Graterlia OS Premium - uwagi i błędy

Zaczęty przez tomciu, 17 Sierpień 2018, 20:36:58

« poprzedni - następny »

tomciu

28 Sierpień 2018, 22:31:02 #45 Ostatnia edycja: 28 Sierpień 2018, 22:37:57 by tomciu
Nie. Pisząc czysty system miałem na myśli jego instalację w dniu 17.08, ustawienie i zainstalowanie wszystkiego co mi trzeba. Po tym zabiegu zrobiłem sysbckp w dniu 19.08. Tuner dalej sobie normalnie działał. Jak pojawiła się ikona aktualizacji, to z pilota ją wgrywałem i restart tunera. Problemu z montowaniem nie było do weekendu.
Teraz przywróciłem system z kopii, którą wykonałem sobie 19.08 - automontowanie po restarcie działa. Zrobiłem aktualizację (tym razem z konsoli) i automontowanie dalej działa. Tego właśnie nie rozumiem.
Jeżeli piszę bez PL znaczków, to znaczy, że inaczej nie mogę.

tux

Ja niestety tymbarskiej. U mnie od zawsze działa OK.
Ale z drugiej strony w świcie Linux dla tunerów DVBx już chyba nic mnie nie zdziwi.
Graterlia OS
Vu+ Uno 4K SE (użytkowo), Vu+ Zero 4K (devel), Zgemma i55 (devel)

irasek85

Witam. Kupiłem miesiąc premium na próbę i po wpisaniu tego polecenia po ssh (dekoder nbox 5800 bzzb) do przypisania dekodera wywala mi taki błąd "-sh: regbox: not found" o co chodzi?

tux

Z całym szacunkiem....czytałeś w ogóle stronę WWW?
Odpowiem za Ciebie - NIE, nie czytałem ;(
Graterlia OS

irasek85

Aha faktycznie nie doczytałem... mój błąd.

tux

Polecam przeczytać dokładnie całą WWW!
Graterlia OS

tomciu

09 Wrzesień 2018, 00:05:12 #51 Ostatnia edycja: 09 Wrzesień 2018, 00:15:23 by tomciu
W jaki sposób można sprawdzić z poziomu tunera (GUI, konsola) do kiedy mamy ważną subskrypcję premium? Pytam, bo nie potrafię tego znaleźć.
Jeżeli tego nie ma, to może warto to dodać do regbox, lub stworzyć np.: regcheck

tux

Graterlia OS

tomciu

No faktycznie jest. A skoro już jest, to może TomTelos dorobi w Menedżerze ładną pozycję typu "Informacja o subskrypcji"?

Druga sprawa to niedokładne tłumaczenie i niedziałająca funkcja zaznaczone na dołączonym obrazku.
W tych trzech opcjach nagrania powinny być zastąpione wyrazem odtwarzania lub dłuższym odtwarzania nagrania

Trzecia to niedziałająca (przynajmniej u mnie) ostatnia z zaznaczonych opcji. Cokolwiek nie wybiorę, to po zakończeniu odtwarzania wraca do ostatnio oglądanego kanału.
System aktualny.

TomTelos

@tomciu

ad1 Pomyślimy
ad2 Tu muszę się głębiej zastanowić
ad3 Funkcja działa ale pod jednym ale wszystko zależy jak masz ustawioną opcje widoczną na obrazku.. Jeśli ustawisz na czerwono/nie to we wszystkich folderach funkcja zachowania będzie działać jaką ustawisz. Jeśli masz to zaznaczone na zielono/tak. To musisz konfigurować zachowanie dla każdego folderu gdzie masz coś nagrane lub inne pliki multimedialne. Ten ekran poniżej wywołujesz w lista nagrań > klawisz menu.
Graterlia OS Devel:
Zgemma H2S, Mut@nt HD1500, ADB5800sx