Spark 7162: rodzina odbiorników, obejmuje m.in. Amiko Alien 2 Triplex+

Zaczęty przez AbrahaM, 18 Październik 2015, 20:32:05

« poprzedni - następny »
Do dołu

tux

Graterlia OS
VU+ Duo2 (użytkowo), VU+ Zero (devel)

Quell

No dobra... czyli jak ten S3700 jest na liście z pierwszego postu, a ten S4000 jest na tym samym procku, to rozumiem, że może zadziałać bez problemów?

tux

Tego nie wiem. Nie mam ani jednego, ani drugiego.
Jeżeli do obu ładuje się te same obrazy (pewnie producent podaje) to GOS też da rade.
Graterlia OS

Quell

Pozamiatane... ten S4000 jest na innym procku, to odpowiedź od dystrybutora Icecrypt:

'The S4000 is not based on the ST7162.Its an earlier model based on the ST7101.There are some E2 Images for this model but it requires the bootloader to be changed.We don't recommend you do this as any error in reflashing the bootloader will brick the receiver.The S4000 is not dual booting.'

Na pytanie dlaczego w specyfikacji na ich stronie podają, że jest na ST7162, odpowiada:
'It's a cut and paste error by the website designer.The S4000 model predates the 7162 Chipset.'

Masakra jednym słowem.

FHUBRS

Witam, zanim zostanę obrzucony inwektywami jako leń itp, przedstawię swój problem.
Mam legalny abonament NC+ (jestem z nimi od czasu kupna Wizji TV).
Karta Kameleon działała w module aston 2.26(Zanim padł) z telewizorem Sharp.
Odkupiłem tuner Amiko Alien 2 z niedziałającym Sparkiem i możliwością wgrania Enigmy2.
Wybrałem Graterlie OS po porównaniu wielkości image i nadzieją na całkowite spolszczenie
interfejsu użytkownika.
Instalacja przebiegła szybko i prawidłowo. mankament to niedziałające czytniki tunera.
Jestem osobą starszą po 60 i tunera używam wyłącznie z w/w telewizorem.
Wgrałem oscam 11410 z listy wtyczek ale mimo posiłkowaniem się informacjami z forum
nie jestem wstanie uruchomić czytników w tunerze.
Moja prośba nie wynika z lenistwa ale z braku podstawowych umiejętności dla wykonania
takich czynności.
Za łopatologiczną instrukcję uruchomienia czytników będę niezmiernie wdzięczny.

tux

Na początek zerknij do działu z OSCAM i odszukaj informację o tym jak sprawdzić LOG OSCAM.
Bez tego będzie nam bardzo trudno cokolwiek podpowiedzieć. Tą jedną małą informację na początek musimy uzyskać od Ciebie.
Graterlia OS

FHUBRS

Dziękuję za odpowiedź, w międzyczasie po kolei instalowałem i odinstalowałem wszystkie oscamy z repozytorium i  właśnie przed chwilą po zainstalowaniu 11384 longterm zaskoczył górny czytnik tunera AA2 i wszystko działa
jak należy.
Jestem jednak wdzięczny za zainteresowanie moim wpisem.

Do góry