Skocz do zawartości

UHD-88 Głowica A do nagrywania, głowica B do oglądania


Gość prwerti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość prwerti

Masz sprawną głowicę A? Bo jeżeli nie to raczej proponowałbym ustawić na odwrót...

 

Właśnie mam pechowy egzemplarz z szatkowaniem na głowicy A i zmiana nic nie pomogła. Ale znalazłem rozwiązanie. Na skinie default jeżeli nie ma na pasku info o poziomie sygnału anteny to szatkowania nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie szatkowanie jest na każdym skinie jak wyświetlasz pasek info. Po zniknięciu paska cyklicznie co kilka minut obraz będzie miał na pół sekundy jakieś artefakty. Nie przeszkadza to w oglądaniu (przynajmniej mi) ale jeżeli nagrywać materiały to lepiej w dobrej jakości zresztą nie nagrywasz wszystkiego. Lepiej przeznaczyć sprawną głowicę na czynność, którą wykonujesz częściej czyli w tym przypadku oglądanie.

 

W ustawieniach można sobie ustawić preferowany tuner do oglądania, nagrywania itd. ale trzeba pamiętać, że np. jeżeli masz do oglądania i nagrywania ustawiony ten sam tuner to gdy będziesz coś oglądał a w tym samym czasie powinno rozpocząć się nagrywanie z innego transpondera to dekoder nie wymusi przełączenia na ten kanał tylko zacznie nagrywać z drugiej, nieużywanej głowicy.

 

Generalnie to osobiście jeszcze nie spotkałem egzemplarza, który by nie miał tego problemu. Mam wrażenie, że to jest po prostu jakiś mit (legenda), że na którymś modelu UHD wszystko chodzi cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to ustawić priorytet głowic na B i do oglądania i do nagrywania, przy czym ustawić priorytet nagrywania ponad oglądanie. I tak oglądamy pewnie 99% czasu, a kiedy jednak będzie nagrywanie robione to najwyżej wymusi zmianę kanału, a Ty i tak będziesz mógł oglądać dalej na głowicy A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prwerti

Najlepiej to ustawić priorytet głowic na B i do oglądania i do nagrywania, przy czym ustawić priorytet nagrywania ponad oglądanie. I tak oglądamy pewnie 99% czasu, a kiedy jednak będzie nagrywanie robione to najwyżej wymusi zmianę kanału, a Ty i tak będziesz mógł oglądać dalej na głowicy A.

 

A jak to ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja pisałem z głowy... nie mniej nie zadziała tak jak napisałem - dziś sprawdziłem.

 

Jak ustawisz priorytety oglądania i nagrywania na głowicę B, w ustawieniach nagrywania domyślnie jest priorytet nagrywania, to i tak jak coś oglądasz na głowicy B a w tym momencie rozpocznie się nagrywani, to zostanie wybrana pierwsza wolna głowica, czyli A.

 

Aby zmusić go do nagrywania zawsze z głowicy B, musiałbyś z UHD zrobić tuner jednogłowicowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja pisałem z głowy... nie mniej nie zadziała tak jak napisałem - dziś sprawdziłem.

 

Jak ustawisz priorytety oglądania i nagrywania na głowicę B, w ustawieniach nagrywania domyślnie jest priorytet nagrywania, to i tak jak coś oglądasz na głowicy B a w tym momencie rozpocznie się nagrywani, to zostanie wybrana pierwsza wolna głowica, czyli A.

 

Aby zmusić go do nagrywania zawsze z głowicy B, musiałbyś z UHD zrobić tuner jednogłowicowy.

Czyli tak jak już opisałem kilka postów wyżej a szkoda bo myślałem, że jest możliwość wymuszenia zmiany kanału przed nagrywaniem ;) Nie ukrywam, że (przynajmniej dla mnie) pilnowanie aby przed nagraniem tuner znajdował się na odpowiednim kanale jest nieco uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i działa.

 

Brakowało podpowiedzi tuxa.

 

Napiszę dla potomnych całą procedurę:

 

1. Menu -> Ustawienia -> System -> Inne -> Preferowany tuner - ustawić na Tuner B

2. Menu -> Ustawienia -> System -> Inne -> Preferowany tuner do nagrywania - ustawić na Tuner B

3. Menu -> Ustawienia -> System -> Nagrania -> Priorytet nagrania - ustawić na Tak (tak jest domyślnie, ale warto upewnić się)

4. Następnie dodając planowane nagranie - pilnować aby zmienić z opcji "nagraj" na "przełącz i nagraj".

 

Dzięki temu ZAWSZE dekoder się wpierw przełączy na kanał który chcemy nagrać, rozpocznie nagrywanie i jeśli zechcemy wrócić do kanału który oglądaliśmy to możemy to zrobić i będziemy oglądać już na głowica A, a nagrywanie będzie działać dalej na głowicy B.

 

PS Niestety nie znalazłem opcji aby zmienić domyślną akcję planowanego nagrania z "nagraj" na "przełącz i nagraj", a by się taka przydała, aby nie musieć pamiętać, że w kroku #4 trzeba to ręcznie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEC można pomiąć (również go nie używam) ale sam fakt, że tuner musi się włączyć jest już irytujące.

U mnie wyświetlacz w UHD (w standby) pełni funkcję jedynego świecącego zegarka :) a wzbudzenie tunera niepotrzebnie na dwie godziny (bo po tym czasie mam automatyczne uśpienie) tworzy kolejny problem gdzie trzeba go samemu wyłączyć.

 

No cóż, ja się już przyzwyczaiłem :) Niestety sam nie potrafię zmodyfikować systemu aby rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...