Skocz do zawartości

GOS a klony VU+


JaGrab3

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dodatkowo dla uściślenia.

GOS powinien wstać, ale będzie zabawa ze sterownikami. Nie wiadomo jak to będzie. Na pewno trzeba zablokować w OPKG te z GOS bo będą się nadpisywać przy upd.

Trzeba też pamiętać, że w necie huczy od exploitów VU na klonach.

 

Ja osobiście nie mam ochoty bawić się w klony. Nie kupuję tunera na tydzień czy miesiąc. Kupuje raz na kilka lat i ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i działa. Zero problemów z systemem, instalujemy tak samo jak oryginał, tylko mniej dodatków niż do nbox. Ale za to jakość samego tunera pozostawia bardzo wiele do życzenia.

Mówisz o wykonaniu zewnętrznym? Tzn obudowa, pilot? Czy zaglądałeś również do wnętrza? Ciekaw jestem jaka jest jakość płyty głównej i użytej elektroniki. Chodzi faktycznie szybciej jak przystało na kilkukrotnie szybszy procesor od tego z ESI czy nBox? Samo wykonanie obudowy to dla mnie drugorzędna sprawa, i tak leży schowany w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to typowa chińszczyzna, nie komentuje nawet, ale płyta główna i podzespoły wyglądają jak oryginalne. Zacznę od początku, przyjechał z nieprzymocowanym wentylatorem do obudowy, brak jakiegokolwiek softu i czarny ekran na starcie :) To jeszcze nic, po kilku dniach zaczął się wyłączać obraz, działał chwilę i czarno a na tv komunikat że brak urządzania pod HDMI, walczyłem kilka dni i okazało się że radiator założony na procesor jest bez pasty izolacyjnej i zamontowany w taki sposób, że praktycznie nie dotyka procesora :P

Poprawiłem, dodałem pastę i chodzi jak trzeba. Soft go widzi jako Solo2, wgrywa się tak samo. Działa bardzo szybko, zdecydowanie szybciej niż NBox. Pilot jakby głośniej klikał. Takie moje odczucie. Z softem GOS stabilny jak skała.

Osobiście nie kupiłbym drugi raz. Problemy na starcie i praktycznie brak gwarancji nie jest warte w moim odczuciu tych 300 zł oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Kupilem z Chin klona VU+. Nazywa się MELLO+ SE. Jest to dokładnie to samo co VU+ Solo 2 SE.

Na początku nie wiedziałem jaki ma być do niego soft. Na pudełku napis 'Mello SE' bez '2' czyli soft od SE. Nie... otóż ma być soft od 'Solo 2'.

Tutaj proponuję dodać w opisie, że soft Solo2 jest też dla Solo2 SE.

Kilka godzin testuję i działa super, dzięki. Muszę tylko potestować z HDD wewnątrz.

Przy wgrywaniu softu jest mały problem. W opisach do VU jest, że podświetlenie przycisku dotykowego 'Power' ma się zmieniać od jasnego do ciemnego podczas fleszowania. U mnie świecił cały czas na jasno. Wiedziałem, że coś się dzieje tylko z leda na pamięci usb, bo migał. Odczekałem jakieś 30 min i wypiałem pamięć usb następnie wyłączyłem i ponownie włączyłem dekoder.

Użyłem podstawowej konfiguracji z terminala.

Jedyna sugestja, to dodanie do podstawowej konfiguracji wtyczek: Zarządzanie pakietami oraz jakiś sandardowy oscam.

Poza tym, to 'chapeau bas'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chwili walki z HDD mogę powiedzieć, że jest to dobry klon VU+Solo2SE.

Nie wiem tylko o co chodzi z LEDami na przednim panelu. Cokolwiek wciskam z pilota, to nie ma żadnej reakcji, niebieska świeci, dotykowy Power też. Ciągle tak samo.

Da się to jakoś ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chwili walki z HDD mogę powiedzieć, że jest to dobry klon VU+Solo2SE.

Nie wiem tylko o co chodzi z LEDami na przednim panelu. Cokolwiek wciskam z pilota, to nie ma żadnej reakcji, niebieska świeci, dotykowy Power też. Ciągle tak samo.

Da się to jakoś ustawić?

 

A odpowiednią wtyczkę obsługującą wyświetlacz wgrałeś? Keśli nie, to opkg list Twoim przyjacielem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie jeśli istnieje specjalna wtyczka od 'światełek' na przednim panelu. I skąd mam wiedzieć jaka to wtyczka?

 

Nie mam VU+, ale opkg list zwraca w wynikach m.in.

 

vuplus-checkvfd - 1.0 - Check vfd firmware

vuplus-displayvfd - 1.0 - Vuplus-displayvfd

 

obstawiam, że być może Tobie może być potrzebna druga z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że wersja podstawowa nie ma praktycznie nic? Trochę to bez sensu, kupujesz samochód i koleś ci mówi, że musisz sobie koła przykręcić żeby pojechać.

Rozumiem założenia systemu ale jest pewne powiedzenie...

'Rób wszystko najprościej jak to możliwe, ale nie prościej.'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że wersja podstawowa nie ma praktycznie nic? Trochę to bez sensu, kupujesz samochód i koleś ci mówi, że musisz sobie koła przykręcić żeby pojechać.

Rozumiem założenia systemu ale jest pewne powiedzenie...

'Rób wszystko najprościej jak to możliwe, ale nie prościej.'

Jakby to napisać....

Osoba przede mną zauważyła, że GOS ma pewne założenia. Nie istnieją one od dzisiaj, wczoraj czy roku ale od samego początku.

Ciśnie sie na usta..."widziały gały co brały".

Dodatkowo napisze, a raczej przypomnę, że GOS to przedsięwzięcie hobbystyczne. To co robimy, robimy bo lubimy. Robimy to tak aby nam pasowało.

Nikogo nie zmuszamy do używania GOS.

Są inne softy na tunery tak jak jest wiele dystrybucji Linux.

Ponadto w GOS jest jedno repozytorium pakietów do tunerów. Tak samo jak w dystrybucję Linux, GOS można zainstalować na kilku tunerach a nie na jednym.

Ktoś kto wybiera GOS i przeczyta na temat tego co wybiera bedzie świadomy, że tutaj trzeba wiedzieć co zrobić.

 

Reasumując...zmień soft. Dla wszystkich będzie lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziliście. Nie zadaje aż tak dużo pytań. Stwierdzenie żebym zmienił soft, to dla wszystkich będzie lepiej było trochę niemiłe. Wsparłem zresztą już Waszą prace, którą cenię.

Jest to forum dyskusyjne i każdy może mieć swoje zdanie, prawda?

 


Scalono wiadomość: [time]1489297538[/time]

Pewnie nie jeśli istnieje specjalna wtyczka od 'światełek' na przednim panelu. I skąd mam wiedzieć jaka to wtyczka?

 

Nie mam VU+, ale opkg list zwraca w wynikach m.in.

 

vuplus-checkvfd - 1.0 - Check vfd firmware

vuplus-displayvfd - 1.0 - Vuplus-displayvfd

 

obstawiam, że być może Tobie może być potrzebna druga z nich.

 

Ten model SE nie ma VFD wyświetlacza, tylko dwa LEDy na przednim panelu. Pomimo tego zainstalowałem te wtyczki i bez rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quell[/member] 

Zacznijmy od tego, że to ty zaatakowałeś miedzy innymi mnie ostatnim zdaniem tekstu, który zacytowałem w poprzednim wpisie.

To rozumiesz te założenia softu czy też nie?

 

Teraz co do tematu diod na panelu.

Zacznijmy od tego, że oryginał to:

VU+ SoloSE i VU+ SoloSE2. Nie ma VU+ Solo2 SE.

Także już mamy nieścisłość.

Jeżeli jednak chodziło o VU+ SoloSE2 to wygrałeś zły Soft do tunera.

 

Ogólnie sprawa wyglada tak:

- Sterowanie panelem odbywa się przez E2 a nie wtyczkę;

- Klonami się nie zajmujemy. Kupiłeś...wgraj co dał producent Klona lub coś co działa.

 

Pisałem wiele razy....Klonami się nie zajmujemy i zajmować nie będziemy. Kupując klona wiedziałeś co kupujesz.

Nie oczekuj tetaz, że ktoś bedzie tutaj pomagał szukać jak uruchomić to coś.

 

Przepraszam za mocne słowa ale ktoś musi mieć odwagę napisać to co napisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszystko przepraszam. Sądzę, że dalsza przepychanka słowna nie ma sensu, w końcu jesteśmy facetami z ja... i możemy to zostawić za nami.

 

Co do tematu. Skoro jest 'GOS a klony VU+', to pozwoliłem sobie napisać. Jasne, że nie będziecie wspierać klonów ale może warto zostawić temat dla tych co chcą się tym pobawić?

 

Z tymi modelami VU+, to sam się zakręciłem. Czy SoloSE2, to Solo SEV2? Ten soft nie poszedł. Porównałem parametry ze strony vuplus.com i pasują tylko do Solo2, z różnicą właśnie wyświetlacza. Pomijając nieszczęsny front panel, to GOS do Solo2 działa bez problemu.

Wynika z tego, że Chińczycy wymyślili sobie klona Solo2 ale bez wyświetlacza.

Jeżeli nie macie nic przeciwko, to 'pociągnę' ten temat.

Załączam fotki tego dziwnego tworu.

vu-solo2-se-back.png.df34206551e94d89bfcccf035c20d73a.png

vu-solo2-se-front.png.818d7781a20bb3327d757e0fe80632c3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...