Netflix

Zaczęty przez w.klik.d@gmail.com, 27 Sierpień 2018, 11:01:41

« poprzedni - następny »

w.klik.d@gmail.com

Czy istnieje możliwość dobudowania wtyczki (na wzór youtube) dla serwisu netflix w Enigma2?

Czy wymaga to abonamentu Premium?

P.s. Czy poniższe problemy są ogólne i czekają na poprawkę ?
1  problem z brakiem uśpienia hdd
2.błąd wtyczki (niedostępna) TempFanControl. Czy jest to większy problem, czy nie jest potrzebna (wykonałem instalacje od podstaw). Jak ewentualnie ją usunąć, Bo nie jest nigdzie widoczna.

tux

Od początku...
Przedstaw się i poinformuj nas co to za cudowny odbiornik posiadasz a może ktoś coś rzeczowego odpisze.
Graterlia OS
Vu+ Uno 4K SE (użytkowo), Vu+ Zero 4K (devel), Zgemma i55 (devel)

w.klik.d@gmail.com

Posiadam tuner nbox bsla 5800sx
Problem jak wyżej

tux

  • wtyczka od sterowania wiatrakiem działa jak jest zainstalowany odpowiedni moduł jądra - sprawdź czy jest zainstalowany;
  • usypianie hdd ← polecam lekturę forum;
  • NetFlix - może ja czegoś nie wiem, ale raczej NetFlix i podobne serwisy nigdy nie wyjdą na E2. Nie znalazłem nigdzie informacji o tym, że taka wtyczka istnieje :) Do tego gdybyś wiedział, co za "wnętrzności" posiada nBox to NetFlix raczej odpadłby na poziomie pomysły odpalenia go na nBox.
Graterlia OS
Vu+ Uno 4K SE (użytkowo), Vu+ Zero 4K (devel), Zgemma i55 (devel)

w.klik.d@gmail.com

Dzieki. Co musiałbym kupić (jaki tuner) pod e2 aby można było zrealizować ten pomysł oglądania Netflix ? (tuner musi obsługiwać uniicode).

tux

Możesz kupić każdy tuner z E2 pod warunkiem, że NetFlix go będzie wspierał.
Niestety - tak się nie stanie. Marzenia o Enima2 + NetFlix pozostaną marzeniami. Dlatego odpowiedź brzmi --- nie ma i nie będzie tunera z E2, który wspiera NetFlix.
Być może znajdziesz coś gdzie można wgrać np. Android i E2 oraz przełączać się między nimi. Tutaj na Android będzie NetFlix. Pytanie czy wygodne będzie przełączenie systemów na tunerze?
Graterlia OS
Vu+ Uno 4K SE (użytkowo), Vu+ Zero 4K (devel), Zgemma i55 (devel)

w.klik.d@gmail.com

Trochę mnie dziwi ta odpowiedź.

Przecież Youtube działa bez zarzutu, A Netflix jest porostu inną stroną. Nie zauważyłem aby poprzez http wymagał coś więcej niż Player.

Jeżeli chodzi o "wydajność" sprzętu to jestem spokojny skoro Youtube daje radę w Full hd.
Zresztą Netflix ma szeroką gamę rozdzielczości.

myszka20

Za to mnie dziwi Twoja odpowiedź, mam wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz. Na początek poczytaj o zabezpieczeniu treści za pomocą DRM. Potem możemy prowadzić dyskusje czy da się czy nie.
Graterlia OS: Zgemma H2S, ADB5800sx

bogdanm

Na VU+ jest cos w tym stylu czyli przez przeglądarkę Chromium uruchomienie strony netflixa o ile pamiętam to działa ktoś pisał o tym na dvhk.
Ale 90% ludziom chodzi o aplikacje netflixa i żeby to był właśnie cos w tym w stylu plugin.

tux

10 Wrzesień 2018, 14:08:39 #9 Ostatnia edycja: 10 Wrzesień 2018, 14:11:35 by tux
Ustalmy coś raz na zawsze.

Coś, ktoś kiedyś gdzieś pisał. Coś ktoś kiedyś zrobił....Coś ktoś kiedyś...
Problem jednak nie w tym, że "ktoś coś..." a w tym, że ludzie nie potrafią, nie chcą, nie wiem jak to napisać, czytać ze zrozumieniem.
NetFlix i inni tego typu dostawcy treści nie udostępniają ich na czym popadnie. Są aplikacja na telefon bo tam niewiele możemy "pogmerać", jest obsługa w Windows bo DRM jest w sumie pod Windows. Na innych Systemach działa to lepiej lub gorzej. Wyjątkiem jest trochę MAC, ale tam też część rozwiązań jest zamkniętych i nie jak w wolnym oprogramowaniu praktycznie wszystko na tacy.
Dostawcom takim jak NetFlix zależy na ochronie treści a tej na wolnym oprogramowaniu nie zapewnią na takim poziomie jak na oprogramowaniu poblokowanym gdzie tylko się da.

Jeżeli nadal ktoś twierdzi, że istnieje taka wtyczka dla E2 co obsługuje NetFlix (itp. dostawców treści) to niech ją pokaże a nie wypisuje, że "ktoś, coś...".
Jeżeli nadal ktoś twierdzi, że można taką wtyczkę ot tak napisać, udostępnić to zapraszam...można nawet stworzyć specjalny wątek na forum...niech ten ktoś się wykaże i napisze to czego nie ma.

Póki co temat dla mnie jest zamknięty.
To forum nie powstało aby nabijać posty w sprawach gdzie nie ma tak naprawdę nic do napisania.
Jeżeli ktoś ma konkretne dowody, że działa NetFlix na E2 to niech je ujawni. To, że tuner zdekoduje strumień nie znaczy, że będzie umiał przejść zabezpieczenia strumienia.
Swoją drogą...ciekawe, że oficjalne oprogramowanie VU+ czy DreamBoxa nie ma obsługi NerFlixa :)
Graterlia OS
Vu+ Uno 4K SE (użytkowo), Vu+ Zero 4K (devel), Zgemma i55 (devel)