Skocz do zawartości

Ariva@Link200


Gość Quell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zabrałem się do testowania GOS na Arivie Link200. Moje pierwsze wrażenia:

Problemy z pobraniem IP, nawet po restarcie. Restart sieci pomaga ale po ponownym restarcie systemu znowu brak IP. Rozwiązanie, to nie używać DHCP.

Zainstalowałem paczkę Richera z listami ale praktycznie nic nie ma na listach, tylko n/a.

Mam problem z połączeniem przez dreamboxEDIT, TotalCommander łączy się bez problemu.

Testuję dalej...

_____________________________________

 

 

Tutaj trochę informacji: http://forum.xunil.pl/index.php/topic,1796.0.html

W załączniku potrzebne pliki oraz instrukcja jak zainstalować soft.

j00ztalator2.2.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 401
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

...

Zabrałem się do testowania GOS na Arivie Link200. Moje pierwsze wrażenia:

Problemy z pobraniem IP, nawet po restarcie. Restart sieci pomaga ale po ponownym restarcie systemu znowu brak IP. Rozwiązanie, to nie używać DHCP.

...

 

A masz możliwość zobaczenia konsoli i tego ile jest zapytań DHCP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po OPKG Update/Uppgrade box stoi a na wyświetlaczu: Root FS notOK

 

Ten błąd wskazuje, że jest coś źle z partycją a nie GOS. Tu pojawia się pytanie jak utworzyłeś partycję z jakim systemem plików i na jakim penie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po OPKG Update/Uppgrade box stoi a na wyświetlaczu: Root FS notOK

 

Ten błąd wskazuje, że jest coś źle z partycją a nie GOS. Tu pojawia się pytanie jak utworzyłeś partycję z jakim systemem plików i na jakim penie.

 

 

Partycje zrobiłem na Linuxie. Pen, to sanDisk Cruzer Facet 8GB. System plików ext2, utwożyłem 3 partycje w tym jedna swap. System wrzuciłem przez j00ztalator 2.2 ale nie zaznaczałem, żeby jeszcze raz formatował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Partycje zrobiłem na Linuxie. Pen, to sanDisk Cruzer Facet 8GB. System plików ext2, utwożyłem 3 partycje w tym jedna swap. System wrzuciłem przez j00ztalator 2.2 ale nie zaznaczałem, żeby jeszcze raz formatował.

 

Ja się wystrzegam ext2 jak ognia. Jeszcze za czasów UFS910 robił takie same numery przy multiboocie. EXT3 jest według mnie najbardziej właściwy i opdorny. Z EXT4 też miałem problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ext2 nie ma dziennika. Oznacz to, że każdy, najmniejszy błąd to od razu nakaz ręcznej naprawy systemu plików.

ext3 i ext4 mają dziennik i tak ręczna interwencja jest rzadkością. Wada to oczywiście więcej danych do zapisu. Miało znaczenie jeszcze kilka lat temu jak pendrive kosztował "fortunę". Dzisiaj przy cenie po 20-30zł i żywotności 50x większej niż kilka lat temu przestało to mieć znaczenie.

ext4 jest całkiem OK, ale sam u-boot nie ma wcale, lub mizerną jego obsługę. Najważniejsze to wystartować. Biorąc pod uwagę, że ext4 w 100% wspierane jest od około 3 lat (wersja stable) a ext3 od dużo dłuższego czasu nie ma sensu wywarzać drzwi. ext3 na rootfs jest najwłaściwszym wyborem - to właśnie jest np. w FAQ. ext4 jest OK na nagrania ze względu na właściwość organizacji danych tak, że pliki są jak najmniej pofragmentowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeformatowałem pena na ext3, wrzuciłem system pobrany dzisiaj. Działa ale znowu mam ten sam problem z kanałami, po zainstalowaniu pluginu Richtera prawie wszystkie na liście n/a. Niektóre n/a białe ale większość na szaro więc nie da się włączyć kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta standardowa lista jest do bani. Ja sobie zsynchronizowałem z innym tunerem poprzez GOS managera. Najszybsza i najłatwiejsza droga do posiadania własnej, ulubionej listy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze każdy system na oddzielnym penie....

Coś masz nie tak. Może zapomniało Ci się zrestartować e2 albo coś. NA nie ma prawa się pojawiać na poprawnej liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam każdy system na innym penie bo łatwiej mi jest tak testować. Problem rozwiązałem, przeskanowałem Hotbirda i wszyskie programy sie pojawiły na listach. Wróciłem do układu Richtera i też jest ok. Dzięki sunfizz...właśnie to robiłem jak pisałeś, niezła synchronizacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowszej płycie rev.B sieć działa bardzo dobrze łącznie z DHCP, natomiast na drugiej rev.A  brak sieci.Na płycie gdzie nie ma sieci jest inny układ STE101P-1A  i pewnie potrzebne inne sterowniki.Sieć dobrze działa na układzie STE100P B2 .Na Hyperionie 4.1 sieć jest na obu tunerach.

Ariva@link200_siec_bad.thumb.JPG.7ad952faad49cb6b510832774197730f.JPG

Ariva@link200_siec_ok.thumb.JPG.bba8e2a00bb9a3d92da8a13c5beb291a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam driver powinien obsługiwać obie kostki. Nic się nie da z tym zrobić bez tunera. Oba tunery, które miałem w ręku działają poprawnie. ;)

Jako strzał w ciemno, podłącz kabel debug (rs-232 ttl) i pokaż co się dzieje podczas uruchomienia systemu. Może coś tam będzie widać

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe te logi.

 

Sprawdź tuner z STE101P z załączonym kernelem. (wrzucić do /boot ) Jakby sieć nadal nie działała poproszę ponownie o logi z konsoli. Nie potrzebuję logów z H4 i nie potrzebuję z tunera z STE100. Tego posiadam i wiem, że ten kernal z nim działa. :).

uImage.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Tak się mi jakoś zrobiło (bez wyraźnego powodu) że kanały przerzucają się po 20 sekundach.

W trakcie oczekiwania mam ciemność i spinner.

Ładny ten drepczący pingwin nie powiem, ale wolałbym żeby wróciły poprzednie 2 sekundy, więc zanim wrócę do punktu wyjścia i formatu poproszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy takiego efektu nie widziałem.

 

Miewam coś podobnego. Na ESI. Nie 20 sekund co prawda, ale wyraźnie kilka jest. Dzieje się tak, kiedy na skutek różnych działać zajętość swapa sięga 50%, czyli ogólnie brak RAMu występuje. Pomaga jednak Restart GUI, systemu nie trzeba restartować.

 

Restart nie pomaga.

login as: root

    ________              __              .__  .__.

    /  _____/___________ _/  |_  ___________|  | |__|____

  /  \  __\_  __ \__  \\  __\/ __ \_  __ \  | |  \__  \

  \    \_\  \  | \// __ \|  | \  ___/|  | \/  |_|  |/ __ \_

    \______  /__|  (____  /__|  \___  >__|  |____/__(____  /

            \/          \/          \/                  \/

 

 

BusyBox v1.23.1 (2015-02-06 15:51:43 CET) built-in shell (ash)

Enter 'help' for a list of built-in commands.

 

GraterliaOS:~# df

Filesystem          1K-blocks      Used Available Use% Mounted on

/dev/root              7514688    168872  6967088  2% /

tmpfs                    46888        0    46888  0% /ram

/dev/root              7514688    168872  6967088  2% /dev.static

tmpfs                    46888        0    46888  0% /dev

tmpfs                    46888        0    46888  0% /dev/shm

tmpfs                    46888        12    46876  0% /tmp

/dev/sda1              7514688    168872  6967088  2% /hdd

GraterliaOS:~#

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to raczej nie antena, Hyperion z innego pena śmiga poprawnie.

Zakupiłem dziś w biedronce za całe 23 zł. nowego pena, więc zacznę zabawę z Graterlią od początku, a ten felerny idzie na razie na półkę.

Nie formatuję bo skoro przypadek zdziwił twórcę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, po instalacji Graterlii mam problem aby połączyć się z arivą za pomocą j00ztalatora.

Przy próbie wybrania innego softu, czy instalacji innego zwraca mi komunikat: "nie można nawiązać połączenia, ponieważ komputer docelowy aktywnie go odmawia *numer ip*, tuner nie odpowiada na zapytanie TELNET. Aplikacja zostanie zamknięta". Jak sobie z tym poradzić? Uciążliwe jest restartowanie manualne i startowanie z PKT aby cokolwiek nowego zainstalować. Z góry dzięki za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo

===============================================
====Uruchomienie j00ztalator v. 2.4
===============================================
Wszelkie problemy proszę zgłaszać na forum http://forum.dvhk.pl
Do zgłoszenia proszę dołączyć ten plik (akcje.log)
Dziękuję j00zek
===============================================

Startup path: C:\Users\pl\Desktop\ariva\j00ztalator\

11-15-54-Logowanie do serwisu FTP pod adresem 192.168.0.103
11-15-54-Rozpoczynam upload pliku C:\Users\pl\Desktop\ariva\j00ztalator\files\OHD500.tar.gz do lokalizacji ftp://192.168.0.103/%2ftmp/j00ztalator.tar.gz
11-15-54-Upload pliku C:\Users\pl\Desktop\ariva\j00ztalator\files\OHD500.tar.gz do lokalizacji ftp://192.168.0.103/%2ftmp/j00ztalator.tar.gz udany.
11-15-57-Nie można nawiązać połączenia, ponieważ komputer docelowy aktywnie go odmawia 192.168.0.103:23
Tuner nie odpowiada na zapytanie TELNET
Aplikacja zostanie zamknięta...
11-15-57-Connection status: Błąd łączenia poprzez telnet: no login prompt
11-15-57-Sending command: cd /; tar -xzf /tmp/j00ztalator.tar.gz; rm -f /tmp/j00ztalator.tar.gz;sync;sleep 1
11-15-57-Answer: 
11-15-57-Błąd wysłania komendy poprzez Telnet: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superprzemo

Witajcie, po instalacji Graterlii mam problem aby polaczyc sie z ariva za pomoca j00ztalatora.

Przy probie wybrania innego softu, czy instalacji innego zwraca mi komunikat: "nie mozna nawiazac polaczenia, poniewaz komputer docelowy aktywnie go odmawia *numer ip*, tuner nie odpowiada na zapytanie TELNET. Aplikacja zostanie zamknieta". Jak sobie z tym poradzic? Uciazliwe jest restartowanie manualne i starotwanie z PKT aby cokolwiek nowego zainstalowac. Z gory dzieki za wsparcie.

Włączyłeś obsługę telnet w sofcie?

Jeżeli nie, to włącz telnet i powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość j00zek

Witam już raz się pytałem, czy są jakieś próby z slotami CI?

I już raz odpowiedziałem, jak będzie działać to będzie. Ciągłe pytania nic nie przyspieszą.

Czy plik Ariva@Link200 Multiboot-PL.pdf nie ma błędów? Otwiera mi się z jakimiś krzaczkami, zarówno pod windowsem jak i linuxem.

nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość carolef

Dlaczego nie działa mi FastSearch. Mam tak:

NC+

Aktywacja transpondera - czekaj

Aktywacja transpondera - niepoprawna

Koniec

 

Na Esi88 w tej samej instalacji antenowej działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie działa mi FastSearch. Mam tak:

NC+

Aktywacja transpondera - czekaj

Aktywacja transpondera - niepoprawna

Koniec

 

Na Esi88 w tej samej instalacji antenowej działa poprawnie.

 

Niech zgadnę, masz wpięty kabel antenowy tylko do głowicy B? to jest znany błąd w FastSearch, on na twardo dobija się do głowicy A by złapać "z nieba" listy kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...