Skocz do zawartości

Jaki tunek po Sparku Triplexie


JaGrab3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

niestety padł mój spark triplex... najpierw przez ok rok gubił częstotliwości na transponderach,(znikały na liście kanałów), a wczoraj padła karta sieciowa... po restarcie tunera, tuner już się nie bootuje, tylko świeci zegar....

Zacząłem rozglądać sie za czymś pod graterlię, z dwoma głowicami pod FullHD, to co znalazłem:

Formuler f1 - jest tani, ale ma zewnętrzny zasilacz, więc pewnie nie będzie oszczędności zużycia energii przy standBy.

VU+ Solo2 - trochę droższy, ale w budżecie.

 

Który z tych dwóch, ew. może polecicie mi coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ten z zasilaczem zewnętrznym będzie oszczędny. Pamiętaj, że te zasilacze to przetwornice i same pobierają energię z gniazda sieciowego proporcjonalnie do tego ile same oddają na wyjściu.

Solo2 również ma zasilacz zewnętrzny z tego co pamiętam (poprawić mnie jak źle pamiętam).

 

Co ja bym wygrał?

Może Zgemma H3/H5?

 

Formuler F1/F3 jest przetestowany - podobno działa OK.

Solo2 - działa OK

Zgemma H3/H5 + Evo Nova Twin - działa OK.

Wszystkie nie są budżetowo kosmiczne.

 

Natomiast przy okazji skorzystam z tego wątku i napisze WYRAŹNIE - zamiast VU+ Zero kupić cokolwiek innego jak np. Zgemma H2H.

Przepłacanie za VU+ Zreo wraz z kłopotami jakie na nim będą (nagrywanie nie działa bez specjalnej paczki-obejścia) oraz za to, że działa wolniej np. od Zgemma i ma mniej wolnego FLASH na chwilę obecną uznaję za NIEWYTŁUMACZALNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 ma szybszy procesor (2x1300MB vs 2x750MHz) + Gigabit LAN. I tu koniec moim zdaniem ewentualnych plusów.

Realnie patrząc to wszystkie wyświetlacze są bo są. Przydatność? Może komuś się do czegoś przydają, dla mnie to gadżety - i tak 99% czasu używamy OSD na ekranie. Gigabit Lan? No jak ktoś dużo będzie przerzucał danych to się przyda. Jak raz na jakiś czas to i 100Mbp/s starczy.

I jeszcze procesor....przy normalnym użytkowaniu różnica pomiędzy 750 a 1300 w MIPS jest bardzo niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sparka, wygląda, że ma uwalonego ubota... podobno tylko Jtagiem go można ożywić....

 

Leży na dobre, czy jest problem z bootwaniem enigmy? Mam jeszcze jako rezerwowy odbiornik "sparka" i pamiętam, że parukrotnie zdarzyło mi się utracić zdolność bootowania, ale przełączenie na wbudowany soft i powrotnie, więc jeśli nie padł całkiem, to sprawdź czy próba przełączenia z enigmy na standardowy soft i z powrotem by nie pomogła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomaga. Nie reaguje na sekwencje power+up.

Jedyne co mogę właczyć, to power+OK i włącza się test wyświetlacza :(.

 

Na forach niemieckich znalazłem wypowiedzi, że tylko jtagiem się go da podnieść.

 

Dzięki za wyjaśnienie, z takim przypadkiem jeszcze nie miałem do czynienia, faktycznie wygląda że nie ma innej opcji niż jtag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tux[/member] może by warto zrobić arkusz na google docs i zlinkować go na stronie (odczyt dla wszystkich, zapis dla devel) gdzie sukcesywnie powstała by tabelka wspieranego sprzętu z podstawowymi parametrami i orientacyjną ceną. Łatwiej by wtedy było wybrać.

 

Tabelka w stylu:

https://en.wikipedia.org/wiki/Vu%2B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje 3 vu+ wpiszę ;)

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_U0JVywr9RfbaZIt1pOWl1MzzE0Ls1qK93h5AZSgwfc/edit?usp=sharing

kolumny, ich kolejność do ustalenia

 

zainteresowani dodaniem innych tunerów proszę do mnie - dam dostęp (potrzebne email z gmail)

 

Jeśli ktoś nie ma i nie chce mieć konta na gmail to zrobiłem arkusz roboczy z zapisem dla wszystkich

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1A7EmrA3BllzuYMDgYpTaBjDqAatAfQOwgTWapLSHkXQ/edit?usp=sharing

można tam wpisywać i dać mi znać bym przekopiował  dany tuner

 

jeśli ktoś ma lepszy pomysł na sprawną edycję i jako taką kontrolą nad popsuciem tabelki śmiało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...