Skocz do zawartości

tux

Administrators
  • Postów

    6 714
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    10

Ostatnia wygrana tux w dniu 21 Marca 2023

Użytkownicy przyznają tux punkty reputacji!

2 obserwujących

O tux

  • Urodziny 1 Stycznia

Converted

  • Location
    Graterlia OS Forum
  • Gender
    Disabled

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia tux

  1. @tux nadal robi swoje choć już tylko w wolnych chwilach bo na więcej nie mam czasu. Natomiast błąd, o którym jest mowa dotyczy kodowania znaków polskich w EPG oraz tego, że w GOS jest pełne wsparcie UTF-8 - nie mamy protez naprawiających to co psują operatorzy bowiem GOS to Linux, a nie "woeczne obejście problemów osób, które nie mają zielonego pojęcia o tym co robią". Obecnie do EPG używamy wyłącznie tego co jest na SAT, nie zaś wtyczki EPGImport. To co było pobierane z EPGImport zawierało mieszankę kodowania UTF-8, Win-CP1280 i ISO-8859-2. To było niesterawne. Zastosowana procedura: zatrzymanie E2; usunięcie pliku timerów z /etc/enigma2; w ustawaniach E2 ustawić trzeba najprostszą formę składni pliku nagrania; pliki, które mają złe nazwy (wywala się na nich) trzeba zmienić pod względem tej nazwy i ewentualnie ponownie wgrać do tunera (np. usunąć źle kodowane znaki); usunąć pliki EPG z dysku/flash. Jednak napewno znika w devel. Od momentu kiedy używamy wymienionej procedury nikt z nas nie zanotował kolejnego przypadku GS. Skoro nie mamy GS, a to co pojawia się w GS u kogoś nie naprowadza na coś logicznego to co więcej można zrobić?
  2. Nikt z nas nie ma tego tunera więc tez nie ma softu do tego ;(
  3. Magiczne słowo - CRON 🙂 Resztę znajdziesz na forum i nie tylko, bo Linux to Linux 🙂
  4. Chwilowo wróciliśmy do util-linux v 2.38.1. Musimy ustalić dlaczego nowa wersja ignoruje plik fstab.
  5. Problem dotyczy jakiego odbiornika? Czy po wykonaniu polecenia "mount -a" jest OK?
  6. Trzeba by wrócić wersją softu sprzed UPD i aktualizować pakiet po pakiecie. Inaczej będzie trudno dojść co się dzieje.
  7. Po aktualizacji odinstaluj pakiety OpenSSH i zainstaluj, już jeden pakiet, OpenSSH. Tylko podczas przeinstalowania nie odłączaj się od SSH!
  8. Może usystematyzujmy co nieco. karta jest wybitnie modemem pod Windows; w Linux działa ale: lub przez wrapera; lub na sterowniku samego BCM ale skompilowanym specjalnie pod dane jądro Kompilacja sterownika prawdopodobnie nie będzie możliwa z nowszymi kernelami. Opcja wrapera umarła lata temu. Co można zrobić? oddać tę kartę do muzeum na zasłużony odpoczynek i kupić cokolwiek nowszego (często za kilkadziesiąt złotych) i przestać się męczyć. Wiem, że te słowa brzmią brutalnie, ale inaczej nie można do tego podejść. Windows 10/11 też już często tak starych i szczególnie typowo GDI urządzeń nie wspiera.
  9. Z tego co ja pamiętam (dość dawno to było) to sterowniki trzeba było skompilować. Na tych z kernela nic nie chciało działać poprawnie. Między innymi z tego powodu co do kart WiFi nie trawię BCM. Do kart LAN są sterowniki OK. Być może dlatego, że często serwerowe karty z wieloma portami ETH są właśnie na BCM lub Intel. Natomiast WiFi na BCM powoli to rzadkość w świecie konsumenta (laptop, stacjonarka). Wolą nawet Ralinka wpakować.
  10. Zerknij do logów systemowych czy podczas ładowania sterownika załadował się poprawnie firmware. Ponadto karta jest na BCM4323 (tak wynika z info wklejonego przez Ciebie. Sterowniki BCM dla Linux to zawsze DUŻY problem.
  11. Problem znany od jakiegoś czasu i powraca przez naszych "kochanych" operatorów, którzy nie mogą się zdecydować jak kodować polskie znaki w opisach. Najczęściej pomaga: zatrzymanie E2; usunięcie pliku timerów z /etc/enigma2; w ustawaniach E2 ustawić trzeba najprostszą formę składni pliku nagrania; pliki, które mają złe nazwy (wywala się na nich) trzeba zmienić pod względem tej nazwy i ewentualnie ponownie wgrać do tunera. Przy czym mam doniesienia, że czasem na Eleven Sports i tak to nie działa. Być może ktoś kiedyś raz a porządnie to naprawi. Obecnie cała E2 przechodzi pełna reorganizację związana z python3, na którego nie chciano przejść latami. Teraz jest masa zaszłości, głównie związanych z tym, że python3 używa natywnie UTF-8 a python2 ISO i cała masze innych.
  12. Przy braku karty WLAN (WiFi) nie powinno być zainstalowanych pakietów od WiFi. We wsadach GUI są te pakiety niejako na zapas bo część osób ma karty WiFi. W najnowszych wersjach Enigma2 dla GOS nie ma już menu od sieci. Pozostała opcja konfiguracji z terminala. Jest to operacja, którą robi się raz i zapomina o niej. W 9 przyoadkach na 10 tuner jest wpięty do LAN (kabel) i nikt nie konfiguruje niczego bo parametry sieci przydzielane są po DHCP. Wychodzimy z założenia, że jak ktoś nie wie jak coś skonfigurować to ma mu się samo skonfigurować (LAN z DHCP), a jak ktoś ma pojęcie co i jak to sam sobie da radę bo i tak konfiguracja będzie niestandardowa.
  13. Od prawie samego początku Graterlia OS dobrze skonfigurowny OSCam nie wymaga restartów. Jeżeli musisz go restartować zalecam jak najszybciej poprawić konfigurację serwera/klieta lub obu. Natomiast jak już musisz go restartować bo łatwiej jest leczyć obiawy niż przyczynę to można napisać skrypt BASH w wgrać go do /etc/scripts. Następnie w konfiguracji klawiszy w menu można przypisać ten skrypt pod klawisz.
  14. tux

    OpenVPN błąd

    Odinstaluj i zainstaluj pakiet raz jeszcze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...