Graterlia OS Premium

Zaczęty przez tux, 29 Czerwiec 2018, 23:37:55

« poprzedni - następny »

stonebridge

No to w koncu stalo sie to co mowilem na poczatku roku. Ja jestem jak najbardziej za gos premium. Pozdrawiam

jojo

Czy z repozytorium premium można korzystać na odbiornikach SH4?

richter

Cytat: jojo w 22 Lipiec 2018, 14:15:45Czy z repozytorium premium można korzystać na odbiornikach SH4?

Nie

tux

Cytat: jojo w 22 Lipiec 2018, 14:15:45Czy z repozytorium premium można korzystać na odbiornikach SH4?
Należy zadać pytanie czy został  przeczytany regulamin GOS Premium.
Graterlia OS
VU+ Duo2 (użytkowo), Zgemma i55 (devel)

jojo

Mam problem z pobieraniem aktualizacji z repozytorium @richter
Tuner VU+ zero, dane do repozytorium premium zostały wpisane.

GraterliaOS:/etc/opkg# ls -la
razem 24
drwxr-xr-x  2 root root  880 08-02 20:13 .
drwxr-xr-x 42 root root 6472 08-02 20:18 ..
lrwxrwxrwx  1 root root   20 07-28 01:06 addons.conf -> /etc/opkg/addons.gos
-rw-r--r--  1 root root  290 07-26 23:04 addons.gos
-rw-r--r--  1 root root  141 07-26 23:04 arch.conf
lrwxrwxrwx  1 root root   22 07-28 01:06 myszka20.conf -> /etc/opkg/myszka20.gos
-rw-r--r--  1 root root   59 07-26 23:04 myszka20.gos
-rw-r--r--  1 root root  845 07-26 23:03 opkg.conf
lrwxrwxrwx  1 root root   11 07-28 01:05 release.conf -> release.gos
-rw-r--r--  1 root root  208 07-26 23:04 release.gos
lrwxrwxrwx  1 root root   21 08-02 20:13 richter.conf -> /etc/opkg/richter.gos
-rw-r--r--  1 root root   57 08-02 20:15 richter.gos
GraterliaOS:/etc/opkg# cat richter.gos
src/gz richter http://richter.graterlia.xunil.pl/release
GraterliaOS:/etc/opkg# opkg update
Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/Packages.gz.
Updated source 'addons-all'.
Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/Packages.gz.
Updated source 'addons-mips32el'.
Downloading http://myszka20.graterlia.xunil.pl/release/Packages.gz.
Updated source 'myszka20'.
Downloading http://repository.graterlia.xunil.pl/release/all/Packages.gz.
Updated source 'gos-all'.
Downloading http://repository.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/Packages.gz.
Updated source 'gos-mips32el'.
Downloading http://repository.graterlia.xunil.pl/release/vuzero/Packages.gz.
Updated source 'gos-vuzero'.
Downloading http://richter.graterlia.xunil.pl/release/Packages.gz.
Collected errors:
 * opkg_validate_cached_file: Failed to download http://richter.graterlia.xunil.pl/release/Packages.gz headers: Error.
GraterliaOS:/etc/opkg#

W czym może tkwić problem?

tux

Twój tuner nie jest przypisany do Premium. Przyczyny nie znam ponieważ nie odezwałeś się z informacją jaki był błąd podczas rejestracji tunera.
Ponadto od Premium jest osobna część forum. Tam należy zadać pytanie.
Graterlia OS

tomciu

Nazbierało mi się trochę pytań odnośnie GOSP, a żadnego Q&A na forum i stronie nie widzę, więc po kolei:

1) Jak identyfikowany jest odbiornik? Po adresie mac?
2) Co się dzieje jak wykupiona subskrypcja (np.: miesięczna) wygaśnie? Tuner zostaje przerzucony na repo GOS Standard? Co z zainstalowanymi pakietami z GOSP? Rozumiem, że dalej będą działały, ale ich aktualizacje nie będą dostępne?
3) Co z dostępem do wydzielonej części forum po wygaśnięciu subskrypcji? Będzie wyłączony?
4) Co z przywracaniem systemu z kopii zrobionej przez sysbckp? Trzeba za każdym razem aktywować na stronie "GOS Premium - Przywracanie subskrypcji"? No i jak to się ma do sytuacji po wygaśnięciu subskrypcji? Będzie działać?
5) Czy stały dostęp tunera do internetu jest potrzebny?

BTW: Te rabaty procentowe przy zakupie dostępu to IMO są źle policzone, albo ja nie rozumiem sposobu tychże obliczeń.
Przyjmując jako bazę jeden miesiąc za 15 zł, to roczny dostęp wynosi 180 zł. Wykupienie od razu na rok 160 zł, czyli (100-160/180)*100%=11%, a nie 16% jak jest na stronie.
Jeżeli piszę bez PL znaczków, to znaczy, że inaczej nie mogę.

tux

Cytuj1) Jak identyfikowany jest odbiornik? Po adresie mac?

Na to pytanie odpowiedzi nie uzyskasz. Tajemnica nasza :)
Cytuj2) Co się dzieje jak wykupiona subskrypcja (np.: miesięczna) wygaśnie? Tuner zostaje przerzucony na repo GOS Standard? Co z zainstalowanymi pakietami z GOSP? Rozumiem, że dalej będą działały, ale ich aktualizacje nie będą dostępne?
Częściowo odpowiedź masz w regulaminie GOS Premium.
Nie da się wrócić do Standard bez reinstalacji, a przynajmniej nie w prosty sposób i nie bez konsekwencji.
Nie przewidziano tej opcji i raczej nikt nie będzie myślał w tym kierunku.
GOS bez opłaty działa dalej, ale nie masz dostępu do repozytorium pakietów.
Innych konsekwencji nie przewidziano.

Cytuj3) Co z dostępem do wydzielonej części forum po wygaśnięciu subskrypcji? Będzie wyłączony?

Taki jest plan :)

Cytuj4) Co z przywracaniem systemu z kopii zrobionej przez sysbckp? Trzeba za każdym razem aktywować na stronie "GOS Premium - Przywracanie subskrypcji"? No i jak to się ma do sytuacji po wygaśnięciu subskrypcji? Będzie działać?
Kopie można wgrać i będzie działać, ale tylko na tym konkretnym tunerze. Na innych "wywali" błąd autoryzacji.

Cytuj5) Czy stały dostęp tunera do internetu jest potrzebny?

Tylko do obsługi repozytorium.
Graterlia OS

tomciu

Cytat: tux w 16 Sierpień 2018, 15:22:22
Cytuj2) Co się dzieje jak wykupiona subskrypcja (np.: miesięczna) wygaśnie? Tuner zostaje przerzucony na repo GOS Standard? Co z zainstalowanymi pakietami z GOSP? Rozumiem, że dalej będą działały, ale ich aktualizacje nie będą dostępne?
Częściowo odpowiedź masz w regulaminie GOS Premium.
Nie da się wrócić do Standard bez reinstalacji, a przynajmniej nie w prosty sposób i nie bez konsekwencji.
Nie przewidziano tej opcji i raczej nikt nie będzie myślał w tym kierunku.
GOS bez opłaty działa dalej, ale nie masz dostępu do repozytorium pakietów.
Innych konsekwencji nie przewidziano.

Czyli, jeżeli dobrze rozumiem, repozytorium będzie całkowicie wyłączone. A co z np.: poprawkami bezpieczeństwa?
Myślałem, że po wygaśnięciu opłaconego okresu dostęp do darmowej części zostaje, no chyba że to technicznie ciężkie do rozwiązania z powodu na przykład zależności między pakietami.

Cytuj3) Co z dostępem do wydzielonej części forum po wygaśnięciu subskrypcji? Będzie wyłączony?
Taki jest plan :)

Proponowałbym zostawić tryb tylko dla odczytu

tux

CytujCzyli, jeżeli dobrze rozumiem, repozytorium będzie całkowicie wyłączone. A co z np.: poprawkami bezpieczeństwa?
Myślałem, że po wygaśnięciu opłaconego okresu dostęp do darmowej części zostaje, no chyba że to technicznie ciężkie do rozwiązania z powodu na przykład zależności między pakietami.

Za mocno to się w pewnych momentach rozjeżdża i nie ma żadnej gwarancji, że zawsze da się przejść na Standard.
Owszem - próbować można, ale na każde sto osób co spróbuje zazwyczaj statystycznie 80-90 nie przejdzie tego procesu i będzie wieszać psy na GOS. Dlatego oficjalnie nie ma tej opcji i nie będzie. Jak ktoś wie co i jak, potrafi sobie ręcznie pozmieniać pliki, przeinstalować potem odpowiednie pakiety to nic nie stoi na przeszkodzie. Ja jednak przepisu nie podam bo będę musiał wziąć odpowiedzialność za to, a jak pisałem wyżej - raczej jest to niemożliwe.

Cytujoponowałbym zostawić tryb tylko dla odczytu
Nie jest to technicznie możliwe. Albo jesteś członkiem i masz rangę "GOS Premium", albo jej nie masz.
W sumie, to cały GOS Premium to aktywne wsparcie GOS. Raczej nikt nie myślał o opcjach, że ktoś się wypisuje ale pozostają mu jakieś przywileje.
Graterlia OS

tomciu

Wszystko jasne. Na razie dla testu wykupiłem dostęp na miesiąc, później zobaczę co dalej.
Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Jeżeli w trakcie aktywnej subskrypcji (głównie tej półrocznej czy rocznej) zmienię dekoder, to muszę wykupić nową czy ta stara zostanie przepisana na nowy tuner?

tux

Jeżeli potwierdzisz, że zakupiłeś nowy tuner to da się przenieść.
Przeczytaj Regulamin - proszę...tam to jest napisane!
Graterlia OS

bogdanm

Ja nie mam nic do wersji premium ale może ktoś napisze co ten premium  da userom  mających np.  VU+ boxa ?
- widze ze jest lista richtera ale na jedna satke [ sa tez na inne }  cos jak dawniej robil richter na 12 satelit ?

- a co innego ?

@tomciu ; no i co dal ci nowego/fajnego/rewolucyjnego/interesującego ...... bo samo repo to mysle ze mało .

Gaspar

17 Sierpień 2018, 10:23:30 #28 Ostatnia edycja: 17 Sierpień 2018, 10:27:16 by Gaspar
@bogdanm, a rzuciłeś choćby okiem tutaj ?...
A z Regulaminu choćby ten akapit:
CytujCzłonkowie ISUGOS z aktywnym kontem członka ISUGOS dostają dostęp do Graterlia OS Premium, gdzie między innymi:

pakiety Systemowe są zawsze w najnowszych wersjach (o ile to możliwe);
    aktualizacje Systemu są wydawane na bieżąco i dotyczą całego Systemu Operacyjnego, a nie tylko poprawek zaliczanych do krytycznych/bezpieczeństwa jak w standardowej wersji Graterlia OS;
    repozytorium pakietów zawiera znacznie więcej pakietów niż standardowa wersja Graterlia OS;
    są pakiety umożliwiające korzystanie z funkcji multimedialnych Enigma2 i/lub Systemu Operacyjnego (np. odtwarzanie treści MKV przez Enigma2, udostępnianie zawartości dysku poprzez minidlna);
    są dodatkowe listy kanałów (wkrótce) oraz zestawy pikon;
    są dodatkowe pakiety rozszerzeń dla Enigma2 (wkrótce);
    jest pełne wsparcie dla Systemu Operacyjnego Graterlia (na najwyższym poziomie, jaki będzie można w danym momencie zapewnić) w wydzielonej części forum Graterlia OS;

Na czerwono w cytacie podkreśliłem również pewną małą, aczkolwiek pewnie dającą troszkę do myślenia rzecz... :)
Vu+ Ultimo (użytkowo+devel), Zgemma i55 (devel, thx @tux), 2x strucle nBox (jeszcze żyją) - pod opieką ponadto 1x VU+ Solo2 i 1x Vu+ Duo

tux

@bogdanm
Ostatnio bardzo trudno mnie wytrącić z równowagi. Tobie jednak się to po części udaje.
Nie wiem, czy jesteś tu na forum, bo ,,zatrudniła Cię konkurencja", której jest nie w smak od samego początku to, co robię, czy też samemu masz aż tak ograniczone myślenie, i wyśmiewanie wszystkiego, co ktoś robi, jest w Twojej naturze.
Nic innego logicznego nie przychodzi mi na myśl. Oczywiście nie mam zamiaru obrażać nikogo, ale po ilości wpisów tylko i wyłącznie na konkretny temat (od samego początku GOS Premium i nie tylko) przez użytkownika @bogdanm można odnieść właśnie takie wrażenie, jak napisałem.

@bogdanm odpowiem Ci na to:
CytujJa nie mam nic do wersji premium ale może ktoś napisze co ten premium da userom mających np. VU+ boxa ?
    - widze ze jest lista richtera ale na jedna satke [ sa tez na inne } cos jak dawniej robil richter na 12 satelit ?
    - a co innego ?
    @tomciu ; no i co dal ci nowego/fajnego/rewolucyjnego/interesującego ...... bo samo repo to mysle ze mało .
Zacznijmy od tego, że jak już coś piszesz na forum to nie łam regulaminu i pisz zgodnie z zasadami pisowni języka polskiego. Dla Ciebie ,,zjadanie" polskich znaków, niestawianie przecinków gdzie być powinny czy też spacja po ,,znaku zapytania" to nic strasznego. Dla mnie jest to brak poszanowania dla osoby, która to będzie czytać. Czy Tobie wolno łamać regulamin? A może wolno Ci jedynie szydzić z tych co Tworzą GOS i użytkowników GOS?

Teraz co do Premium...
Jak już ustaliłem wyżej, nie masz poszanowania dla języka polskiego, więc nie mam co wymagać, abyś sam wpadł na to, że GOS Premium to przede wszystkim aktywne wsparcie GOS. Nie mam co wymagać, ponieważ raczej nie przeczytałeś ani tego https://graterlia.xunil.pl/index.php/Graterlia_OS_Premium ani tego https://graterlia.xunil.pl/index.php/Regulamin_GOS_Premium
Po lekturze tych dwóch linków miałbyś już większy obraz tego, co to jest Graterlia OS Premium.
Powinieneś również przeczytać to (sądzę, że tego również nie przeczytałeś - może jest za długie?) https://graterlia.xunil.pl/index.php/Cechy_Graterlia_OS

Po lekturze tych linków ujawnia się obraz Graterlia OS Premium.
Gdybyś znał historię GOS (też można przeczytać na WWW GOS) to wiedziałbyś, że GOS jest inny od samego początku i dlaczego jest inny. Dlaczego nie jestem w stanie używać innych softów, co mi tam przeszkadza, czego tam nie mam.
Po latach udostępniania GOS okazuje się, że nie jestem sam. Może Cię to boleć, ale są użytkownicy GOS i chcą używać tego Systemu Operacyjnego. Twoje wypowiedzi są dla mnie i dla osób, które używają GOS obraźliwe. Dla Ciebie GOS musi mieć jakieś wodotryski, by być Premium. Dla mnie udostępnienie większego repozytorium pakietów, których wcale nie muszę udostępniać już jest Premium, a cel samego GOS Premium opisany został w tekstach z linków wyżej. Z resztą - poniżej też po części będzie informacja o tym.

Czy ty naprawdę uważasz, że to wszystko robi się samo? Że to tylko skompilować, zbudować pakiet i dać do repo? Niestety odnoszę takie wrażenie, że właśnie myślisz w ten sposób. Przy czym nie widzę jakoś, abyś sam coś udostępnił jak System Operacyjny. Gdzie jest Twoje dzieło, abyśmy mogli podyskutować na temat tego, jaki to wspaniały Soft na tuner wykonałeś? A może jest? Jak jest, to poproszę o informację o tym. Piszę całkowicie poważnie. Przecież może to być coś o wiele lepszego od GOS i po co ja się tak męczę? Póki co, na razie czytamy Twoje wypowiedzi, które ewidentnie wyśmiewają GOS.

Argumentów brak? Może odniesiesz się do tego https://graterlia.xunil.pl/index.php/Cechy_Graterlia_OS
Może napisz jak to łatwo jest dostępne na innych softach? Pewnie zapytasz o jakieś przykłady?
No to napisz nam, w którym sofcie na tunery nie ma BusyBox? Nie mam ochoty używać ,,wykastrowanych" poleceń z BusyBox. Czego się tam człowiek nie tknie to wiecznie sprawia problemy. Owszem...oglądaczowi telewizji pewnie nie, ale komuś kto to przygotowuje aby oglądacz mógł oglądać robi już ogromną różnicę.
A może wskażesz mi soft, który można na bieżąco aktualizować przez LATA? Opkg update && opkg upgrade i nic więcej? Pewnie znajdzie się kilka - prawda?
A to tylko część tego wszystkiego. Tobie prawdopodobnie jest i tak bez różnicy czy wgrać 1432 raz soft od nowa, ale możesz wierzyć lub nie, są tacy co tego NIENAWIDZĄ! Odzywają się do mnie ludzie, co mają softy wgrane od 2016 roku (dla MIPS32EL) i jakoś działa. Czasem coś trzeba ,,przekonserwować" ale ogólnie działa.

Uwierz wreszcie, że nie każdy używa tunera do wszystkiego co się da. Użytkownicy GOS to w przewadze Ci, co szukają softu, który obsługuje to, do czego tuner powstał z założenia - obsługi DVBx. Im funkcje ,,wodotrysków" nie są potrzebne. Cenią sobie stabilność i możliwość aktualizacji bez wiecznego wgrywania od nowa. Taka mała rzecz, a tak trudna to pojęcia - prawda?

GOS Premium powstało przede wszystkim jako aktywne wsparcie GOS. Nie da się bowiem dalej przy tak dużej ilości tunerów, tak dużej ilości wejść na WWW czy tak dużej ilości pobrań softu/pakietów funkcjonować za darmo.
Serwery darmowe nie wytrzymają nawet jednego promila tego ruchu, co mamy nie pisząc już o tym, że nie jeden pakiet jest kilka razy za duży objętościowo, aby wgrać go na taki serwer.
Serwery za kilka/kilkanaście złotych miesięcznie tez nie dają rady. Zawsze, raczej prędzej niż później, admin brutalnie pisze maila, że ruch za duży i im ,,wszystko zamula".
Podejrzewam, że o tym też @bogdanm nie pomyślałeś? Czyżby @tux miał za to wszystko zawsze płacić z własnej kieszeni?
Ustalmy tutaj coś...ja nie muszę nic udostępniać. To co robię, jest tylko moją dobrą wolą i moim hobby. Tak jak szybko powstał GOS, tak szybko może zniknąć. Może o to CI chodzi @bogdanm?
Osobiście nie używam nawet połowy tego, co jest w repo. Nie jest mi to do szczęścia potrzebne. Natomiast ludzie często potrzebują tych pakietów. To może im je wykonasz @bogdanm? Masz czas, masz kasę na serwery - co za problem? Udostępnienie tego za 10zł/mieś też jakoś zorganizujesz na własną rękę?

GOS nigdy nie był nastawiony na zarabianie. Ale ktoś musi te tysiące złotych rocznie zapłacić za to, że można pobrać softy, pakiety, że działa forum. To za darmo się nie kręci.
Ostatnia zbiórka, jaka była zorganizowana to 1/3 potrzebnej kwoty i nawet z zebraniem tego był problem! Tak - @bogdanm - nawet 1/3 kwoty została zebrana w wielkich bólach.
Mnie nie stać już na to aby w przyszłym roku, około kwietnia wywalić ~10tyś zł na to, aby moje hobby działało dalej.
Tak więc, albo GOS Premium, czyli aktywne wsparcie GOS, albo nastąpi duże ograniczenie pakietów i wsparcia. Pozostanie tylko to, co używam osobiści + kilka tunerów we wsparciu. Wyłączę forum (ono jest dla użytkowników @bogdanm, a nie dla mnie). Ograniczę wpisy na WWW.

Ci, co wykupili Premium, myślę, że też mogli by napisać dużo na temat tego, jak wygląda wsparcie z mojej strony i innych z GOS. Co ciekawe, póki co Premium wykupiły osoby, które posiadają jakąś tam wiedzę na temat Linux czy tunerów i naprawdę można wiele razem zrobić. Atmosfera takiej współpracy też jest zupełnie inna.

Także @bogdanm - napisz coś, co będzie miłego/neutralnego albo zamilknij. Jak się nie powstrzymasz, to są narzędzia na forum, aby powstrzymać Cię odgórnie. Nikt nie chce tego robić, ale jak będzie trzeba to będzie trzeba. Twoje wypowiedzi odbiegają od ,,kultury tego forum".
Graterlia OS