Skocz do zawartości

Super Super Super


Gość wwns
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Było już kilka razy...

Jak standard 4K będzie ustalony to GOS dla ARM będzie. Póki co najnowsze tunery prawdopodobnie już za rok będą tylko śliczna podstawka pod kwiatek.

O standardy kłócą się już kilka lat i końca nie widać.

 

Myślisz,że może być podobnie jak ze standardem DVB-T,też najpierw nasprzedawali tv z MPEG2 i później się okazało że trzeba dodatkowe pudełko kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledź co zmieniono w standardzie 4K na przestrzeni chociażby ostatnich 12 miesięcy.

Potem poszukaj co można załatwić programowo a co sprzętowo.

Na koniec zadaj sobie pytanie "czy nadawcy zrezygnują z możliwości nadawania w znacznie wyższej jakości gdyż ileś tam osób już posiada jakiś tam sprzęt 4K?"

Myślę, że po sprawdzeniu tego wszystkiego nie będziesz miał wątpliwości co nasz czeka na przestrzeni najbliższych 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że nadal nie pojmuje dlaczego?

Filmów w prawdziwym 4K (nie upscaling) jest na dzień dzisiejszy poniżej 100 pozycji. nawet najnowsze Gwiezdne Wolny kręcone były kamerami 2K.

Jak będzie więcej PRAWDZIWEGO materiału 4K to będzie to faktycznie coś na co warto czekać. Póki co mamy standard, który nie jest skończony + mase materiałów 4K w Upscaling lub nagrywanych w 4K telefonami i kamerami amatorskimi.

Dla mnie wydanie 1000zł na to jest bezsensem. Ale - ZAZNACZAM - dla mnie. Ktoś inny może mieć odmienne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

czy posiadając wiekowego nbox bsla po przesiadce na vu+ solo2 odczuję znaczną różnicę w prędkości działania i jakości obrazu?

w nbox denerwuje mnie tryb 1080i i zamierzam zrobić przesiadkę na coś nowszego, jednak podobnie jak tux[/member] uważam, że na 4k to jeszcze za wcześnie jeśli chodzi o tv-sat w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy posiadając wiekowego nbox bsla po przesiadce na vu+ solo2 odczuję znaczną różnicę w prędkości działania i jakości obrazu?

w nbox denerwuje mnie tryb 1080i i zamierzam zrobić przesiadkę na coś nowszego, jednak podobnie jak tux[/member] uważam, że na 4k to jeszcze za wcześnie jeśli chodzi o tv-sat w Polsce

 

zobaczysz.

jak wiesz, sagecom'y 88 czy "spark'i 7162" są wyraźnie wydajniejsze od adb 5800,

zaś zgemma czy vu solo se v2 są sporo wydajniejsze od spark'ów 7162,

różnica między adb 5800 a zgemmą czy VU+ będzie bardzo wyraźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam pytanka dotyczące Solo2.

Przerzuciłem dysk z ESI88, label jest "records", dysk jest w środku, nie jako USB i nie montuje go automatycznie.

 

 

                                 Disk: /dev/sda
             Size: 298.1 GiB, 320072933376 bytes, 625142448 sectors
                       Label: dos, identifier: 0x13ccb9cf

    Device       Boot       Start         End     Sectors     Size   Id Type
    /dev/sda1                  63     3919859     3919797     1.9G   83 Linux
    /dev/sda2             3919860     5895854     1975995   964.9M   83 Linux
    /dev/sda3             5895855     7871849     1975995   964.9M   83 Linux
>>  /dev/sda4             7872512   625142447   617269936   294.3G   83 Linux

┌────────────────────────────────────────────────────────────────────────────┐
│  Partition type: Linux (83)                                                │
│ Filesystem UUID: d8252cbc-4f9a-489f-bbd8-a5972c2ee71f                      │
│Filesystem LABEL: records                                                   │
│      Filesystem: ext4                                                      │
└────────────────────────────────────────────────────────────────────────────┘

 

# Graterlia OS
# homepage: http://graterlia.xunil.pl
# e-mail: graterlia@xunil.pl
#
# /etc/fstab: static file system information
#
# <file system>	<dir>	<type>	<options>	<dump>	<fsck>

rootfs		/		auto		defaults			1	1
proc		/proc		proc		defaults			0	0
devpts		/dev/pts	devpts		mode=0620,gid=5			0	0
usbdevfs	/proc/bus/usb	usbdevfs	noauto				0	0
#usbfs		/proc/bus/usb	usbfs		defaults			0	0
#tmpfs		/var/volatile	tmpfs		defaults			0	0

#LABEL=records	/media/hdd	auto		defaults,noatime,nodiratime	1	1
#LABEL=data	/media/data	auto		defaults,noatime,nodiratime	1	1
#LABEL=swap	swap		swap		defaults			0	0

 

 

Drugie pytanie, to czy nie ma możliwości szerszej konfiguracji VFD? Nie wiem, czy to jest tylko u mnie, ale nawet nie ma scrollowania tekstu (VFDControl mam zainstalowany).

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 → popraw fstab zgodnie z tym jak to się robi w dystrybucjach Linux. Podpowiedź - trzeba coś usunąć i ewentualnie poprawić.

Ad2 → nie mam solo2 więc nie potrafię więcej napisać. Za to na pewno napiszę i VFDControl nie jest do Solo2. A przynajmniej nie przypominam sobie aby był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zaptaszkowane

#LABEL=records /media/hdd auto defaults,noatime,nodiratime 1 1

Usuń #. Potem pewnie będzie trzeba dodać(lub podmienić ten wpis) blkid partycji do tego pliku - bo mi nie chciało montować przy starcie.

Więc odczytaj blkid /dev/sdXX i wpisz

UUID=f0dabbf6-5501-d301-30d8-bbf65501d301 /media/hdd auto defaults 1 1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dysk działa, dzięki.

 

Czy odnośnie skonfigurowania VFD mógłby ktoś pomóc? Sprawdzałem na innych image i chyba jest to w konfigu skórki, bo nie we wszystkich był scroll dostępny (ale w żadnym nie było dodatkowo bieżącego wydarzenia EPG w scrollu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma opcji, żeby coś podziałać z tym wyświetlaniem? (mógłbym potestować jakby co).

Zapytam jeszcze o Deep Standby, po takim uśpieniu, tunera nie da się wybudzić z pilota, a wyświetlacz zawiesza się na napisie VU SOLO2. Czy da się to poprawić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...