Skocz do zawartości

Automatic volume adjustment


mickey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowsza, czy też po prostu inna wersja wtyczki do korekcji głośności. Ma 2 tryby pracy: korekcja automatyczna i pamiętanie ustawień do kanału.

 

Jak działa plugin: Hmmm... Wskaźnik głośności w enigmie ma 20 poziomów. W tej wtyczce regulacja jest od -50 do +50 co 5, więc też 20 poziomów. Wszystko co wtyczka robi z dźwiękiem, to automatyczne klikanie w klawisze regulacji głośności na pilocie ;)

 

1) Tryb automatyczny: Niby proste. Ustawiamy głośność na środku i dla wybranych kanałów ustawiamy poziom korekcji od -50 do +50. Problem w tym, że ta korekcja działa tylko dla kanałów AC3. Dla MPEG, przynajmniej u mnie, poziom jest zawsze taki sam.

 

2) Tryb pamiętania: Wtyczka pamięta poziom głośności dla każdego kanału. Do kompletu przydałaby się jeszcze korekcja w TV, żeby wyrównać do DVB-T.

 

Wtyczka jest w pliku plug_ava.tar.gz. W ava_add.po.gz jest tłumaczenie, ale problem w tym, że trzeba sobie je dokleić do enigma2.po. Lokalne tłumaczenie, jak było w starej wersji pluginu, nie działało u mnie.

 

@pppp: Prośba. W wolnej chwili przejrzyj to tłumaczenie i jak wygląda dobrze, to doklej do enigma2.po w systemie.

plug_ava.tar.gz

ava_add.po.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey,

Kukne w wolnej chwili.

Mam dylemat co robić z tłumaczeniami takich pluginów.

Bo do systemu nie możemy w nieskończoność dodawać komunikatów z wtyczek.

Sama wtyczka powinna prawidłowo obsługiwać locale tak jak to robi plugin PTS choćby.

Przy PTS  nie ma grama komunikatów w systemie i wszystko leci z plugina.

Jak zauważyleś u siebie, coś jest nie tak z tłumaczeniem.

 

No i w tym momencie :

1. Albo magik od pythona  ma .py albo dekompilator i to naprawi we wtyczce

2. Albo mamy źródła wtyczki . py i robimy tylko polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rok666

 

Żeby czegoś szukać to najpierw należy chcieć...

Ja akurat, ładnie ujmując, nie odczuwam potrzeby używania tej wtyczki i nie zamierzam zarywać nocek z jej powodu.

 

Będzie coś podane na tacy do zrobienia, to w wolnej chwili zrobię.

 

Zobacz na @mickey'a.

Krótko i na temat. To i to sam zrobił i daje konkretne wyniki swojej pracy.

Naprawdę nie mamy nic przeciwko abyś coś zrobił w podobny sposób.

 

Podałes źródła - super.

Byleby zniknął ton pretensji i oburzenia u ciebie.

 

Bo widzę tu nadal roszczeniowe myślenie.

Koncertów pobożnych życzeń nie ma i nie będzie.

Tux chyba wyjaśnił jaka jest sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ścisłości: wersja którą udostępniłem, to źródła (pliki *.py) :)

 

Zamiast tłumaczyć bezpośrednio źródła wtyczki, lepiej może zrobić tak jak w MediaPlayer2, który korzysta z lokalnych plików po/mo. Próbowałem przekopiować ten kawałek kodu w _init.py, ale coś nie chce mi działać. Tak to jest jak się nie zna pythona :(

 

U mnie dodałem sobie fragment do enigma2.po i mam przetłumaczone, nie wiem co jeszcze trzeba zmienić poza _init.py, żeby plugin czytał z lokalnego pliku. Stara wersja AVA korzystała, a nowa nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matzg: Przyszło mi do głowy, że jeszcze coś trzeba zmienić w innych plikach py poza init (bo to miałem podobne), ale jakoś brakło samozaparcia, żeby doszukać się co. Dzięki za poprawki :) Przetestuję jak się dorwę do tunera. A w międzyczasie załączam małego zipa z pełnym tłumaczeniem plugina. To co zamieściłem poprzednio, to tylko dodatek do głównego głównego tłumaczenia, a że kilka zwrotów się powtarzało w enigma2.po, to wyciąłem. Nie wiem, czy teraz plugin tłumaczy wszystko, czy tylko tyle ile ma w pliku?

 

@rok666: Zauważyłem, że od początku tak było, że automatycznie koryguje tylko dźwięk AC3. Czyli korekcja działa, jeżeli kanał akurat nadaje dźwięk AC3 i nie działa, kiedy nadaje MPEG. mimo ustawienia ręcznego dla serwisu. Może to i sensowne... W trybie "pamiętania" reaguje po prostu na zmianę kanału, niezależnie czy jest AC3 czy nie.

 

Ogólnie idea wtyczki fajna, ale jak przychodzi do praktycznego używania, to jakoś tak ciężko to idzie...

ava_po.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mam wrażenie, że POLAK jak zwykle szuka nie tam gdzie trzeba.

U nas to tak zawsze. Ustawa sobie, praktyka sobie. Za to zwykli ludzie na okrętkę szukają rozwiązania.

 

Odpalcie SKY Germany czy SKY UK. Powodzenia w szukaniu takich różnic w poziomach dźwięku.

Można napisać, że tu jet Polska a nie Niemcy czy UK - cz to, że tu jest Polska to GORZEJ?

 

Wybaczcie za off-topic ale mną zawsze trzęsie szukanie rozwiązań czegoś co TRZEBA załatwić u źródła a nie na końcu machiny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że na źródło nie mamy żadnego wpływu, bo operatorzy nas olewają. Natomiast na końcu machiny możemy sobie jakąś prowizorko-protezę zrobić.

 

BTW: Pisząc o ustawie masz na myśli zwiększanie głośności w czasie reklam, które niby jest zakazane i nagminnie łamane, szczególnie pod słoneczkiem?

 

@matzg: Wzrok masz dobry. Zapomniało mi się załączyć. Poprawiony post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mickey: faktycznie nie działa to idealnie, ale używając tego nowego pilota, który steruje głośnością bezpośrednio w tv, ustawiam sobie poziom na dekoderze w środku skali, wzmocnienie ogólne w pluginie na 35 (chyba, bo nie pamiętam dokładnie) i oglądając w nocy tv podczas zmiany kanału pomiędzy mpeg - ac3 nie budzę połowy domu. Rozwiązanie nie jest idealne, ale jednak bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 5 miesięcy temu...

Jak nazywa się ta paczka? Co by ją pobrać i zainstalować.

 

enigma2-plugin-ava

 

PS. wrzuciłem u siebie do testów i choćbym nie wiem jak się starał ustawić to ciągle są różnice między np. TVP1, TVN a  Canal+ i dochodzę do wniosku, że to Canal+ coś musi mieć nie tak, bo na innych kanałach jest w miarę ok. Wg mnie nie ma jednak widocznej tzn. słyszalnej różnicy między tą wtyczką a sva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień testów i stwierdzam, że  wszystko gra. W moim przypadku chyba najlepszy efekt daje ustawienie korekty w górnej granicy czyli w przedziale 40-50 (przynajmniej na kanałach które najczęściej oglądam). 

Przy okazji doszedłem do tego "problemu" z różnicą dźwięku na C+ mimo włączonej korekcji. Okazało się, że problem występuje przy transmisjach na żywo meczów ekstraklasy (jest bardzo cicho). Przy filmach lub lidze angielskiej jest jak najbardziej ok.

 

Jeszcze pytanie do osób używających wtyczki. Czy działa u Was ew. jak powinna działać opcja "max głośność dla MPEG audio"? Nie wiem czy poprawnie interpretuę tą opcję i być może oczekuję czegoś innego niż owo ustawienie daje, ale obojętnie jaką wartość tam ustawię to nie słyszę różnicy w poziomie dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jako, że SVA wyleciało z repo to postanowiłem dać kolejną szansę tej wtyczce tak aby mieć tylko te, które są oficjalnie wspierane. Odbiornik to oczywiście nBox z aktualnym softem. Mam ustawioną automatyczną korektę na wartość 45 oraz max głośność MPEG na 55.  Generalnie wtyczka działa tak, jak powinna czyli np. oglądam Canal+ z ac3 i głośność jest na 100% po czym zmieniam na TVN i mam 55% etc. Czyli wszystko ok. Jest jedno "ale" które mnie trochę denerwuje i nie wiem czy to jakiś błąd w samej wtyczce czy wina openpli, ale robiłem wiele testów i za każdym razem takie same efekty.

 

Generalnie ów błąd (a może to po prostu moja nieumiejętność skonfigurowania ?) pojawia się wtedy, gdy spełnione zostanie kilka warunków

 

1) jako kanał startowy (zarówno po wyjściu ze standby jak i restarcie) ustawiony jest program z aktywną ścieżką ac3 - w moim przypadku to TVP1 czyli domyślna wartość dźwięku dla tego kanału to 100%

2) oglądam kanał z dźwiękiem MPEG czyli dźwięk jest ustawiany przez wtyczkę na 55%

3) robię restart GUI (w momencie gdy ostatnim oglądanym kanałem był ten z dźwiękiem MPEG czyli 55%

 

I teraz po ponownym uruchomieniu startuje mi TVP1 z ac3, ale zamiast 100% jest tylko 55%. Analogicznie więc jeśli przełączę np. na TVN z MPEG to wtyczka robi korektę o te kolejne 45% i zostaje tylko 10% czyli za cicho. Nie wiem więc czy to błąd wtyczki czy to normalne zachowanie i powinienem w innym miejscu szukać rozwiązania ?

Dodam, że na SVA takiego problemu nie ma (specjalnie wrzuciłem do testu) i tam nie ma znaczenie w na jakim kanale zrobię restart.

Czy ew. ktoś jest w stanie sprawdzić czy u was też taki problem przy spełnieniu tych warunków występuje ?

 

Edit:

 

Test drugi - ustawiam jako kanał startowy ten z MPEG - ustawiony domyślnie na 55%. W momencie gdy restartuję GUI z kanału mającego też MPEG jest ok, natomiast w przypadku gdy restart jest przy aktywnym kanale z AC3 (ustawione na 100%) to po restarcie jest wszędzie 100% - nawet na tych z MPEG i wtedy jakby wtyczka nie pracuje (nawet jak zmienię na kanał AC3 i z powrotem powrócę na MPEG).

 

PS. Pilotem od dekodera steruję głośnością telewizora a w samym dekoderze zmieniam przez webif albo apkę z androida, może to ma jakieś znaczenie w tym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam głupie pytanie ale czemu co chwile restartujesz tuner? Czy to celowy zabieg?

 

Nie ma głupich pytań (podobno ;-)) Generalnie restartuję GUI tylko po aktualizacji, czasami gdy mam jakiś inny problem (ale to naprawdę sporadycznie). Teraz robiłem testy więc restart był celowy co chwila z różnymi ustawieniami bo chciałem wyłapać kiedy tak się dzieje aby dać ew. jak najwięcej informacji by ktoś mógł sprawdzić czy na innym tunerze jest tak samo.

 

Bywa też tak, że następuje jakiś błąd przy przełączaniu kanałów w skórce Infinity - gdy się szybciej pilotem przeskakuje po liście wyboru potrafi raz na jakiś czas (sporadycznie, ale jednak) wywalić zielony ekran "fatal signal" etc. i robi się samoistny restart (pisałem Ci kiedyś na priv o tym błędzie by zerknąć w loga - zresztą na forum też zamieściłem). Czasami bywa tak, że taka sytuacja nastepuje gdy nie ma mnie w domu a rodzina póki co nie potrafi wejść w open webif i przywrócić głośność do żądanego poziomu, stąd też było moje pytanie o ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...