Zasady i warunki - Graterlia OS forum


Założenia softu

Założeniem jest soft, który był i ma być jak najbardziej ,,lekki" i stabilny.
Nie wymagaj od nas specyficznych rozwiązań tylko pod Ciebie lub wąskie grono odbiorców. To samo tyczy się pluginów i skórek.
Nie zamierzamy się uwsteczniać, czyli nikt nie będzie pielęgnował starych bibliotek, jeżeli to niekonieczne, i nikt nie będzie trzymał starszych kodeków, jeśli nie będzie to niezbędne. Pamiętaj, że wspierane przez nas urządzenia  to przede wszystkim tunery satelitarne i ta funkcja ma działać wzorowo. Inne są dodatkiem i tak należy je traktować.

Proszę zapamiętać: wszystko, co robimy, czynimy za darmo i po godzinach. Czasem coś będzie szybciej, czasem wolniej. Będziemy starać się Wam pomagać, ale → Nic Nie Będziemy Robić Kosztem Naszego Życia Prywatnego! Oznacza to tyle, że projekt będzie tętnił swoim życiem we własnym tempie. Jednakże prace będą kontynuowane.
Przewiduje się (prawdopodobnie raz w roku) zbiórkę na serwerownię. Zbiórka będzie dobrowolna! Jak pisałem wyżej - przedsięwzięcie jest niedochodowe - a utrzymanie serwerowni z roku na rok nie tanieje.
Założenia forum

Forum jest takie, jak każdy widzi. Większość z Was zadaje sobie zapewne pytanie, dlaczego właśnie takie, a nie inne?

Powód jest bardzo prosty: skrypt forum jest ,,lekki" niczym piórko pod względem obciążenia serwera www i baz danych. Niezależnie od tego, jaka będzie nasza sytuacja finansowa do utrzymania serwera, forum to powinno działać prawie wszędzie. Najwyżej nieco wolniej. Biorąc pod uwagę, iż forum jest oficjalnym supportem, chcemy zapewnić dostępność taką, jaka będzie możliwa nawet w czasie potencjalnego kryzysu.

Dlatego właśnie forum jest, jakie jest. To założenie jest jedyne i niepodważalne → taka jest decyzja obowiązująca tak długo, jak długo będzie support do skryptu SMF Forum.
Regulamin forum

1§ Zasady Ogólne

    Strona http://forum.xunil.pl to forum - miejsce spotkania miłośników szeroko pojętej technologii i promowanie legalnego, otwartego oprogramowania. Na tejże stronie mogą zamieszczać ludzie swoje pomysły, prace i rozmawiać na temat techniki. Udzielać mogą się jedynie zarejestrowani użytkownicy. Ma być nade wszystko przyjaźnie.
    Obowiązuje całkowity zakaz poruszania tematów związanych z nielegalnym oglądaniem telewizji. Naszym założeniem jest udoskonalanie tunerów opartych na darmowym linuxie a przeznaczonych wyłącznie do oglądania programów bezpłatnych lub pakietów przedpłacanych, w żaden sposób nieparowanych z tunerem (oferta TNK lub Smart HD). Wszelkie łamanie tej reguły będzie skutkowało natychmiastowym usuwaniem postów i karaniem autorów.
    Zabroniona jest jakakolwiek działalność na forum, prowadząca do naruszenia obowiązującego prawa ze szczególnym uwzględnieniem naruszeń interesów operatorów. Wszelkie próby naruszania prawa będą natychmiastowo karane a posty usuwane.
    Na forum zajmujemy się wyłącznie rozwojem otwartego systemu operacyjnego odbiorników satelitarnych OpenPLi. Nie zajmujemy się tematami związanymi z tzw. wtyczkami, dostępem warunkowym i jakąkolwiek modyfikacją i tzw. reverse engineering fabrycznego oprogramowania odbiorników.Szanujemy własność operatorów, jaką jest fabryczne oprogramowanie odbiorników satelitarnych.
    Dopuszczamy na swobodne używanie rozwijanego tu otwartego systemu operacyjnego odbiorników satelitarnych OpenPLi wyłącznie na odbiornikach będących własnością użytkownika.
    BBCode tags: Ostrzeżenie i Informacja są zarezerwowane dla Administratora, Moderatorów i Devel. Użycie tych opcji przez osobę nieupoważnioną grozi konsekwencjami.
        Forum przyjmie dużo załączników o dość dużym rozmiarze. Dlatego proszę o rozwagę:
            Załączniki dodajemy jedynie w formie załączonego pliku, a nie linku do zewnętrznego hostingu. Posty, w których będzie inaczej, zostaną usunięte;
            Dodając obrazek, należy dodać go jako załącznik, a potem ewentualnie wstawić link do tego załącznika. Posty, w których będzie inaczej, zostaną usunięte;
            Dodając pliki w postaci spakowanych archiwów, staraj się dodawać jako: .tar.gz, .tar.bz2, .tar.xz, w ostateczności jako .zip.
        Z powodu troski o utrzymanie dobrego poziomu tegoż forum, usuwane będą prace, które godzą w projekt.
        Należy stosować się do netykiety (http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta).
        Udzielający się zobowiązani są do poszanowania użytkowników, poglądów innych oraz rzeczowości w naradach i konfrontacjach. Pamiętajmy, że nie walczymy o własne racje, tylko o wspólne dobro.
        Nie wolno złorzeczyć, używać inwektyw (nieistotne, że przeklinamy tylko po to, aby zaznaczyć swój stan emocjonalny), publikować linków do stron łamiących prawo czy też wstawiać załączniki/pliki łamiące prawo.
        Zabronione jest umieszczanie materiałów, które objęte są prawem autorskim.
        Nie można namawiać do złamania prawa. Jeśli piszesz, że je łamiesz, właściciel forum może być zmuszony przez pewne służby do wyjawienia znanych mu danych.
        Reklama jest niedozwolona, chyba że konsultowano ją z właścicielem forum.
        Należy właściwie umieszczać swoje komentarze, czyli w odpowiednich dla nich działach. W innym razie będą przenoszone lub usuwane.
        Nie używamy CAPS LOCK-a (wielkie litery) ani nie piszemy naprzemiennie MaŁe I wIeLkIe litery. Należy też używać znaków diakrytycznych właściwych dla języka, w którym jest napisany tekst. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, wspominamy o tym przed każdym komentarzem. Nie jest milo czytac tekst bez polskich znakow. Na dluzsza mete ciezko jest pojac taki tekst i jest to meczace zajecie nie tylko dla lubujacych sie w nauce jezyka ojczystego.
        Zabrania się spamowania i tzw. ,,nabijania" komentarzy, innymi słowy dodawanie komentarzy o treści np.: ,,OK", ,,MOŻE BYĆ", ,,AHA". Zawsze należy napisać więcej.
        Login nie może zawierać wyrazów uniwersalnie przyjętych za obraźliwe lub danych (np. imię) postaci kojarzącej się jedynie z religią lub polityką.
        W przypadku rejestracji loginu, który zawiera jednocześnie imię i nazwisko człowieka znanego, Administrator zażąda udostępnienia danych umożliwiających potwierdzenie tożsamości. Na podstawie odmowy lub braku kontaktu konto zostanie usunięte.
        Każdej osobie przysługuje tylko jedno konto na Forum. Jeden użytkownik równa się jedno konto. Nie wolno posiadać dwóch lub więcej kont, posiadanie więcej niż jednego i korzystanie z nich będzie karane banem - niezależnie od pełnionej przez daną osobę funkcji i jej zasług dla tworzenia softu. Jeśli użytkownik posiada kilka kont, może poprosić o ich wykasowanie.
        W celu usunięcia lub zablokowania swojego konta proszę skontaktować się z Administratorem.
        Zabronione jest podszywanie się pod Administratorów, Moderatorów i innych.
        Konto użytkownika może być zablokowane bądź nawet usunięte przez Admina, kiedy jego właściciel nie zastosował się do postanowień niniejszego regulaminu.
        W sytuacji zawieszenia konta przewidziana jest ,,resocjalizacja szkodnika". Musi jednak wykazać swoją chęć poprawy.
        Osoby, które usunięto z serwisu, nie mają drogi powrotu. Wyjątek to zgoda wyrażona publicznie przez Admina.

    2§ Zasady Szczegółowe

        Nie rozmawiamy o nielegalnym użyciu sprzętu, który do nas nie należy, bo w innym razie bierzemy na siebie odpowiedzialność prawną. Właściciele forum mogą być zmuszeni przez organy ścigania wyjawić wszystkie dane, oczywiście jakie posiadają, o danym użytkowniku.
        Obowiązuje zakaz prowadzenia dyskusji na temat nielegalnego oprogramowania, nielegalnych kluczy. Jeżeli taki post, temat się pojawi, właściciele forum mogą być zmuszeni do wyjawienia, odpowiednim służbom, wszelkich znanych im danych autora.
        Każdy na forum jest świadomy, że oglądanie TV bez płacenia abonamentu jest przestępstwem i ten, który to robi, czyni to na własne ryzyko. Nie prowadzimy więc rozmów o żadnym nielegalnym odbiorze telewizji - dotyczy to także działu Oscam.
        Zakaz umieszczania reklam, reklamowania się na forum bez pozwolenia administracji forum.

    2.1§ Zasady działu Giełda

        Sprzedawane/darowane przedmioty należą do tego, który je wystawia. Sprzedawane/darowane sprzęty, przykładowo serie nBoxa należące do Operatora można sprzedać tylko za okazaniem, któremuś z administratorów i kupującemu, dokumentu własności (przykładowo, gdy staliśmy się jego posiadaczami po opłaceniu kary).
        Nie sprzedajemy/ nie dajemy rzeczy nielegalnych, niedozwolonych, np. pirackich oprogramowań czy używek. Zakaz dotyczy także sprzedaży/darowania wyrobów alkoholowych i tytoniowych.
        Po nadaniu ogłoszenia sprawy załatwiamy wyłącznie na PW (wyjątkiem jest pytanie pozwalające na uzyskanie dokładniejszych informacji przydatnych także dla innych zainteresowanych), a gdy ogłoszenie staje się nieaktualne, jesteśmy zobowiązani to napisać dla ogółu.
        Właściciele forum nie są odpowiedzialni za handel odbywający się za pośrednictwem PW, a Giełda to tylko dodatkowy dział, którego domagali się sami użytkownicy forum.
        Czas każdego ogłoszenia to 7 dni. Po tym czasie ogłoszenie może zostać usunięte.
        Zakaz handlu hurtowego bez zgody, któregoś z administratorów. Toteż przed daniem takiego ogłoszenia należy skontaktować się z administratorem forum.
        Zakaz reklamowania bez wcześniejszej zgody administratorów.

    3§ Uwagi Końcowe

        Na wszelki wypadek Administrator zastrzega sobie prawo do edycji lub usunięcia dowolnego komentarza czy konta użytkownika.
        Regulamin wchodzi w życie z dniem 22.02.2013.
        Ostatnia poprawka regulaminu dokonana 01.09.2016.
        Logowanie się na forum oznacza bezwarunkową akceptację powyższego regulaminu.
        Regulamin może ulegać zmianom bez zapowiedzi, a użytkownik zobowiązany jest do śledzenia zmian w regulaminie.

    Regulamin tegoż forum napisała osoba trzecia na prośbę tux. Wszelkie nieścisłości proszę zgłaszać na xunilster@gmail.com