Skocz do zawartości

CrossEPG


Gość tuspam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłeś w ogóle pliki zanim sprawdziłeś co to jest? Specjalistą nie jestem ale to nie jest do Nboxa

Tux ma CrossEPG bo jakiś czas temu mu wysyłałem, jak znajdzie czas to pewnie doda, a jakby nie miał na poczcie to plik będzie tu.

 

[załącznik usunięty przez administratora]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem, jest to zlepek kilku - jedyny ktory mi wogole odpalil na tym sofcie. Wydaje mi  sie ze w konfiguracji mam wszystko ok ale nie pobiera mi wydarzen z neta. Sporo kombinowalem i nie weim czy czegos nie przekombinowalem u siebie dlatego zalezy mi na sprawdzeniu na innym tunerze. Oczywiscie jest w pacze troche zbednych plikow ale to najmniej istotne - wazne zeby dzialalo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo tego, pobralem z innego tunera gdzie dziala crossepg catalog /hdd/crossepg i wrzucilem go do tego tunera, restart i niestety plugin nie widzi tej bazy mimo prawidlowej sciezki w konfigu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem CrossEPG było dobre 2-3 lata temu gdy polskie platformy nadawały badziewne epg na 1 dzień naprzód (lub co gorsza tylko aktualną i następną audycję). Teraz gdy oglądamy głównie polskie kanały, a zarówno Cyfra jak i Nka nadają przewodnik na 7 dni, nie ma sensu ładować się w CrossEPG dla samego Polsatu i kilku jeszcze kanałów. Myślę, że lepszym rozwiązaniem jest instalacja EPGRefresh i ustawienie aktualizacji na kilku kanałach w nocy.

Dla niezorientowanych w temacie polecam ten wątek na DVHK:

i post na forum SatKuriera:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo → w załączniku :)

 

Trzeba jeszcze sprawdzić nadpisywanie danych. Coś mi wychodzi, że odbiór z nowego EPG nadpisuje stare ale może się mylę.

Z transponderów polecam dwa:

10,796V: szybkie 7 dni, 165 kanałów (np. Dicovery Science z C+)

11,449H: 7 dni dla 131 kanałów (np. MGM HD)

Pierwszy jest szybszy, drugi wolniejszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadpisuje, ale nie kasuje niczego ponad to co pobierze. Czyli jak masz z Cyfry na 7 dni, przełączysz na transponder Nki i zacznie pobierać to nadpisze tylko te pozycje które pobierze, reszta audycji pozostnie bez zmian. EPG z Cyfry pobiera się bardzo szybko, ale jest uboższe w kwesti opisów audycji. Te od Nki pobiera się dużo wolniej, ale z opisy sa dużo bardziej szczegółowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux

CrossEPG działa prawidłowo. Wymaga tylko odpowiedniej konfiguracji kilku plików xml. Wszystko jest na http://www.rytec.be/ i powiem, że chodzi o odpowiednie linki do poberania danych. Te, które są w instalce nie pobierają niczego. Mam gotowe na platformy polskie i xxx. Dołączam potrzebne pliki do podmiany.

 

 

[załącznik usunięty przez administratora]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux

Jak będę w domu to podeślę ci na PM całego plugina, który działa u mnie na twojej kompilacji. Dodam, że musi by dysk podontowany w /hdd bo inaczej zapisuje do nand-a i się wysypie soft. Jestem obecnie do czwartku poza domem, a mam to własnie na kompie w domu. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość franco78

a więc zrobiłem tak - instalacja do NAND i po sprawie ;)

czekam teraz na dobrze działający Pernament Timeshift;)
@tux pytanko: jak to jest z tym crossepg? Jest jakiaś działająca wersja, którą mogę zainstalować? albo jakaś alternatywa?
Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość franco78

Masz tu namyśli po prostu przełączenie na te kanały? ręczne?  czy przy użyciu jakiegoś plugina?

crossEPG - czytałem,że kolega z forum ma i dzisiaj ma się tym podzielić, dać Tobie do akceptacji....
aha.. nie widzę nigdzie opcji \"szukaj\" dla kanału... jeśłli chcę poszukać jakiegoś kanału na dłuugiej liście... nie ma takiej opcji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam działanie crossEPG tego co wyżej. Ma inne pliki wykonywalne i tutaj poprawnie dokonuje konwersji na format .dat gdzie do tej pory był problem z tym.

 

Całość działa koszmarnie długo i obciąża bardzo mocno nBoxa → UWAGA na możliwość uszkodzenia przy złym systemie zasilania!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś ma może pomysł jak wymusić na tym pluginie pobieranie EPG dla np. najbliższych 7 albo nawet 9 dni? U mnie standardowo pobiera tylko na 5 a w konfiguracji nie mam możliwości zmienienia tego. Wiem, że jest taka możliwość technicznie bo np. EPGImport pobiera z tych samych źródeł opisy właśnie na 9 dni.

Posiadam podstawową wersję z własnym plikiem rytec_poland.

Od razu powiem dlaczego CrossEPG a nie EPGImport. Otóż tworzy on tytuły audycji w sposób jaki mi się podoba czyli dla serialu jest to np. Pierwsza miłość [Obyczajowy] [Odc. 123] [Polski] albo dla filmu Kiler [2000] [Komedia] [Polska] itp. W EPGImport wygląda to na wzór satelity. Jeżeli byłaby tam możliwość zmiany na taki właśnie model tworzenia tytułów to chętnie przesiadłbym się na tamten plugin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Od ostatniego postu w tym wątku sporo wody w Wiśle upłynęło, dlatego też pytam tylko z czystej ciekawości. Jestem na etapie testowania prawie wszystkiego co jest na nboxa dostępne więc padło teraz na CrossEpg. Zainstalowałem i testowałem przez chwilę, ale nie widzę praktycznie żadnej różnicy między działaniem epg z oraz bez tej wtyczki (wtyczkę mam zainstalowaną z repo, ale domniemam że to ta sama).

W związku z tym pytanie czy ktoś jeszcze jej używa oraz czy są jakieś różnice przemawiające za jej posiadaniem ? Osobiście potrzebuję epg dla NC+ i Cyfrowego Polsatu i moje wnioski są podobne do tych, o których już tutaj wyczytałem wcześniej, że obecnie nadawcy wrzucają już program na dłuższy okres do przodu i raczej wszystko działa. Tylko czasami nie mam epg na jakimś kanale, ale często po jego wybraniu epg wskakuje i osobiście jestem bardzo zadowolony z tego co jest bo to niebo a ziemia w porównaniu do tego co jeszcze kilka dni temu miałem na Opticum x403, no ale oczywiście jeśli może być jeszcze lepiej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matzg a czy mógłbyś podzielić się informacją czy używając tego pluginu pobiera wszystko? Właśnie zainstalowałem do testów i niby działa, ale zauważyłem że na kilku kanałach (np. Baby tv czy active family) epg nie pobrało. Na kilku innych (min. Canal+ czy wszystkie VOD z Polsatu ) opisy wyskoczyły dopiero po uruchomieniu tych kanałów, więc najprawdopodobniej epg pobrało się z satelity ale nie wiem jak to sprawdzić. Jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje-czy używając tej wtyczki masz wyłączone wszystkie opcje w EPG z systemu? (tzn. EIT, MHW, freesat etc?) oraz czy czyszczenie epg we wtyczce importepg powinno być włączone czy lepiej kasować przed każdym pobraniem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Metodą prób i błędów, winnym sytuacji jest na pewno crossepg a konkretniej kodowanie opisów. Po usunięciu opisu audycji plik timers.xml jest w porządku.

Nie wiem co konkretnie przeszkadza w opisie dostarczanym przez crossepg bo np. wpisanie polskich znaków do opisu z pilota nie powoduje problemu. Jeżeli zostawię opis bez ingerencji to wtedy usuwa plik.

 

Co do EPGImport... Chętnie ale format tytułu/opisu w crossepg bardziej mi odpowiada. Jeżeli byłaby możliwość dostosowania EPGImport do tego co jest w crossepg zrobiłbym to bez wahania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już zrozumiałem o co ci chodzi.  :)

Ale wytłumacz mi jedno, dlaczego w tytule chcesz mieć wszystko? Skoro praktycznie poza ekranem eventview który na przykładzie przesłałeś, nie masz odczytu go w całości?

 

Nie wiem czemu chce, ale mnie ten układ ze zrzutu z ekranu także się bardziej podoba. :) Bo tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nawet jeżeli wejdę w opis danej audycji to od razu rzuca się wszystko w oczy. Zapis w tym formacie (przynajmniej dla mnie) jest bardzo czytelny. Nie muszę szukać w opisie interesujących mnie rzeczy.

Przez bardzo długi czas używając skórki infinityhd listę kanałów miałem podzieloną w poziomie a nie jak to jest domyślnie w pionie i wtedy cały tytuł mieścił się idealnie :)

 

Jest to po prostu kwestia gustu i też nie śmiem nawet prosić żeby ktoś na forum specjalnie dla mnie przerabiał plugin bo pewnie jestem wyjątkiem a niestety moja wiedza na temat pythona jest niewystarczająca żebym podołał samemu.

 

 

Problem jest z wersją CROSSEPG, która znajduje się w repozytorium Graterlia. Wgrałem plugin (enigma2-plugin-systemplugins-crossepg_0.6.2-svn-268_sh4) z paczki, którą mam jeszcze zanim powstał cały projekt Graterlia i przy niej nie ma najmniejszych problemów z timerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shouces[/member]

Włącz sobie testowe repozytorium addons, zrób update lub wejdź przez gui do pakietów. Będą tam dwie wersje CrossEPG 0.6.2 i 0.8.1.

Zainstaluj to nowszą co ją dodałem do repo.

U siebie na mipsie skonfigurowałem sobie i pobrałem zdarzenia, troszku to trwało około 20 minut ale pobrał (EPGimport pobiera mi w 3 minuty  :P ).

Sprawdź u siebie na uhd88 jak się sprawuje i zdaj relacje, wcześniejsza wersja sypała gdzie nie gdzie błędami, ta jest stabilniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

db_root=/usb/crossepg
lamedb=lamedb
providers=rytec_poland_xmltv
force_load_on_boot=0
download_daily_enabled=1
download_daily_hours=4
download_daily_minutes=0
download_daily_reboot=1
download_tune_enabled=0
download_manual_reboot=0
download_standby_enabled=0
last_full_download_timestamp=0
last_partial_download_timestamp=0
csv_import_enabled=0
show_plugin=1
show_extension=0
show_force_reload_as_plugin=0
configured=1

 

description=Rytec Poland XMLTV
protocol=xmltv
channels_url_0=http://rytecepg.ipservers.eu/epg_data/rytec.channels.xml.gz
channels_url_1=http://rytecepg.wanwizard.eu/rytec.channels.xml.gz
channels_url_2=http://www.openvix.co.uk/feeds_extras/epg_data/rytec.channels.xml.gz
channels_url_3=http://www.vuplus-community.net/rytec/rytec.channels.xml.gz
channels_url_4=http://www.xmltvepg.nl/rytec.channels.xml.gz
epg_url_0=http://rytecepg.ipservers.eu/epg_data/rytecxmltv-Poland.gz
epg_url_1=http://rytecepg.wanwizard.eu/rytecxmltv-Poland.gz
epg_url_2=http://www.openvix.co.uk/feeds_extras/epg_data/rytecxmltv-Poland.gz
epg_url_3=http://www.vuplus-community.net/rytec/rytecxmltv-Poland.gz
epg_url_4=http://www.xmltvepg.nl/rytecxmltv-Poland.gz
preferred_language=pol
preferred_language=eng

 

Niestety tak jak pisałem wcześniej, nie pobiera.

Próbowałem usunąć mu EPG z tunera (czyli w moim przypadku epg.dat oraz folder crossepg z /usb) ale po restarcie tunera mimo wszystko jakoś odzyskuje to epg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...