Skocz do zawartości

Zgemma "przez rodzielacz"


mickey

Rekomendowane odpowiedzi

W ESI czy UHD czy innym ADB 5800 mam w menu konfiguracji tunera taką opcję jak "przez rodzielacz" (w angielskiej wersji chyba loop?). Niestety nie mam tej opcji w Zgemma H2S :( A że niestety H2S został podłączony do rozdzielacza, to brakuje mi tej opcji :(

 

I teraz pytanie/pytania:

 

Czy ta opcja została wycięta z OpenPLi, czy też pojawia się zależnie od ... no właśnie od czego? Da się to jakoś uaktywnić?

 

I druga sprawa powiązana z powyższym: Z tyły H2S są 3 "gniazda" do podłączenia kabla: 2xLNB in i 1xLNB out. Co się stanie jak z tego OUT puszczę na ten IN, który nie ma przelotki i następnie skonfiguruję ten drugi tuner z pełnym Diseq? Chodzi mi o to, czy w tym trybie, przy włączonym głównym tunerze sygnały sterujące multiswitchem z drugiego tunera będą blokowane i ten drugi tuner dostanie po prostu sygnał taki jak wystawia tuner główny? Potestuję w wolnej chwili, ale tak pytam, bo może ktoś wie, czego się spodziewać po tym gnieździe "loop"?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Nie wiem jak to dokładnie działa, ale opcja "przez przelotkę" (tak się to nazywa) pojawiła się.

 

Podłączyłem faktycznie H2S korzystając z LNB OUT na tylnym panelu, czyli bez rozdzielacza. Główny w takiej konfiguracji jest "Tuner B", co też ustawiłem w odpowiednim miejscu w opcjach. No i po tym wszystkim dla "Tuner A" pojawiła się opcja "przez przelotkę".

 

Ponieważ nie jestem skłonny uważać tego sprzętu za zbyt inteligentny, to podejrzewam, że opcja "przez przelotkę" pojawiła się po ustawieniu preferowanego tunera. W sumie bez tego, to ta opcja jest faktycznie trudna do realizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko 1.

 

Są multiswitche, które mają na wyjściu "unicable"? Może to by było jakieś rozwiązanie.

 

Systemu "z przelotką" używam od dłuższego czasu. Konfigurujesz to tak, że jedno wejście jest główne a drugie działa jak swego rodzaju "slave". Sygnały sterujące konwerterem/multiswitchem działają tylko na głównym wejściu. Drugie może włączać programy z "podpasma" ustawionego na głównym (pasmo+polaryzacja) a Enigma2 nad tym panuje i resztę kanałów wyszarza.

 

Na ESI/UHD/NBOX używałem takiego rodzielacza, który napięcia sterujące przepuszcza a na H2S skorzystałem z wbudowanego rozdzielacza.

 

Zacząłem wątek, bo mi opcji brakowało. I podejrzewam winą było to, że nie ustawiłem preferowanego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Są multiswitche, które mają na wyjściu "unicable"? Może to by było jakieś rozwiązanie.

 

 

Są. Co najmniej paru producentów je ma w ofercie, w tym chyba widziałem je na allegro,

Allegro>Elektronika>RTV i AGD>Sprzęt satelitarny>Multiswitche i wpisujesz multiswitch unicable w okno wyszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ograniczenie pracy drugiej głowicy, że nie dostaniesz pełnego pasma, a jedynie co najwyżej ćwiarkę z niego.

 

Multiswitchy Unicable I/II jest coraz więcej, ale i tak każdy wymaga do zasilenia konwertera Quattro lub 2 x Wideband.

 

BTW - ten mi się marzy aby kiedyś odpalić w domu:

https://www.inverto.tv/multiswitch/308/unicable-ii-cascadable-switch-with-terrestrial-input-and-4x-dcss-scr-legacy-terrestrial-outputs

DO tego 2 konwertery wideband i ma się uniwersalną instalację, na każdym wyjściu HB + Astra i  wg potrzeb legacy, unicable I lub unicable II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...