Skocz do zawartości

Odp: Pikony - aktualizacje bieżące


Gość kamill_94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamill_94

Witam. Mam pytanie w sprawie pikon kolegi myszka20. Czy one aktualnie nie są dostępne w repo, czy zostały gdzieś przeniesione?

Pytam, ponieważ u mnie nie widać ich w menedżerze dodatków jak również poprzez "opkg list".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamill_94

Przepraszam, nie zajrzałem na stronę, ponieważ myślałem że w tym temacie też była by jakaś informacja.

U mnie wpisanie komendy podanej na stronie nie spowodowało dodanie nowego repo. Katalog /etc/opkg/ prezentuje się teraz tak:

[warning]Link usunięto...Proszę dodawać obrazki zgodnie z regulaminem forum[/warning]

 

System oczywiście mam zaktualizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamill_94

Ariva Link200 (SH4)

Problem wynika zapewne z tego, że ja w tym katalogu nie miałem pliku "myszka20.conf". Pojawił się on dopiero po wpisaniu komendy "ln", ale nie da się wyświetlić jego zawartości. Wydaje mi się, że ten plik powinien tam już być, a komenda podana na stronie powinna tylko stworzyć symlink o nazwie myszka20.gos do tego pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamill_94

Niestety to nie działa.

 

GraterliaOS:/etc/opkg# opkg install --force-reinstall opkg
Collected errors:
* opkg_download_pkg: Package opkg is not available from any configured src.
GraterliaOS:/etc/opkg#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki dekoder. Dlatego informacja była z mojej strony jaka była.

 

Ariva jest wspierana jako obsolete. Oznacza to, że OS jest ale wyłącznie na zasadzie "jak działa to działa, jak nie to nie".

Dlatego musisz repo dodać inaczej:

[*]echo "src/gz myszka20 http://myszka20.graterlia.xunil.pl/release "> /etc/opkg/myszka20.gos

[*]ln -sfn /etc/opkg/myszka20.gos /etc/opkg/myszka20.conf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamill_94

Tak myślałem, że to przez to, że ten plik się u mnie nie utworzył automatycznie.

Myślałem, że jeśli SH4 dostało przedłużenie wsparcia, to jest wspierane normalnie to co działało wcześniej, i że będzie to utrzymywane.

Repo udało się dodać, dzięki kolegom za pomoc. W komendzie podanej przez tux[/member] pojawił się błąd (niepotrzebny średnik).

 

Podaję poprawiony zestaw komend w razie gdyby ktoś potrzebował.

 

echo "src/gz myszka20 http://myszka20.graterlia.xunil.pl/release" > /etc/opkg/myszka20.gos
ln -sfn /etc/opkg/myszka20.gos /etc/opkg/myszka20.conf

 

Gaspar[/member], uprzedziłeś mnie z tą informacją o średniku :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że to przez to, że ten plik się u mnie nie utworzył automatycznie.

Myślałem, że jeśli SH4 dostało przedłużenie wsparcia, to jest wspierane normalnie to co działało wcześniej, i że będzie to utrzymywane.

Repo udało się dodać, dzięki kolegom za pomoc. W komendzie podanej przez tux[/member] pojawił się błąd (niepotrzebny średnik).

 

Podaję poprawiony zestaw komend w razie gdyby ktoś potrzebował.

 

echo "src/gz myszka20 http://myszka20.graterlia.xunil.pl/release" > /etc/opkg/myszka20.gos
ln -sfn /etc/opkg/myszka20.gos /etc/opkg/myszka20.conf

Wsparcie SH4 zostaje na podobnym poziomie co obecnie jest.

To Ariva@Link 200 ma wsparcie na zasadzie "jak działa to działa, jak nie to nie". Proszę sobie przypomnieć wpisy na forum. Był czas, że soft nawet zniknął z WWW ponieważ ma liczne błędy. Dlatego jest jak jest.

Inne aktualizacje (jak będą) są w repo SH4 i ALL. Tutaj masz wpisy w OPKG i przejdą jak będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamill_94
Wsparcie SH4 zostaje na podobnym poziomie co obecnie jest.

To Ariva@Link 200 ma wsparcie na zasadzie "jak działa to działa, jak nie to nie". Proszę sobie przypomnieć wpisy na forum. Był czas, że soft nawet zniknął z WWW ponieważ ma liczne błędy. Dlatego jest jak jest.

Inne aktualizacje (jak będą) są w repo SH4 i ALL. Tutaj masz wpisy w OPKG i przejdą jak będą.

 

Nie chcę spamować w tym temacie, ale w sprawie tego tunera dodam, że używam go jako tunera głównego z GOS i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. Wszystko działa nawet lepiej niż na innych softach :D Jeszcze raz dzięki za pomoc, repo myszka20 działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...