Ogrzewam kotleta - czy SH4 ma szanse ?

Zaczęty przez goolash, 13 Styczeń 2020, 14:24:31

« poprzedni - następny »

goolash

No właśnie. Już raz złamaliście mi serce mordując  Graterlie na SH4 (znam i rozumiem powody, jednak serce nie sługa).
Widzę że forum jest znowu otwarte, dlatego do rzeczy:
Czy SH4 ma jakiekolwiek szanse na powrót do łask Graterlii ?
(interesuje mnie cokolwek, łącznie z płatnym dostępem do przestzrzałego repozytorium dla mojego UHD88)

314TeR

Cierpliwości - życzenia się spełniają.
System: Graterlia OS Tunery: VU+ Solo2

fruit

Też byłbym bardzo zainteresowany...

gwala

Witam, myślę że naprawdę sporo jest osób zainteresowanych. Tuner choć leciwy ma potencjał bo ma swych fanów i wyznawców.
Myślę że nie warto zawracać sobie głowy pakowaniem oprogramowania w mały NAND. Należałoby w pierwszej kolejności wykonać test i zainstalować ostatnią stabilną wersję w NAND a następnie na SSD.
1) Jeśli wynik będzie na korzyść NAND należałoby stworzyć "hybrydę" tzn. część podstawową albo tę która wymaga szybkiego transferu danych instalujemy do NAND a tę mniej wymagającą do SSD.
2) W przypadku gdy test wypadnie korzystnie dla SSD lub tak samo ewentualnie ciut gorzej jak NAND, odpuścić zupełnie NAND i skupić się na SSD.
Myślę że tym sposobem dać można 2 życie NBOXom i przywiązanym do nich tysiącom właścicieli.
Z pewnością wszyscy będą zadowoleni:)

modelk56

Witam,
Może moje 3 grosze odnośnie starych nboxów i OS'a z "naszego" forum. Rozumiem tux'a i załogę, i wogóle idee stworzonego przez "pingwina", rozwiajną przez załogę GOS'a ale, właśnie te ale. Jestem za tym co robią "developerzy", zgadzam się a nawet podziwiam za pracę wkładaną w to hobby / bo przecież na tym nie zarabiają /, sam wspieram forum ale przyszła refelksja wtedy gdy z rodziny dziecko pobawiło się pilotem i roz....a się tv. Telefon do mnie ,że nie działa, tylko radio gra -- a więc myślę szybko "naprawię" bo co tylko jeden przycisk na pilocie nacisnąć i ..... qrwa właśnie nic !!!. Co ten "diabeł" ponaciskał to nie wiem, bo w żaden sposób nie mogłem przywrócić listy kanałów ( a rodzinka czeka i mnie wqr..a :). Doszło do tego, że skanowanie stacji, aktualizacja satelitów itp. nic nie pomogło a repozytoria brak więc pozostało mi szukać w necie alternatywy :(. Znalazłem na nbox'a z grudnia 2019 !!! image, fakt prawie 60MB ale lepszy rydz niż ... Wrałem i ... jestem pod wrażeniem !!!. Działa, nie zawiesza się, mało tego, sieć działa, nagrywanie po sieci. I tak sobie myślę czy ma to sens tak męczyć się przy GOS'ie :). Ja to lubię więc będę ale czy inni to lubią ?. Ktoś napisze bezpieczeństwo itp. aktualizacje itp., ale dla dekodera ?!?. Powiem tak, no jesteśmy w stanie napisać skrypty, które umieścimy na dekoderze, który będzie w naszej sieci i sobie "poszperamy" kto co ma, ale czy gra jest warta czasu poświęconego na takie "zabawy". Większość userów ma zainstalowane windowsy 10 i naprawdę coraz ciężej jest wymyśleć explolita, który otworzy "wrota niebios".
Moim zdaniem co rozróżniałoby system GOS'a od innych niesystemowych obrazów dla nboxów, oprócz stabilności to ZABLOKOWANIE WSZELKIEGO RODZAJU "EKSPERYMENTÓW" NA SYSTEMIE. Aktualizacje, wgrywanie, kasowanie, itp. tylko za pomocą cli lub magicznego hasła. Jak system działa to odpier...lta się od kombinowania/zabawy. 
I tym optymistycznym akcentem pozdrawiam Was kochani :).     
NBOX ITI-5800S
Zgemma H9S