Graterlia OS Premium - uwagi i błędy

Zaczęty przez tomciu, 17 Sierpień 2018, 20:36:58

« poprzedni - następny »

tomciu

1.
Dzisiaj przy instalacji bitrateviewer sypie mi takim błędem w konsoli i gui:

GraterliaOS:/# opkg install enigma2-plugin-bitrateviewer
Collected errors:
 * calculate_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for enigma2-plugin-bitrateviewer:
 *      bitrate *
 * opkg_solver_install: Cannot install package enigma2-plugin-bitrateviewer.

Wczoraj z tego co pamiętam było ok.

2. Jest literówka w "Zarządzanie oprogramowaniem -> Informacje o tunerze -> Załdowane moduły kernela"
Jeżeli piszę bez PL znaczków, to znaczy, że inaczej nie mogę.

tux

Ad1 ← leci poprawka. Za kilka minut będzie już OK.
Graterlia OS
VU+ Duo2 (użytkowo), Zgemma i55 (devel)

TomTelos

Ad2. Przy następnej aktualizacji wtyczki będzie poprawione.
Graterlia OS Devel:
Zgemma H2S, Mut@nt HD1500, ADB5800sx

tomciu

Pacjent to Zgemma H5.2S+ a objawy ma takie, że nie pobiera aktualizacji z dnia 19.08.2018:

Cytuj19/8/2018
[GOS Premium] aktualizacja Enigma2 → 2018.08.19;
[GOS Premium] aktualizacja tłumaczenia Enigma2 (PL);
[GOS Premium] aktualizacja enigma2-skin-defaultfhd → 2018.08.18;
[GOS Premium] dodanie pakietu python-sitecustomizes;

GraterliaOS:/tmp# opkg update
Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/Packages.gz.
Updated source 'addons-all'.
Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/Packages.gz.
Updated source 'addons-mips32el'.
Downloading http://myszka20premium.graterlia.xunil.pl/release/Packages.gz.
Updated source 'myszka20'.
Downloading http://repositorypremium.graterlia.xunil.pl/release/all/Packages.gz.
Updated source 'gos-all'.
Downloading http://repositorypremium.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/Packages.gz.
Updated source 'gos-mips32el'.
Downloading http://repositorypremium.graterlia.xunil.pl/release/zgemmahd/Packages.gz.
Updated source 'gos-zgemmahd'.
GraterliaOS:/tmp# opkg upgrade
GraterliaOS:/tmp# opkg list-installed |grep enigma
enigma2 - 2018.08.15
enigma2-locale-pl - 2018.07.27
enigma2-picons-hotbird-polskie-400x170x8-myszka20 - 2018.08.20
enigma2-picons-weather-style-02 - 1.0.4
enigma2-plugin-bitrateviewer - 2018.07.05
enigma2-plugin-diseqctester - 2017.03.01
enigma2-plugin-dreamexplorer - 0.2.5
enigma2-plugin-epgimport - 0.9.12-15
enigma2-plugin-epgimport-rytecs-sources - 2017.11.16
enigma2-plugin-graphmultiepg - 2018.05.26
enigma2-plugin-hdmicec - 2018.03.28
enigma2-plugin-mediaplayer - 0.2.8
enigma2-plugin-mediascanner - 2.0.3
enigma2-plugin-mediaservice - 2018.08.15
enigma2-plugin-networkbrowser - 2018.07.29
enigma2-plugin-openwebif - 1.3.2-7
enigma2-plugin-oscamstatus - 0.61-r3
enigma2-plugin-osdpositionsetup - 2018.04.04
enigma2-plugin-pictureplayer - 0.2.6
enigma2-plugin-sherlock - 0.2.4
enigma2-plugin-shootyourscreen - 0.1.7
enigma2-plugin-signalfinder - 2018.05.18
enigma2-plugin-skinselector - 2018.03.29
enigma2-plugin-softwaremanager - 1.5.8
enigma2-plugin-spinnerselector - 0.2.2
enigma2-plugin-systemtime - 1.6
enigma2-plugin-tuxtxt - 2016.05.14
enigma2-plugin-vfdcontrol - 2018.08.02
enigma2-plugin-videomode - 2018.07.08
enigma2-plugin-vzaphistory - 1.0.5
enigma2-plugin-weatherplugin - 0.2.9
enigma2-plugin-wirelesslan - 2017.07.28
enigma2-skin-defaultfhd - 2018.06.28
enigma2-skin-infinityfhd - 2018.06.30
GraterliaOS:/tmp#

Jedynie co mi zaktualizowało to pikony od myszka20.
Przez weekend trochę bawiłem się tym tunerem i parę razy przywracałem system z kopii. Myślałem więc, że jest coś nie tak z dostępem do repo premium więc zrobiłem reaktywację z poprawnym wynikiem co widać w załączniku.

tux

20 Sierpień 2018, 21:36:43 #4 Ostatnia edycja: 20 Sierpień 2018, 21:44:30 by tux
Ostatnia aktualizacja czeka jeszcze na dwa pakiety.
Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem ;(

Nie dość, że mam awarie jednego z dysków (prywatnie) to jeszcze "kompilatornia" twierdzi, że najlepsze pliki po kompilacji to te co mają same kropki lib małpki jako zawartość :)

Nie chcę wam zepsuć tego co macie w tunerach. Dlatego jak tylko wszystko będzie gotowe poleci do UP. Może jeszcze w nocy.
Graterlia OS

tomciu

Mam trochę czasu, więc testowania Zgemm ciąg dalszy. Tym razem mam/jest problem z sysbckp w GUI. Z konsoli wszystko jest ok. Problem istnieje na H.2S z GOSS i H5.2S+ z GOSP.
H5 jest z czysto instalowanym systemem, H.2S leci na updatach od bodajże kwietnia.
Dodatkowo nurtuje mnie pytanie czy pliki nie powinny być pakowanie z uwzględnieniem struktury katalogów, tak jak ma to miejsce w plikach z działu Pobierz. Odpowiednio jest to [zgemma]->[h5]-> [pliki z obrazem] i [zgemma]->[h3]->[pliki z obrazem]. Teraz tych katalogów nie ma i trzeba je ręcznie tworzyć na pendrive.

tux

System kopii jest przygotowywany pod terminal. Nie przewiduję wersji GUI.
Co do plików z archiwum kopii to są to pliki do podmiany w oficjalnym archiwum :)
Przynajmniej na razie tak jest.
Graterlia OS

tomciu

Cytat: tux w 20 Sierpień 2018, 23:30:21System kopii jest przygotowywany pod terminal. Nie przewiduję wersji GUI.

To w takim razie do czego służy lub po co jest opcja widoczna na załączniku? Powyższe błędne formatowanie wyskakuje przy korzystaniu z niej.

tux

20 Sierpień 2018, 23:44:24 #8 Ostatnia edycja: 20 Sierpień 2018, 23:48:34 by tux
To jest dodatek z GOS Addons :)
Tutaj musi się wypowiedzieć opiekuj GOS Addons.

Ja odpowiadam za podstawowe repozytoria GOS a polecenie "sysbckp" od samego początku było narzędziem konsolowym.
Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, że @TomTelos używa tego w pakietach z GOS Addons. Po prostu ja (@tux) nie mam zielonego pojęcia jak działa to w GUI.
Szczerze pisząc to nie używam nawet 1/2 pakietów z repozytorium o czym już pisałem. Niemniej jednak "sysbckp" powinno działać.
Graterlia OS

tomciu

20 Sierpień 2018, 23:59:44 #9 Ostatnia edycja: 21 Sierpień 2018, 00:12:28 by tomciu
Rozumiem. Jest gdzieś rozpiska, kto za co odpowiada w GOS?

Przy okazji. Widzę, że usunąłeś dopisek test przy Zgemmach H5. To zmień jeszcze (H5/H5.2S/H5.2TC) na (H5/H5.2S/H5.2S+/H5.2TC), bo to są różne tunery. H5.2S posiada tylko 2xsat.

Edit:
Dzięki za info.

tux

Gdzieś chyba pisałem o tym co i kto, ale napisze raz jeszcze:
  • @tux → System Speracyjny + kompilacje + poprawki Systemu + zarządzanie całym GOS + koordynacja;
  • @Gaspar → System Operacyjny + kompilacje + poprawki Systemu;
  • @TomTelos → Repozytorium Addons + poprawki E2/Addons + ogólnie wtyczki dla GOS + poprawki Systemu;
  • @myszka20 → Repozytorium list kanałów i pikon @myszka20;
  • @richter → lista kanałów + pikony @richter;
Graterlia OS

TomTelos

@tomciu
W gui czy w terminalu to jest to samo. To że jest złe formatowanie i brak kolorków na gui to też wiem. Konsolowa enigma potrafi wyświetlać kolory ale nie w takim formacie jak jest to teraz napisane. Na chwile obecną na razie tak będzie. Dałem sobie to do todo i coś może poskrobie żeby to jakoś naprawić.
Graterlia OS Devel:

JaGrab3

@TomTelos, że tak spytam, może była by szansa zmontować skina MetrixHD pod pakiet Premium?
Formuler F1, GM Triplex 7162 GOS, ADB5800 BSKA - GOS2.0

TomTelos

Cytat: JaGrab3 w 21 Sierpień 2018, 21:13:22@TomTelos, że tak spytam, może była by szansa zmontować skina MetrixHD pod pakiet Premium?
Dało by się ale ja się tego nie podejmuje z dużo przerobienia. Pół roku temu to nie było by problemu 10 minut i jest dostosowane. Niestety ostatnio openpli z którego bazujemy poszła swoją drogą zmieniając koncepcje przycisków jak i również ostatnio klawiatury ekranowej i wiele innych rzeczy. Także teraz skórki z openatv źle się wyświetlają na openpli i gos i gdzie nie gdzie generują GS. Tak jak mówię każdy poszedł własną drogą: pli, atv, vti każdy z nich ma już całkiem inne rozwiązania i w szczególności skórki już nie są uniwersalne. I każdą trzeba dostosować od dzielnie pod wybrane image/os.
Openpli ostatnio wprowadzanymi zmianami w kodzie że tak powiem brzydko upierd..o prawie wszystkie skórki które wcześniej działały. Trend jest taki że każdy zespół czy to pli czy atv dba tylko o swój własny domyślny skin. Pli ma fullnighdhd a atv ma metrixa. A reszta musi w swoim zakresie aktualizować.
Na stan dzień dzisiejszy skórki które są regularnie na bieżąco aktualizowane pod openpli i GOS:
pli-hd
pli-fullhd
pli-fullnighthd
DefaultFHD
InfinityFHD
Glamour Aura HD
Graterlia OS Devel:

JaGrab3

Dzięki za wyjaśnienie. Szkoda trochę, bo metrix mi najbardziej leży pod względem wizualnym.

@TomTelos A z tą klawiaturą ekranową, to pamiętasz od kiedy ta zmiana nastąpiła?
Formuler F1, GM Triplex 7162 GOS, ADB5800 BSKA - GOS2.0