Skocz do zawartości

Wsparcie dla arm7


Shouces
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad rok temu zadawałem już to pytanie ale być może coś się w tej kwestii zmieniło.

Przewidywane jest wsparcie dla tych tunerów? Poprzednim razem usłyszałem odpowiedź, że 4k nie ma standardu i nie warto w tym grzebać :/

Do tej pory używałem oficjalnego openpli oraz repozytorium graterli "all" ale w związku z ostatnimi zmianami jak wiadomo już tego nie mogę robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, kwestia funduszy zawsze będzie ciężka co niejednokrotnie pokazała już zbiórka na SH4.

Czy w takim razie graterlia free posiada repozytoria aktualizowane na bieżąco? Czy będą pojawiały się tylko cyklicznie jakieś większe aktualizacje?

Niestety nie jestem w stanie znaleźć takiej informacji na stronie pobierania a na forum mam tylko dostęp do działów kategoria ogólna i technika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graterlia OS Free występuje wyłącznie w wersji dla Vu+ Duo2, Vu+ Zero i Vu+ Ultimo.

Aktualizacje krytyczne, konieczne i bezpieczeństwa są na bieżąco. Inne co 6 miesięcy lub wcześniej jak uznam, że tak i już.

Repozytorium pakietów zawiera mniej pakietów niż Grateria OS dla członków ISUGOS. Jednak funkcja DVBx działa jak powinna.

Mała uwaga dla osób, które chciałby dodać repo GOS Free do wersji dla ISUGOS. Niestety pliki IPK są niekompatybilne.

 

ARM?

Teraz od kwietnia 2019 bedzie trochę lepiej, mniej zasobów potrzeba. Myślę, że wtedy coś z ARM się ruszy. Na razie nie mam konieczności użycia tunera 4K. Kilka meczy piłki kopanej + jeden czy dwa seriale to nie powód do rewolucji. Nie pisząc już o tym, że jakość 4K na SAT jest jednak tragiczna. Wynika to z wielu czynników ale o tym już gdzieś na forum pisałem.

 

Co do tego, do czego masz dostęp..

Pełny dostęp mają członkowie ISUGOS. Oni też mają pełne wsparcie GOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy próbie chociażby przejrzenia repozytorium gos free z poziomu PC wymagana jest autoryzacja.

Mam rozumieć, że na tunerze z wgranym softem wszystko łączy się bez problemu i jest dostęp do tego repo?

 

No nic, pozostaje czekać na lepsze czasy dla ARM :)

Cholernie brakuje mi takiego wsparcia jakie oferowała Graterlia, oficjalne repo openpli jest dużo bardziej ubogie chociażby w podstawowe aplikacje jak htop albo mc skompilowane bez wszystkich funkcji a temat cross compilingu pod arm jest mi osobiście obcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie, podobnie jak nie ma informacji, że jest tylko dla w/w grup.

Tak czy siak ja temat odpuszczam bo tunera na mipsel nie mam a dopytuję z czystej ciekawości jaka jest obecna sytuacja z systemem (bo jak już wspomniałem brakuje konkretnych, oficjalnych informacji).

 

Kiedy ruszą (o ile ruszą) prace nad GOS pod ARM być może uda mi się w jakimś stopniu pomóc a na ten moment pozostaje mi obserwować sytuację.

Szkoda, że praktycznie większa część forum została zamknięta dla wybranego grona osób. Fajnie było poczytać i porozmawiać w temacie tunerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie po to Wałęsa walczył o demokracie byście byli uzależnieni od image czy forum.

Wolność wyboru nadal istnieje w tym kraju na boxie możecie mieć co chcecie i obawiam się ze w kilka aspektach lepsze  ja wiem żeśmy się wszyscy uzależnili od Graterli ale po kilku dniach bulu jaki miałem przeszedłem na BH/OBH i sobie chwale.

Wiadomo wolelibyśmy mieć nadal Graterlie na zero4k czy ultimo4k ale ja jestem starego myślenia o image/skinach/pluginach/camach  czyli  "sat4all"  a nie  sat4... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie po to Wałęsa walczył o demokracie byście byli uzależnieni od image czy forum.

 

Skoro masz cały czas problem ze zrozumieniem, że GOS to nie IMAGE dostajesz ode mnie "w nagrodę" odpowiednią ilość % ostrzeżenia abyś już nie wypisywał tutaj tych bzdur. Pisz je na innych forach, gdzie są podobni do Ciebie i myśląc jak Ty za diabła nie są w stanie zrozumieć różnicy między OS a IMAGE. Takich tutaj nie potrzebujemy.


 

Co do tego dla kogo jest pełne forum...

Forum jest przede wszystkim wsparciem dla GOS. A wsparcie od niedawna oznacz wsparcie dla osób z ISUGOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...