Skocz do zawartości

garus

Members
  • Postów

    37
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O garus

  • Urodziny 01.01.1004

Osiągnięcia garus

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Problem zgłaszałem już dawno temu https://forum.xunil.pl/index.php/topic,1466.msg43030.html#msg43030 https://forum.xunil.pl/index.php/topic,1466.msg43036.html#msg43036 https://forum.xunil.pl/index.php/topic,1466.msg43043.html#msg43043 Wystarczy tylko 2 linijki w skrypcie zamienić miejscami...
  2. Nie możesz podłączyć 2 penów na raz do tunera? To co robiłeś tą komendą? Masz hdd w tym tunerze? Jak to piszą... logi :)
  3. Rozumiem, że podpinasz do tunera 2 pendrive'y: sda1 - system sdb1 - na nim ma znaleźć się kopia system Formatujesz sdb1, by zaraz potem wyjąć oba pendrive'y do kompa z windows i użyć hdclone? Dawno nie używałem hdclone, ale z tego co rozumiem to te formatowanie jest bez sensu, bo hdclone i tak kopiuje całe partycje i je nadpisze. Zapewne używając odpowiednich opcji da się sklonować pendrive'a z systemem, tak żeby zadziałał, ale jak to nie odpowiem bo programu nie używam. Tylko po co to robić jak możesz użyć do tego celu tylko linuxa... Na początek to sformatuj pena zgodnie z zaleceniami w FAQ: mkfs.ext3 -c -L "rootfs" -b 4096 -I 128 /dev/sdb1 Następnie możesz zrobić na niego kopię systemu narzędziem sysbckp (we wtyczkach na forum znajdziesz też SystemBackup, żeby zrobić to z gui) i tak utworzoną kopię rozpakować tar'em do sdb1. Możesz też nie używać narzędzi do backup'u, tylko po sformatowaniu pena wydać komendy: cd /autofs/sda1 cp -r * /autofs/sdb1 W praktyce nie sprawdzałem, ale jeśli box z penem dobrze współpracuje to powinno zadziałać.
  4. Chodzi o użycie opcji "Human readable" przy wywołaniu df w skrypcie /etc/cron/daily/check_update. Co jest czytelne dla człowieka, niekoniecznie jest czytelne dla tego skryptu. Skrypt "nie zauważa" literki G przy ilości wolnego miejsca i "traktuje" np. 1.9G jako 1 MB. Niestety z tego co analizuję, jeśli będziemy mieli poniżej 1MB wolnego miejsca (np. 923.3K) to skrypt w aktualnej formie pozwoli na aktualizację... Chyba najprostszym rozwiązaniem problemu byłaby zmiana opcji df na "1M-byte blocks", przy okazji nie trzeba przy tym odcinać tekstu po kropce, czyli zamiana: rootfree=`df -h | grep "/dev/root" | awk '{print $4}' | head -n1 | cut -d "." -f1` na rootfree=`df -m | grep "/dev/root" | awk '{print $4}' | head -n1` Z drugiej strony po co Ci tak duża partycja na system???
  5. Nie zaprzeczając przedmówcy to przecież masz to w systemie: /etc/init.d/network restart Taki restart nie wystarcza?
  6. Pewnie jeszcze więcej ludzi korzystałoby z niej, żeby była w repozytorium... Wtyczka fajna, zastanawiałem się czemu jej nie dodajecie.
  7. @tux, analizę działania skryptu przeprowadziłem po tym, jak stwierdziłem, że źle tworzy mi archiwum... Prawie na samym końcu skryptu przed wywołaniem funkcji gen_obraz masz przejście do katalogu .../backup/temp cd $bckp_patch/temp gen_obraz gen_obraz() { gen_readme if cat /proc/cmdline | grep mtd > /dev/null; then cd $bckp_patch/temp/boot if [ $rcstype == ADB2850 ]; then dd if=/dev/mtd0 of=uImage elif [ $rcstype == ESI88 ] || [ $rcstype == UHD88 ] || [ $rcstype == DSI87 ] || [ $rcstype == ADB5800 ]; then dd if=/dev/mtd1 of=uImage fi fi cd .. echo "Tworzę archiwum rootfs" tar -czf $bckp_patch/$nazwa_pliku.tar.gz * Jeśli system nie jest odpalony z nor/nand to pierwszym poleceniem, które się wykona po wygenerowaniu readme jest "cd.." czyli przechodzimy do katalogu .../backup. Kolejne polecenie tar tworzy archiwum ze wszystkiego co jest w tym katalogu. Jeśli tego dalej nie widzisz to sprawdź doświadczalnie. Ja tam sobie poprawiłem i nie mam z tym problemu, ale jak już tyle pracy zostało włożone w skrypt to niech wszystkim działa jak należy.
  8. @tux Aktualnie rootfs w przypadaku tworzenia backupu systemu rootfs (a nie nor/nand) tworzony jest z całego katalogu /backup, czyli z pustego katalogu /backup/roottmp, /backup/temp oraz ze wszystkiego innego co jest w katalogu /backup (np. ze starych kopii zapasowych). Na pewno nie takie było zamierzenie... http://forum.xunil.pl/index.php/topic,82.msg40953.html#msg40953 Tutaj np. było zgłoszenie tego problemu. Ale jak widać chyba mało kto używa tego narzędzia, przynajmniej do tworzenia kopii z rootfs.
  9. To Tobie dzięki... Ale jak już przy głosie jestem, to takie drobne poprawki do /usr/bin/sysbckp mam dotyczące tworzenia archiwum z systemu rootfs: 1. Archiwum ...rootfs.tar.gz tworzone jest nie z katalogu .../backup/temp a z katalogu .../backup gen_obraz() { gen_readme if cat /proc/cmdline | grep mtd > /dev/null; then cd $bckp_patch/temp/boot if [ $rcstype == ADB2850 ]; then dd if=/dev/mtd0 of=uImage elif [ $rcstype == ESI88 ] || [ $rcstype == UHD88 ] || [ $rcstype == DSI87 ] || [ $rcstype == ADB5800 ]; then dd if=/dev/mtd1 of=uImage fi fi cd .. echo "Tworzę archiwum rootfs" tar -czf $bckp_patch/$nazwa_pliku.tar.gz * Aby to poprawić wystarczy linię z "cd.." przenieść przed fi (czyli o 1 w górę). 2. Archiwum nor nie zawiera natomiast poprawnego kernel.img echo "Kopiuję kernel.img" mv $bckp_patch/temp/boot/uImage $bckp_patch/kernel.img Polecenie mv nie przenosi poprawnie kernela tylko sam link do uImage i w miejscu docelowym nie mamy kernela. Wystarczy w tym wypadku zamienić mv na cp. echo "Kopiuję kernel.img" cp $bckp_patch/temp/boot/uImage $bckp_patch/kernel.img
  10. Jest OK. Sterownik ładuje się sam i działa poprawnie.
  11. Dzisiaj zaktualizowałem UHD88 (tylko aktualizacje z 28.07, repo release) i po tym przestał mi działać CEC. Sprawdziłem: GraterliaOS:~# lsmod | grep cec GraterliaOS:~# więc: GraterliaOS:~# insmod /lib/modules/cec.ko GraterliaOS:~# lsmod | grep cec cec 15568 0 stmcore_display_sti7105 135248 5 cec,player2,stmdvb,pseudocard e2_proc 10672 4 cec,player2,stmdvb,fan_ctrl GraterliaOS:~# ale CEC dalej nie działa. Ręczne wysłanie komendy: GraterliaOS:~# echo "35 44 43 " > /proc/stb/cec/send sh: write error: Input/output error GraterliaOS:~# /proc/stb/cec/send jest normalnie w drzewie katalogów widoczny.
  12. No raczej podejrzewałem, że wiesz do czego to służy, ale może komuś jeszcze bardziej szczegółowe informacje przydadzą się :) .
  13. Do tego, aby działał program /usr/sbin/fw_printenv (znajdujący się w systemie) konieczny jest plik konfiguracyjny /etc/fw_env.config o zawartości: # MTD device name Device offset Env. size Flash sector size /dev/mtd0 0x00040000 0x00010000 0x20000 fw_printenv fw_setenv służy do wyświetlania i zmian zmiennych env u-boota. Osobiście czasami używam tego do zmiany, z której partycji staruje system, np.: fw_setenv boot_default 2 Dużo wygodniejsze od męczenia się z przyciskami na obudowie...
  14. Mi działa. Ja jednak zastanawiam się czemu ten temat prawie nikogo nie zainteresował. Dużo wygodniej jest przecież sterować głośnością amplitunera trzymając w ręku pilot od tunera niż zmniejszając głośność w tunerze (zmniejszyć w sumie zawsze można, a zrobić głośniej często skali brakuje). Tym bardziej, że w ogóle nie działa regulacja głośności ścieżek AC3 (przynajmniej na wyjściu HDMI). Nikt nie słucha tych ścieżek bez downmixu? Mnie temat zainteresował już dawno (za czasów softów Freeboxa), z tym że nie zrobiłem tego przez skrypty (nawet mi to do głowy nie przyszło), a poprzez modyfikację pliku VolumeControl.py. Np. do zwiększania głośności wystarczyło zamienić linijkę: self.setVolume(+1) na open('/proc/stb/hdmi/cec', 'w').write('354441') Mój tuner jest podłączony bezpośrednio do amplitunera a nie TV, dlatego użyłem adresu 35 a nie 30 jak Ty. Analogicznie wystarczyło zmienić linijki dla vol- i mute. Potem przerobiłem plugin CEC, żeby można w menu włączać lub wyłączać to sterowanie. Na jakiejś wczesnej wersji Graterli też to sobie odpaliłem, ale oczywiście po którejś aktualizacji szlag to trafił. Następnie pojawił się nowy sterownik do CEC, kolejne aktualizacje, instalacje od nowa systemu i tak jakoś porzuciłem temat. Wczoraj przeczytałem Twego posta i pomyślałem, że trzeba wrócić do tematu. W załączniku załączam przerobiony przeze mnie plugin CEC, w którym możemy sobie włączyć Sterowanie volume oraz wybrać adres (typ urządzenia), którym chcemy sterować (nie pamiętam teraz protokołu CEC, dałem możliwość wyboru od 30 do 39). Oczywiście do kompletu jest również przerobiony VolumeControl.pyo. Wystarczy rozpakować plik cec_audio.tar.gz do katalogu głównego, zrestartować GUI i uaktywnić opcję w ustawieniach HDMI CEC. Aktualnie mam tuner, w którym jest nowy typ sterownika CEC i u mnie to działa, ale starałem się tak wprowadzić poprawki, żeby działało też na starym sterowniku. Nie mam jednak jak tego aktualnie przetestować. Teoretycznie powinno być OK, przynajmniej do jakiejś aktualizacji ;) Z myślą o tej aktualizacji załączam też pliki źródłowe, może ktoś to kiedyś poprawi żeby było bardziej profesjonalnie zrobione i doda do systemu :) . Aktualnie to rozwiązanie ma tylko jeden minus: jak zmieniamy głośność nie pojawia się na ekranie pasek głośności. Teoretycznie sam sam pasek mógłbym zrobić żeby był, ale bez informacji zwrotnej z amplitunera o aktualnym poziomie głośności nie ma to raczej większego sensu. Kiedyś próbowałem przechwycić z amplitunera tą informację (teoretycznie w protokole CEC są odpowiednie komendy) ale nie udało się. UWAGA! W momencie uaktywnienia opcji sterownia przez HDMI głośność tunera jest ustawiana na 100%. cec_audio.tar.gz plugin.py VolumeControl.py
  15. garus

    OpenVPN

    Wcześniej sam zgłaszałem problemy z openvpn na ESI88 (i na UHD88 zresztą też), które zostały usunięte. Teraz mam zaktualizowaną gałąź release i akurat na niej wszystko działa u mnie jak należy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...