Skocz do zawartości

Zgemma H2S, Evo NOVA Twin.


kusiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, świetna wiadomość.. Proszę mi napisać gdzie można nabyć te tunery z pewnego źródła i w jakiej cenie są? Dostajemy coś lepszego w tej cenie od Vu+? Jestem jeszcze na nboxie, nie mam do czego się przyczepić jeśli chodzi o tuner tyle że jest on bardzo wolny i zaczyna mi to przeszkadzać oraz wiemy ze są awaryjne i różnie z nimi bywa.. Jesli może ktoś napisać coś więcej o tych tunerach będę wdzięczny. Nie ukrywam że słyszę o nich pierwszy raz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Posiadam Zgemma H2S i jestem zadowolony. Parametrami jest praktycznie identyczny jak vu+ zero z tą różnicą że H2S ma podwójną głowice. Nie grzeje się, reakcja na pilota bardzo szybka jak i poruszanie się po kanałach czy w menu. Można podpiąć dysk pod usb i tam sobie nagrywać. Posiada też czytnik microsd i tam mu wsadziłem kartę 64GB i przeznaczyłem na timeshift, można tam nawet wsadzić kartę microsd 128GB i przeznaczyć na nagrania w efekcie masz bezgłośny tuner. Pilot niezły (efekt klik), sieć działa dobrze po lan nie to co w ścierwoboxie, ogólnie stabilny. Mi ten tuner w zupełności wystarcza. Jak ktoś ma kupić vu+ zero to ja polecam Zgemmę bo tu w podobnej cenie dostajesz tuner 2-głowicowy.

Kupić go można na ebay.co.uk lub u chinoli jak się dobrze poszuka można go nabyć w okolicach 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Już od jakiegoś czasu mam do czynienia z dekoderami Zgemma. Dobry stosunek jakości do ceny ale niestety w Polsce są droższe niż w UK.

Tutaj H.2S kupuje po około 65 funtów. Czyli 315 zł, a na All... 550 zł.

 

Graterlia działa super, nie mam zamiaru pakować 'wodotrysków', ok... może pikonki :)

Generalnie jak zwykle sporo dobrej roboty Panowie.

 

Jedynie ten klikający pilot trochę denerwuje ale na szczęście jest CEC, a mój od tv na szczęście nie klika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klik ma jedną (ale moim zdaniem dużą) zaletę - nie padnie zaraz. Jest membranowy a nie na gumie.

Tyle, że faktycznie - klika.

 

Sam tuner nie jest zły i faktycznie ceny tego tunera w PL sa zdecydowanie wyższe.

Ta sama firma wypuściła H2S jako Evo NOVA Twin. Trochę inna obudowa, inne logo na pilocie, lekko inny front.

No i soft musi być w innym katalogu na PEN (dla ułatwienia). Ale tak to działa 1:1 jak Zgemma H2S to to jest Zgemma H2S. A może Zgemma HS2 to Evo NOVA Twin? Diabli wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zdecydowałem się wymienić mojego nboxa na zgemma H2S - będę zamawiał z ebay. Są jakieś problemy z nim i czy oscam działa poprawnie czy oprogramowanie jest jeszcze we wczesnej wersji czy już można bez większych problemów używać - pisze o GOS i innych? Dużą zaletą dla mnie są 2 usb - jeden port wifi a drugi pendrive do zapisywania - czy da się z pendrive'a uruchomić inne softy ewentualnie trzymać w nand więcej niż 1? I czysą jakieś problemy z kartami wifi na usb - głównie pytam o dostępność sterowników dla mnie popularnych układów.

 

Evo jest tak ze 2x droższy od zgemma;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zdecydowałem się wymienić mojego nboxa na zgemma H2S - będę zamawiał z ebay. Są jakieś problemy z nim i czy oscam działa poprawnie czy oprogramowanie jest jeszcze we wczesnej wersji czy już można bez większych problemów używać - pisze o GOS i innych? Dużą zaletą dla mnie są 2 usb - jeden port wifi a drugi pendrive do zapisywania - czy da się z pendrive'a uruchomić inne softy ewentualnie trzymać w nand więcej niż 1? I czysą jakieś problemy z kartami wifi na usb - głównie pytam o dostępność sterowników dla mnie popularnych układów.

 

Evo jest tak ze 2x droższy od zgemma;)

Nie wiem jak inne softy - nie używam :)

WiFi działają chyba wszystkie popularne.,nawet z tych najnowszych.

OSCam działa poprawnie - znaczy się dekoduje, widzi karty i czytniki na USB.

Co do uruchamiania softu z PEN. Nie wiem, nie używałem, nie zamierzam używać. GOS będzie jedynie do NAND. To są tunery DVB a nie choinki.

Wgrać GOS, używać GOS, aktualizować GOS, używać GOS.....

Prawda jest taka, że mamy tutaj około 190MB FLASH przeznaczonego na SYSTEM. Praktycznie wszystko się mieści i jest wystarczająco miejsca na aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki sens jest posiadanie na dekoderze kilka softów?

Można zrozumieć taki sens na PC/Laptop: Windows i Linux. Ale tuner? jaki jest sens przerzucać softy co chwile, co tam takiego jest niezwykłego w innych softach bo nie wiem.

 

PS. Widzę że nawet na ebay można Zgemma H2S kupić już za 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 3 softy Jooztrino jako główny - jak dla mnie najszybszy(ale zdarzają się problemy), GOS(wolniej, ale mniej problemów poza wifi(dopiszmy, że to nbox), używany, jak są jakieś problemy na pierwszym sofcie)), Hyperion na trzeciej partycji jakby na tamtych dwóch coś nie działało.

 

Można za 70€ z kw do Irlandii więc to nawet 300zł wychodzi a nie 5xx zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wtyknięciu karty SD i komendzie 'fdisk -l' dostałem taki dziwny wynik, czy nie powinno być jak to zwykle sda lub sdb itp?

 

 

Wed May 24 18:24:22 IST 2017
Oscam Starttime:      24.05.2017 11:08:51
GraterliaOS:~# fdisk -l
Disk /dev/mtdblock0: 256 MiB, 268435456 bytes, 524288 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes


Disk /dev/mtdblock1: 6 MiB, 6291456 bytes, 12288 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes


Disk /dev/mtdblock2: 250 MiB, 262144000 bytes, 512000 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes


Disk /dev/mmcblk0: 3.7 GiB, 3965190144 bytes, 7744512 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disklabel type: dos
Disk identifier: 0x00000000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jak wygląda usypianie dysku w H.2S - da się go całkowicie uśpić po przejściu w czuwanie bo w chwili obecnej tylko sobie co chwilę tyka, coś tam czyta, zapisuje.

Druga rzecz to plugin zaphistory/virtual zap - jak przypisać to do przycisku Back - virtual ma taka opcję ale nic się nie dzieje, oba dobrze działają z niebieskiego przycisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na pierwszą część (to moja działka).

Czy kolega nie słyszał, że GOS to System Operacyjny? Było już tyle razy na forum, że aż nie chce się pisać tego kolejny.

Zainteresować się proszę szukaczką na forum i pakietami hdparm i sdparm.

Myślałem, że od czasu SH4 coś się zmieniło:) Już zrobione, dziękuję.

 

Co do wyboru to weź to co tańsze bo w środku i na zewnątrz to prawie to samo, jak dobrze widzę po zdjęciach to jakość wykonania bardzo podobna.

 

Co do przypisania przycisków to już zrobiłem i dziękuje za sugestię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku można spotkać jeszcze tuner Zgemma H2H. Czy jedyną różnicą do H2S jest tuner do odbioru telewizji cyfrowej po kablu zamiast naziemnej?

Miał to ktoś z tym do czynienia? GOS da się na niego wgrać w ten sam sposób jak do H2S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty chcesz wyświetlić na czterocyfrowym wyświetlaczu LED?

Nie przesadzajmy. To tuner budżetowy.

 

Z drugiej strony, już jakiś czas temu wyrosłem z jakichkolwiek wyświetlaczy. Czytelność z odległości większej jak 1m raczej kiepska.

Osobiście mam VU+ Dou2 mające dwa wyświetlacze i właśnie to VU+ Duo2 wyleczyło mnie definitywnie z wyświetlaczy.

Co prawda da się na nich wyświetlić dość dużo ale nadal mamy wybór pomiędzy ilością danych na wyświetlaczu (np. nazwa kanału National Geographic HD) a czytelnością ale wtedy już często cała nazwa kanału się nie mieści (i mamy np. National Geogr).

Ponadto w VU+ Duo2 drugi wyświetlacz jest graficzny kolorowy. Ale moim zdaniem nadaje się co najwyżej do wyświetlenia pikony kanału ponieważ jego czytelność jest również kiepska. Z kolei instalowanie wielkiej wtyczki obsługującej ten wyświetlacz tylko dla pikony mija się z celem. Nie pisząc już o obciążeniu systemu (około 30% obu rdzeni procesora) tylko po to by sprawdzić czy przypadkiem nie zmieniliśmy kanału i nie trzeba wyświetlić innej pikony.

W innych modelach tunerów zdarzają się już 4" i nawet 5-6" wyświetlacze. Tylko nadal nie wiem co na nim wyświetlić? Nazwę kanału?

 

Reasumując...wystarczy dioda led informująca o tym czy jest standby czy nie. Resztę danych mam z pilota na telewizorze (OSD E2).

Jak ktoś chce dopłacić np. VU+ Solo2 te około 700zł tylko dla wyświetlacza to mija się moim zdaniem z celem. Fakt - Solo2 ma 2x szybszy procesor, ale nie przesadzajmy - realnie tego nie odczujemy. No chyba, że ktoś np. namiętnie co 5 minut pobiera EPG poprzez EPGImport. Ale ile takich przykładów możemy podać na już?

 

Czasem przy zakupie warto się zastanowić co tak naprawdę potrzebujemy i co tak naprawdę chcemy kupić.


Scalono wiadomość: [time]1498562733[/time]

Na rynku można spotkać jeszcze tuner Zgemma H2H. Czy jedyną różnicą do H2S jest tuner do odbioru telewizji cyfrowej po kablu zamiast naziemnej?

Miał to ktoś z tym do czynienia? GOS da się na niego wgrać w ten sam sposób jak do H2S?

Z tego co wiem to są to modele 1:1 tyle, że druga głowica to nie DVB-S2 a DVB-C/T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy warto dopłacić do wyświetlacza, który i tak ledwo co widać z większej odległości oraz 2x szybszego procesora, który w normalnym użytkowaniu nie jest tak oszałamiająco szybszy?

 

EDIT tux:

Warto też zwrócić uwagę na to, iż SoloSEv2 występuję również w wersji 2xDVB-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście te tunery? Po wczorajszej burzy chyba padła moja Ariva, szukam czegoś nowego, bo nie zdzierżę używania dekodera od nc+. Nie ukrywam, że wolałbym kupić w jakimś sklepie internetowym niż na eBay, a oficjalny sklep nie wysyła do Polski. A jeśli już z eBay, to macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hdparm nie jest potrzebny do formatowania.

Co do formatowania partycji należy najpierw przeczytać komunikat, który tutaj załączyłeś.

 

Failed to add partition : Invalid argument /dev/mmcblk0p2: All space for primary partitions is in use.

 

Jeżeli dobrze czytam (a raczej tak) to Błąd przy dodawaniu patycji. Zły argumet /dev/mmcblk0p2: Cała przestrzeń jest dla partycji podstawowej jest w użyciu.

Wniosek dla mnie jest jeden...chcesz założyć drugą partycję jednak już ta założona zajmuje całą przestrzeń i nie ma już miejsca na drugą partycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hdparm nie jest potrzebny do formatowania.

Co do formatowania partycji należy najpierw przeczytać komunikat, który tutaj załączyłeś.

 

Jak kliknąłem z pilota inicjuj wyskoczył komunikat o braku hdparm, a po zainstalowaniu mam taki komunikat jak wyżej.

Gdy włączę nagrywanie mam komunikat, że dysk nie zainicjowany.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję abyś najpierw usunął wszystkie partycje z karty pamięci. Nawet na komputerze i potem zainicjował kartę.

 

Walczyłem z kartą i nadal jej nie inicjuje. Karta formatowana z pod windowsa jak i  przez różne programy i na karcie jest 1 partycja. Montował ktoś kartę 64GB w tym tunerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na 32, 64 SanDisk jak również 64 Kingston i się nie udało. Miałem drugi h2s nie przerobiony i na oryginalnym oprogramowaniu też nie inicjuje karty. Nie mam żadnego linuxa pod ręką będę musiał postawić i zobaczymy. Po zainstalowaniu oprogramowania, próbie inicjowania 1 komunikat to brak hdparm, po doinstalowaniu komunikaty jak wcześniej. Nikt się nie spotkał z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na 32, 64 SanDisk jak również 64 Kingston i się nie udało. Miałem drugi h2s nie przerobiony i na oryginalnym oprogramowaniu też nie inicjuje karty. Nie mam żadnego linuxa pod ręką będę musiał postawić i zobaczymy. Po zainstalowaniu oprogramowania, próbie inicjowania 1 komunikat to brak hdparm, po doinstalowaniu komunikaty jak wcześniej. Nikt się nie spotkał z takim problemem?

 

Właśnie też mam z tym problemem H2.S. Karta SD 32GB. Karta jest sprawna. Na sofcie Egami działa dobrze.

1. Podczas inicjacji wychodzi błąd: "Inicjalizacja urządzenia. Błąd: Timeout elapsed, sorry." Wydaje mi się, że to występuje na ostatnim etapie czyli montowania.

 

2. Sformatowałem kartę ext2/3 na innym urządzeniu - to samo.

 

3. Utworzyłem partycję, sformatowałem i zamontowałem z terminala - z sukcesem. Nadałem etykietę records...

 

... i niestety nie montuje mi karty po restarcie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...