Skocz do zawartości

ShootYourScreen


TomTelos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Zainstalowalem z paczek

 

na standardowej konfiguracji wciskając "text"

 

zamiast screenshoota robi się crash (gs)

 

OpenPLi Enigma2 crash log

 

crashdate=sob paź  1 17:01:11 2016
compiledate=May 22 2016
skin=skin.xml
sourcedate=2016-05-17
branch=trunk
rev=GOS_2016-04-20
component=Enigma2

stbmodel=nbox
stbmodel=nbox
kernelcmdline=console=ttyAS0,115200 root=/dev/sdb1 rw mem=128m coprocessor_mem=4m@0x10000000,4m@0x10400000 rootdelay=6 nwhwconf=device:eth0,hwaddr:00:03:91:12:34:57 init=/bin/devinit
nimsockets=NIM Socket 0:

[info]

Podaj loga z gs jako załącznik plik[/info]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy oby na pewno wszystkie ustawienia są ręcznie (w przypadku JPG) ustawione. U mnie był ten sam problem i pomogło właśnie zmienianie pilotem bodajże jakości.  Problem zniknął.

Szkoda że nie pamiętasz co dokładnie. Bo ja nie moge tego błędu u siebie wywołać. A najlepiej jak bym widział log z tego zdarzenia  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy oby na pewno wszystkie ustawienia są ręcznie (w przypadku JPG) ustawione. U mnie był ten sam problem i pomogło właśnie zmienianie pilotem bodajże jakości.  Problem zniknął.

Szkoda że nie pamiętasz co dokładnie. Bo ja nie moge tego błędu u siebie wywołać. A najlepiej jak bym widział log z tego zdarzenia  :(

 

Włączę debug i postaram się wgrać wtyczkę od nowa, może uda się uchwycić ten błąd. Póki co dekoder ciągle w użyciu więc nie wiem kiedy dokładnie.

 

 

Edit: Edytuję, coby nie pisać postu pod postem. Mimo kilkunastu prób nie udało mi się wywołać ponownie błędu tego pluginu. Być może wcześniej wynikał on ze źle postawionego systemu, bo miałem też inne różne mniejsze lub większe problemy a odpukać od jakiegoś czasu wszystko śmiga jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to najlepiej jakbyś podesłał crashlog.

 

no przekopiowałem Ci powyzej treść crashloga

 

 

ale masz tu dzisiejszego

 

OpenPLi Enigma2 crash log

 

crashdate=pią paź 21 18:45:17 2016

compiledate=May 22 2016

skin=skin.xml

sourcedate=2016-05-17

branch=trunk

rev=GOS_2016-04-20

component=Enigma2

 

stbmodel=nbox

stbmodel=nbox

kernelcmdline=console=ttyAS0,115200 root=/dev/sdb1 rw mem=128m coprocessor_mem=4m@0x10000000,4m@0x10400000 rootdelay=6 nwhwconf=device:eth0,hwaddr:00:03:91:12:34:57 init=/bin/devinit

nimsockets=NIM Socket 0:

 

 


Scalono wiadomość: [time]1477068818[/time]

Sprawdź, czy oby na pewno wszystkie ustawienia są ręcznie (w przypadku JPG) ustawione. U mnie był ten sam problem i pomogło właśnie zmienianie pilotem bodajże jakości.  Problem zniknął.

 

zmian jakości czego?

 

W ustawieniach wtyczki? ZMienic np na bmp? Zmieniłem i to samo z tym ze restart bez crashloga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy oby na pewno wszystkie ustawienia są ręcznie (w przypadku JPG) ustawione. U mnie był ten sam problem i pomogło właśnie zmienianie pilotem bodajże jakości.  Problem zniknął.

Szkoda że nie pamiętasz co dokładnie. Bo ja nie moge tego błędu u siebie wywołać. A najlepiej jak bym widział log z tego zdarzenia  :(

 

TomTelos[/member] dziś wspomniany w tym wątku problem powrócił na moim nboxie. Jako iż używam tej wtyczki sporadycznie, to nie jestem w stanie powiedzieć po jakiej aktualizacji się coś zmieniło, bo jeszcze jakiś czas temu działało prawidłowo. Oczywiście to, że działało i przestało działać nie jest dla Ciebie żadną informacją. Niestety loga znowu nie mam, bo co prawda po wywaleniu zielonego ekranu z błędem zmieniłem w ustawieniach debug na 4 ale nie zrobiłem restartu więc nie zapisało potrzebnych informacji, a jedynie to co powyżej wkleił kolega arekh5[/member]

 

Pomocną dla Ciebie informacją może być to, że gdy wszedłem w ustawienia pluginu to na ekranie w linii Format Obrazka było wybrane jpg, jednak pod spodem nie było linii Jakość obrazka (czyli tak, jak to wygląda gdy wybrany jest np. bnp czy png). W tym momencie przy próbie zrobienia screen'a wywalało błąd. W momencie gdy najechałem na linie z z formatem obrazka i ponownie wybrałem jpg pojawiła się już linia z jakością i po zapisaniu ustawień wszystko działa jak należy. Jak junior przestanie oglądać bajki spróbuję jeszcze raz wywołać ten błąd, jednak nie wiem czy się uda (ostatnio nie dało rady).

 

PS. Mam też log opli.log gdzie są jakieś różne błędy, aczkolwiek to chyba nie powiązane z tym zdarzeniem. Nie znam się na tym, ale chyba tam są zawarte jedynie informacje od restartu dekodera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...