Skocz do zawartości

Zarządzanie HDD brak w menu


Gość swiergus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość swiergus

Witam koledzy.

Przeszukałem dział wtyczek i nie mogę znaleźć wtyczki do zarządzania Hdd. Gdzie znajdę bądź może ktoś ma wtyczkę do doinstalowania w starej wersji bo po ostatniej aktualizacji znikła mi ta funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uśpieniem dysku bo teraz chodzi cały czas.

 

Swego czasu przerabiałem ten temat dosyć intensywnie bo miałem ten sam problem (i to w sumie dwa razy bo problem miałem i na starym i potem na nowym GOS).

Raz było ok, innym razem dysk włączał się co chwila. Przewertowałem forum wzdłuż i wszerz i żadne ustawienia nie dawały permanentnego rezultatu. Ostatecznie doszedłem do tego, że problem (przynajmniej u mnie) powoduje ustawienie debugowania na level 4 (choć wydaje mi się, że wcześniej na starym GOS akurat to nie miało to wpływu na usypianie dysku). Po ustawieniu na 0 dysk usypia się zgodnie z ustawieniami. Jeśli masz u siebie na 0 to jak wspomniał tux[/member] szukaj na forum bo rzeczywiście jest tego wiele i przyczyna może być różna.  Wspominam o tym, bo akurat takiego rozwiązania nie znalazłem na forum, choć bardzo możliwe że po prostu przeoczyłem bo wiele razy ten temat był poruszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość swiergus

normalnie doinstalowałbym hdparm i pewnie było by po sprawie ale po komendzie opkg update i próbie doinstalowania odbija się od serwera bo skończyło się wsparcie dla starej wersji gos pewnie:( . Jeśli ma ktoś konkretne info to poproszę bo może ja nie umiem szukać po forum konkretnie mojego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...