensje polegały na tym że jeśli setup  oferuje  opcję wyboru np. języka polskiego to powinien on być DOSTEPNY do zainstalowania.

Jeśli mam do wyboru dwa języki, z których jednego nie mogę wybrać to chyba jest BŁĄD w skrypcie.

I nie kłócę się jakie i kiedy paczki trzeba doinstalować. Jeśli setup oferuje opcje do wyboru a nie daje się jej wybrać to chjyba autor skryptów  coś pomieszał.

Generalnie OSD jest rozjechane i lipa.

Mówisz kolego adminie że Wawa to nie twoja bajka.

Koło środy będę u Sttary, a później u Kubas.

Jednocześnie mogę szybko dostarczyć zabawki do pikarel lub ryba jeśli wiesz o kim rozmawiamy...

Powiedz gdzie  i kiedy a ja tam będę. I nie tłumacz się brakiem sprzętu.

Sprzęt ja przywiozę, umiejętności są potrzebne

Pozdrawiam.

misd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca - tutaj nie DVHK. Jak ich tak cenisz to proponuje uzyskać pomoc od nich.

Poziom Twoich wypowiedzi całkowicie pasuje na tamto forum a nie tutaj.


Natomiast co do reszty.

U mnie jak nie zainstaluję jeżyka PL (pakiet enigma2-locale-pl) to mi żaden kreator nie pokazuje języka polskiego. Nie ma go nawet w menu języka jak już przejdziesz przez kreator.

Oczywiście nie neguję, że u Ciebie coś takiego występuje - pisze jedynie, iż u mnie na VU+ Duo2, VU+ Zero, Zgemma H.2S efektu nie ma.

 

Nie jest łatwo, bo repo nie jest dostępne bez wersji opkg install graterlia-e2gui czy jakośtam.

 

A kto Ci każe korzystać z tego pakietu?

 

Generalnie OSD jest rozjechane i lipa.

Jak pisałem wyżej...

Ktoś kupił ten tuner, miał podobny problem. Jedyne co można było zrobić to użyć skórki HD a nie FHD.

U tego kogoś to zadziałało. Czy u Ciebie zadziała? Nie mam pojęcia.

 

Jednocześnie mogę szybko dostarczyć zabawki do pikarel lub ryba jeśli wiesz o kim rozmawiamy...

Nie mam pojęcia kto to ryba, ale mam aż za duże pojęcie kto to jest pikarel. Wielu użytkowników tego forum jest równie zniesmaczona jego postawą co do mnie i GOS jak ja. Ilość oszczerstw pod adresem moim i GOS jakie padły ze strony @pikarel przekroczyła już dawno ilość akceptowalną.


Na koniec...

 

I nie tłumacz się brakiem sprzętu.

Sprzęt ja przywiozę, umiejętności są potrzebne.

Wybacz, ale problem, o którym piszesz próbowałem rozwiązać na odległość przez kilka chwil. Tuner nie działa tak jak inne, które mamy w GOS i na 100% można coś z tym zrobić. Jednak jak pisałem - muszę mieć na czym. Tutaj praca na odległość jest bardzo uciążliwa.

Prosty przykład...ja mam czas od 13.23 do 15.43 ale akurat w tych godzinach nie ma osoby od tunera przy nim. Zgadanie się zawsze o konkretnej godzinie jest bardzo utrudnione.

Ponadto GOS to nie mój zarobek, firma, praca. To moje hobby i pracuję nad GOS kiedy chce i mam możliwość a nie od godziny X do godziny Y bo mi szef za to płaci. Chciałbym aby tak było ale póki co nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam znowu.

Teraz kilka szczerych słów.

Ja posiadam sprzęt którego Ty nie masz i staram się przekazać zaobserwowane błędy i problemy z softem.

W zamian otrzymuję uwagi dotyczące moich umiejętności i poziomu mojej wiedzy.

Następnie proponuję dostarczenie sprzętu do analizy i sprawdzenia występujących problemów.

W odpowiedzi obrażasz moich przyjaciół z którymi przez wiele lat współpracowałem i osiągaliśmy fajne efekty.

Wielki szacunek za poświęcony czas i wkład pracy, nikt nie wymaga abyś miał czynne 8.00-16.00.

Jednak szukanie współpracowników poprzez obrażanie i deprecjonowanie ludzi którzy starają ci się pomóc nie wróży zbyt dobrze.

A to że jesteś z kimś tam pokłócony rozumiem, ci z moich przyjaciół których nie znasz być może mają za dużo lat...

I po raz kolejny podkreślam, nie chcę się kłócić, chciałbym aby fajny projekt szedł do przodu i staram się dorzucić swoją cegiełkę.

I miło mi że wydzieliłeś naszą konwersację jako oddzielny temat, postaram się dostarczyć tyle informacji ile mogę.

No i miło że w repo była jakaś rewolucja, nowa wersja softu ma kilka różnic.

Teraz nowe spostrzeżenia:

Zaczynam o zera, wgranie flash, opkg install graterlia-e2gui.

Dlaczego używam gotowców: bo są proste i wygodne, aha i ktoś w FAQ napisał żeby tak robić...

Menu, setup,system jest wyraźnie krótsze niż w SH4, brakuje kilku opcji mimo że są zainstalowane.

Na pewno nie ma opcji "skin" co utrudnia zmianę skórki, mimo że enigma2-plugin-skinselector jest zainstalowany,skórki również.

Poproszę fachowców o instrukcję zmiany skórki bez dostępu do pluginu

W repo nie ma do wyboru infinityhd-gos, nie ma skórek w wersji GOS, ale pokazał się softwaremanager za co wielkie dzięki.

Obsługa wyświetlacza dalej nie działa, plugin jest zainstalowany.

Tyle na dziś,pozdrawiam.

M.

P.S. Po raz kolejny zwracam się z uprzejmą prośbą do magików od pilotów o dorobienie opcji pilota SH4 do tej serii dekoderów.

Od zawsze dało się dorobić pilota od dreamboxa, może czas na coś nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graterlia OS - wersja testowa - używasz na własne ryzyko!

Graterlia OS dla Zgemma S2S (Uwaga - tuner nie wspiera skórek FullHD)

  • [iurl=http://graterlia.xunil.pl/data/_uploaded/file/Graterlia_OS_Zgemma_S2S.tar.gz]Graterlia_OS_Zgemma_S2S.tar.gz[/iurl]
  • [iurl=http://graterlia.xunil.pl/data/_uploaded/file/Graterlia_OS_Zgemma_S2S.tar.gz]Graterlia_OS_Zgemma_S2S.tar.gz.md5[/iurl]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...