Skocz do zawartości

oscam inny niż w repozytorium


Gość misiu2000

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mogę dograć tylko wersję 11314. Inne mam komunikat:

GraterliaOS:~# /etc/init.d/softcam start

oscam: error while loading shared libraries: libssl.so.0.9.8: cannot open shared object file: No such file or directory

/etc/init.d/softcam: line 34: [: ==: unary operator expected

Starting System OSCam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mogę dograć tylko wersję 11314. Inne mam komunikat:

GraterliaOS:~# /etc/init.d/softcam start

oscam: error while loading shared libraries: libssl.so.0.9.8: cannot open shared object file: No such file or directory

/etc/init.d/softcam: line 34: [: ==: unary operator expected

Starting System OSCam

 

 

No i teraz mamy jasność. Aktualne binarki u nas zakładają w systemie obecność openssl (dostarczającego bibliotekę libssl) w wersji 1.0.x. Stare wersje OSCam, lub OSCam nie od nas, jak widać "wymagają" starej biblioteki libssl, której u nas nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość grzesiek811

Ja jak miałem potrzebę innego oscama niż w feed, czy to tutaj w Graterlia czy w innym image, to instalowałem oryginał z feed i podmieniałem tylko odpowiednią binarkę i działało mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

 

tux co ty piszesz wersja 8641 odpala sie wszedzie tylko nie u was widocznie gdzies jest blad. Pytanie dleczego ta wersja, bo ma najmniej pewnych bledow.im wyzszy nr to coraz wieksza kicha chyba ze masz przetestowany dobra wersje ale od 4 lat nie resetowana ta wersja dziala bez zajakniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę brutalnie....mało mnie obchodzi co u Ciebie działa i na jakim sofcie.

Tutaj rozmawiamy o Graterlia OS i nie o tym co Tobie działa po kombinacjach alpejskich lub dlatego, że jakaś drużyna od jakiegoś softu nie dba o bezpieczeństwo.

 

W wątku masz wyraźnie napisane, że:

 

Niestety mogę dograć tylko wersję 11314. Inne mam komunikat:

GraterliaOS:~# /etc/init.d/softcam start

oscam: error while loading shared libraries: libssl.so.0.9.8: cannot open shared object file: No such file or directory

/etc/init.d/softcam: line 34: [: ==: unary operator expected

Starting System OSCam

 

Oznacza to, iż binarka wymaga starej wersji OpenSSL, której w GOS nie ma. Nie ma i nie będzie bo nie pielęgnuje starych i dziurawych bibliotek sprzed lat. W dodatku już nie aktualizowanych.

Tutaj https://www.openssl.org/news/newslog.html jest historia dla OpenSSL.

Jak mnie oczy nie zawodzą to ostatnie poprawki wersji 0.9.8 to:

03-Dec-2015    OpenSSL 0.9.8zh is now available, including bug and security fixes

 

Także wybacz, ale jak lubisz używać bibliotek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo szyfrowanych danych bo jakaś tam stara binakra tego wymaga to nikt Ci nie zabrania. Ale jednocześnie nie obrażaj innych na forum, nie pisz z pretensjami do Autora GOS, że coś wszędzie działa tylko tutaj nie.

Nawet jak wszędzie działa nie oznacza, że w GOS będzie. Jest to napisane wyraźnie na WWW GOS.

Jest też licencja i tam wyraźnie jest napisane, że:

 

Oficjalne wsparcie Graterlia OS dostępne pod adresem http://forum.xunil.pl
dotyczy wyłącznie Graterlia OS oraz pakietów z repozytorium Graterlia OS.
Twórcy Graterlia OS nie udzielają jakiegokolwiek wsparcia w przypadku:
   - instalacji pakietów/plików spoza repozytorium Graterlia OS;
   - ingerencji w pliki, które są częścią pakietów dostępnych
     w repozytorium Graterlia OS (nie dotyczy to plików konfiguracyjnych);

 

Czyli co? Licencja przestała obowiązywać?

Wgrał sobie coś spoza? No przecież wgrał.

Jęczy, że nie działa? No ależ tak :)

To niech zgodnie z licencją, którą zaakceptował pobierając i wgrywając soft uruchomi sobie to co sam wgrał spoza GOS.

 

Dla mnie koniec tematu.

Natomiast Tobie gery3[/member] oraz osobom podobnie myślącym doradzam jak najszybszą zmianę softu w tunerze (zakładając, że w ogóle macie wgrany GOS) oraz przeniesienie się z mądrościami na inne forum. Jak pisałem wyżej...tutaj rozmawiamy o GOS a nie o każdym innym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...