Graterlia OS Premium

Zaczęty przez tux, 29 Czerwiec 2018, 23:37:55

« poprzedni - następny »

tomciu

17 Sierpień 2018, 11:42:48 #30 Ostatnia edycja: 17 Sierpień 2018, 11:54:20 by tomciu
Jeszcze tylko jedno pytanie techniczne. Konto opłaciłem, dostęp do repo Premium mam, ale co z forum? Trzeba do kogoś napisać, coś kliknąć?

Edit:
Dzięki..
Jeżeli piszę bez PL znaczków, to znaczy, że inaczej nie mogę.

tux

Przelogowałeś się?
Jak tak to wyczyść cookies.
Graterlia OS
Vu+ Uno 4K SE (użytkowo), Vu+ Zero 4K (devel), Zgemma i55 (devel)

bogdanm

Myślę ze mnie źle zrozumiałeś  nie jestem od żadnej konkurencji czy czegoś w tym stylu.

Po prostu chce zrozumieć przed zakupem co po zakupie dostane [ np. idę do salonu kupuje Honde to  dostaje [ alufelgi 16' ale mogę mieć 18' ; kolorów 8 do wyboru; 3 rodzaje wykończenia i 8 wersji spoilera; 10 silników ] wiec chciałem kolegę zapytać o cos w tym stylu tylko tylko o GOS.
Jakie są listy Richtera [ i mam 6 satelit wiec lista pod hotbirda tylko jest absolutnie za mało ].
Używam image na openmoltiboot wiec kolejne pytanie czy zadziała na nim  [ czy np. jak dam w flash GOS to mogę mieć na OMB VTI/BH/Pli ] np Bh daje mozliwosc dekodwania offline nagrania  i transcodingu streamu [ uzywam tego bardzo czesto ].

Poprostu jak czytam te linki co podales to obsolutnie nie wynika co da mi Premium [ ogolnie proponowalbym o wiele bardziej dokladny opis ] .

Jesli chodzi o pisownie; to tak mam bo jakie sie wprowadza i pracuje na cyferkach w pracy to sie nie zauwaza błędów pisowni [ i nie jest żadna próba obrażania kogoś ] . Zresztą jak się popatrzy na młodzież to za kilka lat potrzeba będzie zmieniać zasady pisowni  ......
Jeśli chodzi zablokowanie mi pisowni to ja sam mogę nie pisać więcej pytań.

tux

[info]
Chyba najpełniejsza odpowiedzią dla Ciebie będzie ta, że GOS nie jest dla Ciebie.
[/info]
Wynika to z tego, że nie zaznajomiłeś się z tym jak dostarczany GOS. Występują wyłącznie wersje NAND i tylko takie dla MIPS32EL (póki co tylko MIPS32EL, ale w planach jest też ARM) będą dostępne. Wynika to z tego, że jest to OS a nie IMAGE i nie będę zachodził w głowę kto i jak to uruchamia na jakiś MultiBootach czy też po chroot bo i takie przypadki miałem.
Raz wgrany System ma działać a nie służyć jako jeden z wielu czy alternatywa na coś.
Oczywiście jestem daleki od zabraniania używania innych softów :) Jednak po rozmowie swego czasu z pewną osobą, która używa GOS (nieoficjalnego) na VU+ Solo (tak, dobrze napisałem) wiem, że tam na MultiBoot w pewnym momencie już nie dało się odpalić GOS bowiem uruchamianie wyglądało tak, że wstawało jajko od softu X i potem był wykonywany chroot do softu Y i dalej init. Po tym jak nie mamy mdev a eudev wszystko diabli wzięli. Nic nie dało się już zrobić. W efekcie powstał OS do NAND (tam jest 120MB). Następnie katalogi dla E2 zostały zbindowane na PEN i dopiero wtedy instalacja E2. Działa do dzisiaj :)
Jednak to mnie nauczyło, że GOS ma być ładowany spójnie jako System a nie MultiBoot itp.

CytujPoprostu jak czytam te linki co podales to obsolutnie nie wynika co da mi Premium [ ogolnie proponowalbym o wiele bardziej dokladny opis ]
@Gaspar ładnie Ci wyżej zacytował fragment (jeden z wielu). Jeżeli choćby ten fragment nic Ci nie mówi to raczej kolejna cegiełka do tego abyś nie używał GOS. Po prostu oczekujesz czegoś zupełnie innego a to zapewni Ci tylko inny "wsad" do tunera.

CytujJesli chodzi o pisownie; to tak mam bo jakie sie wprowadza i pracuje na cyferkach w pracy to sie nie zauwaza błędów pisowni [ i nie jest żadna próba obrażania kogoś ] . Zresztą jak się popatrzy na młodzież to za kilka lat potrzeba będzie zmieniać zasady pisowni
Nie oznacza to, że możesz łamać regulamin. Nie interesują mnie inni. Ja staram się nie łamać regulaminu i z szacunku chocby tylko do mnie również nie powinieneś go łamać. Ty tymczasem próbujesz się usprawiedliwiać.
Nie ładnie.
Graterlia OS

bogdanm

Ok dziękuje ; to mam jasność jeśli chodzi o OMB.

Ja wole mieć image na penie bo jest to o wiele bezpieczniejsze jak box padnie to nie idzie w świat wszystko co tam jest tylko oryginale image puste z lista i ustawieniami sieci oraz hasłem do boxa co i tak mam inne image na OMB.

tux

Katalogi z danymi można bindować.
I tak np. /etc/oscam może być na PEN i podczas startu się montować.
Ale to oczywiście przykład.
Graterlia OS

TomTelos

Cytat: kusiu w 21 Sierpień 2018, 07:22:36Dzisiaj przeczytałem odp. od jednego użytkownika z devel którego bardzo cenię jak i każdego z was oraz nasz czas i irytujące jest że nawet picona nie pojawi się do aktualizacji ani nie zostanie wrzucona na forum by sobie dodać samemu, tylko będzie w OS Premium.
Mnie też serce boli z tego powodu.
Graterlia OS Devel:
Zgemma H2S, Mut@nt HD1500, ADB5800sx

tux

Przetłumaczysz to nam @kusiu na język zrozumiały dla każdego, a nie jedynie dla Ciebie?
Graterlia OS

kusiu

Nie ma tematu, proszę o skasowanie również tego postu.

scorpion

26 Sierpień 2018, 21:07:00 #39 Ostatnia edycja: 26 Sierpień 2018, 21:09:30 by tux
Proszę o pomoc. Musiałem postawić na nowo graterlię na VU+zero . Chcę wgrać repozytorium premium, wklejam odpowiedni kod z maila i dostaję info Błąd! Autoryzacja nie powiodła się.

[info]
EDIT tux:
Poprzedni Twój wątek wylądował w dedykowanym miejscu FORUM: https://forum.xunil.pl/index.php/topic,3973.0.html
Proszę abyś nie zaśmiecał forum.
[/info]