Skocz do zawartości

Harmonogram wyłączeń poszczególnych części projektu Graterlia OS


tux
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłączenia są uzależnione od kwoty, jaką zbierzemy w tym roku do 1 kwietnia.

Data 1 kwietnia jest ostateczna. Decyzja została podjęta po tym, jak w zeszłym roku czekając do ostatniej chwili (chodziło o deklaracje wysłane e-mailem) o mało nie nastąpiło wyłączenie części usług.

 

  • granica całości kwoty
       - utrzymanie wszystkiego na obecnym poziomie o kolejny rok;

  • granica poniżej całości kwoty i równocześnie nie niżej niż połowa
       - usunięcie wsparcia SH4 od 01 kwietnia
       - nie będzie aktualizacji systemu;
       - wsady do tunerów oraz zamrożone repozytorium zostaną przeniesione na najtańszy możliwy serwer (najlepiej darmowy). To jak będzie to działać
         niestety nie będzie priorytetem;
       - wsparcie devel na forum na zasadzie dobrej woli;
       - wsparcie dla MIPS32EL na obecnym poziomie;

  • granica poniżej połowy kwoty, ale nie mniej 1128zł
       - utrzymanie forum pod znakiem zapytania. Prawdopodobnie już na tym etapie zniknie;
       - wsparcie dla MIPS32EL na obecnym poziomie;

  • granica 600zł;
       - tutaj już na 100% wyłączamy forum, nie stać nas na jego utrzymanie;

  • granica poniżej 600zł;
       - to co zostanie, będzie wyłączenie moją dobrą wolą. Wstępnie będzie to MIPS32 + repozytorium pakietów + download wsadów, nic więcej;
       - dostępność zasobów będzie tak dobra, jak tylko na to pozwoli zebrana kwota;

 

 

Powyższy tekst musiałem napisać, ponieważ wielu z Was nie zdaje sobie kompletnie sprawy z tego, ile to wszystko kosztuje. Oczywiście koszty to nie tylko złotówki, ale też ogrom czasu poświęcony temu, albo to w ogóle działało. Kwoty podane dotyczą wyłącznie zakupów serwerów itp.

Cała reszta jest naszą (w tym moją) charytatywną pracą. Nie ukrywam, że często są to godziny dziennie, aby zwykły użytkownik mógł użyć „opkg update && opkg upgrade” czy też poklikał z pilota i już. Tak, tak, ktoś musi to wszystko wcześniej przygotować, wstępnie przetestować i opublikować do pobrania.

Deklaracji pomocy w tym wszystkim było wiele. Niestety prawie w każdym przypadku skończyło się na deklaracjach lub współpracy chwilowej (odejście bez podania przyczyny, często bez słowa).

 

Zaczynając „to wszystko”, robiłem to wyłącznie dla siebie. Po jakimś czasie opublikowałem to, zaczynając od „Freebox mod by tux”. Reszta jest do przeczytania na stronie WWW.

Obecnie mam wyłącznie MIPS32EL i nie używam już SH4. Dla mnie utrzymanie wsparcia SH4 oznacza dodatkową pracę wyłącznie pod SH4 oraz utrzymanie serwerów z pakietami, wsadami, itd. Zadeklarowałem jednak w zeszłym roku, iż na pewno do stycznia tego roku wsparcie zostanie na poziomie systemu. Tak też się stało. W sumie wsparcie jeszcze jest i do czasu zakończenia zbiórki nie mam pojęcia, co się stanie.

 


 

 

Takich chwil, gdy trzeba napisać powyższe słowa, nie lubi nikt.

Niestety przychodzi taki moment, gdy trzeba je napisać, a po przekroczeniu pewnej daty po prostu wykonać to, co się napisało.

 

Na koniec przypomnę również to, co jest napisane ponad kwotą to uzbierania...wsparcie w postaci np. serwerów jest mile widziane, ale nie może zastąpić serwerów głównych. Po dwóch sytuacjach, gdy trzeba było ewakuować wszystko w inne miejsce w ciągu 24h oraz jednej sytuacji, gdy miałem na to tydzień osobiście mam dość. Samo przeniesienie forum to już wyzwanie, chociażby ze względu na ścieżki w bazie danych. Oczywiście nie można napisać, iż zadanie nie jest wykonalne, bo jednak dałem radę to zrobić, przy czym (muszę to napisać) mój czas nie jest z gumy. Zamiast siedzieć i co chwilę coś poprawiać, bo nie działa wolę spędzić czas z rodziną. Dlatego nie kupuję najtańszych rozwiązań i nie próbuję tego wiecznie dostosowywać pod coś. To ma działać, a ja nie mam się zastanawiać nad tym, jak to działa. Po prostu zajmuję się Graterlia OS a nie serwerownią bo na serwerownię nie mam już zwyczajnie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Tux,

 

Ja deklaruję wpłatę jako zadośćuczynienie, pokutę za moje złośliwośći.

 

Ludziska weźcie się w garść, wielu z nas korzysta z tego projektu. Jak każdy wpłaci ze 30 zyli, a to nie wydatek to podtrzymamy ten projekt. Pamiętajcie, że jak się coś bierze to warto też coś dać.

 

Tux, napisz mi na PW jakie są wymagania co do hostingu. Mam wykupiony hosting który utrzymuje od lat i będę utrzymywał. Jak będzie potrzeba mogę wam udostępnić miejsce.

 

Pozdr,

 

Edit: Panowie i Panie, coś kiepsko z tym wpłacaniem, czyżby tylko trzy osoby były zainteresowane wsparciem?

 

 

EDIT tux:

Właściwie to 3 + 3 wcześniej. Dlatego kwota w opcji zbiórki na PayPal jest niższa o wpłaty, kiedy jeszcze nie uruchomiłem opcji zbiórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy planujecie wypuszczenie systemu na to urządzenie ?

 

http://www.sklep-tvsat.com/tunery-linux-lan-hd/152-formuler-f1.html

 

Pozdrawiam

To przykład e-maila jakich dużo.

Nie ma dnia gdzie nie byłoby chociaż kilka próśb o wsparcie dla innych tunerów niż już mamy.

No ale obecnie jest już problem z utrzymaniem tego co jest, a będzie jak dodamy kolejne tunery?

Pewnie wszystko stanie, a my już nawet nie będziemy mieli czasu na spanie :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, tak jak obiecałem się dorzuciłem. Przy kolejnych wypłatach jeszcze się dorzucę.

 

Ale mam taka uwagę od kolegów którzy też chcieli wesprzeć. Odrzuca trochę wpłacających konieczność tworzenia konta na paypal.

Może lepsza by była https://zrzutka.pl/, tam nie biorą prowizji jak na paypal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę (lub może nie) napiszę, że prawie wszystkie serwerownie przyjmują wpłaty z PayPal :)

myślę tux że kolega wyżej może mieć trochę racji :) Nie wszyscy mają konto na PayPal, nie wiedzą co to jest, jak wpłacać i po co im tworzyć tam konto..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma tyle sił aby potem ewentualnie walczyć z kim trzeba po "zrzucie" niech ją ogłosi, zbierze i przerzuci nam na PayPal.

Ja nie mam czasu na ryzykowanie i użeranie się.

 

Jak się robi zrzutę gdzieś na świecie też jest PayPal i nikt nie robi z tego powodu kłopotów. Tylko u nas w PL zawsze prawie każdemu pod górkę.

Zbiórka jest jak co roku poprzez PayPal i tak pozostanie.

Dla mnie jest to koniec rozmowy na temat jak zbierać pieniądze.

 

Chciałbym też zauważyć, iż Graterlia to nie firma czy działalność gospodarcza. Nas obowiązują inne zasady.

Oczywiście nic nikomu nie narzucam. To co jest w internecie jest dla Was a nie dla mnie.

Dla siebie to mogę sobie to nawet postawić na serwerze w domu w sieci lokalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie obserwuje i cienko widzę ze kwota będzie zebrana bo 11 dni zebrano 240zl.

Wiec może pójść inaczej nie wiem na 100% ale tutaj chyba największy ruch generuje sama instalacja image pobieranie wszystkiego itd.

Wiec może dodać to co 90% ludzi używa i tylko by się instalowało jakieś małe dodatki lub jakby był jakiś update.

Reasumując mniejszy ruch mniejsze opłaty itd.

Przynajmniej mi się tak wydaje może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jedną z przyczyn słabego wsparcia finansowego jest konieczność posiadania konta PayPal. To jest duże utrudnienie. Założyć konto, podać dane... Konto Pay Pal nie jest tak popularne jak się wydaje. Gdyby wpłaty były prostsze poszło by lepiej i szybciej. Wpłaty poprzez SMS. W czym jest problem żeby podać nr konta do wpłat?. Sam chciałem przelać darowiznę ale zakładanie konta na PayPal zniechęciło mnie. I jeszcze, capticha jest bardzo nieczytelna. Bardzo duże utrudnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjesz w nie realnym świecie. Nie chciało mi się zakładać konta na PayPal a teraz zabiorę się za poszukiwania w sieci kogoś z kontem żeby mu wpłacić. Bez sensu. Dobrze zapowiadający się projekt padnie przez niefrasobliwość i brak realnego spojrzenia na rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mówię abyś szukał w sieci? Nie masz znajomych z paypalem i kilku innych, którzy by wsparli ale nie maja Paypala więc tego nie zrobią?

A z wpłat sms chyba nawet mniej niż połowa trafia na konto zbierającego.

A jak ci się nie chce to już na to nikt nic nie poradzi. W tej chwili są tylko 2 posty o tym jak trudno jest wpłacić na Paypal'a.

 

PS. ŻYJĘ w Irlandii - dla niektórych normalne życie to nierealny świat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co - wstydźcie się... biadolicie jak jakieś sieroty baby na bazarze.

 

Założenie konta na paypal trwa 30 sekund. Niczym się nie różni od założenia konta na forum, facebooku, czy innym serwisie internetowym.

 

Zatankować konto? Wcale nie trzeba posiadać karty, można zwyczajnie przelać kasę z swojego banku na swoje konto paypal zwykłym przelewem, doładować jakąś płatnością błyskawiczną, lub zintegrować z systemem bankowym w wielu bankach. Jeśli komuś zależy, to to zrobi. A może Wam zwyczajnie nie zależy i szukacie wymówek czemu nie...

 

Jeśli dla Was wspomożenie projektu jest aż takim problemem, to skasujcie ten system. Serwery które udostępniają pliki potrzebne do bieżących aktualizacji kosztują i ja rozumiem tuxa, że dla niego jest to już zbyt duże obciążenie finansowe aby płacić za to aby inni mogli korzystać za free.

 

Więc albo zewrzecie poślady i przestaniecie biadolić i konkretnie wspomożecie czynnie projekt, a najprostszą formą jest dobrowolny datek na utrzymanie infrastruktury, albo zwyczajnie ten projekt zniknie i to zniknie dla WAS. To WY stracicie do niego dostęp, a nie autor i być może parę osób faktycznie zaangażowanych... teraz zależy wszystko od Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to masz racje ale wydaje mi się tez ze nie rozumiesz innych ludzi ja sam znam takich co nie maja karty i płaca gotówka a kasę wybieraja w okienku.

I to jest gosc kolo 45 wiec spróbuj rozumieć innych co nie chcą zakładać paypala tylko po to by wpłaci te 25/50/75/ ... zl i nie używać dalej.

 

Ja będąc adminem i mając możliwość zamknięcia projektu bo nie będzie kasy to tez musiałem bym na czym by ograniczyć to co najwięcej zbiera kasy.

- trafic czy ilosc update

- robic tylko dla danego boxa/ow a reszta raz na 6 misiecy.

- itd,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdanm[/member] przestań biadolić jak jakaś baba... Wchodzicie w tematy systemów operacyjnych, stawiania zaawansowanego oprogramowania na sprzęcie często w ogóle do tego nieprzeznaczonego, a prostej rzeczy jak założenie konta w internecie to już nie potraficie.

 

Brać to łatwo... ale dać od siebie choć trochę czy to poprzez wsparcie w postaci finansowej, czy chociażby testów, to już nie ma wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zaznaczyć ze ja nic nie biorę ja jestem tutaj bo kiedyś richter mi pokazał to forum wiec się zarejestrowałem i tak jestem tutaj.

Teraz mam tylko Ultimo4k i Zero4k .

 

Poprostu niechce by projekt padł 

 

Ja też mam Ultimo4k i nie było dla mnie problem zrobić przelewu przez PP. Więc jeśli ktoś chce to sobie poradzi. Jak widać po wplatach, nie wiele jest osób chcących pomoc. Za to więcej jest gadaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mego punktu widzenia kilkudziesięciu użytkowników musi zewrzeć pośladki (jak chamsko napisał ktoś powyżej) założyć konto PayPal. które nie jest im potrzebne, doładować konto i wpłacić bo jednemu... ze zwartymi pośladkami nie chce się ułatwić wpłat. Puknij się w makówkę koleś. Użytkowników tego systemu jest nie wielu bo przeciętnemu użytkownikowi to jest czarna magia. Przeciętny użytkownik chce ściągnąć plik, kliknąć i zainstalować i będzie to dla niego życiowe osiągnięcie. Jeżeli będziecie mieli takie podejście, to projekt zniknie w ciągu roku i nikt nie będzie rozpaczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mego punktu widzenia kilkudziesięciu użytkowników musi zewrzeć pośladki (jak chamsko napisał ktoś powyżej) założyć konto PayPal. które nie jest im potrzebne, doładować konto i wpłacić bo jednemu... ze zwartymi pośladkami nie chce się ułatwić wpłat. Puknij się w makówkę koleś. Użytkowników tego systemu jest nie wielu bo przeciętnemu użytkownikowi to jest czarna magia. Przeciętny użytkownik chce ściągnąć plik, kliknąć i zainstalować i będzie to dla niego życiowe osiągnięcie. Jeżeli będziecie mieli takie podejście, to projekt zniknie w ciągu roku i nikt nie będzie rozpaczał.

Dokładnie dla przeciętnego usera ten system to czarna magia.

Ludzie nie wiedza jak ustawić image gdzie jest wszystko dane, sprawdzone, przeważnie jest predefiniowane ustawienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma chęci to nie jest czarna magia, są faqi, instrukcje, forum a nawet wyszukiwarka google. Jak ktoś chce na gotowe wszystko to rzeczywiście to nie dla niego jest ten system. Powtarzam jak ktoś bedzie chciał to sobie poradzi z zainstalowaniem i skonfigurowaniem pod siebie  to samo z paypal. Liczą się chęci a nie narzekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie głównej Graterlia OS wyraźnie jest zapis:

UWAGA → system nie jest tworzony dla wszystkich. Tak jak jest wiele dystrybucji Linuxa, tak jest wiele IMAGE/Softów na tunery satelitarne. Jedne są łatwiejsze w obsłudze, a inne trudniejsze. Graterlia OS to nie IMAGE/Soft a OS (system operacyjny) i nie będzie z założenia ŁATWA (choć w dużej mierze od użytkownika zależy jak dane "coś" jest bardzo skomplikowane). Będzie systemem dla osób otwartych, które mają już jakąś wiedzę o systemach linuxowych lub potrafią ją szybko nabyć. Każda osoba, która dotąd nie miała do czynienia z Linuxem i w istocie chcąca się czegoś nauczyć również da sobie radę. Nie będzie po prostu "ułatwiaczy" typu "jeden klik i już". Decydując się na instalację Graterlia OS, prosimy, pamiętaj o tej maleńkiej, acz ważnej UWADZE!

 

Tak więc, albo mamy tu wysyp osób marudzących dla zasady, albo osób, które nie potrafią czytać ze zrozumieniem lub nie czytają w ogóle.

 

 

Wybaczcie...Graterlia OS powstał dlatego, że nic co było dostępne, nie miało tej funkcjonalności co była mi potrzebna.

Po jakimś czasie okazało się, iż po udostępnieniu Graterlia OS jest pewna grupa osób, której odpowiada to, jak "skonstruowany" jest Graterlia OS.

Te osoby wyraźnie piszą do mnie o tym.

 

 

Niestety, jestem świadomy, iż jest masa osób, które instalują Graterlia OS i nie potrafią nic tutaj skonfigurować lub zamiast poszukać odpowiedzi, to z lenistwa zadają po raz któryś tam te same pytania.

Jednak wyraźnie na WWW jest napisane:

 

Graterlia OS jest dla Ciebie, jeżeli:

 

 

* oczekujesz prostego, stabilnego Systemu Operacyjnego dla wspieranego przez GOS tunera DVBx;

* cenisz sobie możliwość aktualizacji bez wiecznego wgrywania wszystkiego od nowa, jak wychodzi nowa wersja softu;

* terminal nie jest dla Ciebie miejscem strasznym a wręcz przeciwnie – nie przeraża Cię;

* nie oczekujesz multum funkcji, wtyczek, dodatków, skórek, wodotrysków, a stawiasz na wyselekcjonowanie tego, co wartościowe.

 

 

Graterlia OS nie jest dla Ciebie, jeżeli:

 

 

* oczekujesz, że system zrobi za Ciebie wszystko lub prawie wszystko;

* chcesz mieć preinstalowane pakiety, bo tak jest łatwiej;

* najważniejsze to mieć multum funkcji, wtyczek, dodatków, skórek, wodotrysków i to na wyciągnięcie pilota – stabilność jest na dalszej pozycji.

 

 

Pamiętaj że Graterlia OS powstaje według konkretnych założeń, jakie przyjął autor projektu. Jeżeli nie rozumiesz ich, nie są one dla Ciebie do zaakceptowania lub jeżeli stwierdzisz, że Graterlia OS nie jest dla Ciebie (trzy punkty powyżej) – proszę – nie instaluj Graterlia OS. Zaoszczędzi to kłopotów zarówno Tobie jak i autorowi. Założenia Graterlia OS są takie, jakie są. Graterlia nie była, nie jest i nigdy nie będzie jak każdy inny soft. Jest inna i taka pozostanie.

Także, proszę Was, uszanujcie mnie, mój czas oraz innych zaangażowanych w projekt.

Do tej pory wszystko finansowałem sam a od dwóch lat, jak była zbiórka musiałem dość dużo dokładać. Często kwota podawana przeze mnie była znacznie niższa niż potrzebna.

W ostatnim roku wszystko się rozrosło, ceny wzrosły, ilość używanych softów najwyraźniej też wzrosła, bo często serwery od aktualizacji nie wyrabiają.

Jeżeli komuś jest trudno zrozumieć, że nie mam możliwości finansowania z własnej kieszeni tego, co powstało, to jest mi przykro.

Jeszcze bardziej jest mi przykro, że za nic na świecie nie możecie zrozumieć, że wpłaty są poprzez PayPal. Jak pisałem wyżej, to ja na koniec muszę wszystko pozałatwiać i dlatego, że jednemu z drugim nie chce się założyć konta PayPal, nie zmienię zdania napisanego wyżej. Podałem już przyczynę, dla której jest PayPal a Wy dalej swoje. Czy jest jakiś problem z przeczytaniem słowa pisanego ze zrozumieniem?

 

 

Najwięcej krzyczą zawsze Ci, którzy nic z siebie nie dają, ale za to brać, biorą lub Graterlia OS ich w ogóle nie dotyczy.

 

 

 

 

To, co napisałem wyżej, jest wynikiem tego, co tu zostało napisane. Prawdopodobnie bez żadnego przemyślenia tego, co się pisało.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście poświęcili choć tylko 10% jaki poświęcacie na narzekanie,na zrobienie czegoś konstruktywnego, to problem by w ogóle nie istniał.

 

Wybaczcie - ale dla kogoś komu zależy, nie jest problemem założenie konta w internecie, jakoś Tu na forum potrafiliście, a to jest sztuka o wiele trudniejsza niż założenie PayPal.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że GOS jest świetnym systemem, czystym, klarownym i jestem pełen podziwu dla twórcy za system i organizację ale chciałem po prostu uświadomić że bardzo dużo osób chcących wpłacić drobną sumę, wspierającą projekt, po na ciśnięciu przycisku PayPal i po ujrzeniu prośby o założenie konta po prostu to oleje mówiąc kolokwialnie i przejdzie na wiadomości WP lub podobną stronę. Nie wszystkim taka wpłata jest warta założenia konta ale widzę że taka prosta prawda jest nie do przełknięcia i to nie jest narzekanie a troska o to żeby projekt trwał bo jest na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jak tak już bardzo chcesz wpłacić pieniądze to ja zobowiązuję się Ci pomóc, mam nr konta w Polsce na który możesz wpłacić pieniądze(dowolną kwotę, nawet jak chcesz 5zł) i ja w ciągu godziny(jak będę dostępny online) przelewam równowartość w € lub PLN na konto Paypal(podpisuję Twoim nickiem i wysyłam Ci potwierdzenie wpłaty na PW) - odpowiada Ci to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem, że kiedyś będę to musiał napisać...ale niestety wychodzi na to, że muszę.

 

Posłuchajcie narzekacze na wszystko...

Wy chcecie (przynajmniej tak wynika z biadolenia tutaj na forum) GOS. Ja natomiast nie zamierzam dalej finansować z własnej kieszeni wszystkiego. Po prostu jest tego już za dużo. Zaczęło się od ADB5800xx a potem kolejne tunery. Teraz jest ich już (jak na tak małe przedsięwzięcie) DUŻO.

Zbiórka przy pomocy PayPal jest z kilku powodów. najważniejsze to:

[*]płatność za serwery w formie PayPal;

[*]podatki.

Jeżeli chodzi o płatności za serwery...Cóż, to że świat używa PayPal świadczy o tym, że jest to dobry sposób płatności. W Polsce zawsze będzie pod górkę bo przeciętnemu polakowi wszystko przeszkadza. Jakby była zbiórka przez BLIK to by się okazało, że trzeba aktywować blik. Jak będzie przez SMS to, nie wpłacicie bo trzeba podać numer telefonu. Wam zawsze będzie źle.

A tak w ogóle to co ten tux[/member] chce? Przecież coś zaczął to powinien to kontynuować. Jak to? Za chwilę nie będzie softu na mój tuner? Przecież to nie możliwe. Od tylu lat dawał radę to niech sobie daje radę, ja pobiadolę a potem i tak pobiorę soft.

Sęk w tym, że faktycznie może być problem z pobraniem softu. Ale jak do tego dojdzie to już nie będzie odwrotu.

 

Co do podatków...Mamy takie przepisy jakie mamy.

Jeżeli ktoś ma ochotę ryzykować z urzędem skarbowym, podatkami itd. (chociażby od darowizny) oraz ma czas na tą całą biurokrację, ku uciesze innych, to ja (jak pisałem wyżej) nie bronię tej osobie zorganizować inny rodzaj zbiórki i potem przekierować środki na zbiórkę PayPal.

Ja nie mam czasu latać po urzędach, płacić podatków, wypełniać pisemek, bo jednemu z drugim łatwiej wpłacić na konto bo założenie konta PayPal doprowadzi ich do uszczerbku na zdrowiu (np. palce odpadną).

 

Czasem odnoszę wrażenie, że duża ilość osób myśli iż GOS to jakaś większa firma, ma księgowych, sztab prawników i kupę czasu na wszystko.

Ponadto, skoro został wybrany PayPal to musiała być jakaś przyczyna prawda? Ale nad tymi przyczynami też prawie nikt się nie zastanawia.

 

 

Napisałem pierwszy post z harmonogramem wyłączeń ponieważ w tym roku nie dofinansuje już tego w tak dużym stopniu.

Liczę się z tym, że większość projektu zniknie. Ale może to będzie początek czegoś innego bo jednemu z drugim się zaświeci w głowie, że bez dofinansowania to w dzisiejszych czasach można "oddać do użytku" coś niewielkiego, np. Soft dla kilku tunerów MIPS bo autor obecnie używa tylko tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają. Ogólnoludzka bezmyślność.

Jaka bezmyślność?? - chcesz wpłacić to ja Ci pomogę. Boisz się, że nie przeleję to zrobimy inaczej - podaj jaką kwotę chcesz wpłacić(ale bez przesady) a ja ją wpłacę za Ciebie a potem przelejesz mi na konto(mbank aby było łatwiej) - dostatecznie bezpiecznie i wygodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem, że kiedyś będę to musiał napisać...ale niestety wychodzi na to, że muszę.

 

Posłuchajcie narzekacze na wszystko...

Wy chcecie (przynajmniej tak wynika z biadolenia tutaj na forum) GOS. Ja natomiast nie zamierzam dalej finansować z własnej kieszeni wszystkiego. Po prostu jest tego już za dużo. Zaczęło się od ADB5800xx a potem kolejne tunery. Teraz jest ich już (jak na tak małe przedsięwzięcie) DUŻO.

Zbiórka przy pomocy PayPal jest z kilku powodów. najważniejsze to:

[*]płatność za serwery w formie PayPal;

[*]podatki.

Jeżeli chodzi o płatności za serwery...Cóż, to że świat używa PayPal świadczy o tym, że jest to dobry sposób płatności. W Polsce zawsze będzie pod górkę bo przeciętnemu polakowi wszystko przeszkadza. Jakby była zbiórka przez BLIK to by się okazało, że trzeba aktywować blik. Jak będzie przez SMS to, nie wpłacicie bo trzeba podać numer telefonu. Wam zawsze będzie źle.

A tak w ogóle to co ten tux[/member] chce? Przecież coś zaczął to powinien to kontynuować. Jak to? Za chwilę nie będzie softu na mój tuner? Przecież to nie możliwe. Od tylu lat dawał radę to niech sobie daje radę, ja pobiadolę a potem i tak pobiorę soft.

Sęk w tym, że faktycznie może być problem z pobraniem softu. Ale jak do tego dojdzie to już nie będzie odwrotu.

 

Co do podatków...Mamy takie przepisy jakie mamy.

Jeżeli ktoś ma ochotę ryzykować z urzędem skarbowym, podatkami itd. (chociażby od darowizny) oraz ma czas na tą całą biurokrację, ku uciesze innych, to ja (jak pisałem wyżej) nie bronię tej osobie zorganizować inny rodzaj zbiórki i potem przekierować środki na zbiórkę PayPal.

Ja nie mam czasu latać po urzędach, płacić podatków, wypełniać pisemek, bo jednemu z drugim łatwiej wpłacić na konto bo założenie konta PayPal doprowadzi ich do uszczerbku na zdrowiu (np. palce odpadną).

 

Czasem odnoszę wrażenie, że duża ilość osób myśli iż GOS to jakaś większa firma, ma księgowych, sztab prawników i kupę czasu na wszystko.

Ponadto, skoro został wybrany PayPal to musiała być jakaś przyczyna prawda? Ale nad tymi przyczynami też prawie nikt się nie zastanawia.

 

 

Napisałem pierwszy post z harmonogramem wyłączeń ponieważ w tym roku nie dofinansuje już tego w tak dużym stopniu.

Liczę się z tym, że większość projektu zniknie. Ale może to będzie początek czegoś innego bo jednemu z drugim się zaświeci w głowie, że bez dofinansowania to w dzisiejszych czasach można "oddać do użytku" coś niewielkiego, np. Soft dla kilku tunerów MIPS bo autor obecnie używa tylko tego.

Dokladnie tak jak piszesz! No i dodatkowo pamietasz naszą ostatnią rozmowę? odnośnie tego kto biadoli...

 

anyway skonczyłem już swój projekt wiec biorę się za testowanie. Odnośnie reszty będę pisał na priv.. Pozdrawiam :)


Scalono wiadomość: [time]1518903868[/time]

Dodatkowo jeśli jest kilka osób które faktycznie chcą wspierać projekt temat można szybko ogarnąć. Cała reszta cóż mówi się trudno żyje dalej i zostaje instalacja kombajnów albo pkteam. Dla reszty projekt powinien być płatny.

 

Teraz napiszę dlaczego...

 

Ano uważam że za dobrą pracę (czyt. produkt ) należy się wynagrodzenie jeśli dobrowolnie nie można uzbierać wymaganej składki dla istnienia projektu. Poza tym nie rozumiem ludzi którzy mają z tym problem. Wystarczy usunąć konto z forum i nie wracać..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeśli jest kilka osób które faktycznie chcą wspierać projekt temat można szybko ogarnąć. Cała reszta cóż mówi się trudno żyje dalej i zostaje instalacja kombajnów albo pkteam. Dla reszty projekt powinien być płatny.

 

Teraz napiszę dlaczego...

 

Ano uważam że za dobrą pracę (czyt. produkt ) należy się wynagrodzenie jeśli dobrowolnie nie można uzbierać wymaganej składki dla istnienia projektu.

 

 

No gratuluje podejścia na pewno ten image wtedy zawojuje zwłaszcza boxy VU+ tym bardziej ze tam jest z 30 innych.

Jedni już to próbowali np. RuDream.

 

Teraz napisz co możesz dodać jak zrobisz płatny image do VU+

- uruchomisz oryginalny player w kodi

- zrobisz skin uhd lub cos w stylu tego co jest w RU

- dodasz manager do stremowania [ cos w stylu panelu do zarzadzania stremem w boxie ]

- obsługę CI+ dla większości pakietów

-  itd.. moge jeszcze sporo wymienic.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinienem coś dodać do tego co zostało napisane.

 

Chciałbym aby było jasne raz na zawsze...

 

   Pamiętaj że Graterlia OS powstaje według konkretnych założeń, jakie przyjął autor projektu. Jeżeli nie rozumiesz ich, nie są one dla Ciebie do zaakceptowania lub jeżeli stwierdzisz, że Graterlia OS nie jest dla Ciebie – proszę – nie instaluj Graterlia OS. Zaoszczędzi to kłopotów zarówno Tobie jak i autorowi. Założenia Graterlia OS są takie, jakie są. Graterlia nie była, nie jest i nigdy nie będzie jak każdy inny soft. Jest inna i taka pozostanie.

 

Niestety odnoszę nieodparte wrażenie, że duża część osób nie powinna nigdy instalować Graterlia OS. Dzieje się jednak inaczej. Osoby, nie dość, że nie rozumieją, iż Graterlia OS nie jest dla nich to jeszcze dopytują się np. o funkcje, które nigdy nie były i nigdy nie będą priorytetem w GOS.

Graterlia OS powstał przede wszystkim po to:

 

    UWAGA → Urządzenia, na których można zainstalować Graterlia OS, to tunery DVBx i służą do odbioru telewizji i radia DVBx. Graterlia OS jest systemem przygotowywanym właśnie w tym celu. Wszystkie funkcje dodatkowe mogą, ale nie muszą działać poprawnie. Jeżeli szukasz oprogramowania, które służy do wszystkiego - Graterlia OS nie jest dla Ciebie właściwym wyborem.

 

Oczywiście, ja mogę trąbić o tym ile się da, ale ludzie wiedzą swoje. Oczekują nie wiem czego po GOS, np. jakiś nowości.

Prawdę pisząc nowością jest sam System Operacyjny. Zabrzmiało dziwnie? Podam prosty przykład z ostatnich "walk z system".

Sprawa dotyczy pakietu iproute2.

 

Package: iproute2
Version: 4.15.0
Description: TCP / IP networking and traffic control utilities
 Iproute2 is a collection of utilities for controlling TCP / IP networking
 and traffic control in Linux.  Of the utilities ip and tc are the most
 important.  ip controls IPv4 and IPv6 configuration and tc stands for
 traffic control.
Section: base
Priority: optional
Maintainer: Graterlia OS <graterlia@xunil.pl>
License: GPLv2+
Architecture: mips32el
Homepage: http://www.linuxfoundation.org/collaborate/workgroups/networking/iproute2
Depends: glibc (>= 2.26), elfutils-libelf (>= 0.170), libmnl (>= 1.0.4)
Source: https://www.kernel.org/pub/linux/utils/net/iproute2/iproute2-4.15.0.tar.xz

Nie będzie zapewne zaskoczeniem to, że pakiet jest dostępny np. w OpenPLi (piszę tutaj o całym sofcie) wraz z ich repo.

Pomijając fakt, że pakiet jest w dość starej wersji to, UWAGA, po jego instalacji przestaje poprawnie działać Enigma2, a o OpenWebif można praktycznie zapomnieć bez specjalnych ustawień.

Czy, ktoś się tam tym przejął? Prawdopodobnie nie bo mało kto w ogóle używa pełnych pakietów na tunerze. Przecież BusyBox wystarczy.

Można by napisać, że przecież jest wybór - zainstalować, lub nie. Jednak wyboru nie ma. E2 działa wyłącznie z poleceniem "ip" z BusyBox bo to w BusyBox ma inny format danych wyjściowych. W efekcie mam wybór, albo działa poprawnie E2, albo działa poprawnie iproute2.

Tego typu przykładów można wymienić naprawdę dużo. W GOS każdy pakiet jest testowany i staram się aby takich "kwiatków" nie było.

Nawet jak coś się zdarzy i ktoś to odkryje to próbuję to naprawić/poprawić.

Graterlia OS to jak jest napisane na WWW:

 

Graterlia to System Operacyjny Linux oraz oprogramowanie OpenPLi Enigma 2 GUI dla wybranych tunerów DVBx.

 

Warto wreszcie sobie to uświadomić. Graterlia OS to System Operacyjny jak Linux, MacOS czy Windows. Natomiast Enigma2 to jedynie aplikacja działająca w oparciu o ten system. To nie jest IMAGE! To nie jest gotowiec! Tak jak Linux, MacOS czy Windows nie zawiera wszystkiego tak GOS również.

Należy sobie to wreszcie uświadomić, zdecydować czy ta droga jest tą, którą chce się podążać i albo przestać biadolić i coś zrobić, albo wywalić z tunera, wgrać coś innego i nie zabierać cennego czasu autorowi i osobom współpracującym oraz nie zapychać niepotrzebnie łącz i zasobów serwerów.

Wy będziecie mieli swoje kombajny, a reszta nie będzie narzekać, że wiecznie nie można czegoś pobrać, aktualizacje nie działają czy forum się ślimaczy.

Chciałbym też podkreślić, że na GOS nigdy nie zarabiałem. Nie był to mój cel. Celem było stworzenie OS i dodanie Enigma2 aby móc pracować z tunerem gdzie mam prawdziwy system operacyjny oraz aby móc korzystać z funkcji oglądania/słuchania/nagrywania materiałów DVBx.

Tuner DVBx nie jest z założenia KOMBAJNEM MULTIMEDIALNYM!

GOS nie będzie się skupiać na "kombajnowości". Mi zależy na stabilnym działaniu wyżej wymienionych opcji. Nie chcę robić restartów co chwilę bo mam GSa, nie wyłączam tunera z gniazdka energetycznego 20 razy na dzień bo zaoszczędzę 2zł na rok. Nie mam ochoty na to, że uruchomiony TIMER wyłoży E2.

Całość ma być stabilna i przewidywalna. Póki co - taka właśnie jest.

Nie mam żadnych sponsorów, nie mam reklam na stronie, na forum, w sofcie. Nie rozsyłam wam reklam itp. e-mailem.

Po prostu udostępniam to co robię dla siebie poprzez medium jakim jest internet innym osobom. Przy okazji udostępniana jest praca wszystkich współtworzących GOS.

Musicie sobie uświadomić to, że zarówno ja, jak i osoby współtworzące GOS damy sobie świetnie radę bez WWW, Forum, FAQ, czy repozytorium pakietów ogólnie dostępnego. Mamy inne możliwości.

WWW, Forum, FAQ, repozytorim pakietów i to co jest dostępne z naszej strony w internecie jest dla Was, nie dla Nas!

Do tej pory ruch na WWW, Forum, FAQ, repozytorium był dużo niższy. W sumie do roku temu mniej więcej. Rok temu po dodaniu MIPSa (sam osobiście mam 3 tunery) ruch się zwiększył.

Najpierw wystarczały niższe kwoty (znacznie). Potem zaczęło to co roku wzrastać. Zbiórki zaczęły się dwa lata temu. W tym roku jest trzecia.

Zbiórki mają na celu zapewnienie Wam dostępu do tego wszystkiego. Nic więcej.

Niestety, jak widać po komentarzach, zrozumienie tego faktu jest praktycznie znikome. Każdemu (prawie) się wydaje, iż starczy jakiś podrzędny hosting czy coś. Jednocześnie te same osoby nie dość, że nie mają pojęcia o tym co piszą to jeszcze wydaje im się, że mogą wymagać czegoś.

Dla mnie sprawa jest jasna...będzie dostępne to co zostanie sfinansowane. Ja nie wydam tak dużej sumy pieniędzy tylko po to aby ku uciesze iluś tam osób wszystko kręciło się dalej. Niestety, w tym roku jest to już za duża kwota bym dokładał się do niej.

Dla mnie jest to też przykre bowiem GOS to jakby jedno z moich dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

tux[/member] daj spokój, jak widać pomimo tłumaczenia jak "krowie na rowie" do wielu to nie dociera.

 

Najbardziej powinno chyba zależeć posiadaczom nBoxów, to oni stracą najwięcej.

Jest to najtańsze rozwiązanie dające sporo więcej możliwości.

Sam korzystam z dwóch BZZB i jest to dla mnie idealne rozwiązanie.

Posiadacze wpłaćcie chociaż po 30, czy 60 zyli żeby później nie płakać, że trzeba wydać sporo więcej na nowy dekoder.

 

Dodatkowo do handlarzy z Alledrogo. Sprzedajecie tego na dziesiątki, zarabiacie korzystając z darmowego źródełka. Dajcie coś od siebie.

 

Do tych co narzekają, jak wam się nie podoba skasujcie konto na forum i dajcie sobie spokój.

Do tych co im zależy, zepnijcie poślady i podtrzymajmy ten projekt.

 

Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło przed chwilą ze wspólnego konta paypal The Last Drakkar.

Może kwota nie jest oszałamiająca ale nas też nikt nie dotuje a koszty mamy porównywalne do waszych jak nie większe :/

Oby SH4 się ostało :D bo na tych szrotach pracuję :D

Powodzenia przy zbieraniu reszty kwoty ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie... :) Od ostatnich kilku dni obserwuję zakładkę wsparcia kilkoma złotówkami na serwery dla Graterlia OS <3 https://www.paypal.com/pools/c/81zvoKFF2Z i z dnia na dzień rośnie w siłę, co prawda jest to dopiero 50%, czasu za wiele nie ma ale wierze że uda się zamknąć z opłatami dzięki naszej pomocy w 100% a Tux i ekipa będzie musiała jeszcze trochę powalczyć ze wsparciem dla sh4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Niestety chyba nie uda nam się już zebrać całej kwoty. Przykre ale niestety nasze Boxy zostaną bez wsparcia.

 

Ludziska zepnijcie poślady i wpłacajcie, poinformujcie znajomych którzy korzystają z boxów, niech wpłacą. Każda kwota ma znaczenie, nawet najmniejsza.

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tux[/member]

Osoba która wpłaciła dała dobry komentarz. Może dałoby się to zrobić:

"Anonimowo

10 dni temu

Słabo nagłośniona akacja (email do każdego z forum by się przydał) - gdyby nie odmówił mi dekoder posłuszeństwa po aktualizacji nigdy bym się nie dowiedział."

W moim przypadku było podobnie. Może aktualizacja dla SH4, że ta aktualizacja może być twoja ostania i wspomniec o zbiorce.

Bo ja np mam w cronie ustawione raz w tygodniu: sysupdate

i póki działa to sie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...