19 Marzec 2019, 00:55:29

Ostatnie wiadomości

Strony1
1
Informacje / Odp: Fala nienawiści...
Ostatnia wiadomość przez modelk56 - 20 Luty 2019, 12:56:42
Cóż napisać/powiedzieć ?!?, kiedyś takie sprawy załatwiało się na podwórku / chociaż nie zawsze silniejszy miał rację :)/ teraz pozostaje tylko.... współczuć rodzicom a takich osobników "spuszczać na dno".

 
2
Informacje / Odp: Fala nienawiści...
Ostatnia wiadomość przez sega24 - 16 Styczeń 2019, 00:40:21
Co do sss@ to mogę tylko tyle napisać, że każdy kto ma z nim kontakt powinien uważać. Wiele razy już widziałem jak straszy ludzi, że zna kogoś IP i że skończy się to policją :O sorry ale w tym hobby nie powinien w ogóle używać takich słów. Czytając jego wypowiedzi o poznaniu czyjegoś IP, można się zastanowić, czy używając IPTVplayera gość nas namierza ? a może przy wciśnięciu buttona 'update' ?? ja bym się bał tego używać. I ogólnie ten gość jest chory umysłowo, jego podejście do ludzi, to jak ich traktuje, to co robi. Zachowuje się tak samo jak pewien słowak o nicku Vlado Fogo, który to potrafi trzymać rozmowy z komunikatorów 5 lat i po tych 5ciu latach publikuje rozmowy w sieci.

No i nie do końca mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że administracja/moderatorzy for nic nie robią gdy dochodzi do kłótni ,chyba że chodzi o sytuację gdy widać ewidentnie co się dzieje a nikt nie reaguje. Musicie się postawić w ich sytuacji, oni "służą" dobru forum, często bywa tak że nie znają sytuacji/tematu jaka zaistniała gdzie indziej i muszą reagować według reguł. Zamykają temat albo go usuwają a i bany rozdają ale to wszystko dla dobra ogółu. Ja bym się źle czuł wchodząc gdzieś na forum i czytał wyzywanie się czy kłótnie. Forum służy do wymiany doświadczeń i luźnej rozmowy w miłej atmosferze. No takie jest moje zdanie. Oczywiście Swoją opinie kreuję tym co widziałem, nie byłem na wszystkich forach i zapewne wszystkiego nie widziałem, wypowiadam się tylko z sytuacji które widziałem.
3
Informacje / Fala nienawiści...
Ostatnia wiadomość przez tux - 14 Styczeń 2019, 22:21:23
Obiecałem jakiś czas temu, że coś ujawnię członkom ISUGOS, jeśli już będę mógł. Tak też się dzieje. Czynię to teraz.
Tekst powstał, ponieważ dwie konkretne osoby od pewnego czasu nakręcało falę nienawiści w stosunku do mnie. Czekałem do konkretnego dnia, aby to opublikować. Ten dzień właśnie nadszedł i nie wiem teraz, czy z racji, co się stało w Gdańsku, powinienem to robić dzisiaj. Niektórzy przekonują mnie, że tym bardziej, ponieważ trzeba skończyć z nienawiścią, zwłaszcza w sieci, bo to w niej jesteśmy bardziej odważniejsi jako trolle (my-ludzie). Nie będę tutaj komentować, ale na 100% będę usuwał wpisy nieodpowiednie  - mam do tego pełne prawo.
Tekst, który przeczytasz, był pisany w zeszłym roku i tak należy go czytać/rozumieć.


Najpierw @zdzisław22/j00zek
Smutne jest, aby publicznie zabraniać mi czegoś, na co pozwala licencja GOS Managera. Licencja, której autorem był sam @zdzislaw22/@j00zek.
Rozumiem, że każdy może, ale ja nie mogę, bo @zdzislaw22/j00zek tak powiedział - tak?
Link do licencji: http://xunil.pl/upload/gmanager/maintainer%20and%20license.info
Link do pakietu (jak trzeba będzie, upublicznię każdą wersję (ponad 180 plików) - wszędzie jest taka sama licencja): http://xunil.pl/upload/gmanager/graterlia-manager-src_0.1.173_sh4.tar.bz2
W licencji czytamy:
You can use and change this plugin for free, but you MUST ALWAYS distribute it with code!!!
To do diabła jasnego - mogę modyfikować czy też nie mogę? Kto mi zakaże? Licencja?
Na razie to ja od ponad roku zachowuje się honorowo i szanuję decyzję @zdzislaw22/@j00zek mimo, iż sparaliżowała GOS na kilka tygodni. Natomiast @zdzislaw22/@j00zek jak hejtująca osoba, gdyż chodzi po forach i wypisuje bzdury.
Skoro ma aż tyle odwagi, to wreszcie niech napisze wszystkim, co w licencji GOS Managera ,,wyprodukowanego" przez niego - ZAKAZUJE MI JEGO UŻYCIE I MODYFIKACJĘ?
Powód, dla którego odszedł z GOS, był zupełnie inny. Po prostu nie pozwoliłem mu na prywatę w GOS. W pewnym momencie w GOS Manager pojawiło się repozytorium @j00zek i przyjaciele. Bez konsultacji ze mną. Po cichu. Tak się nie robi kolego @zdzisla22/@j00zek. Powiedziałem stanowcze nie i od tego momentu jest, jak jest. Warto wreszcie ludziom to powiedzieć, a nie robić z innych wariata.
Ten sam @zdzislaw22/@j00zek zarzuca mi, że usunąłem SH4, a sam usunął GITa z rzeczami dla GOS z dnia na dzień. Mam pełnego klona tego GITa, można udowodnić, iż był taki GIT.
Zanim komuś coś zarzuci, @zdzsialaw22/@j00zek - sam powinien być fair.


Teraz @samsamsam,
To, co pisze ta osoba, to kolejny przejaw złości i nienawiści.
Dlaczego? Może dlatego, że GOS nie działa jak ,,każdy inny soft" i nie da się tu zrobić czegoś tak jak ,,w każdym innym softcie". Może ludzie mu trują, a On ma już dość? Nie mam pojęcia.
Za to wiem, że ile razy poprosiłem go, czy na forum, czy poprzez PW/e-mail, czy w innym miejscu o konkrety, to jego odpowiedź zawsze była taka sama - atak, że to ja mam coś udowadniać.
Więc może czas coś pokazać.
http://xunil.pl/upload/gmanager/domena.png
Po obejrzeniu zrzutu - jak myślisz - kto jest właścicielem domeny iptvplayer.pl?
Tak, tak - ci ludzie od tej Graterlii i ten wredny @tux, szkalowany na każdym kroku. Opłacaliśmy i domenę, i serwer przez dwa lata. Opłacaliśmy z własnej kieszeni. W tym roku powiedzieliśmy dość. Skoro @samsamsam/@turosim potrafi po mnie jechać po forach i nie tylko, to dlaczego ja mam mu za to płacić dalej? Dlaczego też osoby, które składają się na serwery GOS, miałyby finansować coś, z czego nie mogą korzystać na zasadach reszty użytkowników? Dlatego nie prosiłem o to użytkowników Graterlii. Ponadto nic nam nie wolno. Wtyczka to świętość - niedotykalna, niezmienialna, jeśliby nawet zniszczyła wsad do tunera, ale zakaz tykania.
Poniżej link do wpisu whois. Widać, iż domena jest zarejestrowana od 2015 roku. http://xunil.pl/upload/gmanager/domena1.png
Awaria na początku roku (2018) to nic innego jak to, że nie zapłaciliśmy w tym roku. Mieliśmy już po prostu serdecznie dość.
Owszem, @samsamsam/@turosim odezwał się po ,,wyłączeniu" domeny, czy można coś zrobić. Dostał informację, ile kosztuje domena, ile kosztuje serwer. Opłacił domenę, a na forach napisał, że była ,,mała awaria". Szkoda, że nie napisał, że nie jest właścicielem domeny i właściciel, którego miesza z błotem co chwilę, po prostu zdecydował z innymi nie opłacić w tym roku. W przyszłym roku przekieruję sobie tę domenę na http://graterlia.xunil.pl. W końcu jako właściciel mam do tego prawo. jeśli się nie odezwie. Powiedział, że za pół roku da znać. Jeśli przekieruję, oznacza to, że nie zrobił tego.
W załączniku 4 faktury za domenę i/lub serwery. Jedną z nich (rok 2018) za samą domenę opłacił @SSS poprzez PayPal (dostał ode mnie linka).
Zarzucał mi w każdym miejscu złą wolę. Cóż więcej mogę napisać? ;(


Miło się kogoś szkaluje - prawda? Oni mogą to robić. Robią to, bo nie dość, że ludzie im na to pozwalają, to jeszcze administracja i moderatorzy niejednego forum również mają, lekko pisząc, w nicości to, czy mnie i GOS miesza się z błotem. Ważne, że kasa za reklamy na forum wpada na konto.
Osobiście przygotowałem repozytorium GOS SH4 wraz z download na darmowym hostingu. Ma on ograniczenia jak np. 10GB transferu miesięcznie. Jednak chciałem dać całość, od wsadów do pakietów IPK na darmowym - bierzcie i używajcie wszyscy. Niestety, tych dwóch Panów, którzy to wszędzie piszą, iż nie używają GOS i gardzą GOS, najwięcej szczeka. Chcą stawiać mnie w złym świetle. Zwykli użytkownicy przez brak reakcji na to oraz Administratorzy/Moderatorzy forum, również przez brak reakcji, wtórują temu. Nie ma nic gorszego od bierności ludzi dobrych.
Dla mnie jest jasne. Póki oni będą mogli robić, co chcą, ja nie dam nic a nic publicznie.
Za dużo mnie to kosztuje czasu, życia, energii, kasy, itd., by jeden z drugim pluł mi w sieci jad.
----
Mam nadzieję, iż teraz lekko się rozjaśniło, o co tak naprawdę chodzi przez ten czas. Wszystko wskazuje na to, że są równi i równiejsi;(

Ja ze swojej strony proszę, by skończyć ten dialog nienawiści. Najlepiej sprzeciwiać się złu, czyniąc dobro. Nie dam się temu wszystkiemu i nie zamierzam odpowiedzieć, choćby na jedną zaczepkę w moja stronę, prędzej zamknę Graterlia OS, niż poddam się tej fali nienawiści.


Tekst napisany dzisiaj, w dniu śmierci prezydenta Gdańska, kiedy na ulicach tłumy ludzi w proteście przeciwko nienawiści i hejtowi:
Nawet dzisiaj osoba potrafiła do mnie napisać... w załączniku screen.
Jestem już naprawdę zmęczony tym wszystkim.

Czy musimy niszczyć wszystkie inicjatywy, zwłaszcza te powstałe spontanicznie? Moja zabawa z tunerami też powstała spontanicznie, od napisania jednego kodu, potem drugiego i tak poszło dalej, aż urosło do potęgi Graterlii. Jeśli chcemy niszczyć ludzi, którzy są aktywni, coś robią, to czego się po tym spodziewamy?

WOŚP - nieistotne, co kto myśli o Owsiaku. Nie dziwię się jego dzisiejszej decyzji. Mnie interesuje to, że jednak coś robi - gromadzi ludzi, którzy są razem nie w sieci, ale w rzeczywistym świecie, gdzie trudniej kogoś obrazić, prawda? Tyle lat ludzie się jednoczyli, bo mieli jeden cel (niezależnie już jaki, byle nie zły) i do niczego nie dochodziło, ale ten jad z sieci przelewa się na realny świat. Nie dziwię się nikomu, kto coś robi, że po iluś tam zagrywkach, woli odpuścić. Kto wtedy bardziej cierpi? Jak myślicie? Ten, co rezygnuje czy pozostali ludzie?

Proszę jednak, by Owsiak zmienił zdanie, bo WOŚP ma grać do końca świata i jeden dzień dłużej, a nie wyobrażam sobie, by przez nożownika miał zmienić zdanie. To tak, jakby zamachowiec miał wygrać, a tak nie może być. Osobiste poglądy na osobę Jurka nie powinny rzutować na osąd tego, co robi od prawie trzech dekad. I pamiętam PR3 (Trójka) i tę audycję przed 1. WOŚP, gdzie nie było roku na przygotowania. Wtedy słuchałem dużo tej stacji radiowej i utkwiła mi w pamięci.

Od władz proszę, aby każdy użytkownik internetu w Polsce miał IP publiczne niezmienne. Będzie porządek na każdym forum, bo ban działa tylko na to IP, które banujemy, a kiedy ktoś ma zmienne, to już to nie działa i może zarejestrować się jako znowu ktoś inny. To powoduje, iż trolle-ludzie zawistni czują się bezkarni. W wielu przypadkach modelatorzy, by sobie poradzili bez służb, a tak, to są tylko same problemy i angażowanie służb, które są potrzebne gdzie indziej. Między innymi tak możemy wygrać z wrogością, o której od wczoraj tak głośno. Wraz ze zmianą języka wśród mediów i polityków, stopniowo zmienimy mentalność zwykłych ludzi, choć pewnie znajdą się twarde orzechy do zgryzienia.

Jeśli ludzie nie chcą tego, co robi dana osoba, a ci, co chcą, nie pokazują się w większej liczbie, to w końcu przestanie ona to robić. Pamiętajcie o tym, proszę.

https://secure.avaaz.org/campaign/pl/stop_nienawisci_new_fb_im/?tJjOrnb&v=500695701&cl=15512394625&_checksum=3023517721a98da72df74a6b6bb77c633b4c0be782eeb3c4d421e48009957d7c
https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/Jerzy_Owsiak_Jurek_zostan_WOSP_potrzebuje_Cie_Potrzebujemy_my/
https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/Sam_Zalozyciel_Jurek_Owsiak_NIE_dla_odejscia_Jurka_Owsiaka/EDIT tux:
Dodaję jeszcze jeden załącznik. Przykład hejtu, jaki spotyka mnie dzień w dzień. Nie raz wielokrotnie.
Każdy kiedyś może mieć dość.
Plik hejtmail.pdf


4
Informacje / Podstawowe pytanie i odpowiedz...
Ostatnia wiadomość przez tux - 30 Wrzesień 2018, 19:21:43
Małe kompendium wiedzy o Graterlia OS.
Zanim coś napiszesz lub wyciągniesz jakieś wnioski po przeczytaniu czegoś na temat GOS w różnych miejscach - obowiązkowo powinieneś zapoznać się z tym, co jest poniżej!

Co to jest Graterlia OS?
Graterlia OS to system operacyjny. Właściwie to minidystrybucja Linux, którą można uruchomić na wybranych tunerach DVBx.
Graterlia OS nie jest dystrybucją Enigma2 i nie można tak nazywać GOS.
W Graterlia OS mamy dostępne oprogramowanie Enigma2 ale jako dodatkowy pakiet.
W cechach GOS jest punkt, który dokładnie to precyzuje (https://graterlia.xunil.pl/index.php/Cechy_Graterlia_OS):

CytujOprogramowanie ,,Enigma2" jest oferowane jako pakiet w repozytorium. Użytkownik musi sam zainstalować zarówno pakiet Enigma2, jak i przydatne dla niego wtyczki. ,,Enigma2" jest oprogramowaniem tworzonym przez społeczność OpenPLi (https://openpli.org/), w Graterlia OS nanosimy tylko konieczne dla nas zmiany;

Na jakich tunerach DVBx można zainstalować Graterlia OS?
Graterlia OS Free:
 • Vu+ Duo2, Zero, Ultimo;

Graterlia OS dla członków ISUGOS z większym repozytorium pakietów:
 • Vu+ Duo2, Solo2, SoloSE, SoloSEv2, Zero, Ultimo;
 • Zgemma H3 Series (H3/H.2S/H.2S+/H.2H/H3.2TC), H5 Series (H5/H5.2S/H5.2S+/H5.2TC),  i55;
 • Evo NOVA Twin;
 • Mut@nt HD1500;
 • Golden Interstar XPEED LX1/LX2;
 • Formuler F1, Formuler F3;
 • Miraclebox Mini, Miraclebox Micro v2;


Do czego służy Graterlia OS?
Urządzenia, na których można zainstalować Graterlia OS, to tunery DVBx i służą do odbioru telewizji i radia w standardzie DVBx. Graterlia OS jest systemem przygotowywanym właśnie w tym celu.
Reasumując - Z Graterlia OS możesz używać tunera zgodnie z przeznaczeniem - do odbioru sygnałów w standardzie DVBx. Nie ma dodatkowych pakietów, tak zwanych ,,multimedialnych". To są funkcje poboczne, GOS to przede wszystkim DVBx.

Czy Graterlia OS jest płatny?
Nie, GOS nigdy nie był, nie jest i nigdy nie będzie płatny. Jednak aby w pełni korzystać z Graterlia OS należy być członkiem ISUGOS.

Co to jest ISUGOS?
ISUGOS to Internetowe Stowarzyszenie Użytkowników Graterlia OS.
Stowarzyszenie powstało jako aktywne wsparcie GOS.

Czy członkostwo ISUGOS jest płatne?
Członkowie ISUGOS opłacają dobrowolną składkę członkowską, która jest przeznaczona na rozwój GOS oraz wszystko, co jest potrzebne do istnienia GOS.
Ponadto członkowie mają dostęp do większej liczby wspieranych dekoderów oraz większej liczby pakietów.
Członkowie mają również dostęp do Forum z pełnym wsparciem ze strony devel na najwyższym możliwym poziomie w danej chwili.

Czy jest jeszcze dostępny GOS SH4?
Od września 2018 już nie.
Informacje o tym, jak używać GOS SH4 dostały wyłącznie osoby, które wsparły GOS w 2018 roku podczas zbiórki na serwery. Informacja została wysłana do tych osób na adres e-mail, z którego było wsparcie GOS. Na chwilę obecną z ~50 osób nie odpisało na wiadomość e-mail tylko kilka osób.
Czas GOS dla SH4 minął bezpowrotnie.

Czy można umieścić GOS na darmowym hostingu?
 • darmowe hostingi albo mają ograniczenie na wielkość pliku (część plików IPK jest za duża), albo mają za małą pojemność (nie zmieścimy całego repo), albo znikomą ilość transferu miesięcznie (kilka dni i wszystko leży), albo całą masę innych ograniczeń;
 • GOS jest obecny od 5 lat - jak myślicie - na kim będą psy wieszać, jak nie da się pobrać pliku IPK?
  GOS to nie jest IMAGE/Dystrybucja E2 itp. i nie da się na upload wrzucić wsadu do tunera, potrzebne jest jeszcze repo IPK;
 • jeszcze ponad rok temu rozpisywaliście się, że pakietów nie można pobrać, że WWW nie działa, że Forum ma zadyszkę. Całość nie stała nigdy na "darmówce". ,,Szczekaczom" się wydaje, że wszystko można ale brutalna prawda jest taka, że GOS zżera bardzo dużo zasobów.

Czy mogę pomóc GOS, udostępniając jakieś zasoby serwerowe?
Proszę nie proponować mi ,,przygarnięcia" GOS do siebie. Dwa razy próbowałem i 2x musiałem szybko zabierać wszystko, bo jednak infrastruktura nie wyrobiła. Obu osobom proponującym usługę wydawało się, że to pikuś i dadzą radę. Jak przyszło co do czego, to @tux - zabieraj to i radź sobie sam.

Czy mogę w GOS odtwarzać pliki MP4, czy MKV?
Tak, możesz. Pakiety potrzebne do tego są w repozytorium Graterlia OS i członkowie ISUGOS mają dostęp do tych pakietów.
GOS standardowo obsługuje tylko DVBx - należy o tym pamiętać!

Jakie są założenia Graterlia OS?
Założeniem jest System Operacyjny dla tunerów DVBx, który ma być jak najbardziej stabilny i aktualny.
Nie wymagaj od nas specyficznych rozwiązań tylko pod Ciebie lub wąskie grono odbiorców.
Pamiętaj, że wspierane przez nas urządzenia  to przede wszystkim tunery DVBx i ta funkcja ma działać wzorowo. Inne są dodatkiem, i tak należy je traktować.
Proszę zapamiętać: wszystko, co robimy, czynimy za darmo i po godzinach. Czasem coś będzie szybciej, czasem wolniej. Będziemy starać się Wam pomagać, ale → Nic Nie Będziemy Robić Kosztem Naszego Życia Prywatnego! Oznacza to tyle, że projekt będzie tętnił swoim życiem we własnym tempie. Jednakże prace będą kontynuowane.

Jakie są najważniejsze cechy Graterlia OS?

 • Graterlia OS jest Systemem Operacyjnym Linux (taka mała, specjalizowana dystrybucja Linux), nie zaś tak zwanym IMAGE. Oznacza to tyle, że nie jest to gotowy ,,obraz" do wgrania w tuner, a jedynie minimalny system, który umożliwia uruchomienie danego tunera. Zasada jest taka, iż wgrywamy ,,totalne minimum" do tunera, następnie logujemy się poprzez SSH do terminala w tunerze i instalujemy/konfigurujemy to, co nam jest potrzebne. Na tym etapie użytkownik powinien dokładnie się zastanowić, czy ma odpowiednią wiedzę, czy chce ją nabyć, aby używać Graterlia OS.;
 • Graterlia OS składa się - jak większość dystrybucji Linux - z pakietów;
 • BusyBox nie jest tutaj podstawą systemu. W Graterlia OS preferowane są pełne wersje pakietów;
 • Pakiety w Graterlia OS nie są okrojone do granic możliwości. Zawsze zawierają wszystkie potrzebne, z punktu widzenia działania systemu, pliki. Na chwilę obecną mają w sobie również pliki dokumentacji, pliki tłumaczeń oraz strony podręczników. Dokumentacja jest dołączona, aby każdy był pewien, iż to, co czyta na temat danego pakietu, dotyczy wyłącznie tej wersji pakietu, a nie np. starszej wersji. Dokumentacja, o ile to możliwe, zawiera również plik/pliki z opisem zmian danego pakietu. Strony podręcznika są przydatne dla polecenia ,,man". W terminalu, po wybraniu języka w pliku /etc/locale.conf każdy pakiet posiadający tłumaczenie w wybranym języku będzie się w nim komunikować;
 • Graterlia OS zawiera w pełni działający pakiet ,,man" umożliwiający odczyt stron podręczników dla poleceń w terminalu. Jak pisałem wyżej, każdy pakiet posiada odpowiednie pliki ze stronami podręczników. Wystarczy zainstalować ,,man", a już można użyć polecenia np. ,,man ip", żeby przeczytać informacje na temat polecenia ,,ip" a niejednokrotnie obejrzeć przykłady zastosowań konkretnych komend/przełączników;
 • Graterlia OS nie posiada tysięcy pakietów, jednak te, co są dostępne w repozytorium, powinny być w 100% sprawne;
 • Pakiety w Graterlia OS - tam gdzie tylko to jest możliwe (w zasadzie prawie cały system) - istnieją w najnowszych wersjach. Nie wyobrażam sobie tego, że np. OpenSSL czy OpenSSH będzie w starej wersji, nie wspominając już np. o bibliotekach;
 • Każdy pakiet jest przygotowywany ze starannością i dbałością o szczegóły takie jak umiejscowienie plików w systemie, prawa użytkowników czy atrybuty. Staram się też, ażeby każdy plik konfiguracyjny miał opis (do czego służą dane opcje w nim zawarte), choć tutaj jeszcze nie wszystko jest wykonane. Pliki control zawierają zawsze (o ile to możliwe):
  • pełny opis (do czego dany pakiet służy/jest potrzebny);
  • stronę WWW danego pakietu;
  • źródło (kody źródłowe);
  • informację o autorze/autorach/pozyskaniu pakietu;
  • informację o dostawcy pakietu (tutaj Graterlia OS);
  • informację o licencji (tutaj dodatkowo o ile to możliwe pliki z licencją znajdują się w dokumentacji pakietu);
 • System Graterlia OS jest tworzony tak, aby można było go aktualizować. Oczywiście, jak w każdej dystrybucji Linux, może coś czasem pójść nie tak czy też nastąpią zmiany w plikach danego pakietu, ale aktualizując system z terminala i ewentualnie czytając stronę WWW projektu, problemów nie powinno być;
 • W Graterlia OS nie ma ,,ułatwiaczy". To, co jest dostępne ,,z pilota" w Managerze Oprogramowania jest tak naprawdę dodatkiem i nie można na tej podstawie wyciągać wniosków. W Graterlia OS podstawą jest terminal;
 • Głównym założeniem jest wgranie Graterlia OS do tunera, doinstalowanie tego, co potrzebujemy, skonfigurowanie i aktualizacja, a nie co zmiana wersji wgrywanie wszystkiego raz jeszcze;
 • Jądro systemu w Graterlia OS jest w wersji ,,zmodularyzowanej" (podzielonej na moduły), ale całość jest jednym pakietem. Oznacza to, że zainstalowany kernel ma w sobie wszystkie sterowniki (oczywiście te dostępne dla danego kernela) i nie potrzeba szukać, w której to paczce jest sterownik do ,,czegoś tam". System po podłączeniu np. tunera na USB, jeżeli tylko posiada sterownik do niego, załaduje go sam;
 • Urządzenia, na których można zainstalować Graterlia OS, to tunery DVBx i służą do odbioru telewizji i radia w standardzie DVBx. Graterlia OS jest systemem przygotowywanym właśnie w tym celu;
 • Oprogramowanie ,,Enigma2" jest oferowane jako pakiet w repozytorium. Użytkownik musi sam zainstalować zarówno pakiet Enigma2, jak i przydatne dla niego wtyczki. ,,Enigma2" jest oprogramowaniem tworzonym przez społeczność OpenPLi (https://openpli.org/), w Graterlia OS nanosimy tylko konieczne dla nas zmiany;
 • Nasze tłumaczenie E2 GUI jest zdecydowanie jednym z najlepszych, niestety kosztowało to dużo wysiłku i czasu;
 • Posiadamy własne forum, gdzie możecie dyskutować między sobą;
5
Informacje / Regulamin forum, założenia sof...
Ostatnia wiadomość przez tux - 16 Luty 2013, 04:14:34
Założenia Graterlia OS

Założeniem jest System Operacyjny dla tunerów DVBx, który ma być jak najbardziej stabilny i aktualny.
Nie wymagaj od nas specyficznych rozwiązań tylko pod Ciebie lub wąskie grono odbiorców.
Pamiętaj, że wspierane przez nas urządzenia  to przede wszystkim tunery DVBx i ta funkcja ma działać wzorowo. Inne są dodatkiem i tak należy je traktować.

Proszę zapamiętać: wszystko, co robimy, czynimy za darmo i po godzinach. Czasem coś będzie szybciej, czasem wolniej. Będziemy starać się Wam pomagać, ale → Nic Nie Będziemy Robić Kosztem Naszego Życia Prywatnego! Oznacza to tyle, że projekt będzie tętnił swoim życiem we własnym tempie. Jednakże prace będą kontynuowane.

Założenia forum

Forum jest takie, jak każdy widzi. Większość z Was zadaje sobie zapewne pytanie, dlaczego właśnie takie, a nie inne?

Powód jest bardzo prosty: skrypt forum jest ,,lekki" niczym piórko pod względem obciążenia serwera www i baz danych. Niezależnie od tego, jaka będzie nasza sytuacja finansowa do utrzymania serwera, forum to powinno działać prawie wszędzie. Najwyżej nieco wolniej. Biorąc pod uwagę, iż forum jest oficjalnym wsparciem dla ISUGOS, chcemy zapewnić dostępność taką, jaka będzie możliwa nawet w czasie potencjalnego kryzysu.

Dlatego właśnie forum jest, jakie jest. To założenie jest jedyne i niepodważalne → taka jest decyzja obowiązująca tak długo, jak długo będzie wsparcie dla skryptu SMF Forum.

Regulamin forum

1§ Zasady Ogólne

 • Strona http://forum.xunil.pl to forum dla członków ISUGOS - miejsce spotkania miłośników szeroko pojętej technologii i promowanie legalnego, otwartego oprogramowania. Na tejże stronie mogą zamieszczać ludzie swoje pomysły, prace i rozmawiać na temat techniki. Udzielać mogą się jedynie zarejestrowani użytkownicy ISUGOS. Ma być nade wszystko przyjaźnie.
 • Rejestracja na forum jest niemożliwa. Konto użytkownika ISUGOS jest jednocześnie kontem na forum i tylko taki użytkownik może korzystać z zasobów forum.
 • Dane podane podczas rejestracji ISUGOS będą wykorzystane wyłącznie na użytek tego forum. Oznacza to, że logując się na forum wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych przez Ciebie danych podczas rejestracji dla celów funkcjonowania forum Graterlia OS.
 • Jeżeli po rejestracji zmienisz zdanie i chcesz usunąć konto wraz z danymi, które zostały podane podczas rejestracji, możesz do nas napisać na adres support@xunil.pl.
 • Rejestrując się jako członek ISUGOS zgadzasz się na otrzymywanie wiadomości z forum w formie Prywatnej Wiadomości lub wiadomości e-mail.
 • Obowiązuje całkowity zakaz poruszania tematów związanych z nielegalnym oglądaniem telewizji. Naszym założeniem jest tworzenie Systemu Operacyjnego Graterlia przeznaczonego do wybranych tunerów DVBx. Wszelkie łamanie tej reguły będzie skutkowało natychmiastowym usuwaniem postów i karaniem autorów.
 • Zabroniona jest jakakolwiek działalność na forum, prowadząca do naruszenia obowiązującego prawa ze szczególnym uwzględnieniem naruszeń interesów operatorów. Wszelkie próby naruszania prawa będą natychmiastowo karane a posty usuwane.
 • Na forum zajmujemy się wyłącznie rozwojem otwartego Systemu Operacyjnego odbiorników DVBx GraterliaOS. Nie zajmujemy się tematami związanymi z tzw. wtyczkami, dostępem warunkowym i jakąkolwiek modyfikacją i tzw. reverse engineering fabrycznego oprogramowania odbiorników. Szanujemy własność operatorów, jaką jest fabryczne oprogramowanie odbiorników satelitarnych.
 • Dopuszczamy na swobodne używanie rozwijanego tu otwartego systemu operacyjnego odbiorników satelitarnych Graterlia OS wyłącznie na odbiornikach będących własnością użytkownika.
 • BBCode tags: Ostrzeżenie i Informacja są zarezerwowane dla Administratora, Moderatorów i Devel. Użycie tych opcji przez osobę nieupoważnioną grozi konsekwencjami.
  • Forum przyjmie dużo załączników o dość dużym rozmiarze. Dlatego proszę o rozwagę:
   • Załączniki dodajemy jedynie w formie załączonego pliku, a nie linku do zewnętrznego hostingu. Posty, w których będzie inaczej, zostaną usunięte;
   • Dodając obrazek, należy dodać go jako załącznik, a potem ewentualnie wstawić link do tego załącznika. Posty, w których będzie inaczej, zostaną usunięte;
   • Dodając pliki w postaci spakowanych archiwów, staraj się dodawać jako: .tar.gz, .tar.bz2, .tar.xz, w ostateczności jako .zip.
  • Z powodu troski o utrzymanie dobrego poziomu tegoż forum, usuwane będą prace, które godzą w projekt.
  • Należy stosować się do netykiety (http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta).
  • Udzielający się zobowiązani są do poszanowania użytkowników, poglądów innych oraz rzeczowości w naradach i konfrontacjach. Pamiętajmy, że nie walczymy o własne racje, tylko o wspólne dobro.
  • Nie wolno złorzeczyć, używać inwektyw (nieistotne, że przeklinamy tylko po to, aby zaznaczyć swój stan emocjonalny), publikować linków do stron łamiących prawo czy też wstawiać załączniki/pliki łamiące prawo.
  • Zabronione jest umieszczanie materiałów, które objęte są prawem autorskim.
  • Nie można namawiać do złamania prawa. Jeśli piszesz, że je łamiesz, właściciel forum może być zmuszony przez pewne służby do wyjawienia znanych mu danych.
  • Reklama jest niedozwolona, chyba że konsultowano ją z właścicielem forum.
  • Należy właściwie umieszczać swoje komentarze, czyli w odpowiednich dla nich działach. W innym razie będą przenoszone lub usuwane.
  • Nie używamy CAPS LOCK-a (wielkie litery) ani nie piszemy naprzemiennie MaŁe I wIeLkIe litery. Należy też używać znaków diakrytycznych właściwych dla języka, w którym jest napisany tekst. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, wspominamy o tym przed każdym komentarzem. Nie jest milo czytac tekst bez polskich znakow. Na dluzsza mete ciezko jest pojac taki tekst i jest to meczace zajecie nie tylko dla lubujacych sie w nauce jezyka ojczystego.
  • Zabrania się spamowania i tzw. ,,nabijania" komentarzy, innymi słowy dodawanie komentarzy o treści np.: ,,OK", ,,MOŻE BYĆ", ,,AHA". Zawsze należy napisać więcej.
  • Login nie może zawierać wyrazów uniwersalnie przyjętych za obraźliwe lub danych (np. imię) postaci kojarzącej się jedynie z religią lub polityką.
  • W przypadku rejestracji loginu, który zawiera jednocześnie imię i nazwisko człowieka znanego, Administrator zażąda udostępnienia danych umożliwiających potwierdzenie tożsamości. Na podstawie odmowy lub braku kontaktu konto zostanie usunięte.
  • Każdej osobie przysługuje tylko jedno konto na Forum. Jeden użytkownik równa się jedno konto. Nie wolno posiadać dwóch lub więcej kont, posiadanie więcej niż jednego i korzystanie z nich będzie karane banem - niezależnie od pełnionej przez daną osobę funkcji i jej zasług dla tworzenia softu. Jeśli użytkownik posiada kilka kont, może poprosić o ich wykasowanie.
  • W celu usunięcia lub zablokowania swojego konta proszę skontaktować się z Administratorem.
  • Zabronione jest podszywanie się pod Administratorów, Moderatorów i innych.
  • Konto użytkownika może być zablokowane bądź nawet usunięte przez Admina, kiedy jego właściciel nie zastosował się do postanowień niniejszego regulaminu.
  • W sytuacji zawieszenia konta przewidziana jest ,,resocjalizacja szkodnika". Musi jednak wykazać swoją chęć poprawy.
  • Osoby, które usunięto z serwisu, nie mają drogi powrotu. Wyjątek to zgoda wyrażona publicznie przez Admina.

  2§ Zasady Szczegółowe

  • Nie rozmawiamy o nielegalnym użyciu sprzętu, który do nas nie należy, bo w innym razie bierzemy na siebie odpowiedzialność prawną. Właściciele forum mogą być zmuszeni przez organy ścigania wyjawić wszystkie dane, oczywiście jakie posiadają, o danym użytkowniku.
  • Obowiązuje zakaz prowadzenia dyskusji na temat nielegalnego oprogramowania, nielegalnych kluczy. Jeżeli taki post, temat się pojawi, właściciele forum mogą być zmuszeni do wyjawienia, odpowiednim służbom, wszelkich znanych im danych autora.
  • Każdy na forum jest świadomy, że oglądanie TV bez płacenia abonamentu jest przestępstwem i ten, który to robi, czyni to na własne ryzyko. Nie prowadzimy więc rozmów o żadnym nielegalnym odbiorze telewizji - dotyczy to także działu Oscam.
  • Zakaz umieszczania reklam, reklamowania się na forum bez pozwolenia administracji forum.

  2.1§ Zasady działu Giełda

  • Sprzedawane/darowane przedmioty należą do tego, który je wystawia. Sprzedawane/darowane sprzęty, przykładowo serie nBoxa należące do Operatora można sprzedać tylko za okazaniem, któremuś z administratorów i kupującemu, dokumentu własności (przykładowo, gdy staliśmy się jego posiadaczami po opłaceniu kary).
  • Nie sprzedajemy/ nie dajemy rzeczy nielegalnych, niedozwolonych, np. pirackich oprogramowań czy używek. Zakaz dotyczy także sprzedaży/darowania wyrobów alkoholowych i tytoniowych.
  • Po nadaniu ogłoszenia sprawy załatwiamy wyłącznie na PW (wyjątkiem jest pytanie pozwalające na uzyskanie dokładniejszych informacji przydatnych także dla innych zainteresowanych), a gdy ogłoszenie staje się nieaktualne, jesteśmy zobowiązani to napisać dla ogółu.
  • Właściciele forum nie są odpowiedzialni za handel odbywający się za pośrednictwem PW, a Giełda to tylko dodatkowy dział, którego domagali się sami użytkownicy forum.
  • Czas każdego ogłoszenia to 7 dni. Po tym czasie ogłoszenie może zostać usunięte.
  • Zakaz handlu hurtowego bez zgody, któregoś z administratorów. Toteż przed daniem takiego ogłoszenia należy skontaktować się z administratorem forum.
  • Zakaz reklamowania bez wcześniejszej zgody administratorów.

  3§ Uwagi Końcowe

  • Na wszelki wypadek Administrator zastrzega sobie prawo do edycji lub usunięcia dowolnego komentarza czy konta użytkownika.
  • Regulamin wchodzi w życie z dniem 22.02.2013.
  • Ostatnia poprawka regulaminu dokonana 29.09.2018.
  • Logowanie się na forum oznacza bezwarunkową akceptację powyższego regulaminu.
  • Regulamin może ulegać zmianom bez zapowiedzi, a użytkownik zobowiązany jest do śledzenia zmian w regulaminie.

  Regulamin tegoż forum napisała osoba trzecia na prośbę @tux. Wszelkie nieścisłości proszę zgłaszać na xunilster@gmail.com oraz support@graterlia.xunil.pl
Strony1