Skocz do zawartości

Spark 7162: rodzina odbiorników, obejmuje m.in. Amiko Alien 2 Triplex+


AbrahaM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Problem:

Tuner spark7162 (AA2/GM Triplex/SAB Triple) reaguje na co drugie naciśnięcie klawisza na pilocie.

 

Rozwiązanie:

Wymienić odbiornik podczerwieni. Przed zamawianiem należy sprawdzić na płytce od frontu, jak wyprowadzone są nóżki.

Spotkałem się z dwoma wersjami, patrząc od przodu odbiornika i zaczynając od lewej:

IN-VC-GND

IN-GND-VC

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla tych co chcieliby mieć możliwość podglądu na komunikaty systemowe za pomocą dmesg i korzystają z softu na penie.

1. pobrać załacznik

2. zmienić nazwę /boot/uImage na /boot/uImage.old

3. skopiować uImage z archiwum do /boot/

4. Przełączyć się na chwilę soft z nand/innej partycji

5. Przełączyć się z powrotem na soft w tkórym podmienialiśmy plik uImage

6. Cieszyć się działającym poleceniem dmesg.

uImage-dmesg.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A na tym ruszy: Golden Media Spark ONE LX1

 

Trzeba by się pytać @j00zek. Wydaje mi się, że być może po dostosowaniu GOS pod ten model by mógł ruszyć To jest jednogłowicowy (tylko jedna głowica sat) wariant "spark 7162", my zaś wspieramy trójgłowicowy (dwie głowice sat + DVB-T) wariant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za producentem: nie ma tunera GM one lx1, albo one albo lx1

http://www.golden-interstar.pl/produkt.php?id=583

 

lx1 to chyba na mipsie, więc nie ma gos, a one chyba powinien działać, o ile jest na tym samym procesorze.

 

p.s.

Jak ktoś chce gm triplex, to w sumie mogę jednego sprzedać. Mam dwa i jeden leży sobie w pudełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

 

Mam moliwość przetestowania Icecrypt S4000HDPVR (3 głowice). Ze specyfikacji wynika, że jest na STi7162 podobnie jak S3700. Producent podaje przy S3700 że ma dual boot, a przy S4000 tylko, że system na Linuxie. Nie chcę ryzykować zanim zapytam czy można wrzucić GOS.

Linki do tych tunerków:

http://icecrypt.com/products/satellite-receivers/s4000hdpvr/

http://icecrypt.com/products/satellite-receivers/s3700chd/

 

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozamiatane... ten S4000 jest na innym procku, to odpowiedź od dystrybutora Icecrypt:

 

 

'The S4000 is not based on the ST7162.Its an earlier model based on the ST7101.There are some E2 Images for this model but it requires the bootloader to be changed.We don’t recommend you do this as any error in reflashing the bootloader will brick the receiver.The S4000 is not dual booting.'

 

 

Na pytanie dlaczego w specyfikacji na ich stronie podają, że jest na ST7162, odpowiada:

'It’s a cut and paste error by the website designer.The S4000 model predates the 7162 Chipset.'

 

 

Masakra jednym słowem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, zanim zostanę obrzucony inwektywami jako leń itp, przedstawię swój problem.

Mam legalny abonament NC+ (jestem z nimi od czasu kupna Wizji TV).

Karta Kameleon działała w module aston 2.26(Zanim padł) z telewizorem Sharp.

Odkupiłem tuner Amiko Alien 2 z niedziałającym Sparkiem i możliwością wgrania Enigmy2.

Wybrałem Graterlie OS po porównaniu wielkości image i nadzieją na całkowite spolszczenie

interfejsu użytkownika.

Instalacja przebiegła szybko i prawidłowo. mankament to niedziałające czytniki tunera.

Jestem osobą starszą po 60 i tunera używam wyłącznie z w/w telewizorem.

Wgrałem oscam 11410 z listy wtyczek ale mimo posiłkowaniem się informacjami z forum

nie jestem wstanie uruchomić czytników w tunerze.

Moja prośba nie wynika z lenistwa ale z braku podstawowych umiejętności dla wykonania

takich czynności.

Za łopatologiczną instrukcję uruchomienia czytników będę niezmiernie wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, w międzyczasie po kolei instalowałem i odinstalowałem wszystkie oscamy z repozytorium i  właśnie przed chwilą po zainstalowaniu 11384 longterm zaskoczył górny czytnik tunera AA2 i wszystko działa

jak należy.

Jestem jednak wdzięczny za zainteresowanie moim wpisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...