Graterlia OS Premium

Zaczęty przez tux, 29 Czerwiec 2018, 23:37:55

« poprzedni - następny »

tux

Graterlia OS
VU+ Duo2 (użytkowo), Zgemma i55 (devel)

kusiu

01 Lipiec 2018, 09:02:22 #1 Ostatnia edycja: 01 Lipiec 2018, 09:13:50 by kusiu
Witaj tux i ekipa jeśli dla mnie tunery to nie "choinka" i chce korzystać z tunera satelitarnego jako sprzętu do odbioru SAT, powinienem wykupić Graterlia OS Premium? Wiem że wszystko kosztuję i wolę wspierać opłatą na serwer (może inni też zrozumieją jeśli korzystają z Graterlia OS i lubią tą mini dystrybucję linux to na tyle użytkowników wysupłać dosłownie gorszę powinno być "pestką") czy po prostu już nie będzie to wyglądać jak obecnie i priorytetem będzie OS Premium? Tak jak pisałem "kombajn" multimedialny mnie nie interesuję, do tego są inne sprzęty - tuner ma służyć do odbioru SAT, od Tyle albo aż Tyle.

P.S - Cenie waszą pracę, czas jak i wiem że robicie to z pasji dla tego Graterlia OS nie ma konkurencji osobiście dla mnie i długo nie będzie mieć a inni mogli by się od was uczyć, tylko czy nie brakło by im lat? No właśnie..

tux

Odpowiem na to pytanie tak....
Dla MIPS32EL obecnie są dwie "jakby wersje" Graterlia OS.
  • Graterlia OS Standard. Tutaj masz tylko pakiety dla DVBx oraz kilka dodatkowych systemowych. Ogólnie nie ma tam nawet Midnight Commnder. Można spokojnie oglądać TV bo ta funkcja działa OK. Listy kanałów + pikony są aktualizowane "tak jak są" czyli nie zawsze będzie to na bieżąco ale prędzej czy później aktualizacja będzie :) i to dostępna z OPKG a nie ręcznie :) Aktualizacje tej wersji będą wychodzić raz na kilka miesięcy (prawdopodobnie w cyklu sześciomiesięcznym) z wyłączeniem aktualizacji krytycznych/bezpieczeństwa - te będą na bieżąco;
  • Graterlia OS Premium. Tutaj wszystkie pakiety będą aktualizowane na bieżąco lub prawie bieżąco bo czasem jakaś aktualizacja może być cięższa do wykonania. Do tego są dodatkowe pakiety systemowe (np. jak wspomniany wyżej Midnigh Commnder), dodatkowe pakiety wtyczek E2 (za chwilkę), pakiety umożliwiające korzystanie z funkcji multimedialnych E2, na bieżąco aktualizowana lista kanałów (za trochę więcej niż jedna) @myszka20 + zestawy pikon do tej listy (list jak będzie ich już więcej). Dodatkowo tutaj jest pełne wsparcie, a od przyszłego tygodnia będzie do tego wydzielony fragment forum.

Której zatem wersji Graterlia OS dla MIPS32EL użyć?
Ja za Ciebie nie podejmę decyzji. Mogę tylko napisać, że wersja standardowa była, jest i będzie tak długo jak starczy mi sił. Natomiast wersja Premium będzie obecna tak długo jak się da. Wszystko zależy od konkretnej liczby osób jaka przystąpi do ISUGOS.
Zbiórka na serwery pozwala na utrzymanie wersji standardowych Graterlia OS i póki uzbieramy na to, Graterlia OS Standard będzie udostępniona.
Graterlia OS
VU+ Duo2 (użytkowo), Zgemma i55 (devel)

kusiu

Trochę niepokojące, cóż zobaczymy jak będzie - dwie aktualizację na rok. Zbiórka już nie pamiętam ile była na serwery, przeszło 3 tys.? To jestem wstanie zrozumieć ale mam obawy że możecie starać się by OS Standard wkrótce nie miał nawet wtyczki do sprawdzenia sygnału, pikony nie będą pojawiać się na forum, a aktualizację będą tak jak by ich nie było a pytanie o to czy tamto usera Standard będzie zlewane. Nie stoi nic na przeszkodzie żeby zrobić aktualizację na OS premium ale jak się doczytałem nie będzie możliwości przełączenie na gałąź standard, reasumując wszystko jest za świeżę i mogę gdybać, trochę pogubiłem się chyba w tej nowej polityce i nie wiem dokąd zmierza Graterlia OS, łatwiej mi jest zrozumieć jeśli wprost było by napisane nie mamy czasu na xyz potrzebujemy wkładu finansowego na zyx

tux

01 Lipiec 2018, 12:13:29 #4 Ostatnia edycja: 01 Lipiec 2018, 12:23:22 by tux
Nigdzie nie napisałem, że GOS Standard nie będzie miał aktualizacji.
Wręcz przeciwnie!
Zamiast bezproduktywnie pisać co będzie zobacz co jest dostępne w repozytorium pakietów dla GOS Standard: http://repository.graterlia.xunil.pl/release/
To co tam jest zostaje. Nie zamierzam tego okrajać. No poza ewentualnie ilością tunerów ale to jest w planach wyłącznie po analizie co faktycznie jest pobierane z serwerów i nie wcześniej niż za kilka miesięcy. Może się bowiem okazać, że np. 12 typów softów nie jest pobierana w gołe czy np. pobrano je 5 razy. No ale to przyszłość.

CytujZbiórka już nie pamiętam ile była na serwery, przeszło 3 tys.? To jestem wstanie zrozumieć ale mam obawy że możecie starać się by OS Standard wkrótce nie miał nawet wtyczki do sprawdzenia sygnału, pikony nie będą pojawiać się na forum, a aktualizację będą tak jak by ich nie było a pytanie o to czy tamto usera Standard będzie zlewane
To co wyżej zacytowałem jest dla mnie krzywdzące. Prawdę pisząc, po tym tekście mam ochotę poczekać do kwietnia 2019, nie ogłaszać zbiórki w 2019 i zakończyć to co jest. Jest mi diabelnie przykro. Już teraz mógłbym zostawić samo PREMIUM. Nikt mi nie zabroni! Ale czy to zrobiłem? Otóż nie. Dalej jest dostępne GOS i dalej zgodnie z zasadami ze strony WWWW GOS. Cytuję:

CytujUWAGA → Urządzenia, na których można zainstalować Graterlia OS, to tunery DVBx i służą do odbioru telewizji i radia w standardzie DVBx. Graterlia OS jest systemem przygotowywanym właśnie w tym celu.
Niedawno dodałem tam zdanie dodatkowe:
CytujWszystkie funkcje dodatkowe dostępne są w Graterlia OS Premium i działają tak dobrze jak to możliwe w danym momencie.
Także nadal to co robię, robię jak zawsze. Problem będzie dotyczył tych, dla których kluczową kwestią jest "choinka" czyli "Domowe centrum Rozrywki". Ta opcja jest koszmarnie rozbudowana. To nie jest jedna wtyczka, a wtyczka + kilkadziesiąt pakietów + masa pracy. Ten co nie spróbował tego zrobić samemu nie ma zielonego pojęcia o czym mowa. Przy czym chciałbym zauważyć, że w GOS wszystko jest wykonane zgodnie z pewnymi założeniami, jest to Mini Dystrybucja Linux. Nie można tego porównać do np. kompilacji OpenXXX (np. OpenPLi czy OpenATV, OpenVix, itd.). W GOS praktycznie wszystko jest ułożone inaczej i wprost skompilowane "coś" np. miniDLNA nie da się przenieść z np. OpenATV do GraterliaOS. Przywołane przeze mnie miniDLNA to nie jeden pakiet, a także np. FFMPEG. Wystarczy, że jest nowe FFMPEG i przy okazji trzeba zaktualizować miniDLNA.
Można by tak pisać bez końca.
Dlatego funkcje dodatkowe są w PREMIUM. Jeżeli się przyjmie PREMIUM to OK, dam rade to ciągnąć. Jeżeli nie, zostanie Standard na którym się skupię i tyle. Wtedy nawet Standard będzie miał częściej aktualizacje.
Cytujłatwiej mi jest zrozumieć jeśli wprost było by napisane nie mamy czasu na xyz potrzebujemy wkładu finansowego na zyx
Prawdę pisząc, nie raz już o tym trąbiłem.
GOS się rozrósł. Bardzo rozrósł. Wymagania użytkowników są coraz większe. Nie da się tego dalej robić jak dotychczas.


I na koniec...
Zbiórka na serwery to jedno, a wkład własny w GOS to drugie.
Wy widzicie te 3tyś na serwery, serwery które tak naprawdę potrzebne są wyłączenie po to aby umożliwić wam pobranie GOS, pakietów z OPKG i porozmawianie na Forum.
Ja widzę w tym też masę czasu przed komputerem, zakup dysków, pendive'ów, tunerów i wszystkiego co potrzeba aby się to kręciło.
Gdybym chciał dalej prowadzić to hobystycznie to zostało by VU+ Duo2, VU+ Zero , Zgemma H2S. Nawet SH4 poszło by już do piachu. Dodatkowo jeszcze coraz częściej ludzie wiercą dziurę w brzuchu o ARM (słynne 4K).
Ogólnie to nie chce mi się dalej pisać i nawet nie będę.
Za bardzo mnie to boli.
Graterlia OS
VU+ Duo2 (użytkowo), Zgemma i55 (devel)

kusiu

01 Lipiec 2018, 12:49:40 #5 Ostatnia edycja: 01 Lipiec 2018, 13:04:14 by kusiu
Z całym szacunkiem tux@ w moich wypowiedziach więcej pytań niż stwierdzeń nawet jeśli nie ma tam znaków.. Naprawdę nie trzeba mi uświadamiać ile to wszystko zajmuje czasu, czasu i jeszcze raz czasu nie wspominając już o umiejętnościach i dużej wiedzy, jeszcze raz Szacunek. Po prostu sądziłem że OS staje się płatny i już nic nie będzie jak dotychczas. Jeśli użytkownicy mają "parcie" na kombajny multimedialne i myślą że osoby z devel to roboty, grzebiące w kodzie na zawołanie gdzie tylko każdy ma żądania i nie rozumie że wszystko potrzebuje jakiegoś "zaplecza" do prawidłowego działania, dla mnie wówczas staje się teraz jasne i oczywiste powstanie drugiej wersji Premium.

Jeśli coś zabrzmiało dziwnie wcześniej, było to pisane na gorąco. Ja Dziękuję wam za to że jesteście i liczycie się z innymi szkoda tylko że inni często nie liczą się z wami, tylko żyją w przekonaniu że im się wszystko należy.

bogdanm

Panowie nie ma się co szczypać jak będzie tak będzie.
Ja tam jestem z wersją premium niech sobie będzie jak tak myślą developerzy.
Trzeba poczekać co nam da więcej ta wersja w wersji premium od innych image.
Wyjdzie w praniu czy to kogoś zainteresuje ktoś będzie chciał byc w tym premium.
Takie rudrem jest premium i maja no swój oryginalny skin itd. A i tak ludzie psioczą; zobaczymy co tutaj bedzie.

metu

Czy dobrze widzę, że w standardzie nie ma listy kanałów Myszki i pakietu OpenVPN?

tux

Lista kanałów jest. Możesz nie mieć symlinka w /etc/opkg ale plik od repo jest.
Natomiast OpenVPN faktycnie nie ma.
Graterlia OS
VU+ Duo2 (użytkowo), Zgemma i55 (devel)

metu

Często wgrywam znajomym OS... Teraz to będę musiał wgrywać im OpenATV.

tux


CytujCzęsto wgrywam znajomym OS... Teraz to będę musiał wgrywać im OpenATV.

Mam się czegoś bać?
Dla mnie możesz wgrać znajomym cokolwiek. Nie zmuszam do niczego.
Natomiast to co napisałeś daje dużo do myślenia...OpenVPN, wgrywanie softu znajomym...
Nic nie sugeruję, ale dziwnie to brzmi.


Podejrzewam, że nie przeczytałeś tego co napisałem na WWW GOS.
Zacytuję tutaj fragment:

CytujDla mnie naprawdę duża część repozytorium pakietów może nie istnieć i nie ukrywam, że obecnie większość czasu poświęcam na utrzymanie tej części repozytorium, która mnie zupełnie nie interesuje. Prawdę pisząc, z tych niepotrzebnych mi pakietów, nie mam nawet jednego pliku, a co dopiero pisać o całych pakietach. Z wielką ulgą przyjąłem komunikat OpenPLi (Enigma2), że wydzielają funkcje multimedialne do osobnej wtyczki. Dzięki temu pozbyłem się z dekodera kolejnych pakietów, w tym Gstreamer.

Jest to całkowita prawda. Nie każdy może się z tym zgadzać.
Dla mnie możesz wgrać komu chcesz, co chcesz. Nie bardzo rozumiem po co to piszesz tutaj?
Na pewno nie spowoduje to zmiany mojej decyzji.

W tym momencie napiszę coś bardzo jasno.
GOS Premium utrzyma się tylko jak będą użytkownicy. Jak napisałem na stronie WWW GOS:

CytujAby móc dalej ,,dostarczać" Wam GOS z tym, czego potrzebujecie, powstaje Graterlia OS Premium, do którego dostęp będą mieć członkowie ,,Internetowego Stowarzyszenia Użytkowników Graterlia OS", w skrócie ISUGOS.

Niestety jest to prawda, GOS Premium powstał dla WAS, nie dla mnie. Ja naprawdę nie potrzebuje tych dodatkowych pakietów. To co jest mi potrzebne, to z czego korzystam daję publicznie. Jest to standardowe repozytorium. Będzie ono dostępne tak długo jak będą finanse na serwery aby to udostępnić oraz tak długo jak będzie mi osobiście GOS potrzebny. Obecnie na serwery udało się uzbierać, a GOS dla MIPS32EL ma się dobrze w wersji takiej jak używam. Podejrzewam, że tak jak SH4, obecnie MIPS32EL posłuży mi jeszcze jakiś czas. Nie mam parcia na 4K, w którym tak naprawdę nie ma co oglądać poza niewielka ilością treści i to jeszcze specyficznych.
Wszystko co nie zalicza się do potrzebnych mi pakietów jest w GOS Premium.


Także raz jeszcze informuję...od Was zależy czy GOS Premium jest potrzebny czy nie.
Mój budżet przestał już dawno wytrzymywać utrzymanie tego wszystkiego. Gdyby nie około 60 osób w tym roku to nawet DOWNLOAD by już wyleciał.
3-4 dyski SSD rocznie to nie kwestia 200-300zł. Praca na dyskach tradycyjnych przypomina coś gorszego niż koszmar. Producent jak widzi, że dysk po 4 miesiącach ma 70-100TB TBW to nawet dyskutować nie chce. Obecny dysk ma niewiele więcej niż 2 miesiące i już ma ponad 30 TBW. I to w dodatku przy zastosowaniu BTRFS z kompresją ZLIB, która i tak zmniejsza ilość zapisanych danych.
Pendriveów nie umiem nawet zliczyć ile idzie rocznie. Tunery też tanie nie są. Można tutaj pisać naprawdę dużo i długo.

Nie zamierzam się tłumaczyć z moich decyzji. Podejmuję je świadomie i wiem dlaczego one są takie a nie inne.
Wiem też doskonale, że dla MIPS32EL jest wiele softów. Jednak ja osobiście wiem dokładnie dlaczego nie zainstaluję żadnego z nich.
Oczywiście nic nikomu nie sugeruję. Natomiast piszę jasno - od 29.06.2018 czyli w dniu piątych urodzin publiczna wersja GOS dla MIPS32EL i prawdopodobnie później ARM będzie miała dostępne te pakiety co obecnie. W momencie gdy GOS Premium się nie przyjmie, pakiety z GOS Premium znikną. Po prostu w GOS nie będą dostępne.


W tym momencie kończę całą tą dyskusję z mojej strony.
Liczę na to, że jednak są jeszcze użytkownicy GOS, którzy rozumieją dlaczego takie decyzje zostały podjęte. Te osoby prawdopodobnie zarejestrują się w ISUGOS.
Graterlia OS
VU+ Duo2 (użytkowo), Zgemma i55 (devel)

metu

Cytat: tux w 01 Lipiec 2018, 23:05:49Mam się czegoś bać?
Dla mnie możesz wgrać znajomym cokolwiek. Nie zmuszam do niczego.
Natomiast to co napisałeś daje dużo do myślenia...OpenVPN, wgrywanie softu znajomym...
Nic nie sugeruję, ale dziwnie to brzmi.
Nie bardzo rozumiem po co to piszesz tutaj?
Na pewno nie spowoduje to zmiany mojej decyzji.

W tym momencie napiszę coś bardzo jasno.
GOS Premium utrzyma się tylko jak będą użytkownicy.

OpenVPN ma wiele zastosowań - chociażby szyfrowany VLAN. Przepustowość łącz teraz pozwala na dużo. Rozumiem, że przeciętny użytkownik nie dba o bezpieczeństwo danych ale myślałem, że "GOS nie jest dla każdego." Wydaje mi się, że powinniśmy promować ochronę prywatności (nawet forum używa https) więc wkładanie OpenVPN do wersji premium uznałem za nieroztropne.
Uspokoję Cię - nie zajmuje się sharingiem. btw, OpenATV oficjalnie jest przeciwko softcamom i nie zainstalujesz Oscama z repo (jak w GOS).

Nie namawiam Cię do zmiany decyzji. Wiem, że serwery kosztują oraz wiem, że nad OS można siedzieć w nieskończoność bo zawsze jest coś do poprawy czy sprawdzenia.
Nie mam do Ciebie pretensji. Szanuję to co robisz (wraz z ekipą) oraz uważam dotychczasowy GOS za najlepsze co mogło być na dekoderach.

GOSP jak najbardziej ma rację bytu (może mało kto korzysta z OpenVPN - tego nie wiem) - Ty na tym pokładzie jesteś sternikiem.

Powodzeniatux

No właśnie...GOS nie jest dla każdego :)
OpenVPN w GOS (MIPS32EL) ma troszkę więcej niż w innych softach (oczywiście mogę się mylić bo informacje mam sprzed iluś tam miesięcy).
Kompilacja OpenVPN dla GOS to nie tylko kompilacja samego OpenVPN ;(
Bezpieczeństwo jest bardzo ważne dla mnie, ale w przypadku samego DVBx i karty w tunerze raczej nie ma większego zastosowania.

Co do SoftCam...jest w GOS OSCam ale z góry konfigi są nastawione na użycie karty w czytniku.
Każdy soft i każdy softcam (powiedzmy) można użyć do nielegalnych działań. Czy będzie, w tym przypadku OSCam, dostępny w repo czy nie, znaczenie znikome. Praktycznie każdy sobie go wgra i tyle. Jak ktoś będzie chciał złamać prawo to i tak znajdzie sposób. OpenATV tego nie zatrzyma, ale decyzję szanuję. Choć z drugiej strony zastanawia mnie to, że skoro nie ma tam sotfcam to po co jest wszystko co umożliwia wgranie i zarządzanie tym softcam?
W sumie nie tylko to mnie zastanawia w całym OpenXXX z serii oe-alliance. Tam są takie rozwiązania, że do tej pory nie mogę wyjść z podziwu po co to zrobiono i jaki cel temu przyświecał poza tym, że robi się, lekko pisząc, bur..l. Nie mnie to oceniać :)

Ponadto można by iść dalej:
  • OpenVPN;
  • Midnight Commnader;
  • Samba;
  • autofs;
  • enigma2-plugin-networkbrowser;
Można by wymieniać jeszcze dużo.
Graterlia OS
VU+ Duo2 (użytkowo), Zgemma i55 (devel)

loki7777

Jest jakaś lista pluginów, które znikną z normalnego GOS(poza openvpn i ffmpeg i chyba gstreamerem z tego co doczytalem) ? Przestało mi działać multiepg i padła sieć - połączenie odrzucane przez tuner - ssh/ftp - sama sieć działa(połączenie z OSCam Webinterface) - po sobotnim/niedzielnym update.

Wczoraj próbowałem zainstalować czysty gos e2gui ze strony i wpada w bootloopa GS przy flashowaniu.

Jak zły temat to proszę o przeniesienie.
Zgemma h.2s

tux

02 Lipiec 2018, 13:00:39 #14 Ostatnia edycja: 04 Lipiec 2018, 12:25:41 by tux
Za dużo na raz piszesz.
Listy nie ma bo nikt jej nie zrobił. Nie było na to czasu.

No i masz rację - nie ten dział - napisz gdzie trzeba.


EDIT tux:
Podaje listę pakietów (wykonaną na szybko) na dzień 2018.07.02
Te pakiety co mają "-" przed nazwą nie występują w wersji Public.


-a52dec_0.7.4_mips32el
-a52dec-libs_0.7.4_mips32el
-acl_2.2.52_mips32el
 aio-grab_1.0.109_mips32el
 alsa-lib_1.1.6_mips32el
-alsa-plugins_1.1.6_mips32el
-alsa-state_0.2.0_mips32el
-alsa-utils_1.1.6_mips32el
 attr_2.4.47_mips32el
-autofs_5.1.4_mips32el
-autossh_1.4f-1_mips32el
-avahi_0.7_mips32el
 avahi-libs_0.7_mips32el
 base-passwd_3.5.29_mips32el
 bash_4.4.23_mips32el
-bash-completion_2.7_mips32el
 bc_1.06_mips32el
-binutils_2.30_mips32el
-bitrate_2.0-1_mips32el
-bonnie++_1.04_mips32el
 busybox_1.28.4_mips32el
 busybox-mdev_1.28.4_mips32el
-busybox-telnetd_1.28.4_mips32el
 busybox-udhcpc_1.28.4_mips32el
 bzip2_1.0.6_mips32el
 bzip2-libs_1.0.6_mips32el
-cairo_1.15.12_mips32el
-cccam_2.3.2_mips32el
-ccid_1.4.29_mips32el
-cdparanoia-libs_10.2-4_mips32el
-cifs-utils_6.8_mips32el
 coreutils_8.29-1_mips32el
 cronie_1.5.2_mips32el
 curl_7.60.0_mips32el
 curl-libs_7.60.0_mips32el
 db_5.3.28_mips32el
-db-doc_5.3.28_mips32el
-dbus_1.12.8_mips32el
 dbus-libs_1.12.8_mips32el
 debianutils_4.8.6_mips32el
-dialog_1.3-20171209_mips32el
-diffutils_3.6_mips32el
-directfb_1.7.7_mips32el
-djmount_0.71_mips32el
 dos2unix_7.4.0_mips32el
-dosfstools_4.1_mips32el
 dropbear_2018.76_mips32el
-dvbsnoop_1.4.53_mips32el
 e2fsprogs_1.44.2_mips32el
-ee_1.5.2_mips32el
 elfutils-libelf_0.170_mips32el
 enigma2_2018.06.30_mips32el
-enigma2-plugin-mediaservice_2018.05.06_mips32el
-enigma2-plugin-networkbrowser_2018.05.12_mips32el
-eplayer5_1.0_mips32el
 ethtool_4.17_mips32el
-exfat-utils_0.9.8_mips32el
-expat_2.2.5_mips32el
-faac_1.29.9.2_mips32el
-faac-libs_1.29.9.2_mips32el
-faad2_2.8.8_mips32el
-faad2-libs_2.8.8_mips32el
-ffmpeg_4.0.1_mips32el
-fftw3_3.3.8_mips32el
-file_5.33_mips32el
 findutils_4.6.0_mips32el
-flac_1.3.2_mips32el
-fontconfig_2.13.0_mips32el
-fontconfig-libs_2.13.0_mips32el
 freetype_2.9.1_mips32el
 fribidi_0.19.7_mips32el
-fuse-exfat_1.2.3_mips32el
-fuse-utils_2.9.7_mips32el
 gawk_4.2.1_mips32el
 gdbm_1.14.1_mips32el
-gdk-pixbuf2_2.36.12_mips32el
 gettext_0.19.8.1_mips32el
 gettext-libs_0.19.8.1_mips32el
-gettext-tools_0.19.8.1_mips32el
 giflib_5.1.4_mips32el
 glib2_2.56.1_mips32el
 glibc_2.27-12_mips32el
 glibc-locale-th-th_2.27-12_mips32el
 glibc-locale-tr-tr_2.27-12_mips32el
 glibc-locale-uk-ua_2.27-12_mips32el
-glib-networking_2.54.1_mips32el
 gmp_6.1.2_mips32el
-gnutls_3.6.2_mips32el
-gnutls-libs_3.6.2_mips32el
 gosbase_1.0.37_mips32el
 gosscripts_1.0.51_mips32el
 gpm-libs_1.99.7-2_mips32el
 graterlia-bootlogo_1.1.7_mips32el
 graterlia-bootlogo-lcd_1.0_mips32el
 grep_3.1_mips32el
 groff_1.22.3_mips32el
-gstreamer_1.14.1-1_mips32el
-gstreamer-libav_1.14.1-1_mips32el
-gstreamer-plugins-bad_1.14.1-1_mips32el
-gstreamer-plugins-base_1.14.1-1_mips32el
-gstreamer-plugins-dvbmediasink_1.0.196-1_mips32el
-gstreamer-plugins-good_1.14.1-1_mips32el
-gstreamer-plugins-subsink_1.0.14-9_mips32el
-gstreamer-plugins-ugly_1.14.1-1_mips32el
 gzip_1.9_mips32el
-harfbuzz_1.8.1_mips32el
-hddtemp_0.3-15_mips32el
 hdparm_9.56_mips32el
-htop_2.2.0_mips32el
-idle3-tools_0.9.1_mips32el
-imagemagick_7.0.8-1_mips32el
-inadyn-mt_02.24.44_mips32el
 init-ifupdown_1.0.2_mips32el
 initscripts_1.0.3-9_mips32el
 iproute2_4.17.0_mips32el
-iptables_1.6.2_mips32el
-iptraf_3.0.0_mips32el
-iptraf-ng_1.1.4_mips32el
 iputils_s20161105_mips32el
 kmod_25_mips32el
-krb5_1.16.1_mips32el
-lame_3.100_mips32el
-lame-libs_3.100_mips32el
-lcms_2.9_mips32el
-ldb_1.3.3_mips32el
 less_530_mips32el
-lftp_4.8.3_mips32el
-libaio_0.3.111_mips32el
 libarchive_3.3.2_mips32el
-libbluray_1.0.2-1_mips32el
-libbsd_0.8.7_mips32el
-libcap_2.25_mips32el
 libcap-libs_2.25_mips32el
-libcdio_2.0.0_mips32el
-libcroco_0.6.12_mips32el
-libdaemon_0.14_mips32el
-libdca_0.0.6-1_mips32el
 libdreamdvd_1.0-5_mips32el
 libdvbsi++_0.3.8-7_mips32el
 libdvdnav_5.0.3_mips32el
 libdvdread_5.0.3_mips32el
-libevent_2.1.8_mips32el
-libexif_0.6.21_mips32el
 libffi_3.2.1_mips32el
-libfuse_2.9.7_mips32el
 libgcc_8.1.0_mips32el
 libgomp_8.1.0_mips32el
-libgudev_232-1_mips32el
-libid3tag_0.15.1b_mips32el
 libidn_1.34_mips32el
 libjpeg-turbo_1.5.3_mips32el
-libjpeg-turbo-progs_1.5.3_mips32el
-libltdl_2.4.6_mips32el
-libmms_0.6.4_mips32el
 libmnl_1.0.4_mips32el
-libmpeg2_0.5.1_mips32el
-libnfsidmap_0.25_mips32el
 libnl_3.4.0_mips32el
-libogg_1.3.3_mips32el
-libpcap_1.8.1_mips32el
 libpng_1.6.34-1_mips32el
-libpng-progs_1.6.34-1_mips32el
-libproxy_0.4.15_mips32el
-librsvg_2.40.20_mips32el
-librtmp_2.48-1_mips32el
-libsamplerate_0.1.9_mips32el
 libsigc++_2.10.0_mips32el
-libsmbclient_3.6.25-6_mips32el
-libsmbclient_4.6.7_mips32el
-libsndfile_1.0.28_mips32el
-libsndfile-progs_1.0.28_mips32el
 libsolv_0.6.34_mips32el
-libsoup_2.62.2_mips32el
 libstdc++_8.1.0_mips32el
-libtheora_1.1.1-3_mips32el
-libtiff_4.0.9_mips32el
-libtiff-progs_4.0.9_mips32el
 libtirpc_1.0.3_mips32el
 libtuxtxt_2.0-11_mips32el
-libudev_3.2.2_mips32el
 libudfread_1.0.1-1_mips32el
-libunistring_0.9.10_mips32el
-libupnp_1.6.25_mips32el
-libusb_1.0.22_mips32el
-libusb-compat_0.1.5_mips32el
-libvorbis_1.3.6_mips32el
-libvpx_1.7.0_mips32el
-libvpx-tools_1.7.0_mips32el
-libwebp_0.6.1_mips32el
-libwebp-progs_0.6.1_mips32el
 libwrap_7.6_mips32el
-libx264_0.152.2854_mips32el
 libxml2_2.9.8_mips32el
-lighttpd_1.4.49_mips32el
 links_2.16_mips32el
-localepurge_1.0.1_mips32el
 logrotate_3.14.0_mips32el
-lsof_4.91_mips32el
-lz4_1.8.2_mips32el
 lzo_2.10_mips32el
 man_1.6g_mips32el
-mc_4.8.21_mips32el
-minidlna_1.2.1-3_mips32el
 mtd-utils_2.0.2_mips32el
-mtr_0.92_mips32el
-n2n-edge_2.3.0_mips32el
-n2n-supernode_2.3.0_mips32el
-nano_2.9.8_mips32el
-ncftp_3.2.6_mips32el
 ncurses_6.1+20180127_mips32el
-ncurses-terminfo_6.1+20180127_mips32el
-neon_0.30.2-1_mips32el
 nettle_3.4_mips32el
 net-tools_1.60-26_mips32el
-nfs-utils_2.1.1_mips32el
 nfs-utils-miniclient_2.1.1_mips32el
-nmap_7.70-1_mips32el
-nss-mdns_0.10_mips32el
-ntpd_4.2.8p11_mips32el
 ntpdate_4.2.8p11-1_mips32el
-ntpd-tools_4.2.8p11_mips32el
-ntp-tools_4.2.8p11_mips32el
-openldap-libs_2.4.46_mips32el
-openssh_7.7p1-1_mips32el
-openssh-clients_7.7p1-1_mips32el
-openssh-server_7.7p1-1_mips32el
-penssl_1.0.2o_mips32el
-openvpn_2.4.6-1_mips32el
-opkg_0.3.6-7_mips32el
-opkg-utils_0.3.6-1_mips32el
-opus_1.2.1_mips32el
-orc_0.4.28_mips32el
-oscam-svn_1.20-r11424-1_mips32el
-oscam-svn-camd35_1.20-r11424-1_mips32el
 oscam-svn-camd35-longterm_1.20-r11384-1_mips32el
 oscam-svn-longterm_1.20-r11384-1_mips32el
-oscam-svn-webif_1.20-r11424-1_mips32el
 oscam-svn-webif-longterm_1.20-r11384-1_mips32el
-oscam-svn-webif-pcsc_1.20-r11384-1_mips32el
-out_premium
-p7zip_16.02_mips32el
 pam_1.3.1-1_mips32el
-pango_1.42.1_mips32el
-parted_3.2_mips32el
-patch_2.7.6_mips32el
 pbzip2_1.1.13-1_mips32el
 pcre_8.42_mips32el
-pcsc-lite_1.8.23_mips32el
-pcsc-lite-lib_1.8.23_mips32el
-perl_5.24.1_mips32el
-perl-libs_5.24.1_mips32el
-perl-modules_5.24.1_mips32el
-perl-pod_5.24.1_mips32el
 pigz_2.4_mips32el
-pixman_0.34.0_mips32el
 png-util_1.0-4_mips32el
 popt_1.16_mips32el
 procps-ng_3.3.15_mips32el
-proftpd_1.3.6_mips32el
 psmisc_23.1_mips32el
 pv_1.6.6_mips32el
 python_2.7.15-1_mips32el
 python-attr_0.3.1_mips32el
 python-attrs_18.1.0_mips32el
 python-automat_0.7.0_mips32el
-python-automat-test_0.7.0_mips32el
-python-certifi_2018.4.16_mips32el
 python-cffi_1.11.5_mips32el
-python-cfscrape_1.9.5_mips32el
-python-chardet_3.0.4_mips32el
 python-cheetah_2.4.4_mips32el
 python-cheetah-test_2.4.4-3_mips32el
-python-circuits_3.2_mips32el
-python-circuits-bricks_0.3-12_mips32el
-python-circuits-bricks-test_0.3-12_mips32el
-python-cocy_0.1.13_mips32el
 python-constantly_15.1.0_mips32el
 python-cryptography_2.2.2_mips32el
 python-dateutil_2.7.3_mips32el
 python-enum34_1.1.6_mips32el
-python-futures_3.2.0_mips32el
-python-gdata_2.0.18_mips32el
 python-hyperlink_18.0.0_mips32el
 python-icalendar_4.0.1_mips32el
 python-icalendar-test_4.0.1_mips32el
 python-imaging_1.1.7-5_mips32el
 python-incremental_17.5.0_mips32el
 python-ipaddress_1.0.22_mips32el
-python-js2py_0.59_mips32el
 python-lzma_0.0.11_mips32el
-python-mechanize_0.3.6_mips32el
 python-mutagen_1.40.0_mips32el
-python-ndg-httpsclient_0.5.0_mips32el
 python-pyasn1_0.4.3_mips32el
 python-pyasn1-modules_0.2.1_mips32el
 python-pycparser_2.18_mips32el
 python-pycrypto_2.6.1_mips32el
-python-pycurl_7.43.0.2_mips32el
 python-pyopenssl_18.0.0_mips32el
-python-pysocks_1.6.8_mips32el
 python-pytz_2018.5_mips32el
 python-pyusb_1.0.2_mips32el
-python-requests_2.19.1_mips32el
 python-sendfile_2.0.1_mips32el
 python-service-identity_17.0.0_mips32el
 python-setuptools_39.2.0_mips32el
 python-simplejson_3.16.0_mips32el
-python-singledispatch_3.4.0.3_mips32el
 python-six_1.11.0_mips32el
 python-test_2.7.15-1_mips32el
 python-twisted_18.4.0_mips32el
 python-twisted-test_18.4.0_mips32el
-python-ujson_1.35_mips32el
-python-urllib3_1.23_mips32el
 python-wifi_0.6.1_mips32el
-python-youtube-dl_2018.06.18_mips32el
 python-zopeinterface_4.5.0_mips32el
-python-zopeinterface-test_4.5.0_mips32el
 readline_7.0_mips32el
-rpcbind_0.2.4_mips32el
-rsync_3.1.3_mips32el
-rtl-sdr_1.0_mips32el
-rtmpdump_2.48-1_mips32el
-samba_3.6.25-6_mips32el
-samba4_4.6.7-1_mips32el
-samba-client_3.6.25-6_mips32el
-samba-common_3.6.25-6_mips32el
-sbc_1.3_mips32el
 screen_4.6.2_mips32el
 sdparm_1.10_mips32el
 sed_4.5_mips32el
 shadow_4.2.1_mips32el
 showiframe_1.4_mips32el
 smartmontools_6.6_mips32el
-speex_1.2_mips32el
-speexdsp_1.2_mips32el
 sqlite3_3.23.1_mips32el
-sshpass_1.06-1_mips32el
-strace_4.23_mips32el
 sudo_1.8.23_mips32el
 sysfsutils_2.1.0_mips32el
 syslog-ng_3.15.1_mips32el
 sysvinit_2.88dsf-3_mips32el
-taglib_1.11.1_mips32el
-talloc_2.1.11_mips32el
 tar_1.30_mips32el
-tcpdump_4.9.2_mips32el
-tdb_1.3.15_mips32el
-tevent_0.9.36_mips32el
-transmission_2.94-1_mips32el
-tsocks_1.8beta5_mips32el
-unrar_5.6.3_mips32el
-unzip_6.0_mips32el
-usbutils_009_mips32el
 util-linux_2.32_mips32el
-vim_8.0.0983_mips32el
-vim-syntax_8.0.0983_mips32el
-vim-tutor_8.0.0983_mips32el
-vorbis-tools_1.4.0_mips32el
 vsftpd_3.0.3_mips32el
 vuplus-checkvfd_1.0_mips32el
 vuplus-displayvfd_1.0-2_mips32el
 vuplus-pau_1.0_mips32el
 vuplus-shutdown_1.0_mips32el
-wakelan_1.1_mips32el
-wavpack_5.1.0_mips32el
-wavpack-libs_5.1.0_mips32el
 wget_1.19.5_mips32el
-which_2.21_mips32el
 wireless-tools_30.pre9_mips32el
 wpa-supplicant_2.6-4_mips32el
-x264_0.152.2854_mip32el
 xfsprogs_4.15.1_mips32el
-xz_5.2.4_mips32el
 xz-libs_5.2.4_mips32el
-zeroconf_0.9-1_mips32el
 zip_3.0_mips32el
 zlib_1.2.11_mips32el
Graterlia OS
VU+ Duo2 (użytkowo), Zgemma i55 (devel)