Skocz do zawartości

Antena Satelitarna, uchwyt i konwerter dobrej jakości


kusiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę polecić dobrą antenę oraz konwerter. Interesuję mnie tylko HB i w przyszłości 4K z HB, jeśli chodzi o konwerter myślę nad INVERTO BLACK ULTRA TWIN chyba że może znacie coś lepszego o sprawdzonych uchwytach również chętnie poczytam, widziałem już kilka naprawdę masywnych a wiatr potrafił je powyginać w każdą stronę.. Ogólnie chodzi mi o sprzęt by optymalnie go ustawić i do niego nie podchodzić przez lata, jeśli cena nie będzie wygórowana będzie wiadomo to tylko plusem ? Ale jeśli warto dołożyć i czuć różnicę, nie ma o czym gadać w takim przypadku, liczę że na forum na pewno są specjaliści od sprzętu satelitarnego ? i w wolnej chwili napiszą dwa zdania za co z góry bardzo dziękuję ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, wcale nie.. Czytałem temat odnośnie Inverto ultra i premium:

 

"wzmocnienie:

Premium: 55dB

Ultra: 60dB

 

szum fazowy:

Premium: -85dBc/Hz max

Ultra: -90dBc/Hz max

 

Separacja pomiędzy polaryzacjami:

Premium:  22dB min

Ultra:  25dB min "

 

Sam napisałeś:

 

"Ten droższy jest selekcjonowany. Masz praktycznie 100% szans na to, że parametry z tabliczki będą w rzeczywistości."

 

Temat z 2014.r Myślałem że ten konwerter będzie dobrym wyborem i jeśli kabel będzie miał 10-15 metrów będzie tylko lepiej. Prześledzę te tematy wszystkie jeśli sądzisz że znajdę w nim wszystkie odpowiedzi. Po prostu liczyłem na odp. typu konwert A i konwerter B są dobre i polecane, antena X i Y..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ja piszę o 2014?

Zerknij na to co podaje producent obecnie. Co podawał jakiś czas temu i wyciągaj wnioski.

 

Obecnie cała seria BLACK jest do tego co podałem wyżej. Do instalacji normalnych jest RED.

Przesterować tuner jest łatwo. Nawet tłumik może nie dać rady. Casy "złej" głowicy w nBox mijają. Casy nBox też :)

 


Natomiast co do polecania.

Jak pisałem prawie zawsze:

[*]zanim się kupi antenę należy sprawdzić czy mamy poziomnicę i jak nie to trzeba ją kupić!

[*]przy pomocy poziomnicy należy sprawdzić pion i poziom mocowania anteny

Po tych czynnościach prawie każda antena będzie OK. Około 80cm powinna starczyć. Ja mam np. 60cm sprzed iluś tam lat i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sprzętu dla znajomego w tym momencie, sprawdzałem właśnie u siebie i mam INVERTO RED EXTEND, antena 90cm, zestaw pracuję 5 lat i przez 5 lat były chwilę konkretnych ulew i wiatrów i nie zaobserwowałem nic negatywnego z sygnałem. Sądziłem że może polecona zostania jakaś konkretna firma anten itp. również pod uwagę biorę 90cm i w górę, wiem że na mniejszej antenie przy dokładności może również osiągnąć cuda, wymagana tylko większa precyzyjność.. Przy takiej antenie 90, 100 bardzo ważny jest uchwyt on musi być konkretny (wzmacniany) fajnie było by znaleźć antenę z wzmacnianym wysięgnikiem na konwerter. Antena antenie nie równa, moja droga nie była i dosłownie nic się z nią nie dzieje, nie wiem tylko co to za firma była, znam przypadki gdzie antena po 3-4 latach jest zwichrowana i rdzewieje i nadaję się do wymiany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

będzie krótko: słuchajcie tux[/member]

 

Sam mam instalacje z multiswitchem, z relatywnie krótkimi kablami dobrej jakości, dobrej jakości gniazdkami systemowymi, Inverto Black Ultra na antenie 130cm i... musiałem zakładać tłumiki, bo niektóre odbiorniki dostawały gustowny "przester" (zgemma h2s jednej z głowic). A nawet karta dvb-s2 do PC na części kanałów też cierpiała na przester...

 

Jeśli się z tym liczycie, to można brać Inverto Black Ultra i potem zbijać sygnał. Ale po co, skoro Inverto Red + jakaś antena od 100 do 130 cm załatwi sprawę równie dobrze... Antena "Premium" 120cm będzie drogawa, ale coś 110 będzie nie tragicznie droższe od 100ki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...