Skocz do zawartości

EPG Import


tux

Rekomendowane odpowiedzi

  • EPG pobierane z Interntu

 

Prośba do wszystkich użytkowników EPGImport: wejdźcie w ustawienia wtyczki i zmieńcie godzinę pobierania EPG Na jakąkolwiek inną. W godzinach od 4:00 do 6:30 następuje aktualizacja na serwerach obsługujących wtyczkę, więc ten zakres jest niezalecany.

EPGImport.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Już z całego EPG. Zainstalowałem plugin z repo bo nie wszystkie EPG miałem. Nie wszystko mi się odświeża. Chce odinstalować i wywalić ten epg co się pobrał bo raczej został. Wnioskuję to po tym, że teraz mam wszystkie epg i dziwne by było, że samo mu się teraz pobrano jak nigdy wszystkiego nie miałem. A że ściągało się długo to wnioskuję ze plik trochę waży

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG z wtyczki nie integruje się z systemowym, o czym nawet gdzieś autorzy wtyczki napisali ... zdaje się, że na forum OpenPLi, ale tak dawno czytałem, że nie pamiętam. Przynajmniej u mnie nie robi żadnego backupu pobranego EPG. Co pobierze, to trzyma w pamięci a przy restarcie usuwa. W /hdd/epg.dat jest EPG pobrane z satelity zgodnie z ustawieniami enigmy.

 

Wtyczka po zainstalowaniu ... nie działa. Trzeba wejść w konfigurację, wybrać źródła i pobrać ręcznie (żółty?). Dodatkowo ustawić o której codziennie ma być EPG pobierane, żeby działało już na stałe. Po restarcie tunera czy też samej enigmy EPG z wtyczki nie ma ... albo czegoś nie ustawiłem. Można albo ustawić pobieranie po starcie enigmy (bardzo denerwujące, jeżeli coś się testuje i restartuje system co chwilę) albo wejść do wtyczki i pobrać. Warto zmienić parametr odpowiedzialny za pobieranie długich opisów. Wartość "2" jest dość bezpieczna dla pamięci nboksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie dla polskich kanałów ściąga się EPG, ale na forum OpenPLi pisali coś, że były/są ostatnio jakieś problemy z serwerami, chociaż tak u siebie tego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniony został plik xml ze adresami serwerów. Póki co obserwacja jest taka, że raz jest OK a raz nie. Najczęściej nie pobiera listy kanałów i nie sypie błędem. Tymczasowo można poradzić sobie z tym pobierając ręcznie ten plik (analiza pliku xml w /etc/epgimport) i wgranie pliku tar.gz do /etc/epgimport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane EPG Import i EPG ImportFilter...

W ustawieniach mam zaznaczone "Rytec Poland XMLTV" oraz "Filtered Rytec Poland  XMLTV" na "Rytec Poland XMLTV" nie pobiera ale już na

" Filtered Rytec Poland  XMLTV" działa za każdym razem adresy do serwerów takie same

Szukam logiki w tym... na razie niestety z marnym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest dokładnie to co zrobiłem pisząc parę postów wyżej.

 

Z pliku rytec.sources.xml wydłubałem dowolny link (BTW wszystkie działają), np taki: http://www.xmltvepg.nl/rytecxmltvpoland.gz.

Ściągnąłem plik: rytecxmltvpoland.gz i wrzuciłem do do /etc/epgimport po czym zapodałem już z pluginu opcję Manual.

Efektu zero, znaczy ilość eventów = 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję przywrócić stary plik rytec.sources.xml i ewentualnie wrzucić do paczki rytec.channels.xml.gz. Główny serwer już działa. Przy użyciu starego pliki ze źródłami ściąga poprawnie listę kanałów.

 

W starej wersji jest:

 

<source type="gen_xmltv" channels="http://www.xmltvepg.nl/rytec.channels.xml.gz">

 

i ściąga tą listę przy każdym użyciu.

 

W nowej:

 

<source type="gen_xmltv" channels="rytec.channels.xml.gz">

 

czyli nie ma linka a tylko nazwa pliku. Wtedy potrafi skorzystać z pliku istniejącego już w /etc/epgimport ale nie ściąga nowego. Chociaż chyba powinien, bo na początku pliku jest:

 

<channel name="rytec.channels.xml.gz">
    <url>http://rytec.sifteam.eu/rytec.channels.xml.gz</url>
    <url>http://rytecepg.wanwizard.eu/rytec.channels.xml.gz</url>
    <url>http://enigma2.world-of-satellite.com/epg_data/rytec.channels.xml.gz</url>
    <url>http://www.vuplus-community.net/rytec/rytec.channels.xml.gz</url>
</channel>

 

ale wygląda na to, że tego fragmentu wtyczka nie obsługuje...

 

PS. Poza tym pod adresem www.xmltvepg.nl aktualizacja jest codziennie. A np. pod rytec.sifteam.eu wydaje się, że tylko raz na tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wrzuć plik z załącznika. Możesz zmienić nazwę odcinając to "0" na początku.

 

Mam jeszcze 4 pliki z alternatywnymi źródłami, ale trzeba troszkę poprawić EPGImport, żeby korzystał z nich w odpowiedniej kolejności i nie ściągał EPG, jeżeli z poprzedniego źródła już się udało. Muszę tylko chwilę czasu znaleźć...

0.rytec.sources.xml.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W repozytorium TEST jest lekko zmodyfikowna wersja EPGImport. Tak w skrócie: W osobnych plikach zdefiniowane są różne źródła EPG, które są sprawdzane kolejno. Jeżeli nie uda się pobrać z jednego, to dane pobierane są z kolejnego. Gdy się udało, to wtedy dany pakiet jest pomijany z kolejnego źródła. U mnie działa, ale w razie czego proszę pisać. Najlepiej dodając do posta fragment z loga:

 

cat opli.log | grep EPGImport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja jeszcze raz w temacie wtyczki EPG Import.

Zauważyłem następującą prawidłowość (nieprawidłowość).

 

Jakakolwiek zmiana konfiguracji wtyczki, np:

- Automatic start time

- Load long descriptions up to X days

jest zachowywana jedynie do kolejnego odpalenia się importu, w tym momencie ustawienia powyższe wracają do domyślnych, odpowiednio: 5:45, 5 dni.

 

BSKA, najnowsze release

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie EPG Import nie pobieram mi EPG do kilku kanałów. Czy jest możliwość alby EIT EPG było włączone ale nie nadpisywało EPG pobranego z wtyczki tylko aktualizowało kanały które nie mają EPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie wiem czy to dobre miejsce ale zauważyłem problem odnośnie "EPG Import Filter". EPG Import oczywiście mam zainstalowane.

 

Pierwsze wejście do "EPG Import Filter" wybieram Instalacja i dostaje "EPG Import is not installed" następnie kolejne wejście w opcje Zaawansowane i dostaje komunikat "Failed to start [Errno 2] No such file or directory: '/etc/epgimport/rytec.sources.xml.

 

W katalogu /etc/epgimport mam 5 plików kolejno od "0.rytec.sources.xml" do "4.rytec.sources.xml".

 

Problem jak widać jest w nazwie plików ale standardowo tak chyba mamy w EPG Import, a więc wina leży raczej w wtyczce EPG Import Filter

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

@wyżej: Nie, dopiero od 0.3.5 jest spolszczenie.

 

Prośba do wszystkich użytkowników EPGImport: wejdźcie w ustawienia wtyczki i zmieńcie godzinę pobierania EPG Na jakąkolwiek inną. W godzinach od 4:00 do 6:30 następuje aktualizacja na serwerach obsługujących wtyczkę, więc ten zakres jest niezalecany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

odnośnie VOD - tak właśnie myślałem że nie pobiera z sieci. Inne kanały już mają EPG - uzupełniło się po chwilowym oglądaniu TVP1 HD.

Co do drugiej części - mam nadzieję, iż kanały mają poprawne dane, bo mam je z listy od myszka20 i są na bieżąco uaktualniane. Czy mam rozumieć, że w standardowym EPG (ten w ustawieniach sytemu) włączyć jedynie EIT a resztę z EpgImport ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje-czy używając tej wtyczki masz wyłączone wszystkie opcje w EPG z systemu? (tzn. EIT, MHW, freesat etc?) oraz czy czyszczenie epg we wtyczce importepg powinno być włączone czy lepiej kasować przed każdym pobraniem?

Gdybym poda ci wszystkie informacje nie mógłbyś wykazać się własnym zaangażowaniem i inicjatywą ...

podpowiem ze w systemie mam tylko zaznaczone na tak EIT (aczkolwiek nie wiem czy jest to prawidłowe ustawienie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź. Staram się sam sprawdzać to co mogę i wykazywać wspomnianą inicjatywą. Pytam jednak o różne rzeczy, bo w krótkim czasie sporo nowej wiedzy mam do przyswojenia i niektóre rzeczy są ciągle czarną magią. Wiem z autopsji z innego forum, że jak ktoś pyta o coś po raz n-ty nie zadając sobie trudu na znalezienie informacji to bywa to irytujące, dlatego też wcześniej szukam co mogę a jak nie znajdę (lub mam sprzeczne informacje) wtedy pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Aktualizacja 0.3.8;

 

  • Dodano możliwość ignorowania pobierania EPG dla poszczególnych kanałów i operatorów
  • Nową opcje dodałem pod niebieski przycisk "więcej opcji" bo w oryginalnej wersji mocno schowana ;D
  • Dostosowana pod skórkę FullHD
  • Poprawiono zapis do epg.dat
  • Dostępna na SH4 i mips32el

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 0.3.8;

 

  • Dodano możliwość ignorowania pobierania EPG dla poszczególnych kanałów i operatorów
  • Nową opcje dodałem pod niebieski przycisk "więcej opcji" bo w oryginalnej wersji mocno schowana ;D
  • Dostosowana pod skórkę FullHD
  • Poprawiono zapis do epg.dat
  • Dostępna na SH4 i mips32el

Gdzie można pobrać wersje mips32el ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadając GOS na USB sensowym jest zmienić lokalizację pliku epg.dat z HDD na USB? Jeżeli to powoduje, że dysk częściej musi być aktywny, to wydaje mi się że warto. Jeżeli się nie mylę proszę o informację jak to zrobić. Bo chyba zmiana poniższych pozycji w settings nie wystarczy...

 

config.misc.epgcache_filename=/usr/epg/epg.dat
config.misc.epgcachepath=/usr/epg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...