Skocz do zawartości

u-boot dla SagemCom ESI-88, UHD-88 oraz DSI-87


tux
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam! Jak wgrac uboot do esi88 przez ttl? Wykasowalem poprzedni i na dekoderze swieca tylko diody,  po nacisnieciu On/Off pojawia sie zegar 00:00 i nic nie moge wgrac przez usb,  prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Działa, dziękii !!

 

No dobra ale czym się różnią te uBooty od siebie i którego należy używać domyślnie  ??

Którego należy używać? To zależy z jakim najlepiej działa Twój tuner. Generalnie trzeba testować na każdym egzemplarzu osobno.

Czym się różnią? Taktowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, dziękii !!

 

No dobra ale czym się różnią te uBooty od siebie i którego należy używać domyślnie  ??

Którego należy używać? To zależy z jakim najlepiej działa Twój tuner. Generalnie trzeba testować na każdym egzemplarzu osobno.

Czym się różnią? Taktowaniem.

No właśnie, a czego to jest taktowanie ?  Bo chyba nie proca ?

 

Pamięci. I niestety tu nie działa zasada bezpiecznego wspólnego najniższego mianownika, która działa w wypadku komputerów typu PC. uboot w wypadku ESI/UHD musi być trafiony w punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście między 770 780 790 nie zauważyłem żadnej różnicy, być może za krótko testowałem. Dopiero na 800mhz zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Obecnie mój tuner chodzi na 790mhz od 2 lat.

Tak czy siak żaden z tych uboot'ów nie poradził sobie z krzakami na ekranie na głowicy A (w momencie infobar'a itp.), znana przypadłość UHD.

 

Rozumiem, że wciąż nic się nie zmieniło w tym temacie i nikt nie podzielił się magicznym rozwiązaniem do ogólnego zastosowania? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście między 770 780 790 nie zauważyłem żadnej różnicy, być może za krótko testowałem. Dopiero na 800mhz zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Obecnie mój tuner chodzi na 790mhz od 2 lat.

Tak czy siak żaden z tych uboot'ów nie poradził sobie z krzakami na ekranie na głowicy A (w momencie infobar'a itp.), znana przypadłość UHD.

 

Rozumiem, że wciąż nic się nie zmieniło w tym temacie i nikt nie podzielił się magicznym rozwiązaniem do ogólnego zastosowania? ;)

 

Zgadłeś. Magicznego rozwiązania jak do tej pory nie wynaleziono. Co do tego, że u Ciebie tak samo chodziły 770,780,790 to tylko pogratulować. Mnie są znane przypadki (w tym jeden osobiście), że dany odbiornik po dłuższej pracy na złym uboot stawał się stopniowo coraz bardziej niestabilny. Wgranie w niego drogą eliminacji i długich testów właściwego uboot rozwiązało problemy. Oczywiście z wyłączeniem znanego i lubianego pixelowania na głowicy A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem, prawdopodobnie zbyt krótko testowałem te uboty na swoim egzemplarzu.

Pewien jestem tylko niekompatybilności 800mhz bo już po kilku godzinach tuner potrafił wariować.

 

Przez pierwsze 2 miesiące użytkowania tego tunera liczyłem jeszcze na jakąś poprawkę do głowicy A. Teraz po ponad 2 latach już się z tym pogodziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...