Skocz do zawartości

Zgemma h5.2s+ nie widzi napędów


marcmx

Rekomendowane odpowiedzi

Miło mi, że przeczytałeś zawartość strony WWW. Bardzo zachęca to do wykonania czegokolwiek.

Dlatego zacytuję Ci coś ze strony WWW:

 

   UWAGA → system nie jest tworzony dla wszystkich. Tak jak jest wiele dystrybucji Linuxa, tak jest wiele IMAGE/Softów na tunery satelitarne. Jedne są łatwiejsze w obsłudze, a inne trudniejsze. Graterlia OS to nie IMAGE/Soft a OS (system operacyjny) i nie będzie z założenia ŁATWY (choć w dużej mierze od użytkownika zależy jak dane "coś" jest bardzo skomplikowane). Będzie systemem dla osób otwartych, które mają już jakąś wiedzę o systemach linuxowych lub potrafią ją szybko nabyć. Każda osoba, która dotąd nie miała do czynienia z Linuxem i w istocie chcąca się czegoś nauczyć również da sobie radę. Nie będzie po prostu "ułatwiaczy" typu "jeden klik i już". Decydując się na instalację Graterlia OS, prosimy, pamiętaj o tej maleńkiej, acz ważnej UWADZE!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że przeczytałeś zawartość strony WWW. Bardzo zachęca to do wykonania czegokolwiek.

Dlatego zacytuję Ci coś ze strony WWW:

 

  UWAGA → system nie jest tworzony dla wszystkich. Tak jak jest wiele dystrybucji Linuxa, tak jest wiele IMAGE/Softów na tunery satelitarne. Jedne są łatwiejsze w obsłudze, a inne trudniejsze. Graterlia OS to nie IMAGE/Soft a OS (system operacyjny) i nie będzie z założenia ŁATWY (choć w dużej mierze od użytkownika zależy jak dane "coś" jest bardzo skomplikowane). Będzie systemem dla osób otwartych, które mają już jakąś wiedzę o systemach linuxowych lub potrafią ją szybko nabyć. Każda osoba, która dotąd nie miała do czynienia z Linuxem i w istocie chcąca się czegoś nauczyć również da sobie radę. Nie będzie po prostu "ułatwiaczy" typu "jeden klik i już". Decydując się na instalację Graterlia OS, prosimy, pamiętaj o tej maleńkiej, acz ważnej UWADZE!

 

 

 

Przeczytałem ten fragment ale … w pierwszym poście tego tematu napisałem że mam GOS na Arivie  - tam jest możliwość formatowania i inicjowania napędów z poziomu GUI - dlatego zadałem pytanie dotyczące takich możliwości na sofcie dla Zgemmy. Oczywiście poradziłem sobie z montowaniem z konsoli zgodnie ze wskazówkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu MIPS32EL mamy całkiem użyteczny System operacyjny. Wcześniej był mocno okrojony, a sama E2 dla SH4 niestety jest już starsza.

Nikt z nas nie zamierza przeszczepiać opcji z SH4 na MIPS32EL. Tym bardziej, że cel GOS dla MIPS32EL jest konkretny → wgrać, skonfigurować i aktualizować.

Reasumując - GOS nie jest dla tych co wgrywają soft kilka razy w tygodniu czy nawet dziennie, choć nikt nic nie zakazuje :)

Natomiast idąc tropem "wgrać, skonfigurować i aktualizować" obsługa dysku z poziomu dekodera w kwestii partycjonowania i formatowania jest mało przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...