Skocz do zawartości

brak obrazu po włożeniu karty graficznej


kusiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, otóż używam od zawsze zintegrowanej grafiki, ostatnio zakupiłem tą:

 

Jest to model:

Sapphire AMD Radeon HD7750 1024MB DDR5/128bit

Płyta najlepsza nie jest, lecz zapewniano że pociągnie bez problemu tylko nie będzie full wydajna karta, wiem gdyż wykorzystuje PCI-E 3.0 a ja mam starsze ale PCI-E jest kompatybilne przecież?

 

Płyta to Asus P5VD2 MX, Zasilacz nowy 420W jest podpięty tylko 1 dysk i 1 napęd.

 

Wygląda to tak, montuję kartę w złączu przejściówką z DVI na VGA którą dostałem w zestawie z kartą, podłączam monitor do karty uruchamiam PC i brak obrazu, wentylator na karcie kręci się 15 sek. i stop - zatrzymuję się, wyciągam przejściówkę, wkładam do płyty głównej też brak obrazu - Dopiero muszą wyjąć kartę i wtedy leci mi obraz z zintegrowanej grafiki z płyty głównej. Zrobiłem jeszcze aktulizację biosu pisało o jakiejś aktualizacji dla PCI-E po wgraniu zauważyłem tylko tyle że teraz wentylator karty kręci się cały czas ale brak nadal obrazu, ustawienia resetowane, wyjmowana bateria i nadal bez efektu - Proszę was o pomoc mam nadzieję że obejdzie się bez wymiany płyty głównej - służy pc tylko do netu a tak wszystkie podzespoły musiałbym wymieniać - trzymać grafiki w szafie też nie che. Liczę na was i Pozdrawiam

Sapphire_AMD_Radeon_HD7750.jpg.2eb89509008ad5c1aca89402a18abdaf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trochę poszukałem, to znalazłem info, że może być tak, że karta odpali dopiero pod Windows a wcześniej będzie czarny obraz i tylko na niektórych portach będzie coś widać (http://www.benchmark.pl/poradnik/czy_PCIe_3.0_pasuje_do_PCIe_2.0-8789.html).

 

A drugie co mi przychodzi do głowy, to pobór mocy. PCIe 3.0 jest zgodne wstecz z wersjami wcześniejszymi, ale to dotyczy przesyłania danych. Inną cechą, która różni kolejne wersje tego interfejsu, to możliwości jak chodzi o dostarczanie energii. Tak z pamięci: 1.0 - 75W, 2.0 - 150W, 3.0 - 500W ... mniejsza o szczegóły, zmierzam do tego, że karta ma 3.0 i zakłada, że z portu dostanie wystarczająco dużo mocy a port może na tyle nie pozwalać. Ale jak szukałem ile karta pobiera, to padła mi ta teoria, bo maksymalnie to ok. 50W, więc nawet na 1.0 powinna ruszyć bez dodatkowego zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koenig-August

Jaki firmy masz ten zasilacz 420W.

Karta może rewelacyjna nie jest, ale Radeon 1GB, więc prądożerna i na kiepskim zasilaczu nie odpali.

 

Druga sprawa, jest tam wejście na dodatkowe zasilanie? - bez niego nie koniecznie musi działać na zwykłym PCI-E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiada wejścia na dodatkowe zasilanie, zasilacz to:

 

Zasilacz Akyga ATX 420W Czy to on może być winowajcą?

 

Karta jest nowa, nie sprawdzałem na innym pc jeszcze, ale na 99.9 % jest dobra..

 

jakby to delikatnie ująć: zasilacze Akyga zajmują zaszczytne pierwsze miejsce na forum pclab na czarnej liście zasilaczy, których pod żadnym pozorem nie powinno się kupować, a tym bardziej używać.

 

Cytuję za PCLAB.PL:

Czarna lista zasilaczy, czyli nie bierzemy nawet z dopłatą:

Akyga, Arktik Power Supply, Altis, Aspire, Apex, Allied, Austin, Acutake, Aton, "ATX Power Supply", Bestec, Bondfunx Fire, Carbon, Coba, Codegen (C&G), ColorSit, COMPAQ, Computer, Deer, Ecogo True Power, Eurocase, Everpower, Fever, Four Star, Foxtech, Gembird, Gigabajt, Golden, Hawk, Hedy, iCute, Impet, iBOX, ISO, Incore, Levicom, Linkword, LOGISYS, Logic, Megabajt, ModeCom Feel (I, II), ModeCom Green, Logic (L&C), ModeCom Premium, Mercury, Metropilis, Mustang, Newton Power, Octigen, QTECHNOLOGY, Qoltec, Q-tec, Pangu, Platin Power, Power Color, Power, Powerfox, Powercomp, Power Man, Procomp, Powertec, RAIDMAX (Produkcji sunpro), Rubikon, Rasurbo (Green Power), Ropla, Sniper, Sansun, Stability Power, SilenX, Sun Pro, Solytech (Chociaż ostatnio pojawiło się kilka ciekawych konstrukcji), Suntek, Take Me, Task, TE, Tracer, Trust, Tronje, Ultra Media, Win, Xilence (Redwing), XION, XPOWER, 2N.

Tak samo z każdym zasilaczem, na którym nie ma nazwy producenta. Czyli tzw. no-name.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie taką samą dostałem odpowiedź na elektroda, oby był to tylko zasilacz to obeszło by się jeszcze bez wymiany płyty, procka i pamięci - bo zmieniając już płytę brałbym coś nowszego niż socket 775. Pozdrawiam

 

P.s Po testuje na innym zestawie i dam znać, zamienię też zasilacz i zobaczymy bo nie ma co gdybać chyba.

 

Dziwiło mnie bo jak karta była w slocie i odpalałem PC to wentylator na niej kręcił się dosłownie 10 sek i koniec po zaktualizowaniu biosu do najnowszej wersji wentyl na grafie obraca się cały czas - też dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była wina zasilacza, nawet takiego z czarnej listy, to należy się spodziewać zawieszeń czy restartów, ale nie problemów już na etapnie uruchomienia komputera.

 

Tak jak opisujesz (śmigło się kręci, obrazu brak) zachowują się karty graficzne, które MAJĄ wtyczkę dodatkowego zasilania i zapomnisz ją podłączyć. Czyli problem faktycznie może być z zasilaniem, ale nie z zasilaczem a z płytą główną. Przejrzałem w końcu informacje o płycie głównej i jak zobaczyłem "Chipset VIA P4M890" to mój sceptycyzm co to możliwości uruchomienia tej karty graficznej na tej płycie bardzo wzrósł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była wina zasilacza, nawet takiego z czarnej listy, to należy się spodziewać zawieszeń czy restartów, ale nie problemów już na etapnie uruchomienia komputera.

 

Tak jak opisujesz (śmigło się kręci, obrazu brak) zachowują się karty graficzne, które MAJĄ wtyczkę dodatkowego zasilania i zapomnisz ją podłączyć. Czyli problem faktycznie może być z zasilaniem, ale nie z zasilaczem a z płytą główną. Przejrzałem w końcu informacje o płycie głównej i jak zobaczyłem "Chipset VIA P4M890" to mój sceptycyzm co to możliwości uruchomienia tej karty graficznej na tej płycie bardzo wzrósł...

 

Dzięki wszystkim, posprawdzam jeszcze dokładniej na innych podzespołach jutro i na pewno dam znać. Jeśli płyta to bez sensu będzie inwestowanie dalej w śmieci stare i postawić coś na nowszych podzespołach. Jeśli już wymiana płyty to też procka i pamięci myślę nad:

 

- MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA 1155 płyta główna (i tutaj pytanie czy wspiera PCI-E 3.0)

- Intel Pentium G3220 BOX procesor

- 4GB Elixir 1600 MHz pamięci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była wina zasilacza, nawet takiego z czarnej listy, to należy się spodziewać zawieszeń czy restartów, ale nie problemów już na etapnie uruchomienia komputera.

 

Tak jak opisujesz (śmigło się kręci, obrazu brak) zachowują się karty graficzne, które MAJĄ wtyczkę dodatkowego zasilania i zapomnisz ją podłączyć. Czyli problem faktycznie może być z zasilaniem, ale nie z zasilaczem a z płytą główną. Przejrzałem w końcu informacje o płycie głównej i jak zobaczyłem "Chipset VIA P4M890" to mój sceptycyzm co to możliwości uruchomienia tej karty graficznej na tej płycie bardzo wzrósł...

 

Mickey: Niekoniecznie. Taki zasilacz z czarnej listy może wzorowo chodzić dopóki mi się nie dołoży tych paru czy parunastu WATT w idle i kolejnych pod obciążeniem. Dołożenie karty może skutkować chwilowym za duże obciążenie przy starcie...

 

... osobna sprawa, że ta płyta ze względu na chipset może być wybitnie sprawiająca problemy, tu przyznaję w pełni Tobie rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, posprawdzam jeszcze dokładniej na innych podzespołach jutro i na pewno dam znać. Jeśli płyta to bez sensu będzie inwestowanie dalej w śmieci stare i postawić coś na nowszych podzespołach. Jeśli już wymiana płyty to też procka i pamięci myślę nad:

 

- MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA 1155 płyta główna (i tutaj pytanie czy wspiera PCI-E 3.0)

- Intel Pentium G3220 BOX procesor

- 4GB Elixir 1600 MHz pamięci

 

Ważne: Twoja kombinacja jest niemożliwa. Pomyliłeś dwie generacje płyt/procesorów.

albo B75 i Pentium G2xxx

albo B85 i Pentium G3xxx

 

Osobiście ja bym głosował za B85 i Pentium G3xxx

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm więc nie podejdzie ten procek do tej płyty? Możesz coś doradzić stąd bo mam rabat, dużego wyboru nie ma.. do 250 zł

 

http://www.empik.com/elektronika/podzespoly/plyty-glowne,3607030702,s?sort=priceAsc

 

ta płyta również nie pociągnie procka G3220, na co zwracać uwagę?

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-b75m-hd3rev_10/

 

czy muszę szukać płyty na b85?

 

a ten znowu procek Intel Pentium G2130 nie podejdzie na b85?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm więc nie podejdzie ten procek do tej płyty?

a ten znowu procek Intel Pentium G2130 nie podejdzie na b85?

 

Nie pójdzie. Dlatego Tobie oznaczyłem kolorami co musi z czym.

Pentium G2xxx ma inne gniazdo (lga1155) procesora niż Pentium G3xxx (lga1150)

B75 ma gniazdo pod procesory na lga1155, B85 ma gniazdko dla proc. na lga1150

 

Jak się odrobię, za jakąś godzinę czy coś koło tego, to zobaczę z czego jest wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo gniazdo to nie wszystko, jeszcze odpowiedni bios jest potrzebny - na stronie producenta zwykle jest lista obsługiwanych procesorów.

 

Ale nawet jak wspominamy o gnieździe, to coś niedokładnie czytasz. Niektóre z podawanych przez Ciebie procesorów mają faktycznie 1155 ale niektóre mają 1150 ... a to duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem :) Zawsze myślałem by dobrać odpowiedniego procka wystarczy właśnie gniazdo i wszystkie mają 1155.. Widocznie brak mi jakiejś wiedzy w zakresie hardware PC.

 

widać :P

jeśli chodzi o płyty dla ludzi (pod hiper mobo hiper procesory pomijam), to było lga775, potem 1156, potem 1155, teraz najnowsze 1150. Nie raz i nie dwa były okresy przejściowe kiedy, można kupić najnowszą generacje procesorów/płyt i generacje poprzednią. Raz są zgodne (gdy były w tym samym czasie sandy bridge i ivy bridge na 1155), a raz nie (jak teraz gdy są ivy bridge na 1155 i haswell na 1150)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...