Problem z OScam i nie tylko

Zaczęty przez ikarus10, 21 Maj 2017, 22:07:42

« poprzedni - następny »
Do dołu

ikarus10

25 Maj 2017, 09:45:07 #15 Ostatnia edycja: 28 Maj 2017, 20:14:12 by matzg
wgalem poprawnie, skoro pojawia sie ok na wyswietlaczu.

po komunikacje shh, pojawia sie nieznany symbol na wyswietlaczu i stoi.

Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić.

tux

25 Maj 2017, 09:50:52 #16 Ostatnia edycja: 25 Maj 2017, 09:53:19 by tux
Czy jest jakiś problem z komunikacją?
  • Wgrywasz soft;
  • Jak jest -OK- na wyświetlaczu wyłączasz tuner;
  • Następnie podłączasz (o ile już tego nie zrobiłeś) HDMI, Antenę, Zasilanie;
  • Włączasz telewizor tak, że jako wejście jest wybrane to HDMI gdzie jest podłączony tuner;
  • Włączasz zasilanie tunera i czekasz aż pojawi się STI na wyświetlaczu;
  • Teraz spoglądasz na telewizor i czytasz to co tam jest napisane!
  • Stosujesz się do informacji, która pojawiła się na telewizorze!
Jaśniej się nie da.
Jak na ekranie nic nie ma to musisz szukać co jest nie tak z boxem, telewizorem, kablem, czymkolwiek co powoduje, że na ekranie nie masz nic poza "ciemność widzę"
Dodam też, że komunikat pojawia się wyłącznie po pierwszym uruchomieniu nowo wgranego softu. Po każdym restarcie komunikatu już nie będzie - zobaczysz "ciemność widzę".

Ufffff....
Graterlia OS
VU+ Duo2 (użytkowo), VU+ Zero (devel)

ikarus10

STI jest na wyswietlaczu ,, czarny ekran dalej jest"

Nie moge dostaać sie poprzez putty do tunera, sprawdziłem jaki rooter przydziela mi ip, ale i tak nie moge sie dostać.

tux

Awaria tunera?
Na razie nic więcej nie można napisać.
Graterlia OS

ikarus10

można przywrócic starą wersje Gos, nie mając dostepu do tunera ??

AbrahaM

Cytat: tux w 25 Maj 2017, 10:08:03Awaria tunera?
Na razie nic więcej nie można napisać.

też mam takie wrażenie, zwłaszcza że jeśli dobrze odczytałem przekazane informacje, to wcześniejsze problemy wskazywały na "posypanie się" GOS, a to "samo" się nie dzieje...

jeśli nie usterka, to jedyne co przychodzi mi do głowy, to możliwość że odbiornik startuje w trybie wyświetlania obrazu, którego nie chce obsłużyć TV, ale to nie powinno mieć miejsca...

@ikarus10 może co najwyżej jeszcze raz spróbować zaprogramować odbiornik, cyferki na wyświetlaczu są OK, brak komunikatu po pierwszym starcie nie.

tomek_op

Czy ktoś może mi pomóc w zainstalowaniu oscama, ostatnio zawiesił mi się tuner i po wyjęciu z prądu i ponownym podłączeniu już nie wstał. Postanowiłem zainstalować ponownie system, po dodaniu interesujących mnie paczek (skórka, epg, itp) przy instalacji oscama wyskakuje błąd:

GraterliaOS:~# opkg install oscam-svn-webif
Installing oscam-svn-webif (1.20-r11401-1) on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/sh4/oscam-svn-webif_1.20-r11401-1_sh4.ipk.
Configuring oscam-svn-webif.
Oscam is already stopped
generating oscam.pem certificate
WARNING: can't open config file: /opt/builds/Kompilacje_sh4/_GO/STM/STLinux-2.4/devkit/sh4/target/usr/etc/openssl/openssl.cnf
Unable to load config info from /opt/builds/Kompilacje_sh4/_GO/STM/STLinux-2.4/devkit/sh4/target/usr/etc/openssl/openssl.cnf
Collected errors:
 * pkg_run_script: package "oscam-svn-webif" postinst script returned status 1.
 * opkg_configure: oscam-svn-webif.postinst returned 1.

mickey

Jak na moje oko, to trzeba by poprawić paczkę instalacyjną, żeby skrypt postinst nie odwoływał się do pliku, którego nie ma na tunerze.

A poza tym. Oscam powinen być zainstalowany. Jeżeli w konfiguracji masz wyłączoną obsługę SSLa, to nawet powinien działać.

tux

Proszę przeinstalować pakiet OpenSSL i napisać czy jest OK.
Przez wyłączenie repozytorium (zagrożenie, że nie uzbiera się kwota) wyszło co wyszło ;(
Graterlia OS

tomek_op

Ni to nie daje przy reinstalacji openssl z zainstalowanym oscam-svn-webif wyrzuca ten sam błąd, po odinstalowaniu oscama reinstalacja openssl przebiega bez błędu. Może trzeba zainstalować innego oscama spoza repozytorium?

tux

29 Marzec 2018, 17:12:34 #25 Ostatnia edycja: 29 Marzec 2018, 19:00:13 by tux
Nie mam teraz dostępu do tunera z SH4.
Musiałbym to zobaczyć osobiście.

EDIT tux:
Sprawdziłem na SH4 i mam tak:

CytujGraterliaOS:~# opkg install oscam-svn-webif-longterm
Installing oscam-svn-webif-longterm (1.20-r11384-1) on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/release/sh4/oscam-svn-webif-longterm_1.20-r11384-1_sh4.ipk.
Configuring oscam-svn-webif-longterm.
Oscam is already stopped
generating oscam.pem certificate
Generating a 2048 bit RSA private key
...+++
..+++
writing new private key to '/etc/oscam/oscam.pem'
-----
Starting System OSCam
GraterliaOS:~#
Graterlia OS

tomek_op

Nie wiem komu dziękować ale po dzisiejszej aktualizacji systemu, paczka oscam zainstalowała się bez błędu.

Do góry