Skocz do zawartości

OSCam Status


tux
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
Gość darksidedvb

ta wtyczka działała znakomicie do wersji 1.0.4

 

na nowej Graterlia OS 2.0.0 mam błąd jak na załączonej fotce w każdej opcji

 

czy ma to związek z brakiem webif'a ? jeśli nie to jak sobie z tym poradzić ?

fotka_bledu.jpg.cbcc8d7e150b0c4b61e4f51fcdabc961.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy znacie koledzy jakąś prostą wtyczkę, która wyświetli status/uprawnienia karty

w czytniku i która nie wymaga webif do działania ?

 

obawiam się że takowej chyba nie ma

 

Teoretycznie oscam może udostępniać dane dzięki funkcji monitor. Problem w tym, że wtyczek wykorzystujących ten mechanizm nie udało nam się znaleźć, a jako że jest praktycznie bezużyteczne, to z nowych naszych kompilacji wsparcie dla monitor zostało usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fruit1fruit

Osobiście przyznam iż brakuje mi w dekoderze tej funkcjonalności - a jest jedną z podstawowych. Zobaczyć do kiedy są uprawnienia na karcie. Osobiście używam karty Polsatu i czasami przydałoby się taką informację uzyskać - szczególnie w sytuacjach awaryjnych, gdy coś nie działa i trzeba zdiagnozować usterkę. Myślę jednocześnie że przy założeniu iż jak to @Tux określił iż jest to "dekoder satelitarny i do oglądania telewizji ma służyć" a czytnik jest jego integralną - w większości przypadków niezbędną wręcz częścią, to taka prymitywna wręcz funkcjonalność winna być stałą częścią oprogramowania tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przyznam iż brakuje mi w dekoderze tej funkcjonalności - a jest jedną z podstawowych. Zobaczyć do kiedy są uprawnienia na karcie. Osobiście używam karty Polsatu i czasami przydałoby się taką informację uzyskać - szczególnie w sytuacjach awaryjnych, gdy coś nie działa i trzeba zdiagnozować usterkę. Myślę jednocześnie że przy założeniu iż jak to @Tux określił iż jest to "dekoder satelitarny i do oglądania telewizji ma służyć" a czytnik jest jego integralną - w większości przypadków niezbędną wręcz częścią, to taka prymitywna wręcz funkcjonalność winna być stałą częścią oprogramowania tunera.

 

Połowicznie się z Tobą zgadzam. Tzn. teoretycznie masz rację. Praktycznie nie, gdyż w normalnych warunkach (brak awarii u operatora) przy dobrze ustawionym oscamie uprawnienia same grzecznie schodzą i się aktualizują.

 

Jak wiadomo (a przynajmniej powinno być wiadomo) zainteresowanym: są cztery klasy pakietów EMM: unknown unique shared global,

do obsługi NC+ potrzebne są EMM klas: unique i shared,

do obsługi CP potrzebne są EMM klas: unique, shared i global,

 

Jeśli konfiguracja uwzględnia powyższe informacje, to nie ma najmniejszych problemów z uprawieniami.

 

Niedługo będzie można wgrać "własnego" oscama (plik o nazwie oscam_user) którego system "nie ruszy" w wypadku aktualizacji, więc zainteresowani będą mogli wgrać wersję z webif, która nadal będzie dostępna do pobrania w odpowiednim dziale forum, używać jej z pluginami wymagającymi webif.

 

Standardowo będzie/jest wersja bez webif gdyż zależy nam na stabilności Graterlii, a do kodu realizującego funkcje webif podchodzimy jak pies do jeża. By daleko nie szukać: w zmianach w 9027 usunięto dwa wycieki pamięci w webif...

 

Jeśli komuś uda się znaleźć plugin korzystający z funkcji monitor i będzie on prawidłowo działał w G2, to prawdopodobnie przywrócimy "monitor" w oscamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fruit1fruit

@AbrahaM

Widzisz, uprawnienia schodzą a czasami nie schodzą.. No dobra powinny. Ale czasami są sytuacje awaryjne (zgoda, rzadko) i dobrze wiedzieć czy interweniować u operatora czy nie. Najprostsze dekodery dysponują taką funkcjonalnością.  I od razy kwoli sprostowania - ja się nie domagam by rzucić wszystko i dopisywać kod który tą funkcję obsłuży. JA się nie domagam by włączyć webif jeśli sprawia problemy - szczególnie że wiesz lepiej niż ja jak jest lepiej i stabilniej. Jedynie co zwracam uwagę iż nie należy tej opcji lekceważyć bo zapewne jest grono ludzi którym by się ona przydała i dopisać ją na końcu - gługiej jak spaghetti zapewne - listy todo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak szczerze że każdy kto chce odczytać uprawnienia to sobie poradzi, ale fakt faktem żeby taki kombajn jakim bez wątpienia jest tuner na linuxie nie miał do tego pluginu to masakra - tuner który potrafi robić tyle rzeczy nie umie podać uprawnień z karty toż to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 3 lata później...

Na nbox 5800 (sh4) nie da się zmienić ustawień, tzn. w pozycji "Ustawienia serwera" są pokazywane domyśłne pluginu zamiast danych zapisywanych w pliku OscamStatus.cfg, zapewne przez to wyświetla się Errno 111 z informacją o odrzuceniu podłączenia.

Znalazłem sposób na działanie na nbox, albo zmienić port oscama na 16001, ja mam kilka nboxów i we wszystkich webif oscam działa na porcie 8888, a na reszcie mam enigmę, postanowiłem zmienić to jakoś, sposób podany poniżej.

/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/OscamStatus/

Zmiana w pliku pliku OscamStatusSetup.pyo w powyższej ścieżce string z 16001 na 08888 (w linijce 46).

Zmieniło to port na 8888, czyli domyślny dla oscam-gos-webif (efekt widoczny na drugim zdjęciu).

Ps. Edytowałem programem Notepad++, aby nie zepsuć pliku.

IMG_20210128_162933.jpg

IMG_20210128_163024.jpg

Edytowane przez cooltronic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cooltronic napisał:

Na nbox 5800 (sh4) nie da się zmienić ustawień, tzn. w pozycji "Ustawienia serwera" są pokazywane domyśłne pluginu zamiast danych zapisywanych w pliku OscamStatus.cfg, zapewne przez to wyświetla się Errno 111 z informacją o odrzuceniu podłączenia.

Znalazłem sposób na działanie na nbox, albo zmienić port oscama na 16001, ja mam kilka nboxów i we wszystkich webif oscam działa na porcie 8888, a na reszcie mam enigmę, postanowiłem zmienić to jakoś, sposób podany poniżej.


/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/OscamStatus/

Zmiana w pliku pliku OscamStatusSetup.pyo w powyższej ścieżce string z 16001 na 08888 (w linijce 46).

Zmieniło to port na 8888, czyli domyślny dla oscam-gos-webif (efekt widoczny na drugim zdjęciu).

Ps. Edytowałem programem Notepad++, aby nie zepsuć pliku.

 

 

Wystarczyło utworzyć plik:

usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/OscamStatus/OscamStatus.cfg

z konfiguracją: 

username password 127.0.0.1 8888 localhost 0

username = root

password = hasło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dymidabossMiałem dokładnie taki plik, na nBox 5800 obrazie archiwalnym, jednak nie wczytywał mi ustawień i port w ustawieniach pluginu był 16001, co skutkowało Errno 111.

Tzn. Zmiany robione w pluginie zapisują się do pliku, ale nie jest on wczytywany

Edytowane przez cooltronic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cooltronic napisał:

@dymidabossMiałem dokładnie taki plik, na nBox 5800 obrazie archiwalnym, jednak nie wczytywał mi ustawień i port w ustawieniach pluginu był 16001, co skutkowało Errno 111.

Tzn. Zmiany robione w pluginie zapisują się do pliku, ale nie jest on wczytywany

To nie wiem czemu tak. Jeszcze kilka dni temu sprawdzałem i na BXZB wczytało bez problemu plik. Nie robiłem ustawień z poziomu OscamStatus tylko przez FTP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...