Skocz do zawartości

Graterlia OS Premium


tux
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj tux i ekipa jeśli dla mnie tunery to nie "choinka" i chce korzystać z tunera satelitarnego jako sprzętu do odbioru SAT, powinienem wykupić Graterlia OS Premium? Wiem że wszystko kosztuję i wolę wspierać opłatą na serwer (może inni też zrozumieją jeśli korzystają z Graterlia OS i lubią tą mini dystrybucję linux to na tyle użytkowników wysupłać dosłownie gorszę powinno być "pestką") czy po prostu już nie będzie to wyglądać jak obecnie i priorytetem będzie OS Premium? Tak jak pisałem "kombajn" multimedialny mnie nie interesuję, do tego są inne sprzęty - tuner ma służyć do odbioru SAT, od Tyle albo aż Tyle.

 

P.S - Cenie waszą pracę, czas jak i wiem że robicie to z pasji dla tego Graterlia OS nie ma konkurencji osobiście dla mnie i długo nie będzie mieć a inni mogli by się od was uczyć, tylko czy nie brakło by im lat? No właśnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na to pytanie tak....

Dla MIPS32EL obecnie są dwie "jakby wersje" Graterlia OS.

  • Graterlia OS Standard. Tutaj masz tylko pakiety dla DVBx oraz kilka dodatkowych systemowych. Ogólnie nie ma tam nawet Midnight Commnder. Można spokojnie oglądać TV bo ta funkcja działa OK. Listy kanałów + pikony są aktualizowane "tak jak są" czyli nie zawsze będzie to na bieżąco ale prędzej czy później aktualizacja będzie :) i to dostępna z OPKG a nie ręcznie :) Aktualizacje tej wersji będą wychodzić raz na kilka miesięcy (prawdopodobnie w cyklu sześciomiesięcznym) z wyłączeniem aktualizacji krytycznych/bezpieczeństwa - te będą na bieżąco;
  • Graterlia OS Premium. Tutaj wszystkie pakiety będą aktualizowane na bieżąco lub prawie bieżąco bo czasem jakaś aktualizacja może być cięższa do wykonania. Do tego są dodatkowe pakiety systemowe (np. jak wspomniany wyżej Midnigh Commnder), dodatkowe pakiety wtyczek E2 (za chwilkę), pakiety umożliwiające korzystanie z funkcji multimedialnych E2, na bieżąco aktualizowana lista kanałów (za trochę więcej niż jedna) myszka20[/member] + zestawy pikon do tej listy (list jak będzie ich już więcej). Dodatkowo tutaj jest pełne wsparcie, a od przyszłego tygodnia będzie do tego wydzielony fragment forum.

 

Której zatem wersji Graterlia OS dla MIPS32EL użyć?

Ja za Ciebie nie podejmę decyzji. Mogę tylko napisać, że wersja standardowa była, jest i będzie tak długo jak starczy mi sił. Natomiast wersja Premium będzie obecna tak długo jak się da. Wszystko zależy od konkretnej liczby osób jaka przystąpi do ISUGOS.

Zbiórka na serwery pozwala na utrzymanie wersji standardowych Graterlia OS i póki uzbieramy na to, Graterlia OS Standard będzie udostępniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niepokojące, cóż zobaczymy jak będzie - dwie aktualizację na rok. Zbiórka już nie pamiętam ile była na serwery, przeszło 3 tys.? To jestem wstanie zrozumieć ale mam obawy że możecie starać się by OS Standard wkrótce nie miał nawet wtyczki do sprawdzenia sygnału, pikony nie będą pojawiać się na forum, a aktualizację będą tak jak by ich nie było a pytanie o to czy tamto usera Standard będzie zlewane. Nie stoi nic na przeszkodzie żeby zrobić aktualizację na OS premium ale jak się doczytałem nie będzie możliwości przełączenie na gałąź standard, reasumując wszystko jest za świeżę i mogę gdybać, trochę pogubiłem się chyba w tej nowej polityce i nie wiem dokąd zmierza Graterlia OS, łatwiej mi jest zrozumieć jeśli wprost było by napisane nie mamy czasu na xyz potrzebujemy wkładu finansowego na zyx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że GOS Standard nie będzie miał aktualizacji.

Wręcz przeciwnie!

Zamiast bezproduktywnie pisać co będzie zobacz co jest dostępne w repozytorium pakietów dla GOS Standard: http://repository.graterlia.xunil.pl/release/

To co tam jest zostaje. Nie zamierzam tego okrajać. No poza ewentualnie ilością tunerów ale to jest w planach wyłącznie po analizie co faktycznie jest pobierane z serwerów i nie wcześniej niż za kilka miesięcy. Może się bowiem okazać, że np. 12 typów softów nie jest pobierana w gołe czy np. pobrano je 5 razy. No ale to przyszłość.

 

Zbiórka już nie pamiętam ile była na serwery, przeszło 3 tys.? To jestem wstanie zrozumieć ale mam obawy że możecie starać się by OS Standard wkrótce nie miał nawet wtyczki do sprawdzenia sygnału, pikony nie będą pojawiać się na forum, a aktualizację będą tak jak by ich nie było a pytanie o to czy tamto usera Standard będzie zlewane

To co wyżej zacytowałem jest dla mnie krzywdzące. Prawdę pisząc, po tym tekście mam ochotę poczekać do kwietnia 2019, nie ogłaszać zbiórki w 2019 i zakończyć to co jest. Jest mi diabelnie przykro. Już teraz mógłbym zostawić samo PREMIUM. Nikt mi nie zabroni! Ale czy to zrobiłem? Otóż nie. Dalej jest dostępne GOS i dalej zgodnie z zasadami ze strony WWWW GOS. Cytuję:

 

UWAGA → Urządzenia, na których można zainstalować Graterlia OS, to tunery DVBx i służą do odbioru telewizji i radia w standardzie DVBx. Graterlia OS jest systemem przygotowywanym właśnie w tym celu.

Niedawno dodałem tam zdanie dodatkowe:

Wszystkie funkcje dodatkowe dostępne są w Graterlia OS Premium i działają tak dobrze jak to możliwe w danym momencie.

Także nadal to co robię, robię jak zawsze. Problem będzie dotyczył tych, dla których kluczową kwestią jest "choinka" czyli "Domowe centrum Rozrywki". Ta opcja jest koszmarnie rozbudowana. To nie jest jedna wtyczka, a wtyczka + kilkadziesiąt pakietów + masa pracy. Ten co nie spróbował tego zrobić samemu nie ma zielonego pojęcia o czym mowa. Przy czym chciałbym zauważyć, że w GOS wszystko jest wykonane zgodnie z pewnymi założeniami, jest to Mini Dystrybucja Linux. Nie można tego porównać do np. kompilacji OpenXXX (np. OpenPLi czy OpenATV, OpenVix, itd.). W GOS praktycznie wszystko jest ułożone inaczej i wprost skompilowane "coś" np. miniDLNA nie da się przenieść z np. OpenATV do GraterliaOS. Przywołane przeze mnie miniDLNA to nie jeden pakiet, a także np. FFMPEG. Wystarczy, że jest nowe FFMPEG i przy okazji trzeba zaktualizować miniDLNA.

Można by tak pisać bez końca.

Dlatego funkcje dodatkowe są w PREMIUM. Jeżeli się przyjmie PREMIUM to OK, dam rade to ciągnąć. Jeżeli nie, zostanie Standard na którym się skupię i tyle. Wtedy nawet Standard będzie miał częściej aktualizacje.

łatwiej mi jest zrozumieć jeśli wprost było by napisane nie mamy czasu na xyz potrzebujemy wkładu finansowego na zyx

Prawdę pisząc, nie raz już o tym trąbiłem.

GOS się rozrósł. Bardzo rozrósł. Wymagania użytkowników są coraz większe. Nie da się tego dalej robić jak dotychczas.


 

I na koniec...

Zbiórka na serwery to jedno, a wkład własny w GOS to drugie.

Wy widzicie te 3tyś na serwery, serwery które tak naprawdę potrzebne są wyłączenie po to aby umożliwić wam pobranie GOS, pakietów z OPKG i porozmawianie na Forum.

Ja widzę w tym też masę czasu przed komputerem, zakup dysków, pendive'ów, tunerów i wszystkiego co potrzeba aby się to kręciło.

Gdybym chciał dalej prowadzić to hobystycznie to zostało by VU+ Duo2, VU+ Zero , Zgemma H2S. Nawet SH4 poszło by już do piachu. Dodatkowo jeszcze coraz częściej ludzie wiercą dziurę w brzuchu o ARM (słynne 4K).

Ogólnie to nie chce mi się dalej pisać i nawet nie będę.

Za bardzo mnie to boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem tux@ w moich wypowiedziach więcej pytań niż stwierdzeń nawet jeśli nie ma tam znaków.. Naprawdę nie trzeba mi uświadamiać ile to wszystko zajmuje czasu, czasu i jeszcze raz czasu nie wspominając już o umiejętnościach i dużej wiedzy, jeszcze raz Szacunek. Po prostu sądziłem że OS staje się płatny i już nic nie będzie jak dotychczas. Jeśli użytkownicy mają "parcie" na kombajny multimedialne i myślą że osoby z devel to roboty, grzebiące w kodzie na zawołanie gdzie tylko każdy ma żądania i nie rozumie że wszystko potrzebuje jakiegoś "zaplecza" do prawidłowego działania, dla mnie wówczas staje się teraz jasne i oczywiste powstanie drugiej wersji Premium.

 

Jeśli coś zabrzmiało dziwnie wcześniej, było to pisane na gorąco. Ja Dziękuję wam za to że jesteście i liczycie się z innymi szkoda tylko że inni często nie liczą się z wami, tylko żyją w przekonaniu że im się wszystko należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma się co szczypać jak będzie tak będzie.

Ja tam jestem z wersją premium niech sobie będzie jak tak myślą developerzy.

Trzeba poczekać co nam da więcej ta wersja w wersji premium od innych image.

Wyjdzie w praniu czy to kogoś zainteresuje ktoś będzie chciał byc w tym premium.

Takie rudrem jest premium i maja no swój oryginalny skin itd. A i tak ludzie psioczą; zobaczymy co tutaj bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Często wgrywam znajomym OS... Teraz to będę musiał wgrywać im OpenATV.

 

Mam się czegoś bać?

Dla mnie możesz wgrać znajomym cokolwiek. Nie zmuszam do niczego.

Natomiast to co napisałeś daje dużo do myślenia...OpenVPN, wgrywanie softu znajomym...

Nic nie sugeruję, ale dziwnie to brzmi.



Podejrzewam, że nie przeczytałeś tego co napisałem na WWW GOS.

Zacytuję tutaj fragment:

 

Dla mnie naprawdę duża część repozytorium pakietów może nie istnieć i nie ukrywam, że obecnie większość czasu poświęcam na utrzymanie tej części repozytorium, która mnie zupełnie nie interesuje. Prawdę pisząc, z tych niepotrzebnych mi pakietów, nie mam nawet jednego pliku, a co dopiero pisać o całych pakietach. Z wielką ulgą przyjąłem komunikat OpenPLi (Enigma2), że wydzielają funkcje multimedialne do osobnej wtyczki. Dzięki temu pozbyłem się z dekodera kolejnych pakietów, w tym Gstreamer.

 

Jest to całkowita prawda. Nie każdy może się z tym zgadzać.

Dla mnie możesz wgrać komu chcesz, co chcesz. Nie bardzo rozumiem po co to piszesz tutaj?

Na pewno nie spowoduje to zmiany mojej decyzji.

 

W tym momencie napiszę coś bardzo jasno.

GOS Premium utrzyma się tylko jak będą użytkownicy. Jak napisałem na stronie WWW GOS:

 

Aby móc dalej „dostarczać” Wam GOS z tym, czego potrzebujecie, powstaje Graterlia OS Premium, do którego dostęp będą mieć członkowie Internetowego Stowarzyszenia Użytkowników Graterlia OS”, w skrócie ISUGOS.

 

Niestety jest to prawda, GOS Premium powstał dla WAS, nie dla mnie. Ja naprawdę nie potrzebuje tych dodatkowych pakietów. To co jest mi potrzebne, to z czego korzystam daję publicznie. Jest to standardowe repozytorium. Będzie ono dostępne tak długo jak będą finanse na serwery aby to udostępnić oraz tak długo jak będzie mi osobiście GOS potrzebny. Obecnie na serwery udało się uzbierać, a GOS dla MIPS32EL ma się dobrze w wersji takiej jak używam. Podejrzewam, że tak jak SH4, obecnie MIPS32EL posłuży mi jeszcze jakiś czas. Nie mam parcia na 4K, w którym tak naprawdę nie ma co oglądać poza niewielka ilością treści i to jeszcze specyficznych.

Wszystko co nie zalicza się do potrzebnych mi pakietów jest w GOS Premium.


 

Także raz jeszcze informuję...od Was zależy czy GOS Premium jest potrzebny czy nie.

Mój budżet przestał już dawno wytrzymywać utrzymanie tego wszystkiego. Gdyby nie około 60 osób w tym roku to nawet DOWNLOAD by już wyleciał.

3-4 dyski SSD rocznie to nie kwestia 200-300zł. Praca na dyskach tradycyjnych przypomina coś gorszego niż koszmar. Producent jak widzi, że dysk po 4 miesiącach ma 70-100TB TBW to nawet dyskutować nie chce. Obecny dysk ma niewiele więcej niż 2 miesiące i już ma ponad 30 TBW. I to w dodatku przy zastosowaniu BTRFS z kompresją ZLIB, która i tak zmniejsza ilość zapisanych danych.

Pendriveów nie umiem nawet zliczyć ile idzie rocznie. Tunery też tanie nie są. Można tutaj pisać naprawdę dużo i długo.

 

Nie zamierzam się tłumaczyć z moich decyzji. Podejmuję je świadomie i wiem dlaczego one są takie a nie inne.

Wiem też doskonale, że dla MIPS32EL jest wiele softów. Jednak ja osobiście wiem dokładnie dlaczego nie zainstaluję żadnego z nich.

Oczywiście nic nikomu nie sugeruję. Natomiast piszę jasno - od 29.06.2018 czyli w dniu piątych urodzin publiczna wersja GOS dla MIPS32EL i prawdopodobnie później ARM będzie miała dostępne te pakiety co obecnie. W momencie gdy GOS Premium się nie przyjmie, pakiety z GOS Premium znikną. Po prostu w GOS nie będą dostępne.


 

W tym momencie kończę całą tą dyskusję z mojej strony.

Liczę na to, że jednak są jeszcze użytkownicy GOS, którzy rozumieją dlaczego takie decyzje zostały podjęte. Te osoby prawdopodobnie zarejestrują się w ISUGOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam się czegoś bać?

Dla mnie możesz wgrać znajomym cokolwiek. Nie zmuszam do niczego.

Natomiast to co napisałeś daje dużo do myślenia...OpenVPN, wgrywanie softu znajomym...

Nic nie sugeruję, ale dziwnie to brzmi.

Nie bardzo rozumiem po co to piszesz tutaj?

Na pewno nie spowoduje to zmiany mojej decyzji.

 

W tym momencie napiszę coś bardzo jasno.

GOS Premium utrzyma się tylko jak będą użytkownicy.

 

OpenVPN ma wiele zastosowań - chociażby szyfrowany VLAN. Przepustowość łącz teraz pozwala na dużo. Rozumiem, że przeciętny użytkownik nie dba o bezpieczeństwo danych ale myślałem, że "GOS nie jest dla każdego." Wydaje mi się, że powinniśmy promować ochronę prywatności (nawet forum używa https) więc wkładanie OpenVPN do wersji premium uznałem za nieroztropne.

Uspokoję Cię - nie zajmuje się sharingiem. btw, OpenATV oficjalnie jest przeciwko softcamom i nie zainstalujesz Oscama z repo (jak w GOS).

 

Nie namawiam Cię do zmiany decyzji. Wiem, że serwery kosztują oraz wiem, że nad OS można siedzieć w nieskończoność bo zawsze jest coś do poprawy czy sprawdzenia.

Nie mam do Ciebie pretensji. Szanuję to co robisz (wraz z ekipą) oraz uważam dotychczasowy GOS za najlepsze co mogło być na dekoderach.

 

GOSP jak najbardziej ma rację bytu (może mało kto korzysta z OpenVPN - tego nie wiem) - Ty na tym pokładzie jesteś sternikiem.

 

Powodzenia

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...GOS nie jest dla każdego :)

OpenVPN w GOS (MIPS32EL) ma troszkę więcej niż w innych softach (oczywiście mogę się mylić bo informacje mam sprzed iluś tam miesięcy).

Kompilacja OpenVPN dla GOS to nie tylko kompilacja samego OpenVPN ;(

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne dla mnie, ale w przypadku samego DVBx i karty w tunerze raczej nie ma większego zastosowania.

 

Co do SoftCam...jest w GOS OSCam ale z góry konfigi są nastawione na użycie karty w czytniku.

Każdy soft i każdy softcam (powiedzmy) można użyć do nielegalnych działań. Czy będzie, w tym przypadku OSCam, dostępny w repo czy nie, znaczenie znikome. Praktycznie każdy sobie go wgra i tyle. Jak ktoś będzie chciał złamać prawo to i tak znajdzie sposób. OpenATV tego nie zatrzyma, ale decyzję szanuję. Choć z drugiej strony zastanawia mnie to, że skoro nie ma tam sotfcam to po co jest wszystko co umożliwia wgranie i zarządzanie tym softcam?

W sumie nie tylko to mnie zastanawia w całym OpenXXX z serii oe-alliance. Tam są takie rozwiązania, że do tej pory nie mogę wyjść z podziwu po co to zrobiono i jaki cel temu przyświecał poza tym, że robi się, lekko pisząc, bur..l. Nie mnie to oceniać :)

 

Ponadto można by iść dalej:

[*]OpenVPN;

[*]Midnight Commnader;

[*]Samba;

[*]autofs;

[*]enigma2-plugin-networkbrowser;

Można by wymieniać jeszcze dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś lista pluginów, które znikną z normalnego GOS(poza openvpn i ffmpeg i chyba gstreamerem z tego co doczytalem) ? Przestało mi działać multiepg i padła sieć - połączenie odrzucane przez tuner - ssh/ftp - sama sieć działa(połączenie z OSCam Webinterface) - po sobotnim/niedzielnym update.

 

Wczoraj próbowałem zainstalować czysty gos e2gui ze strony i wpada w bootloopa GS przy flashowaniu.

 

Jak zły temat to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo na raz piszesz.

Listy nie ma bo nikt jej nie zrobił. Nie było na to czasu.

 

No i masz rację - nie ten dział - napisz gdzie trzeba.

 

 

EDIT tux:

Podaje listę pakietów (wykonaną na szybko) na dzień 2018.07.02

Te pakiety co mają "-" przed nazwą nie występują w wersji Public.

 

 

-a52dec_0.7.4_mips32el
-a52dec-libs_0.7.4_mips32el
-acl_2.2.52_mips32el
aio-grab_1.0.109_mips32el
alsa-lib_1.1.6_mips32el
-alsa-plugins_1.1.6_mips32el
-alsa-state_0.2.0_mips32el
-alsa-utils_1.1.6_mips32el
attr_2.4.47_mips32el
-autofs_5.1.4_mips32el
-autossh_1.4f-1_mips32el
-avahi_0.7_mips32el
avahi-libs_0.7_mips32el
base-passwd_3.5.29_mips32el
bash_4.4.23_mips32el
-bash-completion_2.7_mips32el
bc_1.06_mips32el
-binutils_2.30_mips32el
-bitrate_2.0-1_mips32el
-bonnie++_1.04_mips32el
busybox_1.28.4_mips32el
busybox-mdev_1.28.4_mips32el
-busybox-telnetd_1.28.4_mips32el
busybox-udhcpc_1.28.4_mips32el
bzip2_1.0.6_mips32el
bzip2-libs_1.0.6_mips32el
-cairo_1.15.12_mips32el
-cccam_2.3.2_mips32el
-ccid_1.4.29_mips32el
-cdparanoia-libs_10.2-4_mips32el
-cifs-utils_6.8_mips32el
coreutils_8.29-1_mips32el
cronie_1.5.2_mips32el
curl_7.60.0_mips32el
curl-libs_7.60.0_mips32el
db_5.3.28_mips32el
-db-doc_5.3.28_mips32el
-dbus_1.12.8_mips32el
dbus-libs_1.12.8_mips32el
debianutils_4.8.6_mips32el
-dialog_1.3-20171209_mips32el
-diffutils_3.6_mips32el
-directfb_1.7.7_mips32el
-djmount_0.71_mips32el
dos2unix_7.4.0_mips32el
-dosfstools_4.1_mips32el
dropbear_2018.76_mips32el
-dvbsnoop_1.4.53_mips32el
e2fsprogs_1.44.2_mips32el
-ee_1.5.2_mips32el
elfutils-libelf_0.170_mips32el
enigma2_2018.06.30_mips32el
-enigma2-plugin-mediaservice_2018.05.06_mips32el
-enigma2-plugin-networkbrowser_2018.05.12_mips32el
-eplayer5_1.0_mips32el
ethtool_4.17_mips32el
-exfat-utils_0.9.8_mips32el
-expat_2.2.5_mips32el
-faac_1.29.9.2_mips32el
-faac-libs_1.29.9.2_mips32el
-faad2_2.8.8_mips32el
-faad2-libs_2.8.8_mips32el
-ffmpeg_4.0.1_mips32el
-fftw3_3.3.8_mips32el
-file_5.33_mips32el
findutils_4.6.0_mips32el
-flac_1.3.2_mips32el
-fontconfig_2.13.0_mips32el
-fontconfig-libs_2.13.0_mips32el
freetype_2.9.1_mips32el
fribidi_0.19.7_mips32el
-fuse-exfat_1.2.3_mips32el
-fuse-utils_2.9.7_mips32el
gawk_4.2.1_mips32el
gdbm_1.14.1_mips32el
-gdk-pixbuf2_2.36.12_mips32el
gettext_0.19.8.1_mips32el
gettext-libs_0.19.8.1_mips32el
-gettext-tools_0.19.8.1_mips32el
giflib_5.1.4_mips32el
glib2_2.56.1_mips32el
glibc_2.27-12_mips32el
glibc-locale-th-th_2.27-12_mips32el
glibc-locale-tr-tr_2.27-12_mips32el
glibc-locale-uk-ua_2.27-12_mips32el
-glib-networking_2.54.1_mips32el
gmp_6.1.2_mips32el
-gnutls_3.6.2_mips32el
-gnutls-libs_3.6.2_mips32el
gosbase_1.0.37_mips32el
gosscripts_1.0.51_mips32el
gpm-libs_1.99.7-2_mips32el
graterlia-bootlogo_1.1.7_mips32el
graterlia-bootlogo-lcd_1.0_mips32el
grep_3.1_mips32el
groff_1.22.3_mips32el
-gstreamer_1.14.1-1_mips32el
-gstreamer-libav_1.14.1-1_mips32el
-gstreamer-plugins-bad_1.14.1-1_mips32el
-gstreamer-plugins-base_1.14.1-1_mips32el
-gstreamer-plugins-dvbmediasink_1.0.196-1_mips32el
-gstreamer-plugins-good_1.14.1-1_mips32el
-gstreamer-plugins-subsink_1.0.14-9_mips32el
-gstreamer-plugins-ugly_1.14.1-1_mips32el
gzip_1.9_mips32el
-harfbuzz_1.8.1_mips32el
-hddtemp_0.3-15_mips32el
hdparm_9.56_mips32el
-htop_2.2.0_mips32el
-idle3-tools_0.9.1_mips32el
-imagemagick_7.0.8-1_mips32el
-inadyn-mt_02.24.44_mips32el
init-ifupdown_1.0.2_mips32el
initscripts_1.0.3-9_mips32el
iproute2_4.17.0_mips32el
-iptables_1.6.2_mips32el
-iptraf_3.0.0_mips32el
-iptraf-ng_1.1.4_mips32el
iputils_s20161105_mips32el
kmod_25_mips32el
-krb5_1.16.1_mips32el
-lame_3.100_mips32el
-lame-libs_3.100_mips32el
-lcms_2.9_mips32el
-ldb_1.3.3_mips32el
less_530_mips32el
-lftp_4.8.3_mips32el
-libaio_0.3.111_mips32el
libarchive_3.3.2_mips32el
-libbluray_1.0.2-1_mips32el
-libbsd_0.8.7_mips32el
-libcap_2.25_mips32el
libcap-libs_2.25_mips32el
-libcdio_2.0.0_mips32el
-libcroco_0.6.12_mips32el
-libdaemon_0.14_mips32el
-libdca_0.0.6-1_mips32el
libdreamdvd_1.0-5_mips32el
libdvbsi++_0.3.8-7_mips32el
libdvdnav_5.0.3_mips32el
libdvdread_5.0.3_mips32el
-libevent_2.1.8_mips32el
-libexif_0.6.21_mips32el
libffi_3.2.1_mips32el
-libfuse_2.9.7_mips32el
libgcc_8.1.0_mips32el
libgomp_8.1.0_mips32el
-libgudev_232-1_mips32el
-libid3tag_0.15.1b_mips32el
libidn_1.34_mips32el
libjpeg-turbo_1.5.3_mips32el
-libjpeg-turbo-progs_1.5.3_mips32el
-libltdl_2.4.6_mips32el
-libmms_0.6.4_mips32el
libmnl_1.0.4_mips32el
-libmpeg2_0.5.1_mips32el
-libnfsidmap_0.25_mips32el
libnl_3.4.0_mips32el
-libogg_1.3.3_mips32el
-libpcap_1.8.1_mips32el
libpng_1.6.34-1_mips32el
-libpng-progs_1.6.34-1_mips32el
-libproxy_0.4.15_mips32el
-librsvg_2.40.20_mips32el
-librtmp_2.48-1_mips32el
-libsamplerate_0.1.9_mips32el
libsigc++_2.10.0_mips32el
-libsmbclient_3.6.25-6_mips32el
-libsmbclient_4.6.7_mips32el
-libsndfile_1.0.28_mips32el
-libsndfile-progs_1.0.28_mips32el
libsolv_0.6.34_mips32el
-libsoup_2.62.2_mips32el
libstdc++_8.1.0_mips32el
-libtheora_1.1.1-3_mips32el
-libtiff_4.0.9_mips32el
-libtiff-progs_4.0.9_mips32el
libtirpc_1.0.3_mips32el
libtuxtxt_2.0-11_mips32el
-libudev_3.2.2_mips32el
libudfread_1.0.1-1_mips32el
-libunistring_0.9.10_mips32el
-libupnp_1.6.25_mips32el
-libusb_1.0.22_mips32el
-libusb-compat_0.1.5_mips32el
-libvorbis_1.3.6_mips32el
-libvpx_1.7.0_mips32el
-libvpx-tools_1.7.0_mips32el
-libwebp_0.6.1_mips32el
-libwebp-progs_0.6.1_mips32el
libwrap_7.6_mips32el
-libx264_0.152.2854_mips32el
libxml2_2.9.8_mips32el
-lighttpd_1.4.49_mips32el
links_2.16_mips32el
-localepurge_1.0.1_mips32el
logrotate_3.14.0_mips32el
-lsof_4.91_mips32el
-lz4_1.8.2_mips32el
lzo_2.10_mips32el
man_1.6g_mips32el
-mc_4.8.21_mips32el
-minidlna_1.2.1-3_mips32el
mtd-utils_2.0.2_mips32el
-mtr_0.92_mips32el
-n2n-edge_2.3.0_mips32el
-n2n-supernode_2.3.0_mips32el
-nano_2.9.8_mips32el
-ncftp_3.2.6_mips32el
ncurses_6.1+20180127_mips32el
-ncurses-terminfo_6.1+20180127_mips32el
-neon_0.30.2-1_mips32el
nettle_3.4_mips32el
net-tools_1.60-26_mips32el
-nfs-utils_2.1.1_mips32el
nfs-utils-miniclient_2.1.1_mips32el
-nmap_7.70-1_mips32el
-nss-mdns_0.10_mips32el
-ntpd_4.2.8p11_mips32el
ntpdate_4.2.8p11-1_mips32el
-ntpd-tools_4.2.8p11_mips32el
-ntp-tools_4.2.8p11_mips32el
-openldap-libs_2.4.46_mips32el
-openssh_7.7p1-1_mips32el
-openssh-clients_7.7p1-1_mips32el
-openssh-server_7.7p1-1_mips32el
-penssl_1.0.2o_mips32el
-openvpn_2.4.6-1_mips32el
-opkg_0.3.6-7_mips32el
-opkg-utils_0.3.6-1_mips32el
-opus_1.2.1_mips32el
-orc_0.4.28_mips32el
-oscam-svn_1.20-r11424-1_mips32el
-oscam-svn-camd35_1.20-r11424-1_mips32el
oscam-svn-camd35-longterm_1.20-r11384-1_mips32el
oscam-svn-longterm_1.20-r11384-1_mips32el
-oscam-svn-webif_1.20-r11424-1_mips32el
oscam-svn-webif-longterm_1.20-r11384-1_mips32el
-oscam-svn-webif-pcsc_1.20-r11384-1_mips32el
-out_premium
-p7zip_16.02_mips32el
pam_1.3.1-1_mips32el
-pango_1.42.1_mips32el
-parted_3.2_mips32el
-patch_2.7.6_mips32el
pbzip2_1.1.13-1_mips32el
pcre_8.42_mips32el
-pcsc-lite_1.8.23_mips32el
-pcsc-lite-lib_1.8.23_mips32el
-perl_5.24.1_mips32el
-perl-libs_5.24.1_mips32el
-perl-modules_5.24.1_mips32el
-perl-pod_5.24.1_mips32el
pigz_2.4_mips32el
-pixman_0.34.0_mips32el
png-util_1.0-4_mips32el
popt_1.16_mips32el
procps-ng_3.3.15_mips32el
-proftpd_1.3.6_mips32el
psmisc_23.1_mips32el
pv_1.6.6_mips32el
python_2.7.15-1_mips32el
python-attr_0.3.1_mips32el
python-attrs_18.1.0_mips32el
python-automat_0.7.0_mips32el
-python-automat-test_0.7.0_mips32el
-python-certifi_2018.4.16_mips32el
python-cffi_1.11.5_mips32el
-python-cfscrape_1.9.5_mips32el
-python-chardet_3.0.4_mips32el
python-cheetah_2.4.4_mips32el
python-cheetah-test_2.4.4-3_mips32el
-python-circuits_3.2_mips32el
-python-circuits-bricks_0.3-12_mips32el
-python-circuits-bricks-test_0.3-12_mips32el
-python-cocy_0.1.13_mips32el
python-constantly_15.1.0_mips32el
python-cryptography_2.2.2_mips32el
python-dateutil_2.7.3_mips32el
python-enum34_1.1.6_mips32el
-python-futures_3.2.0_mips32el
-python-gdata_2.0.18_mips32el
python-hyperlink_18.0.0_mips32el
python-icalendar_4.0.1_mips32el
python-icalendar-test_4.0.1_mips32el
python-imaging_1.1.7-5_mips32el
python-incremental_17.5.0_mips32el
python-ipaddress_1.0.22_mips32el
-python-js2py_0.59_mips32el
python-lzma_0.0.11_mips32el
-python-mechanize_0.3.6_mips32el
python-mutagen_1.40.0_mips32el
-python-ndg-httpsclient_0.5.0_mips32el
python-pyasn1_0.4.3_mips32el
python-pyasn1-modules_0.2.1_mips32el
python-pycparser_2.18_mips32el
python-pycrypto_2.6.1_mips32el
-python-pycurl_7.43.0.2_mips32el
python-pyopenssl_18.0.0_mips32el
-python-pysocks_1.6.8_mips32el
python-pytz_2018.5_mips32el
python-pyusb_1.0.2_mips32el
-python-requests_2.19.1_mips32el
python-sendfile_2.0.1_mips32el
python-service-identity_17.0.0_mips32el
python-setuptools_39.2.0_mips32el
python-simplejson_3.16.0_mips32el
-python-singledispatch_3.4.0.3_mips32el
python-six_1.11.0_mips32el
python-test_2.7.15-1_mips32el
python-twisted_18.4.0_mips32el
python-twisted-test_18.4.0_mips32el
-python-ujson_1.35_mips32el
-python-urllib3_1.23_mips32el
python-wifi_0.6.1_mips32el
-python-youtube-dl_2018.06.18_mips32el
python-zopeinterface_4.5.0_mips32el
-python-zopeinterface-test_4.5.0_mips32el
readline_7.0_mips32el
-rpcbind_0.2.4_mips32el
-rsync_3.1.3_mips32el
-rtl-sdr_1.0_mips32el
-rtmpdump_2.48-1_mips32el
-samba_3.6.25-6_mips32el
-samba4_4.6.7-1_mips32el
-samba-client_3.6.25-6_mips32el
-samba-common_3.6.25-6_mips32el
-sbc_1.3_mips32el
screen_4.6.2_mips32el
sdparm_1.10_mips32el
sed_4.5_mips32el
shadow_4.2.1_mips32el
showiframe_1.4_mips32el
smartmontools_6.6_mips32el
-speex_1.2_mips32el
-speexdsp_1.2_mips32el
sqlite3_3.23.1_mips32el
-sshpass_1.06-1_mips32el
-strace_4.23_mips32el
sudo_1.8.23_mips32el
sysfsutils_2.1.0_mips32el
syslog-ng_3.15.1_mips32el
sysvinit_2.88dsf-3_mips32el
-taglib_1.11.1_mips32el
-talloc_2.1.11_mips32el
tar_1.30_mips32el
-tcpdump_4.9.2_mips32el
-tdb_1.3.15_mips32el
-tevent_0.9.36_mips32el
-transmission_2.94-1_mips32el
-tsocks_1.8beta5_mips32el
-unrar_5.6.3_mips32el
-unzip_6.0_mips32el
-usbutils_009_mips32el
util-linux_2.32_mips32el
-vim_8.0.0983_mips32el
-vim-syntax_8.0.0983_mips32el
-vim-tutor_8.0.0983_mips32el
-vorbis-tools_1.4.0_mips32el
vsftpd_3.0.3_mips32el
vuplus-checkvfd_1.0_mips32el
vuplus-displayvfd_1.0-2_mips32el
vuplus-pau_1.0_mips32el
vuplus-shutdown_1.0_mips32el
-wakelan_1.1_mips32el
-wavpack_5.1.0_mips32el
-wavpack-libs_5.1.0_mips32el
wget_1.19.5_mips32el
-which_2.21_mips32el
wireless-tools_30.pre9_mips32el
wpa-supplicant_2.6-4_mips32el
-x264_0.152.2854_mip32el
xfsprogs_4.15.1_mips32el
-xz_5.2.4_mips32el
xz-libs_5.2.4_mips32el
-zeroconf_0.9-1_mips32el
zip_3.0_mips32el
zlib_1.2.11_mips32el

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam problem z pobieraniem aktualizacji z repozytorium richter[/member]

Tuner VU+ zero, dane do repozytorium premium zostały wpisane.

 

GraterliaOS:/etc/opkg# ls -la
razem 24
drwxr-xr-x  2 root root  880 08-02 20:13 .
drwxr-xr-x 42 root root 6472 08-02 20:18 ..
lrwxrwxrwx  1 root root   20 07-28 01:06 addons.conf -> /etc/opkg/addons.gos
-rw-r--r--  1 root root  290 07-26 23:04 addons.gos
-rw-r--r--  1 root root  141 07-26 23:04 arch.conf
lrwxrwxrwx  1 root root   22 07-28 01:06 myszka20.conf -> /etc/opkg/myszka20.gos
-rw-r--r--  1 root root   59 07-26 23:04 myszka20.gos
-rw-r--r--  1 root root  845 07-26 23:03 opkg.conf
lrwxrwxrwx  1 root root   11 07-28 01:05 release.conf -> release.gos
-rw-r--r--  1 root root  208 07-26 23:04 release.gos
lrwxrwxrwx  1 root root   21 08-02 20:13 richter.conf -> /etc/opkg/richter.gos
-rw-r--r--  1 root root   57 08-02 20:15 richter.gos
GraterliaOS:/etc/opkg# cat richter.gos
src/gz richter http://richter.graterlia.xunil.pl/release
GraterliaOS:/etc/opkg# opkg update
Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/Packages.gz.
Updated source 'addons-all'.
Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/Packages.gz.
Updated source 'addons-mips32el'.
Downloading http://myszka20.graterlia.xunil.pl/release/Packages.gz.
Updated source 'myszka20'.
Downloading http://repository.graterlia.xunil.pl/release/all/Packages.gz.
Updated source 'gos-all'.
Downloading http://repository.graterlia.xunil.pl/release/mips32el/Packages.gz.
Updated source 'gos-mips32el'.
Downloading http://repository.graterlia.xunil.pl/release/vuzero/Packages.gz.
Updated source 'gos-vuzero'.
Downloading http://richter.graterlia.xunil.pl/release/Packages.gz.
Collected errors:
* opkg_validate_cached_file: Failed to download http://richter.graterlia.xunil.pl/release/Packages.gz headers: Error.
GraterliaOS:/etc/opkg#

 

 

W czym może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nazbierało mi się trochę pytań odnośnie GOSP, a żadnego Q&A na forum i stronie nie widzę, więc po kolei:

 

1) Jak identyfikowany jest odbiornik? Po adresie mac?

2) Co się dzieje jak wykupiona subskrypcja (np.: miesięczna) wygaśnie? Tuner zostaje przerzucony na repo GOS Standard? Co z zainstalowanymi pakietami z GOSP? Rozumiem, że dalej będą działały, ale ich aktualizacje nie będą dostępne?

3) Co z dostępem do wydzielonej części forum po wygaśnięciu subskrypcji? Będzie wyłączony?

4) Co z przywracaniem systemu z kopii zrobionej przez sysbckp? Trzeba za każdym razem aktywować na stronie "GOS Premium - Przywracanie subskrypcji"? No i jak to się ma do sytuacji po wygaśnięciu subskrypcji? Będzie działać?

5) Czy stały dostęp tunera do internetu jest potrzebny?

 

BTW: Te rabaty procentowe przy zakupie dostępu to IMO są źle policzone, albo ja nie rozumiem sposobu tychże obliczeń.

Przyjmując jako bazę jeden miesiąc za 15 zł, to roczny dostęp wynosi 180 zł. Wykupienie od razu na rok 160 zł, czyli (100-160/180)*100%=11%, a nie 16% jak jest na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1) Jak identyfikowany jest odbiornik? Po adresie mac?

 

Na to pytanie odpowiedzi nie uzyskasz. Tajemnica nasza :)

2) Co się dzieje jak wykupiona subskrypcja (np.: miesięczna) wygaśnie? Tuner zostaje przerzucony na repo GOS Standard? Co z zainstalowanymi pakietami z GOSP? Rozumiem, że dalej będą działały, ale ich aktualizacje nie będą dostępne?

Częściowo odpowiedź masz w regulaminie GOS Premium.

Nie da się wrócić do Standard bez reinstalacji, a przynajmniej nie w prosty sposób i nie bez konsekwencji.

Nie przewidziano tej opcji i raczej nikt nie będzie myślał w tym kierunku.

GOS bez opłaty działa dalej, ale nie masz dostępu do repozytorium pakietów.

Innych konsekwencji nie przewidziano.

 

3) Co z dostępem do wydzielonej części forum po wygaśnięciu subskrypcji? Będzie wyłączony?

 

Taki jest plan :)

 

4) Co z przywracaniem systemu z kopii zrobionej przez sysbckp? Trzeba za każdym razem aktywować na stronie "GOS Premium - Przywracanie subskrypcji"? No i jak to się ma do sytuacji po wygaśnięciu subskrypcji? Będzie działać?

Kopie można wgrać i będzie działać, ale tylko na tym konkretnym tunerze. Na innych "wywali" błąd autoryzacji.

 

5) Czy stały dostęp tunera do internetu jest potrzebny?

 

Tylko do obsługi repozytorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2) Co się dzieje jak wykupiona subskrypcja (np.: miesięczna) wygaśnie? Tuner zostaje przerzucony na repo GOS Standard? Co z zainstalowanymi pakietami z GOSP? Rozumiem, że dalej będą działały, ale ich aktualizacje nie będą dostępne?

Częściowo odpowiedź masz w regulaminie GOS Premium.

Nie da się wrócić do Standard bez reinstalacji, a przynajmniej nie w prosty sposób i nie bez konsekwencji.

Nie przewidziano tej opcji i raczej nikt nie będzie myślał w tym kierunku.

GOS bez opłaty działa dalej, ale nie masz dostępu do repozytorium pakietów.

Innych konsekwencji nie przewidziano.

 

Czyli, jeżeli dobrze rozumiem, repozytorium będzie całkowicie wyłączone. A co z np.: poprawkami bezpieczeństwa?

Myślałem, że po wygaśnięciu opłaconego okresu dostęp do darmowej części zostaje, no chyba że to technicznie ciężkie do rozwiązania z powodu na przykład zależności między pakietami.

 

3) Co z dostępem do wydzielonej części forum po wygaśnięciu subskrypcji? Będzie wyłączony?

Taki jest plan :)

 

Proponowałbym zostawić tryb tylko dla odczytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jeżeli dobrze rozumiem, repozytorium będzie całkowicie wyłączone. A co z np.: poprawkami bezpieczeństwa?

Myślałem, że po wygaśnięciu opłaconego okresu dostęp do darmowej części zostaje, no chyba że to technicznie ciężkie do rozwiązania z powodu na przykład zależności między pakietami.

 

Za mocno to się w pewnych momentach rozjeżdża i nie ma żadnej gwarancji, że zawsze da się przejść na Standard.

Owszem - próbować można, ale na każde sto osób co spróbuje zazwyczaj statystycznie 80-90 nie przejdzie tego procesu i będzie wieszać psy na GOS. Dlatego oficjalnie nie ma tej opcji i nie będzie. Jak ktoś wie co i jak, potrafi sobie ręcznie pozmieniać pliki, przeinstalować potem odpowiednie pakiety to nic nie stoi na przeszkodzie. Ja jednak przepisu nie podam bo będę musiał wziąć odpowiedzialność za to, a jak pisałem wyżej - raczej jest to niemożliwe.

 

oponowałbym zostawić tryb tylko dla odczytu

Nie jest to technicznie możliwe. Albo jesteś członkiem i masz rangę "GOS Premium", albo jej nie masz.

W sumie, to cały GOS Premium to aktywne wsparcie GOS. Raczej nikt nie myślał o opcjach, że ktoś się wypisuje ale pozostają mu jakieś przywileje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne. Na razie dla testu wykupiłem dostęp na miesiąc, później zobaczę co dalej.

Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Jeżeli w trakcie aktywnej subskrypcji (głównie tej półrocznej czy rocznej) zmienię dekoder, to muszę wykupić nową czy ta stara zostanie przepisana na nowy tuner?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic do wersji premium ale może ktoś napisze co ten premium  da userom  mających np.  VU+ boxa ?

- widze ze jest lista richtera ale na jedna satke [ sa tez na inne }  cos jak dawniej robil richter na 12 satelit ?

 

- a co innego ?

 

 

tomciu[/member] ; no i co dal ci nowego/fajnego/rewolucyjnego/interesującego …… bo samo repo to mysle ze mało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdanm[/member], a rzuciłeś choćby okiem tutaj ?...

A z Regulaminu choćby ten akapit:

Członkowie ISUGOS z aktywnym kontem członka ISUGOS dostają dostęp do Graterlia OS Premium, gdzie między innymi:

 

    pakiety Systemowe są zawsze w najnowszych wersjach (o ile to możliwe);

    aktualizacje Systemu są wydawane na bieżąco i dotyczą całego Systemu Operacyjnego, a nie tylko poprawek zaliczanych do krytycznych/bezpieczeństwa jak w standardowej wersji Graterlia OS;

    repozytorium pakietów zawiera znacznie więcej pakietów niż standardowa wersja Graterlia OS;

    są pakiety umożliwiające korzystanie z funkcji multimedialnych Enigma2 i/lub Systemu Operacyjnego (np. odtwarzanie treści MKV przez Enigma2, udostępnianie zawartości dysku poprzez minidlna);

    są dodatkowe listy kanałów (wkrótce) oraz zestawy pikon;

    są dodatkowe pakiety rozszerzeń dla Enigma2 (wkrótce);

    jest pełne wsparcie dla Systemu Operacyjnego Graterlia (na najwyższym poziomie, jaki będzie można w danym momencie zapewnić) w wydzielonej części forum Graterlia OS;

 

Na czerwono w cytacie podkreśliłem również pewną małą, aczkolwiek pewnie dającą troszkę do myślenia rzecz... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdanm[/member]

Ostatnio bardzo trudno mnie wytrącić z równowagi. Tobie jednak się to po części udaje.

Nie wiem, czy jesteś tu na forum, bo „zatrudniła Cię konkurencja”, której jest nie w smak od samego początku to, co robię, czy też samemu masz aż tak ograniczone myślenie, i wyśmiewanie wszystkiego, co ktoś robi, jest w Twojej naturze.

Nic innego logicznego nie przychodzi mi na myśl. Oczywiście nie mam zamiaru obrażać nikogo, ale po ilości wpisów tylko i wyłącznie na konkretny temat (od samego początku GOS Premium i nie tylko) przez użytkownika bogdanm[/member] można odnieść właśnie takie wrażenie, jak napisałem.

 

bogdanm[/member] odpowiem Ci na to:

   Ja nie mam nic do wersji premium ale może ktoś napisze co ten premium da userom mających np. VU+ boxa ?

   - widze ze jest lista richtera ale na jedna satke [ sa tez na inne } cos jak dawniej robil richter na 12 satelit ?

   - a co innego ?

   @tomciu ; no i co dal ci nowego/fajnego/rewolucyjnego/interesującego ...... bo samo repo to mysle ze mało .

Zacznijmy od tego, że jak już coś piszesz na forum to nie łam regulaminu i pisz zgodnie z zasadami pisowni języka polskiego. Dla Ciebie „zjadanie” polskich znaków, niestawianie przecinków gdzie być powinny czy też spacja po „znaku zapytania” to nic strasznego. Dla mnie jest to brak poszanowania dla osoby, która to będzie czytać. Czy Tobie wolno łamać regulamin? A może wolno Ci jedynie szydzić z tych co Tworzą GOS i użytkowników GOS?

 

Teraz co do Premium…

Jak już ustaliłem wyżej, nie masz poszanowania dla języka polskiego, więc nie mam co wymagać, abyś sam wpadł na to, że GOS Premium to przede wszystkim aktywne wsparcie GOS. Nie mam co wymagać, ponieważ raczej nie przeczytałeś ani tego https://graterlia.xunil.pl/index.php/Graterlia_OS_Premium ani tego https://graterlia.xunil.pl/index.php/Regulamin_GOS_Premium

Po lekturze tych dwóch linków miałbyś już większy obraz tego, co to jest Graterlia OS Premium.

Powinieneś również przeczytać to (sądzę, że tego również nie przeczytałeś – może jest za długie?) https://graterlia.xunil.pl/index.php/Cechy_Graterlia_OS

 

Po lekturze tych linków ujawnia się obraz Graterlia OS Premium.

Gdybyś znał historię GOS (też można przeczytać na WWW GOS) to wiedziałbyś, że GOS jest inny od samego początku i dlaczego jest inny. Dlaczego nie jestem w stanie używać innych softów, co mi tam przeszkadza, czego tam nie mam.

Po latach udostępniania GOS okazuje się, że nie jestem sam. Może Cię to boleć, ale są użytkownicy GOS i chcą używać tego Systemu Operacyjnego. Twoje wypowiedzi są dla mnie i dla osób, które używają GOS obraźliwe. Dla Ciebie GOS musi mieć jakieś wodotryski, by być Premium. Dla mnie udostępnienie większego repozytorium pakietów, których wcale nie muszę udostępniać już jest Premium, a cel samego GOS Premium opisany został w tekstach z linków wyżej. Z resztą - poniżej też po części będzie informacja o tym.

 

Czy ty naprawdę uważasz, że to wszystko robi się samo? Że to tylko skompilować, zbudować pakiet i dać do repo? Niestety odnoszę takie wrażenie, że właśnie myślisz w ten sposób. Przy czym nie widzę jakoś, abyś sam coś udostępnił jak System Operacyjny. Gdzie jest Twoje dzieło, abyśmy mogli podyskutować na temat tego, jaki to wspaniały Soft na tuner wykonałeś? A może jest? Jak jest, to poproszę o informację o tym. Piszę całkowicie poważnie. Przecież może to być coś o wiele lepszego od GOS i po co ja się tak męczę? Póki co, na razie czytamy Twoje wypowiedzi, które ewidentnie wyśmiewają GOS.

 

Argumentów brak? Może odniesiesz się do tego https://graterlia.xunil.pl/index.php/Cechy_Graterlia_OS

Może napisz jak to łatwo jest dostępne na innych softach? Pewnie zapytasz o jakieś przykłady?

No to napisz nam, w którym sofcie na tunery nie ma BusyBox? Nie mam ochoty używać „wykastrowanych” poleceń z BusyBox. Czego się tam człowiek nie tknie to wiecznie sprawia problemy. Owszem...oglądaczowi telewizji pewnie nie, ale komuś kto to przygotowuje aby oglądacz mógł oglądać robi już ogromną różnicę.

A może wskażesz mi soft, który można na bieżąco aktualizować przez LATA? Opkg update && opkg upgrade i nic więcej? Pewnie znajdzie się kilka – prawda?

A to tylko część tego wszystkiego. Tobie prawdopodobnie jest i tak bez różnicy czy wgrać 1432 raz soft od nowa, ale możesz wierzyć lub nie, są tacy co tego NIENAWIDZĄ! Odzywają się do mnie ludzie, co mają softy wgrane od 2016 roku (dla MIPS32EL) i jakoś działa. Czasem coś trzeba „przekonserwować” ale ogólnie działa.

 

Uwierz wreszcie, że nie każdy używa tunera do wszystkiego co się da. Użytkownicy GOS to w przewadze Ci, co szukają softu, który obsługuje to, do czego tuner powstał z założenia – obsługi DVBx. Im funkcje „wodotrysków” nie są potrzebne. Cenią sobie stabilność i możliwość aktualizacji bez wiecznego wgrywania od nowa. Taka mała rzecz, a tak trudna to pojęcia – prawda?

 

 

GOS Premium powstało przede wszystkim jako aktywne wsparcie GOS. Nie da się bowiem dalej przy tak dużej ilości tunerów, tak dużej ilości wejść na WWW czy tak dużej ilości pobrań softu/pakietów funkcjonować za darmo.

Serwery darmowe nie wytrzymają nawet jednego promila tego ruchu, co mamy nie pisząc już o tym, że nie jeden pakiet jest kilka razy za duży objętościowo, aby wgrać go na taki serwer.

Serwery za kilka/kilkanaście złotych miesięcznie tez nie dają rady. Zawsze, raczej prędzej niż później, admin brutalnie pisze maila, że ruch za duży i im „wszystko zamula”.

Podejrzewam, że o tym też bogdanm[/member] nie pomyślałeś? Czyżby tux[/member] miał za to wszystko zawsze płacić z własnej kieszeni?

Ustalmy tutaj coś...ja nie muszę nic udostępniać. To co robię, jest tylko moją dobrą wolą i moim hobby. Tak jak szybko powstał GOS, tak szybko może zniknąć. Może o to CI chodzi bogdanm[/member]?

Osobiście nie używam nawet połowy tego, co jest w repo. Nie jest mi to do szczęścia potrzebne. Natomiast ludzie często potrzebują tych pakietów. To może im je wykonasz bogdanm[/member]? Masz czas, masz kasę na serwery – co za problem? Udostępnienie tego za 10zł/mieś też jakoś zorganizujesz na własną rękę?

 

GOS nigdy nie był nastawiony na zarabianie. Ale ktoś musi te tysiące złotych rocznie zapłacić za to, że można pobrać softy, pakiety, że działa forum. To za darmo się nie kręci.

Ostatnia zbiórka, jaka była zorganizowana to 1/3 potrzebnej kwoty i nawet z zebraniem tego był problem! Tak - bogdanm[/member] – nawet 1/3 kwoty została zebrana w wielkich bólach.

Mnie nie stać już na to aby w przyszłym roku, około kwietnia wywalić ~10tyś zł na to, aby moje hobby działało dalej.

Tak więc, albo GOS Premium, czyli aktywne wsparcie GOS, albo nastąpi duże ograniczenie pakietów i wsparcia. Pozostanie tylko to, co używam osobiści + kilka tunerów we wsparciu. Wyłączę forum (ono jest dla użytkowników bogdanm[/member], a nie dla mnie). Ograniczę wpisy na WWW.

 

Ci, co wykupili Premium, myślę, że też mogli by napisać dużo na temat tego, jak wygląda wsparcie z mojej strony i innych z GOS. Co ciekawe, póki co Premium wykupiły osoby, które posiadają jakąś tam wiedzę na temat Linux czy tunerów i naprawdę można wiele razem zrobić. Atmosfera takiej współpracy też jest zupełnie inna.

 

Także bogdanm[/member] – napisz coś, co będzie miłego/neutralnego albo zamilknij. Jak się nie powstrzymasz, to są narzędzia na forum, aby powstrzymać Cię odgórnie. Nikt nie chce tego robić, ale jak będzie trzeba to będzie trzeba. Twoje wypowiedzi odbiegają od „kultury tego forum”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze mnie źle zrozumiałeś  nie jestem od żadnej konkurencji czy czegoś w tym stylu.

 

Po prostu chce zrozumieć przed zakupem co po zakupie dostane [ np. idę do salonu kupuje Honde to  dostaje [ alufelgi 16' ale mogę mieć 18' ; kolorów 8 do wyboru; 3 rodzaje wykończenia i 8 wersji spoilera; 10 silników ] wiec chciałem kolegę zapytać o cos w tym stylu tylko tylko o GOS.

Jakie są listy Richtera [ i mam 6 satelit wiec lista pod hotbirda tylko jest absolutnie za mało ].

Używam image na openmoltiboot wiec kolejne pytanie czy zadziała na nim  [ czy np. jak dam w flash GOS to mogę mieć na OMB VTI/BH/Pli ] np Bh daje mozliwosc dekodwania offline nagrania  i transcodingu streamu [ uzywam tego bardzo czesto ].

 

 

Poprostu jak czytam te linki co podales to obsolutnie nie wynika co da mi Premium [ ogolnie proponowalbym o wiele bardziej dokladny opis ] .

 

 

Jesli chodzi o pisownie; to tak mam bo jakie sie wprowadza i pracuje na cyferkach w pracy to sie nie zauwaza błędów pisowni [ i nie jest żadna próba obrażania kogoś ] . Zresztą jak się popatrzy na młodzież to za kilka lat potrzeba będzie zmieniać zasady pisowni  …...

Jeśli chodzi zablokowanie mi pisowni to ja sam mogę nie pisać więcej pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[info]

Chyba najpełniejsza odpowiedzią dla Ciebie będzie ta, że GOS nie jest dla Ciebie.

[/info]

Wynika to z tego, że nie zaznajomiłeś się z tym jak dostarczany GOS. Występują wyłącznie wersje NAND i tylko takie dla MIPS32EL (póki co tylko MIPS32EL, ale w planach jest też ARM) będą dostępne. Wynika to z tego, że jest to OS a nie IMAGE i nie będę zachodził w głowę kto i jak to uruchamia na jakiś MultiBootach czy też po chroot bo i takie przypadki miałem.

Raz wgrany System ma działać a nie służyć jako jeden z wielu czy alternatywa na coś.

Oczywiście jestem daleki od zabraniania używania innych softów :) Jednak po rozmowie swego czasu z pewną osobą, która używa GOS (nieoficjalnego) na VU+ Solo (tak, dobrze napisałem) wiem, że tam na MultiBoot w pewnym momencie już nie dało się odpalić GOS bowiem uruchamianie wyglądało tak, że wstawało jajko od softu X i potem był wykonywany chroot do softu Y i dalej init. Po tym jak nie mamy mdev a eudev wszystko diabli wzięli. Nic nie dało się już zrobić. W efekcie powstał OS do NAND (tam jest 120MB). Następnie katalogi dla E2 zostały zbindowane na PEN i dopiero wtedy instalacja E2. Działa do dzisiaj :)

Jednak to mnie nauczyło, że GOS ma być ładowany spójnie jako System a nie MultiBoot itp.

 

 

Poprostu jak czytam te linki co podales to obsolutnie nie wynika co da mi Premium [ ogolnie proponowalbym o wiele bardziej dokladny opis ]

Gaspar[/member] ładnie Ci wyżej zacytował fragment (jeden z wielu). Jeżeli choćby ten fragment nic Ci nie mówi to raczej kolejna cegiełka do tego abyś nie używał GOS. Po prostu oczekujesz czegoś zupełnie innego a to zapewni Ci tylko inny "wsad" do tunera.

 

 

 

Jesli chodzi o pisownie; to tak mam bo jakie sie wprowadza i pracuje na cyferkach w pracy to sie nie zauwaza błędów pisowni [ i nie jest żadna próba obrażania kogoś ] . Zresztą jak się popatrzy na młodzież to za kilka lat potrzeba będzie zmieniać zasady pisowni

Nie oznacza to, że możesz łamać regulamin. Nie interesują mnie inni. Ja staram się nie łamać regulaminu i z szacunku chocby tylko do mnie również nie powinieneś go łamać. Ty tymczasem próbujesz się usprawiedliwiać.

Nie ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeczytałem odp. od jednego użytkownika z devel którego bardzo cenię jak i każdego z was oraz nasz czas i irytujące jest że nawet picona nie pojawi się do aktualizacji ani nie zostanie wrzucona na forum by sobie dodać samemu, tylko będzie w OS Premium.

Mnie też serce boli z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Musiałem postawić na nowo graterlię na VU+zero . Chcę wgrać repozytorium premium, wklejam odpowiedni kod z maila i dostaję info Błąd! Autoryzacja nie powiodła się.

 

 

[info]

EDIT tux:

Poprzedni Twój wątek wylądował w dedykowanym miejscu FORUM: https://forum.xunil.pl/index.php/topic,3973.0.html

Proszę abyś nie zaśmiecał forum.

[/info]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...