Zgemma H9 Twin V.2 UHD 4K

Zaczęty przez pero, 11 Styczeń 2020, 19:15:33

« poprzedni - następny »

pero

Czesc

Czy któraś z dostępnych kompilacji GOS pójdzie na Zgemma H9 Twin V.2 UHD 4K? Ten dekoder wydaje się godnym następcą nboxow- dwa tunery plus wejście na dysk twardy.

314TeR

Chcielibyśmy aby Graterlia OS była dostępna na wszystkie dekodery jakie są.

To czy będzie ona na sprzęt X/Y/Z przede wszystkim zależy od dwóch rzeczy:
1. Dostępności sterowników, dokumentacji, sensownego bootloadera na dany sprzęt, oraz jak one są przygotowane.
2. Czy dany sprzęt mamy na stanie.

A.D.1 - Tu jest kwestia wyłącznie po stronie producenta i na czym mu zależy. Często najtańsze boksy są dostarczane wraz z prekompilowaną połową systemu, np jakieś stare dziurawe OpenSSL, GlibC itp itd. Jeśli tak jest, to niestety nie możemy tego użyć, ponieważ nie da się połączyć np kernela z bibliotekami w wersji 1.0 z pozostałą cześcią systemu gdzie używamy aktualnej i bezpiecznej biblioteki w wersji 1.2.
A.D.2 - Aby w ogóle cokolwiek odpalić, wpierw na taki sprzęt trzeba wykonać kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset testowych kompilacji i instalacji. W końcu nikt by nie chciał aby eksperymentować na jego sprzęcie tak aby uwalić bootloder i uwalić na twardo sprzęt jak to ostatnio zrobiło OpenPLi.

I takie dodatkowe 3 grosze... 95% producentów najtańszych boksów działa na zasadzie wypuścić sprzęt, wykonać 1 kompilację i porzucamy wsparcie... po co? Nie chce im się, skoda im zasobów, bo im NIE zależy abyś ten sprzęt używał 5 lat czy do końca świata jak będzie nadawany sygnał FHD a żebyś za rok kupił nowy, następny bo ma więcej MHz, bo ma więcej Flash itp itd...
System: Graterlia OS Tunery: VU+ Solo2