Skocz do zawartości

Ogrzewam kotleta - czy SH4 ma szanse ?


goolash
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Już raz złamaliście mi serce mordując  Graterlie na SH4 (znam i rozumiem powody, jednak serce nie sługa).

Widzę że forum jest znowu otwarte, dlatego do rzeczy:

Czy SH4 ma jakiekolwiek szanse na powrót do łask Graterlii ?

(interesuje mnie cokolwek, łącznie z płatnym dostępem do przestzrzałego repozytorium dla mojego UHD88)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam, myślę że naprawdę sporo jest osób zainteresowanych. Tuner choć leciwy ma potencjał bo ma swych fanów i wyznawców.

Myślę że nie warto zawracać sobie głowy pakowaniem oprogramowania w mały NAND. Należałoby w pierwszej kolejności wykonać test i zainstalować ostatnią stabilną wersję w NAND a następnie na SSD.

1) Jeśli wynik będzie na korzyść NAND należałoby stworzyć "hybrydę" tzn. część podstawową albo tę która wymaga szybkiego transferu danych instalujemy do NAND a tę mniej wymagającą do SSD.

2) W przypadku gdy test wypadnie korzystnie dla SSD lub tak samo ewentualnie ciut gorzej jak NAND, odpuścić zupełnie NAND i skupić się na SSD.

Myślę że tym sposobem dać można 2 życie NBOXom i przywiązanym do nich tysiącom właścicieli.

Z pewnością wszyscy będą zadowoleni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może moje 3 grosze odnośnie starych nboxów i OS'a z "naszego" forum. Rozumiem tux'a i załogę, i wogóle idee stworzonego przez "pingwina", rozwiajną przez załogę GOS'a ale, właśnie te ale. Jestem za tym co robią "developerzy", zgadzam się a nawet podziwiam za pracę wkładaną w to hobby / bo przecież na tym nie zarabiają /, sam wspieram forum ale przyszła refelksja wtedy gdy z rodziny dziecko pobawiło się pilotem i roz....a się tv. Telefon do mnie ,że nie działa, tylko radio gra -- a więc myślę szybko "naprawię" bo co tylko jeden przycisk na pilocie nacisnąć i ..... qrwa właśnie nic !!!. Co ten "diabeł" ponaciskał to nie wiem, bo w żaden sposób nie mogłem przywrócić listy kanałów ( a rodzinka czeka i mnie wqr..a :). Doszło do tego, że skanowanie stacji, aktualizacja satelitów itp. nic nie pomogło a repozytoria brak więc pozostało mi szukać w necie alternatywy :(. Znalazłem na nbox'a z grudnia 2019 !!! image, fakt prawie 60MB ale lepszy rydz niż ... Wrałem i ... jestem pod wrażeniem !!!. Działa, nie zawiesza się, mało tego, sieć działa, nagrywanie po sieci. I tak sobie myślę czy ma to sens tak męczyć się przy GOS'ie :). Ja to lubię więc będę ale czy inni to lubią ?. Ktoś napisze bezpieczeństwo itp. aktualizacje itp., ale dla dekodera ?!?. Powiem tak, no jesteśmy w stanie napisać skrypty, które umieścimy na dekoderze, który będzie w naszej sieci i sobie "poszperamy" kto co ma, ale czy gra jest warta czasu poświęconego na takie "zabawy". Większość userów ma zainstalowane windowsy 10 i naprawdę coraz ciężej jest wymyśleć explolita, który otworzy "wrota niebios".

Moim zdaniem co rozróżniałoby system GOS'a od innych niesystemowych obrazów dla nboxów, oprócz stabilności to ZABLOKOWANIE WSZELKIEGO RODZAJU "EKSPERYMENTÓW" NA SYSTEMIE. Aktualizacje, wgrywanie, kasowanie, itp. tylko za pomocą cli lub magicznego hasła. Jak system działa to odpier...lta się od kombinowania/zabawy. 

I tym optymistycznym akcentem pozdrawiam Was kochani :).   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

2 godziny temu, tux napisał:

Zatrzymaj Enigma2 poleceniem /etc/init.d/gui stop
Uruchom E2 poleceniem ENIGMA_DEBUG_LVL=5 enigma2
Wklej tutaj to co pokaże się w terminalu.

Proszę również pamiętać, że to, co jest do pobrania na WWW i dotyczy SH4 to już prehisoria 🙂

Miałem tak za chwile zrobić, ale wygląda, że to paczka tuxbox rozwala enigmę.

 

nie umiem edytować postów.

Potwierdzone to któryś z plików z paczki tuxbox. Powrót do poprzedniej wersji wszytko naprawił.

 

plik też zidentyfikowany: timezone.xml z powyższej paczki powoduje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wygląda, że ten pliczek nie ma zmian zależnych od reszty i jedna z nowszych modygikacji wygląda, że rozwiązuje UTF-8

Jeśłi by ktoś skompilował, to podmiana pliku by wystarczyła:

https://github.com/OpenPLi/enigma2/commits/develop/lib/python/Components/Timezones.py

Albo konwersja z UTF pliku timezones.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, robert_cz napisał:

inny problem. po instalacji wersji bez gui, instalacji enigmy i opkg update mam e2 error 0 😞

na BSLA

Potwierdzam. Z GUI czy nie po instalacji aktualizacji error 0. Próbowałem na czarnym i na białym, za każdym razem jest to samo. Po aktualizacji error 0 i restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tux napisał:

Poprawka w drodze.

EDIT tux:
Proszę wykonać aktualizację i napisać czy jest OK.

Niestety ciągle:

 File "./Timezones.py", line 43, in getTimezoneList
 UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode character u'\xe7' in position 16: ordinal not in range(128)

 

opkg list-installed tuxbox
tuxbox - 20200406
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopisalem do GOS, której uzywam ponad 2 lata nowy adres repozytorium wyciagnięty z wersji roots ze strony, i zaktualizowalem 6 pakietow. Wielkie dzięki.Pozdrawiam.

P.s. Czy jest szansa na dodanie do repozytorium pakietu iptables do sagemcoma88?( w swoich archiwach znalazłem iptables_1.4.12_sh4, ale on nie działa w aktualnej wersji systemu).

Edytowane przez Romulus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze uruchomienie (Graterlia_OS_ADB5800xx_rootfs_gui.tar.gz) czy wszystko jest OK?

	GraterliaOS:~# opkg update
Downloading http://repository.graterlia.tv/sh4/Packages.gz.
Inflating http://repository.graterlia.tv/sh4/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/graterlia.
GraterliaOS:~# opkg upgrade
Upgrading openssl from 1.0.2r to 1.0.2u on root.
Downloading http://repository.graterlia.tv/sh4/openssl_1.0.2u_sh4.ipk.
Upgrading tzdata from 2019a to 2019c on root.
Downloading http://repository.graterlia.tv/sh4/tzdata_2019c_all.ipk.
To remove package debris, try `opkg remove tzdata`.
To re-attempt the install, try `opkg install tzdata`.
Upgrading tuxbox from 2019.04.20 to 20200406-1 on root.
Downloading http://repository.graterlia.tv/sh4/tuxbox_20200406-1_all.ipk.
Configuring openssl.
Configuring tuxbox.
Collected errors:
 * check_data_file_clashes: Package tzdata wants to install file /usr/share/doc/                                                                                        tuxbox/README.md
        But that file is already provided by package  * tuxbox
 * check_data_file_clashes: Package tzdata wants to install file /usr/share/doc/                                                                                        tuxbox/LICENSE.gz
        But that file is already provided by package  * tuxbox
 * check_data_file_clashes: Package tzdata wants to install file /etc/tuxbox/ter                                                                                        restrial.xml
        But that file is already provided by package  * tuxbox
 * check_data_file_clashes: Package tzdata wants to install file /etc/tuxbox/sat                                                                                        ellites.xml
        But that file is already provided by package  * tuxbox
 * check_data_file_clashes: Package tzdata wants to install file /etc/tuxbox/tim                                                                                        ezone.xml
        But that file is already provided by package  * tuxbox
 * check_data_file_clashes: Package tzdata wants to install file /etc/tuxbox/cab                                                                                        les.xml
        But that file is already provided by package  * tuxbox
 * check_data_file_clashes: Package tzdata wants to install file /etc/tuxbox/ats                                                                                        c.xml
        But that file is already provided by package  * tuxbox
	 
	

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...