Pomoc dla świeżaka

Zaczęty przez jordan87, 27 Luty 2013, 21:15:52

« poprzedni - następny »

tux

28 Luty 2013, 11:30:39 #15 Ostatnia edycja: 30 Kwiecień 2013, 01:06:32 by tux
Zł nie jestem i nie zamierzam
Tutaj wystarczy przeczytać historię wersji...Tam jest wszystko co najważniejsze

CO do watomierza → podejrzewam że zmierz to samo co miernikiem ze wzoru P=UxI

---
Nie ma lepszego miejsca → pierwsze co rzuca się w oczy po wejściu na forum
Graterlia OS
VU+ Duo2 (użytkowo), Zgemma i55 (devel)

franco78

28 Luty 2013, 11:39:35 #16 Ostatnia edycja: 30 Kwiecień 2013, 01:07:18 by tux
Jeżeli nie masz partycji z taką etykietą, należy ją nadać. Dla /dev/sda1 komenda będzie wyglądać tak: tune2fs -L "records" /dev/sda1;
jeżeli będziesz dopiero formatował partycję, nie zapomnij o parametrze -L "etykieta";
dzięki temu rozwiązaniu za każdym razem ta partycja, która się nazywa "records", będzie montowana do /hdd niezależnie od tego na jakim urządzeniu się znajduje w danym momencie;

a więc.. biorę sie jeszcze raz za instalacje image na penie przez telnet ...
a potem...
tune2fs -L "records" /dev/sda1

franco78

aha... @tux  - ogłoszenia - faktycznie ot mnie zmyliło... sorry

tux

raz nadana etykietka do czasu formatowania (tutaj /dev/sda1) będzie i nie trzeba jej nadawać co chwilę.
Graterlia OS

franco78

Dziękuję za info!:)
ostatnie pytanie na dziś:) gwiazdka nie restartuje softcam, mimo zaznaczenia tej opcji i ustawieniach pilota....?

tux

Nic mi o tym nie wiadomo.
Standardowo nie działa ale można włączyć.
Graterlia OS

conqest

mam nadana już te etykietę bo dysk mi widzi i można nagrywać ale można to jakoś sprawdzić czy ta etykieta jest OK??

tux

tune2fs -l /dev/sda1

jedna z pierwszych linijek co się pokaze
Graterlia OS

conqest

dziekuję :) sprawdzę jak wrócę z pracy
P.S. ten tuner to nałóg - siedzę w pracy i czytam fora ciągle hehe

luckrz

Witam jako świeżak mam pytanko jak wgrać np. te aktualizacje które są do ściągnięcia w dziale AKTUALIZACJE LIVE ? lub pluginy lub skórki jak to zrobić ręcznie ?

tux

Aktualizacje z działu, o którym piszesz są dla osób, które wiedzą co z nimi zrobić i jak je wgrać. Po akceptacji i testach trafią one w finalnej ich wersji do zbiorczej aktualizacji dostępnej z pilota nBoxa.

Co do drugiej części pytania to wszelkie dodatki wgrywa się w ich miejsce przeznaczenia. Zdecydowana większość dodatków tu na forum jest tak przygotowana aby zawierała pełną strukturę katalogów dla ułatwienia.
Graterlia OS

markj1

Utworzyłem na penie 3 partycje system,swap,records ale gdy sprawdzam to w swap mam wartości 0. Czyli swap nie działa. Co zrobić żeby działało.

tux

a czy nadane są etykiety dla partycji...
Graterlia OS

marb5

01 Marzec 2013, 23:20:29 #28 Ostatnia edycja: 01 Marzec 2013, 23:23:17 by marb5
Witam wszystkich na forum.Jestem nowy i zielony w tych klockach.Zainstalowałem sobie Freebox 8.1.1 mod by tux wszytko lata dobrze .Mam prośbe używam zamiast dysku pendriva i nie wiem jak go zainstalować aby działał.Wpiołem go do usb i nie widać go można jakąś instrukcje dla zieleniaka podać:D Co jak gdzie i czym.Przydało by się aby ta funkcja była dodana .

tux

Powoli powstaje → ale póki co chce się pisać tylko mnie a ja mam czau tyle co kot napłakał i pożytkuję go na moda. Tak więc wszystko rodzi się diabelnie wolno.

Co do dysku to pewnie to co jest na samej górze na głównej stronie forum pomoże.
Graterlia OS